Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 229

Θέμα: Κινητο..... Τι;

  1. #46
    @lleonidas....

    Γιατι παιδευτηκες με το κινητο, δεν ηταν η international edition?

    Αυτο γενικοτερα ειναι ενα θεμα που με κανει διστακτικο γοα αγορα κινεζιας απο κινα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #47
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Ε για χρήση τηλεφώνου έχει και την επιλογή του αλκατερ των 19.90.

    Κρίμα γιατι έχω δουλέψει WP και είναι πολύ καλό, αλλά η έλειψη εφαρμογών ειναι ανατρεπτικός παράγοντας
    H φοβερή μπαταρία που κρατάει μισή ημέρα ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ να δεις τι παράγοντας είναι... Η χειρότερη αγορά που έκανα ποτέ!!!

  3. #48
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Σπυρετο,σ το είπα στο δεύτερο ποστ,xiaomi,με κλειστά μάτια.
    Το παίρνεις .ε worldwide ram και δεν θέλει κιχ.εχεις συνηθίσει στο μενού και την νοοτροπία του κινεζικού οποτε είσαι άρχοντας
    Από vickmall κι εγώ το πήρα πριν κάνα 6 μηνο στις 3 βδομάδες εδώ και δώρο θήκη και τζάμι για την οθόνη.
    Με λιγότερο από 150€(το redmi 3) τα σκάει στο κεφάλι σε επώνυμα με διπλή τιμή.
    Μπαταρία με φουλ ίντερνετ και παιχνίδι και μαλακιες μία μέρα + και αν το πας χαλαρά βγζεις 2 μέρες.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    @lleonidas....

    Γιατι παιδευτηκες με το κινητο, δεν ηταν η international edition?

    Αυτο γενικοτερα ειναι ενα θεμα που με κανει διστακτικο γοα αγορα κινεζιας απο κινα....
    International edition εννοείς μάλλον τη multi rom η οποία έχει ελληνικά αλλά είναι η rom με τα μεγαλύτερα προβλήματα γι'αυτό και δεν την προτείνουν σε κανένα forum.
    Πριν την αγορά διάβασα σχετικά στο myphοne και στο miui.gr και επέλεξα να το αγοράσω με την official dev (η οποία έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά) ώστε μετά να ξεκλειδώσω bootloader πιο σύντομα και να περάσω ελληνική rom...αυτός ήταν ο στόχος.
    Όσο περίμενα να έρθει από Κίνα είχα ζητήσει και κωδικό ξεκλειδώματος από miui.com,δεν περίμενα τελευταία στιγμή...όταν λοιπόν παρέλαβα,ξεκίνησα αμέσως τη διαδικασία φλασαρίσματος και αν δεν ήταν τα παιδιά από τα δύο παραπάνω fora,δε νομίζω να τα είχα καταφέρει.Αν εσύ έχεις μεγαλύτερη εξοικείωση με αυτή τη διαδικασία ή αν βολεύεσαι με τα αγγλικά και δε χρειάζεται να πειράξεις κάτι,τότε προχώρα.Ειδάλλως κινητό από Ελλάδα,εγώ δεν το ξαναπερνάω όλο αυτό!
    Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στο Redmi note 3 pro.

  5. #50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    International edition εννοείς μάλλον τη multi rom η οποία έχει ελληνικά αλλά είναι η rom με τα μεγαλύτερα προβλήματα γι'αυτό και δεν την προτείνουν σε κανένα forum.
    Πριν την αγορά διάβασα σχετικά στο myphοne και στο miui.gr και επέλεξα να το αγοράσω με την official dev (η οποία έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά) ώστε μετά να ξεκλειδώσω bootloader πιο σύντομα και να περάσω ελληνική rom...αυτός ήταν ο στόχος.
    Όσο περίμενα να έρθει από Κίνα είχα ζητήσει και κωδικό ξεκλειδώματος από miui.com,δεν περίμενα τελευταία στιγμή...όταν λοιπόν παρέλαβα,ξεκίνησα αμέσως τη διαδικασία φλασαρίσματος και αν δεν ήταν τα παιδιά από τα δύο παραπάνω fora,δε νομίζω να τα είχα καταφέρει.Αν εσύ έχεις μεγαλύτερη εξοικείωση με αυτή τη διαδικασία ή αν βολεύεσαι με τα αγγλικά και δε χρειάζεται να πειράξεις κάτι,τότε προχώρα.Ειδάλλως κινητό από Ελλάδα,εγώ δεν το ξαναπερνάω όλο αυτό!
    Επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι στο Redmi note 3 pro.
    Αυτα δε θελω και γω.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Τότε μην ασχοληθείς...σαφώς δεν είναι κάτι τραγικό αλλά προσωπικά με παίδεψε,έφαγα πραγματικά πολλές ώρες πάνω στο pc.Υπάρχουν ωραιότατα κινητά και στην ελληνική αγορά τα οποία τα αγοράζεις και αμέσως τα χρησιμοποιείς απροβλημάτιστα
    Αν τελικά επιλέξεις xiaomi RN3 pro,ρίξε μια καλή ματιά στo αντίστοιχο thread του forum που σου είπα... κοντεύει τις 1000 σελίδες,το κινητό έχει πουλήσει πάρα πολύ (και) στην Ελλάδα!

  7. #52
    Ωστοσο, τα σκρουτζομαγαζα στα πουλανε +80€ και ειναι ακριβως αυτα που πουλανε και οι κινεζοι.....
    Κριμα δεν ειναι;
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Nexus 5x. Pure android for the win.
    Αυτό έχω τώρα με τα 32GB. Προερχόμενος από Huawei Mate 7, η μπαταρία του μου φαίνεται λίγη (λογικό) και η οθόνη μικρή αν και 5,2.
    Σκέφτομαι να το σπρώξω και να πάρω το Nexus 6P για την 5,7 οθόνη.
    Κατά τα άλλα τέλειο και με Android 7 εννοείται.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    παρε μια ιδεα

    εχω ψωνισει πολλες φορες και το θεωρω αξιοπιστο
    http://www.banggood.com/Wholesale-Sm...es-c-1567.html
    Όταν παραγγέλνεις επιλέγεις αποθήκη Ευρώπης; Βλέπω μόνο HK σαν επιλογή και σκέφτομαι το τελωνείο. Δεν περνάνε τελωνείο;
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ωστοσο, τα σκρουτζομαγαζα στα πουλανε +80€ και ειναι ακριβως αυτα που πουλανε και οι κινεζοι.....
    Κριμα δεν ειναι;
    πες σπάει ο διάολος το ποδάρι του και θες εγγύηση, θα το στείλεις Κίνα και θα μείνεις χωρίς...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ωστοσο, τα σκρουτζομαγαζα στα πουλανε +80€ και ειναι ακριβως αυτα που πουλανε και οι κινεζοι.....
    Κριμα δεν ειναι;
    Στα 180$ από Vickmall και 223€ στο πιο φτηνό σκρουτζομάγαζο . Μου κάνει εντύπωση που το δεύτερο πιο φτηνό και όλα τα υπόλοιπα παίζουν κοντά στα 237€.
    Δε θα σου πω αλήθεια για τη rom που φοράνε από τα ελληνικά μαγαζιά αλλά και αυτοί από τις ίδιες αποθήκες ψωνίζουν...με ένα τηλεφώνημα στο κατάστημα που σε ενδιαφέρει,θα μάθεις.Ειδάλλως vickmall όπου επιλέγεις εσύ ποια rom θέλεις.
    Edit: Εδώ (ίσως και σε άλλα ελληνικά stores)σου δίνεται η επιλογή να το πάρεις με περασμένη τη stable v7.5.1.0 από το miui hellas...αυτό ακούγεται καλό και σε απαλλάσσει από όσα λέγαμε

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.084
    τα κινέζικα δεν ειναι για όλους. έχουν πολλα θεματα που πολλές φορες δεν εχουν καν λυση. Μπορείς να το προτεινεις σε εναν φιλο σου που ξερεις τις δυνατοτητες του και τον χρονο που εχει να δαπανησει αλλα οχι σε εναν αγνωστο.

    εχω το p9 lite που ειναι Πάρα πολύ καλο στα 180-190 που το βρισκεις σε αγγελιες 2-3 μηνων. στο προτεινω. τα κανει ολα και τα κανει πολύ καλα. σε αυτα τα λεφτα η σαμσουγκ εχει σκουπιδια, η απλ μονο ακουστικα, η lg το flex, η htc κινητα με σπεκσ του 2012 και μετα το χαος.

  12. #57
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    πες σπάει ο διάολος το ποδάρι του και θες εγγύηση, θα το στείλεις Κίνα και θα μείνεις χωρίς...

    Κάποια έχουν κ ευρώπη αποθήκη οπότε καλύπτεσαι...π.χ.GearBest και το καλύτερο;αν είσαι εντός εγγύησης καρφί replacement (ολοκαίνουργο στην κούτα δλδ)

    By the way έχω το p8 lite και το πήρα και στη μούτερ που της έκλεψαν το δικό της ....απίστευτο κινητό!το p9 θα είναι ακόμα καλύτερο φαντάζομαι τουλάχιστον με κάτι βελτιωσούλες σε κάμερες και παραπάνω μνήμη που έχω δεί με μια ματιά.

  13. #58
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    694
    Κάτι εναλλακτικό από μένα.. Asus.. http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zen...d-p-TEL.008693 και εγώ έχω αυτό http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zen...k-p-TEL.090084

    Νομίζω από τα καλύτερα κινητά που έχω χειριστεί.. Και φωτογραφία πολύ καλή, και δε κολλάει πουθενα και για κανένα λογο και σε λεφτά που ειναι εντος μπάτζετ σου! Εχε το in mind!
    Τελευταία τροποποίηση από Nik0s_Dk; 05/09/2016 στις 20:45.
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.084
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Κάποια έχουν κ ευρώπη αποθήκη οπότε καλύπτεσαι...π.χ.GearBest και το καλύτερο;αν είσαι εντός εγγύησης καρφί replacement (ολοκαίνουργο στην κούτα δλδ)

    By the way έχω το p8 lite και το πήρα και στη μούτερ που της έκλεψαν το δικό της ....απίστευτο κινητό!το p9 θα είναι ακόμα καλύτερο φαντάζομαι τουλάχιστον με κάτι βελτιωσούλες σε κάμερες και παραπάνω μνήμη που έχω δεί με μια ματιά.
    ειναι συνολικά αναβαθμισμένο (ειχα και το π8) αλλα εκεί που δίνει ρεστα ειναι η μπαταρια. 2 μέρες με data ανοιχτα. 1μιση ωρα βιντεο με φωτ/τα στο 10% και έχασε 12%....

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Δεν διαβασα την εξελιξη του θεματος,απλα θα πω οτι εχω το zenfone 2 με 4gb ram και εχω παθει πλακα,απο περυσι τον Αυγουστο με αρκετες εφαρμογες,της οποιες δουλευω ταυροχρονα εχοντας το στο ιντερνετ για ν ακουω ραδιο και δεν λαγκαρει.
    Μια 2 φορες καναν ξερη με αναβαθμιση και στην βδομαδα πανω εστρωνε.
    Παιχνιδια και τετοια δεν παιζω,ταινιες βλεπω η youtube.

    Το συστηνω ανεπιφυλακτα.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  3. Τι Γνωμη ΕΧετε...
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 23:53
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF