Σελίδα 40 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 3035363738394041 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 586 έως 600 από 604

Θέμα: voge 300 (loncin)

  1. #586
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    732
    Ε και τότε τι; το φαντάστηκε το ποστ αυτό;;;

  2. #587
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    25
    Περί 525 /500 κάντε αναζήτηση στο νετ water pump cb500,θα σας λυθούν πολλές απορίες

  3. #588
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    O omhros παραπάνω έβαλε το λινκ, το βάζω κι εγώ ξανά:

    https://www.facebook.com/groups/Voge...3125891502668/

    Και στα σχόλια απαντούν κι άλλοι χρήστες ότι έχουν διαρροή. Αν αναζητούσατε τα ποστ των τελευταίων 3 ημερών, θα τα βρίσκατε και όσοι είστε μέλη.

    Τεσπά, τα περί 525 ας συζητηθούν στο κατάλληλο νήμα, να μείνουν εδώ οι πιο σχετικές με το 300αρι συζητήσεις.

  4. #589
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Εν κατακλείδι, αν γύριζα τον χρόνο πίσω και ήξερα α. με τι τοπικό αντιπρόσωπο έχω να κάνω.................

    Μήπως είσαι από Πάτρα;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #590
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Όχι bulmont (έχεις πμ)

  6. #591
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2024
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα σε όλους,

    Σκέφτομαι και εγώ να προβώ στην αγορά του Voge ds300. Είμαι 1.87, 85kg και οδηγάω ένα χρόνο παπάκι. Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο, το οποίο θα το έχω κατά 95% για commuting, περίπου 40χλμ κάθε μέρα, Ζωγράφου Κηφισιά και πάλι πίσω.

    Μέχρι να το δοκιμάσω και από κοντά - αναβάτες ανάλογου μεγέθους, σας βολεύει η μηχανή για τέτοιου είδους χρήση; (Ιδανικά θα ήθελα κάτι στα 500cc και λόγω μεγέθους και δύναμης αλλά το budget αυτή την στιγμή δεν επαρκεί).

    Επίσης αν το αγοράσω καινούργιο έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα;

    Σας ευχαριστώ!!

  7. #592
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    240
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EasyRider1234 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους,

    Σκέφτομαι και εγώ να προβώ στην αγορά του Voge ds300. Είμαι 1.87, 85kg και οδηγάω ένα χρόνο παπάκι. Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο, το οποίο θα το έχω κατά 95% για commuting, περίπου 40χλμ κάθε μέρα, Ζωγράφου Κηφισιά και πάλι πίσω.

    Μέχρι να το δοκιμάσω και από κοντά - αναβάτες ανάλογου μεγέθους, σας βολεύει η μηχανή για τέτοιου είδους χρήση; (Ιδανικά θα ήθελα κάτι στα 500cc και λόγω μεγέθους και δύναμης αλλά το budget αυτή την στιγμή δεν επαρκεί).

    Επίσης αν το αγοράσω καινούργιο έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα;

    Σας ευχαριστώ!!
    Θα σου προτείνω τον Ξουχελη στην Θηβων, πολύ καλό παιδί και πολύ καλός μάστορας, και ο ίδιος νομίζω το 300 έχει, βέβαια μπορείς να πας και κατευθείαν στην mototred στην γέφυρα της Φιλαδέλφειας για να τα δεις όλα εκεί

  8. #593
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Θα προτείνω τον Στέφανο Λουρο στην Δ. Πλακεντίας. Κατά την γνώμη μου ίσως ο πιο αξιόλογος έμπορος που έχω γνωρίσει ποτέ. Πριν αγοράσεις από οπουδήποτε θα έλεγα να μιλήσεις μαζί του.

    Το 300 το θεωρώ πολύ μικρό τόσο από κινητήρα όσο και για τον σωματοτυπο σου.

    Ίσως αξίζει να δεις για μεταχειρισμένο voge 500 αν δεν φτάνεις το καινούργιο.

  9. #594
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    304
    Συμφωνώ με το φίλο Nostradamus 100%.
    Ο κ. Λουρος είναι εξαιρετικός αλλά καλό θα είναι για να μην μπεις σε σύντομο διάστημα ξανά στην λογική αλλαγής, να κοιτάξεις απευθείας κάτι από 500αρι.

    Ίσως εάν υπάρχει κανένα 500αρι ac μεταχειρισμένο σε καλή τιμή θα ήταν ότι πρέπει.
    Η σειρά 500 έχει καλύτερα λάστιχα, φρένα και εννοείται τη Χρυσή τομή απόδοσης και κατανάλωσης.
    Το ύψος και το βάρος σου φωνάζει τουλάχιστον για 500αρι.

  10. #595
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Θα προτείνω τον Στέφανο Λουρο στην Δ. Πλακεντίας. Κατά την γνώμη μου ίσως ο πιο αξιόλογος έμπορος που έχω γνωρίσει ποτέ. Πριν αγοράσεις από οπουδήποτε θα έλεγα να μιλήσεις μαζί του.

    Το 300 το θεωρώ πολύ μικρό τόσο από κινητήρα όσο και για τον σωματοτυπο σου.

    Ίσως αξίζει να δεις για μεταχειρισμένο voge 500 αν δεν φτάνεις το καινούργιο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με το φίλο Nostradamus 100%.
    Ο κ. Λουρος είναι εξαιρετικός αλλά καλό θα είναι για να μην μπεις σε σύντομο διάστημα ξανά στην λογική αλλαγής, να κοιτάξεις απευθείας κάτι από 500αρι.

    Ίσως εάν υπάρχει κανένα 500αρι ac μεταχειρισμένο σε καλή τιμή θα ήταν ότι πρέπει.
    Η σειρά 500 έχει καλύτερα λάστιχα, φρένα και εννοείται τη Χρυσή τομή απόδοσης και κατανάλωσης.
    Το ύψος και το βάρος σου φωνάζει τουλάχιστον για 500αρι.
    Προσυπογράφω!
    Είχα το 300 κούτα και σε λιγότερο από χρόνο πήγα στο 500, πάλι κούτα.
    Ήμουν σχετικά τυχερός διότι η χασούρα ήταν πολύ μικρή αφενός, και αφετέρου, δεν είχαν αρχίσει ακόμα να σπρώχνουν όλοι τα 300άρια για να πάρουν το 500....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #596
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EasyRider1234 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους,

    Σκέφτομαι και εγώ να προβώ στην αγορά του Voge ds300. Είμαι 1.87, 85kg και οδηγάω ένα χρόνο παπάκι. Θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο, το οποίο θα το έχω κατά 95% για commuting, περίπου 40χλμ κάθε μέρα, Ζωγράφου Κηφισιά και πάλι πίσω.

    Μέχρι να το δοκιμάσω και από κοντά - αναβάτες ανάλογου μεγέθους, σας βολεύει η μηχανή για τέτοιου είδους χρήση; (Ιδανικά θα ήθελα κάτι στα 500cc και λόγω μεγέθους και δύναμης αλλά το budget αυτή την στιγμή δεν επαρκεί).

    Επίσης αν το αγοράσω καινούργιο έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα;

    Σας ευχαριστώ!!

    Παρότι δεν έχω καβαλήσει Voge, θεωρώ πως η τέλεια επιλογή για τη σωματοδομή σου θα πρότεινα και εγώ το 525DSX για τον απλούστατο λόγω ότι χρειάζεσαι δυστυχώς την έξτρα ροπή και ιπποδύναμη για να γλυτώσεις από τη ζούγκλα της Αττικής. Επίσης, με το 525 θα μπορέσεις με άνεση να κάνεις κάποιο ταξίδι αφού στην εθνική δεν θα ζοριστεί πολύ σε αντίθεση με το 300αρι.

  12. #597
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    462
    +1 για Λουρο. Το εχω γράψει πολλάκις στο φόρουμ

    Ειχαμε μιλήσει απο κοντά. Οταν ηρθε η μηχανή ήμουν Αλεξανδρουπολη. Ηθελα να βάλω pandora συναγερμο. Και με προσωπικο του χρόνο πηγε σε εξουσιοδοτημενο και το πέρασε. Και μετα μου την εστειλε πακέτο. Και παντα ειναι εκει στα τηλέφωνα για οτι συμβει

  13. #598
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    +1 Κι από εμένα για τον Λούρο, από προσωπική εμπειρία (αγορα) του 300ds από εκεί. Άψογος και από κοντά και στο τηλέφωνο, πάντα πρόθυμος να βοηθήσει σε ότι ρωτούσα/ζητούσα.

    Για τον φίλο που ρωτάει, δε μπορώ να βοηθήσω για τις διαστάσεις μιας και είμαι κοντός εγώ και δεν έχω κάποιο θέμα, αλλά από άποψη γκαζιού, αν σε ενδιαφέρει το εκτός πόλης, σύντομα θα θες το κάτι παραπάνω, οπότε αν μπορείς για 500cc σε αυτή τη κατηγορία, θα είναι τα ιδανικά. Αν δε σε νοιάζουν οι εκδρομές, μια χαρά είναι το 300. Και κυρίως βασικά, είναι θέμα δικαβαλου. Μόνος, θα την παλέψεις με το 300, δικαβαλο ζορίζει η φάση

  14. #599
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    ΜΟΝΟ ΛΟΥΡΟΣ !!!!!
    Ξεφευγει απο το εμπορο-πελατης !!
    Πας με κλειστα ματια...γιατι σεβεται τα χρηματα που δινεις !!

  15. #600
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/01/2024
    Μηνύματα
    3
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Οι προτάσεις σας για τον κ Λούρο επιβεβαιώνονται και από τις αξιολογήσεις στον διαδίκτυο, σίγουρα θα περάσω από εκεί!

    Οι εκδρομές δεν είναι στο πλάνο άμεσα και αν πηγαίνω δικάβαλο θα πηγαίνω μικρές διαδρομές των 1-5χλμ. Γι'αυτό σκέφτομαι μήπως και εν τέλει με βολέψει το 300αρι, φθηνότερο, ελαφρύτερο, οικονομικότερο. Ότι και να λέμε βέβαια αν δεν το δοκιμάσεις..

Σελίδα 40 από 41 ΠρώτοΠρώτο ... 3035363738394041 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. voge 300 (loncin)
    από panavour στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2021, 23:24
  2. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 22:19
  3. Πιθανοτητες πτωσης στα μαθηματα CSS & 0-300
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:41
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58
  5. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF