Σελίδα 45 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 35404142434445464748495055 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 661 έως 675 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #661
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    To Z1000 λες έτσι;
    Καλά αν πάω σε γυμνό θα είναι μεταξύ 3 .
    Ducati Monster που αν έχετε διαβάσει ποστς μου το αναφέρω κάθε 2-3 σαν απωθημένο. (Το στρογγυλοφάναρο δεν βγήκε ποτέ με ABS ε?)
    XSR 700-900 αναλογώς τι θα βρω καλύτερο.
    CBR 650 R που μαρέσει πολύ εμφανησιακά
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #662
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    744
    Τα πιο όμορφα δεν έβαλες στη λίστα το trident και το z650 rs

  3. #663
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Τα πιο όμορφα δεν έβαλες στη λίστα το trident και το z650 rs
    και το Street Triple ξέχασα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #664
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.734
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Καλά αν πάω σε γυμνό θα είναι μεταξύ 3 .
    Ducati Monster που αν έχετε διαβάσει ποστς μου το αναφέρω κάθε 2-3 σαν απωθημένο. (Το στρογγυλοφάναρο δεν βγήκε ποτέ με ABS ε?)
    XSR 700-900 αναλογώς τι θα βρω καλύτερο.
    CBR 650 R που μαρέσει πολύ εμφανησιακά
    XSR700 και XSR900 είναι δυο διαφορετικές μηχανές.

    Επειδή έχω οδηγήσει τα Tracer 900, MT-09 και XSR 900 με τον παλιό κινητήρα, και προσφάτως το νέο XSR 900 πρέπει να σου πω πως αυτός ο κινητήρας στα XSR είναι κανίβαλος, περισσότερο και από τα MT-09 λόγω μικρής διαφοράς στη θέση οδήγησης! Θέλει πείρα όμως
    Το XSR 700 ως δικύλινδρο πιο εύκολο σύνολο. Just saying...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20221104-102703.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	439587

  5. #665
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.518
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Λογικά το z του φίλου σου θα σε βάλει στην πρίζα. Απολαυστικό είναι και το 900 το χορνετ απλά έχει λιγότερο "επιθετική" θέση οδήγησης.

    Αν πας προς αυτήν την κατηγορία, μπορείς πραγματικά να μπεις σε τελείως άλλη φάση στον χώρο. Είναι ιδανικά επίσης για Αθήνα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    To Z1000 λες έτσι;
    Μπαρδόν;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #666
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    XSR700 και XSR900 είναι δυο διαφορετικές μηχανές.

    Επειδή έχω οδηγήσει τα Tracer 900, MT-09 και XSR 900 με τον παλιό κινητήρα, και προσφάτως το νέο XSR 900 πρέπει να σου πω πως αυτός ο κινητήρας στα XSR είναι κανίβαλος, περισσότερο και από τα MT-09 λόγω μικρής διαφοράς στη θέση οδήγησης! Θέλει πείρα όμως
    Το XSR 700 ως δικύλινδρο πιο εύκολο σύνολο. Just saying...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20221104-102703.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	439587
    Τρομερό είναι.
    Δεν μπορείτε να πείτε όμως , η Threadara μου οφθαλμολουτρο ειναι
    where was Gondor when the Westfold fell?

  7. #667
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.617
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    τι παράπονα κάνει κ τί θα μπορούσε να διορθωθεί με ένα ακριβό ον-οφφ (vs ταπεινό ta)?
    γνήσια απορία.
    τί αντιλαμβάνεται ο συνεπιβάτης εκτός από τη σέλα, η οποία και διορθώνεται?
    φαντάζομαι η κλίση γονάτων είναι άνετη και στο ταπεινό.
    Είπε ο κύριος δικηγόρος πως η κυρία του κάνει παράπονα για την ανάρτηση.
    Πάντως όσο και αν σου φαίνεται περίεργο ο πίσω που κάθεται μόνο στο αμορτισέρ νιώθει πολλά!
    Σε παρόμοια περίπτωση που κάναμε βόλτα με crosstourer μια περίοδο και αλλάξαμε για δοκιμή σε μούλτι v4s η τοποθέτηση της συζύγου μου ήταν πως ξαφνικά ο δρόμος δεν έχει λακούβες και πως αν θέλω να ξαναέρθει βόλτα να πάρω το ντουκάτι!!!
    Έμεινα παγωτό!και μου εξηγούσε την διαφορά σε άνεση και ασφάλεια που ένιωθε από την ομαλή λειτουργιά της ανάρτησης!!!

    Υγ.ακόμα τα περισσότερα κυβικά δίνουν μεγαλύτερη άνεση στον συνεπιβάτη καθώς απαιτούν λιγότερες αλλαγές ταχυτήτων και σε παρόμοιες ταχύτητες ταξιδιού έχουν λιγότερες στροφές άρα λιγότερο θόρυβο και γενικά περισσοτερη ηρεμία.τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ...
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 23/11/2022 στις 22:12.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #668
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.560
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μπαρδόν;
    .

    Να στο εξηγήσω. Έχεις μεγάλους δρόμους που μπορείς να τα κυκλοφορείς και να γουστάρεις τα γυμνά. Δεν μιλάω για τις ώρες που τα πάντα είναι σταματημένα (που και πάλι είναι αρκετά σβέλτα).
    Ο νεαρός είπε ότι αν πάει για γυμνό θα είναι δεύτερο. Οπότε θα συνεχίζει με το ΤΑ και το άλλο για ξεκ@υλωμα. Κάνει και τα πάνω κάτω Πεντέλη είπε, οπότε είναι ότι πρέπει. Και φυσικά θα κάνει και τα σχολεία του μια χαρά με κάτι τέτοιο.

    Ιδανικά το ίδιο θα διασκεδάσει και με ένα μεγάλο μοταρντ.

  9. #669
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.232
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Καλά αν πάω σε γυμνό θα είναι μεταξύ 3 .
    Ducati Monster που αν έχετε διαβάσει ποστς μου το αναφέρω κάθε 2-3 σαν απωθημένο. (Το στρογγυλοφάναρο δεν βγήκε ποτέ με ABS ε?)
    XSR 700-900 αναλογώς τι θα βρω καλύτερο.
    CBR 650 R που μαρέσει πολύ εμφανησιακά
    Κοίτα, είμαι και εγώ κολλημένος, μην παίρνεις σοβαρά τα αστεία μου.
    Έχω την εντύπωση ότι τετρακύλινδρο είναι πολύ για χρήση σε μοτό έτσι και αλλιώς.
    Τα σύγχρονα είναι άνετα στην λειτουργία τους απλά θες ότι "τρίβονται πολλά", ότι είναι υψίσυχνα, ότι δεν αντιδρούν σαν δικύλινδρα..
    Με κάνουν και βαριέμαι και λόγο του ότι ποτέ δεν είπα όχι να δοκιμάσω ένα, μάλλον με κουράζει και μόνο που το σκέφτομαι.
    Δεν ξέρω, δεν έχω τι να τα κάνω εκτός από να γεμίσω τις ταχύτητες και το κοντέρ.. Με δικύλινδρα περνάω καλά σε όλο το φάσμα.

    Έχουν νόημα ντυμένα για αθλητισμό, σίγουρα έχουν νόημα ντυμένα για μεγάλες αποστάσεις.
    Όχι όμως στην καθημερινότητα μου, θέλω κάτι λιγότερο "σοβαρό" στο δούλεμα του, με τάση να κάνει χαζομάρες σαν και εμένα.

    Τα σύγχρονα τρικύλινδρα θεωρώ ότι είναι πολύ περισσότερο εξέλιξη για χρήση σε μοτό. Γεφυρώνουν τα "άκρα" στο μυαλό μου
    αλλά και με αυτά δεν περνάω καλά στην καθημερινότητα. μπαίνω σε διαδικασία έντασης, σαν να σοβαρεύω ενώ προτιμώ να χαμογελώ.

    Νομίζω μπορείς να δεις κάποιο monster αρκετά πιο εύκολα και οικονομικά όσον αφορά την κτήση του μέχρι να αποφασίσεις.
    Το S2R με κερδίζει ακόμα, abs δεν χρειάστηκα αλλά δεν ήμουν και τόσο φρέσκος, γενικά όλη η παιδεία μου με ψιλο προστατεύει
    από ατσαλιές. Απο την άλλη είναι τραχύ, σε όλα του. Αν είχες transalp του '18 θα σου έλεγα ότι πιθανά να μην σου αρέσει.

    Τα xsr είναι οκ σε 700 αλλά πέφτω στην παγίδα των αισθήσεων, αν το μπάτζετ καλύπτει ducati θα τα δώσω σε γιαπωνέζικο; δεν με ψήνει..
    Το 900 έχει πλάκα αλλά δεν το προτείνω στην μοτο-ηλικία σου και όσα προδιαγράφεις.

    Τo cbr δεν το ξέρω, ξέρω όμως καλά ότι όποιος ερωτεύθηκε honda κάνει καλή ζωή. Αλίμονο σε εμάς που μπλέκουμε με τις τρελές

    Σε έχουμε μουρλάνει, δεν είναι σωστό αλλά και εσύ μουρλούς ρωτάς
    Για παράδειγμα κρατιέμαι μην σου πω το R1200R πριν το '10 σε μεταχειρισμένα.
    Απο που να ξεκινήσει κάποιος να το περιγράφει, τι κάνει; με πόση άνεση; τι αίσθηση έχει;..

    Πως να σε βοηθήσουμε χωρίς να σε επηρεάσουμε, πολύ δύσκολο.
    Διάβασε τα JoeBarTeam από την αρχή, μεταφέρουν πολλά με πολύ ωραίο τρόπο.

  10. #670
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, είμαι και εγώ κολλημένος, μην παίρνεις σοβαρά τα αστεία μου.
    Έχω την εντύπωση ότι τετρακύλινδρο είναι πολύ για χρήση σε μοτό έτσι και αλλιώς.
    Τα σύγχρονα είναι άνετα στην λειτουργία τους απλά θες ότι "τρίβονται πολλά", ότι είναι υψίσυχνα, ότι δεν αντιδρούν σαν δικύλινδρα..
    Με κάνουν και βαριέμαι και λόγο του ότι ποτέ δεν είπα όχι να δοκιμάσω ένα, μάλλον με κουράζει και μόνο που το σκέφτομαι.
    Δεν ξέρω, δεν έχω τι να τα κάνω εκτός από να γεμίσω τις ταχύτητες και το κοντέρ.. Με δικύλινδρα περνάω καλά σε όλο το φάσμα.

    Έχουν νόημα ντυμένα για αθλητισμό, σίγουρα έχουν νόημα ντυμένα για μεγάλες αποστάσεις.
    Όχι όμως στην καθημερινότητα μου, θέλω κάτι λιγότερο "σοβαρό" στο δούλεμα του, με τάση να κάνει χαζομάρες σαν και εμένα.

    Τα σύγχρονα τρικύλινδρα θεωρώ ότι είναι πολύ περισσότερο εξέλιξη για χρήση σε μοτό. Γεφυρώνουν τα "άκρα" στο μυαλό μου
    αλλά και με αυτά δεν περνάω καλά στην καθημερινότητα. μπαίνω σε διαδικασία έντασης, σαν να σοβαρεύω ενώ προτιμώ να χαμογελώ.

    Νομίζω μπορείς να δεις κάποιο monster αρκετά πιο εύκολα και οικονομικά όσον αφορά την κτήση του μέχρι να αποφασίσεις.
    Το S2R με κερδίζει ακόμα, abs δεν χρειάστηκα αλλά δεν ήμουν και τόσο φρέσκος, γενικά όλη η παιδεία μου με ψιλο προστατεύει
    από ατσαλιές. Απο την άλλη είναι τραχύ, σε όλα του. Αν είχες transalp του '18 θα σου έλεγα ότι πιθανά να μην σου αρέσει.

    Τα xsr είναι οκ σε 700 αλλά πέφτω στην παγίδα των αισθήσεων, αν το μπάτζετ καλύπτει ducati θα τα δώσω σε γιαπωνέζικο; δεν με ψήνει..
    Το 900 έχει πλάκα αλλά δεν το προτείνω στην μοτο-ηλικία σου και όσα προδιαγράφεις.

    Τo cbr δεν το ξέρω, ξέρω όμως καλά ότι όποιος ερωτεύθηκε honda κάνει καλή ζωή. Αλίμονο σε εμάς που μπλέκουμε με τις τρελές

    Σε έχουμε μουρλάνει, δεν είναι σωστό αλλά και εσύ μουρλούς ρωτάς
    Για παράδειγμα κρατιέμαι μην σου πω το R1200R πριν το '10 σε μεταχειρισμένα.
    Απο που να ξεκινήσει κάποιος να το περιγράφει, τι κάνει; με πόση άνεση; τι αίσθηση έχει;..

    Πως να σε βοηθήσουμε χωρίς να σε επηρεάσουμε, πολύ δύσκολο.
    Διάβασε τα JoeBarTeam από την αρχή, μεταφέρουν πολλά με πολύ ωραίο τρόπο.
    Δεν με μπερδεύετε , ίσα ίσα συνεχίζω το θέμα γιατί μαρέσει να μιλάω για μηχανές, όπως αρέσει σε εσάς φαντάζομαι για να σπαταλάμε φαιά ουσία σε σίδερα.
    Επομένως μου είναι απίστευτα ευχάριστο και αυτό είναι η μαγεία και των Fori εναντι των Social Media.
    Δεν έχω ρωτήσει ούτε σε μία ομάδα Facebook για το δίλλημα ή τρίλλημα μου γιατί εκεί όντως οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες(Quote Ντανου όχι αστεία).
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #671
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.518
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Κάνει και τα πάνω κάτω Πεντέλη είπε
    Αναφέρθηκε η Πεντέλη;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #672
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αναφέρθηκε η Πεντέλη;
    Πάρνηθα , αλλά Potatoe Potato
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #673
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    779
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    και το Street Triple ξέχασα.
    βασικα το tuono v4 ξεχασες

  14. #674
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.950
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    βασικα το tuono v4 ξεχασες
    Όχι απλά δεν μου αρέσει . Αν και ειναι όπλο.
    Το Point είναι γυμνά στρογγυλοφάναρα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #675
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.499
    when life gets complicated... i ride.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF