Σελίδα 5 από 55 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 821

Θέμα: ενδείκτης ταχυτητας

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277


    ευχαριστώ για την συγκρατημένη αντίδραση φίλε Θοδωρή και λυπάμαι και πάλι που σε κρέμασα αν και κάτι μου λέει ότι θα σου φέξει...περιμένουμε απάντηση απο Γιώργο να δουμε.
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  2. #62
    καλησπερα,
    Το ποιο συμαντικό εξάρτημα και δυσευρετο και πανάκριβο εδώ στην Ελλάδα είναι ο pic. Αφού πήρατε παραπάνω, και πολύ καλά κάνατε, τα άλλα εξαρτήματα είναι πολύ κοινά και μπορούν να βρεθούν σε οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών ανταλλακτικών. Όταν σας έρθουν τα υλικά στείλτε μου τους pic και τα υλικά του kyrtasos να του τα δώσω εγώ και εγώ θα προγραμματίσω τους pic και θα τους δοκιμάσω εναν έναν πριν σας τους στείλω.

  3. #63
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Ρε σεις κανα νέο με έμενα τον άμοιρο που περιμένω ?

    I had a dream ...

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    θοδωρή η απάντηση δώθηκε από το Γιώργο, μόλις τα πάρω στα χέρια μου θα πάω σε μαγαζί ηλεκτρονικών και θα πάρω άλλο ένα σετ παρελκόμενα, πικ έχουμε εφεδρικό οπότε είσαι κομπλέ..αναμείνατε τώρα στο ακουστικό σας!
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  5. #65
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Φίλε είσαι αρχηγός. Leader.

    Thank you:a19: :a19:
    I had a dream ...

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    μάγκες τα εξαρτήματα έφτασαν, ωστόσο είναι ακόμη πρόωρο για χαρούλες...ακολουθεί το στάδιο προγραμματισμού και αν εί δυνατόν συναρμολόγησης...έχω άπλετο χρόνο τα πρωινά στο μαγαζί (για αυτό είμαι και online συνέχεια ) αλλά χρειάζομαι την τεχνογνωσία και εδώ μπαίνει ο Γιώργος οπότε στράτα στρατούλα σε λίγες μέρες να έχουμε τις κόκκινες οθονούλες στα στρωματάκια μας!!

    :rotflmao: :rotflmao:

    υγ.υπομονή
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kalamaria
    Εγγραφή
    03/06/2007
    Μηνύματα
    255
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

  8. #68
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    SUPER

    Αν μπορώ να βοηθήσω κι εγώ σε κάτι πέσμου (όπως να σας κάνω αέρα όταν θα κολλάτε με τα κολητήρια):rotflmao:
    I had a dream ...

  9. #69
    Mr vstromopoulos
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    32
    Γαμωτο ειμαι και μακρια

  10. #70
    καλησπερα,
    παιδια οποτε θελετε μου τα στέλνετε μαζι με τα εξαρτηματα του kyrtasos. ΤΗΛ: 6979231034.

  11. #71
    λοιπον,
    σας στέλνω μια φωτογραφια για το που βρισκεται το βυσμα απ το οποιο θα χρειαστουμε το ενα του καλωδιο. Το βύσμα ερχεται από τον αισθητήρα ταχύτητας και από τα 3 καλώδια που έχει εμείς θα χριαστούμε το ΡΟΖ. Προσοχή δεν το κόβουμε το ροζ καλώδιο απλώς συνδέουμε παράλληλα κι το δικό μας. Το καλωδιο αυτό είναι ο αριθμός 2 του J1 του σχεδιου μας. Το J1 δεν είναι εξάρτημα απλώς μας δείχνει τα 3 καλώδια που πάνε στο κυκλωμα μας. Το 1 του J1 είναι η γείωση και την συνδέεται οπουδήποτε στην γείωση της μηχανής. Το 2 είπαμε παει στο ροζ καλώδιο του αισθητήρα και το 3 πάει στα 12 βολτ. Τα 12 βολτ καλό είναι να τα πάρετε όχι απευθείας απο την μπαταρία αλλα από ένα σημείο που έχει 12 βολτ μόνο οταν γυρναμε το κλειδι. Εγω τα πηρα τα 12 βολτ απο την μια μπροστινη ψειρα. (από τα 2 καλωδια που έχει η λάμπα το ενα είναι 12 βολτ και το άλλο η γειωση-απο εδώ μπορείτε να παρετε και την γείωση αν θελετε). για οποιαδήποτε απορια - βοήθεια γραψτε μου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gipro2.jpg 
Προβολές:	806 
Μέγεθος:	37,4 KB 
ID:	135360

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kalamaria
    Εγγραφή
    03/06/2007
    Μηνύματα
    255
    οταν λες παράλληλα να βαλουμε το λεγομενο (κλεφτη)?
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

  13. #73
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgek
    λοιπον,
    σας στέλνω μια φωτογραφια για το που βρισκεται το βυσμα απ το οποιο θα χρειαστουμε το ενα του καλωδιο. Το βύσμα ερχεται από τον αισθητήρα ταχύτητας και από τα 3 καλώδια που έχει εμείς θα χριαστούμε το ΡΟΖ. Προσοχή δεν το κόβουμε το ροζ καλώδιο απλώς συνδέουμε παράλληλα κι το δικό μας. Το καλωδιο αυτό είναι ο αριθμός 2 του J1 του σχεδιου μας. Το J1 δεν είναι εξάρτημα απλώς μας δείχνει τα 3 καλώδια που πάνε στο κυκλωμα μας. Το 1 του J1 είναι η γείωση και την συνδέεται οπουδήποτε στην γείωση της μηχανής. Το 2 είπαμε παει στο ροζ καλώδιο του αισθητήρα και το 3 πάει στα 12 βολτ. Τα 12 βολτ καλό είναι να τα πάρετε όχι απευθείας απο την μπαταρία αλλα από ένα σημείο που έχει 12 βολτ μόνο οταν γυρναμε το κλειδι. Εγω τα πηρα τα 12 βολτ απο την μια μπροστινη ψειρα. (από τα 2 καλωδια που έχει η λάμπα το ενα είναι 12 βολτ και το άλλο η γειωση-απο εδώ μπορείτε να παρετε και την γείωση αν θελετε). για οποιαδήποτε απορια - βοήθεια γραψτε μου.

    Το ροζ που βρίσκεται εκεί που υπάρχει το βελάκι GPS SENSOR ? Γιατί ακριβώς από πάνω υπάρχει κι άλλο ροζ. Μην μπλέξουμε τα ροζάκια
    I had a dream ...

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalamaria
    οταν λες παράλληλα να βαλουμε το λεγομενο (κλεφτη)?
    ανοίγεις τη μόνωση να φανούν τα σύρματα και τυλίγεις-ενώνεις το δικό μας από το κύκλωμα.


    Γιώργο θα σου στείλω τα pic για προγραμματισμό και αφού τα πάρουμε πίσω συνεχίζουμε με απορίες αν προκύψουν.
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    φύγαν με ΕΛΤΑ αύριο μάλλον θα είναι Έδεσσα.άντε πάλι αναμονή...ουφ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image001βg.jpg 
Προβολές:	774 
Μέγεθος:	13,7 KB 
ID:	135385
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Σελίδα 5 από 55 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2007, 15:08
  2. Κούμπωμα ταχύτητας
    από xtzanos στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 16:21
  3. τα όρια ταχύτητας ...
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2005, 15:01
  4. νεο ρεκόρ γκίνες ταχύτητας...
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2004, 10:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF