Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 139

Θέμα: βαλβιδες

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Δεν εχω σφραγισει ποτε σερβις γιατι δεν παω σε εξουσιοδοτημενο. Απο τον καραγκιοζη παραεισαγωγεα που την πηρα, ειδα ανευθυνοτητα και λαμογια οταν πηγα για πρωτο σερβις και απο τοτε το παω σε εναν φιλαρακο και ο θεος βοηθος.
    Ετσι και αλλιως το θεωρω πολυ ψυχοφθορο να προσπαθω με χαρτια και δικηγορους να βρω το δικιο μου εαν μου τυχει στραβη. Προτιμω νατις βαλω φωτια και να την καψω στο συνεργειο του καθε απατεωνα, παρα να τραβηχτω.
    Θα συνεχισω να εμπιστευομε τον μηχανικο μου και αν χρειαστει κατι σοβαρο, που δεν αξιζει να χαλασω πολλα λεφτα, θα την παρατησω και θα μεινω με την vespa. Εγω πηρα μηχανη για να περναω καλα, με βολτες και ταξιδια. Οχι για να μου πινουν το αιμα οι μηχανικοι και τα συνεργεια. Γι αυτο πηρα και vstrom που δεν θελει πολυ νταντεμα. Μεχρι στιγμης δουλευει ρολοι. Αν μου ζητησει ποτε υπερβολικο ποσο θα την πεταξω σε κανα ρεμα και θα γλυτωσω.
    Εσυ θα μας τρελανεις......απο την μια θα συνεχισεις να εμπιστευεσαι τον μηχανικο σου......

    και απο την αλλη με τα λαμογια τους μηχανικους που λενε οτι κανουν εργασιες ...αλλα δεν κανουν....και εισαι στα 27.000χλμ και δεν εχεις ρυθμισει (ελεγχο)....βαλβιδες

    For the record...το δικο μου μηχανακι...ανοιχτηκε στα 24.000χλμ .....και ενω κανενα Ζ απο τα πολλα που εχει ανοιξει το συγκεκριμενο εξουσιοδοτημενο..δεν ηθελε....εμενα ηθελαν και οι 8 εξαγωγης
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Εγω πηρα μηχανη για να περναω καλα, με βολτες και ταξιδια. Οχι για να μου πινουν το αιμα οι μηχανικοι και τα συνεργεια.
    αυτη σου η προταση ,δυστυχεστατα, αντικατοπτριζει την γενικοτερη νοοτροπια του ελληνα...

    ο οποιος θεωρει οτι αγοραζει μια μοτοσυκλεττα,αυτοκινητο,πλυντηριο και θεωρει οτι "πεταει" τα λεφτα του συντηρωντας το...

    το προβλημα σου δεν ειναι τα λαμογια μηχανικοι,αλλα τα καβουρια και οι σκορπιοι που εχεις στην τσεπη...ξερεις πολυ καλα οτι, ειδικα εδω στο φορουμ ,υπαρχουν τουλαχιστον 100 μελη που μπορουν να σου προτεινουν αποδεδειγμενα αξιοπιστο μηχανικο,που κανει την δουλεια για την οποια πληρωνεται...οποτε καλο θα ηταν να φτυσεις πια την καραμελα του λαμογιου...σιγουρα στην ελλαδα οι πιο πολλοι ειναι απαραδεκτοι...υπαρχουν ομως παρα πολυ πραγματικα αξιολογοι...

    αλλωστε πως νομιζεις πως εγιναν λαμογια οι περισσοτεροι των μηχανικων-λαμογιων? απο πελατες σαν εσενα που μολις ακουγαν την τιμη του σερβις παθαιναν 4 εμφραγματα και 27 εγκεφαλικα...οποτε αναγκαστικα εριξαν τιμες στο σερβις και λογω του οτι δεν εβγαιναν χρονικα και οικονομικα,απλως τα τσεπωναν χωρις να κανουν τιποτα κι ετσι βγηκε η ρετσινια του αχρηστου μηχανικου...

    εξυπακουεται οτι δεν επικροτω τετοια αθλια συμπεριφορα,αλλα εχε υπ οψιν οτι παντα καθε αποτελεσμα εχει και τουλαχιστον ενα αιτιο...

    πρεπει καποια στιγμη να καταλαβετε ολοι ,οτι οταν αγοραζετε ακριβο μεσο μετακινησης-ευχαριστησης θα πρεπει να πληρωνετε και τα αντιστοιχα υψηλα ποσα που χρειαζεται για να συντηρηθει...

    και μην μου πεις πληρωσα μονο 6000 ευρω...σκεψου την αντιστοιχια του ποσου αυτου με τα 15000 που εχουν τα πιο ακριβα μηχανακια...

    δηλαδη αντιστοιχα σε αυτοκινητο θα ειχες καποιο των 50.000-60.000 ευρω...πολυτελειας δηλαδη κι εκει θα τα εσκαγες κανονικα και με τον νομο...και θα το εκανες και γαργαρα επισης...

    βεβαια εχεις το δικιο του ασχετου ,που ακριβως λογω της αγνοιας του σχετικα με το αντικειμενο,δεν δυναται να κατανοησει την δυσκολια,καθως και την ευθυνη που εχουν συγκεκριμενες εργασιες...

    απο κει και περα ομως εχεις το δικαιωμα της γνωμης σου και κατ επεκτασιν επιλεγεις πως θα λειτουργησεις...

    παραλληλα ομως ,οπως σου ειπε και ο αρης, καλως η κακως βρισκεσαι σε εναν δημοσιο χωρο,οπερ μεθερμηνευομενον,τα γραφομενα σου τα διαβαζει πολυ κοσμος κατι που εχει ως πιθανη συνεπεια καποιοι απο τους αναγνωστες να ακολουθησουν την αποψη σου και μετα να κλαψουν με μαυρο δακρυ...

    σε τεχνικα θεματα φιλε μου δεν υπαρχουν αποψεις...υπαρχει μονο σωστο και λαθος...οταν λοιπον δεν εχεις τις γνωσεις για να τα ξεχωρισεις ,καλο θα ηταν να κρατας την αποψη σου για σενα...

    η τσεπη καθως και η ζωη του καθενος ,δεν ειναι πραγματα με τα οποια μπορει κανεις να παιζει...ξερω οτι δεν πηγε καν το μυαλο σου εκει ,αλλα καλως η κακως,μια κακη συμβουλη σε τεχνικο θεμα μπορει να εχει πολυ ασχημες συνεπειες...

    υ.γ. το οτι εγραψα σε πρωτο προσωπο δεν σημαινει οτι εννοω μονο εσενα,αλλα ολους οσους λειτουργουν με το δικο σου σκεπτικο...επισης ολα τα παραπανω τα εγραψα χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  3. #63
    + πολλά μύρια σε όλα ... δεν τα παραθέτω ξανά γιατί θα πήξουμε στα σεντόνια ...




    αλλά μου φαίνεται ότι δεν μιλάμε κοινή γλώσσα ... μπήκαν εδώ μέσα μηχανολόγοι και μηχανικοί που έχουν λύσει πεντακόσια μηχανάκια ο καθένας ... σας έδωσαν μια κοινή και απόλυτα τεκμηριωμένη απάντηση ...


    και εσείς το χαβά σας λέμε ... και δεν έχω όρεξη να με δουλεύει κανείς ούτε να κάνει πως δεν καταλαβαίνει ...

    (κουράστηκα)


    Γιατί δεν το στέλνει ένας mod στα τεχνικά -αφού εκεί ανήκει - να δοκιμάσετε και λίγο τις αντοχές του ΓερΑνθρωπου ;;





    edit .... επειδή τώρα το είδα ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    ΜΑΚΓΕΣ βρηκα ΜΟΤΟ περιοδικο πριν 2 ετη με αναλυτικο τεστ στο 650αρι στρωμα και γραφει ξεκαθαρα οτι δεν απαιτειται ποτε ρυθμιση βαλβιδων το στρωμα...Θα το σκαναρω να το ποσταρω...
    αυτός που έγραψε το άρθρο (που αποκλείεται να έχει γράψει κάτι τέτοιο-λάθος κατάλαβες- απλά λέμε τώρα) αν όντως λέει αυτό που γράφεις είναι για ένα δισεκατομμύριο κλωτσιές ...

  4. #64
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Γιατί δεν το στέλνει ένας mod στα τεχνικά -αφού εκεί ανήκει - να δοκιμάσετε και λίγο τις αντοχές του ΓερΑνθρωπου ;;
    ΕΤΣΙ.

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Γιατί δεν το στέλνει ένας mod στα τεχνικά -αφού εκεί ανήκει - να δοκιμάσετε και λίγο τις αντοχές του ΓερΑνθρωπου ;;

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Γιατί δεν το στέλνει ένας mod στα τεχνικά -αφού εκεί ανήκει - να δοκιμάσετε και λίγο τις αντοχές του ΓερΑνθρωπου ;;

    Μαλλί μπαμπάκι, ψ@λή φαρμάκι για τον mod που θα του το στείλει....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #67
    Aπορώ με την υπομονή σας...

    Άκουσα οτι το μοτερ του dl δεν έχει ανάγκη γιατί προέρχεται από το φοβερό και άσπαστο sv..... για κάν'τε ρε παλικάρια ένα search για το άσπαστο sv να μου πείτε και εμένα

    Έτσι για να βάλω και εγώ την ψήφο μου στο θέμα θα σας πω πως είναι δικαίωμά σας να πιστεύετε οτι θέλετε για τους μηχανικούς και για το αν τα παίρνουν χοντρά, αλλά να σας δω αν γίνει η στραβή τι θα πείτε....
    Vestroma καλά το λες το ποίημα πως αν σου χαλάσει θα του βάλεις φωτιά! Εύχομαι να μην έρθει ποτέ η στιγμή που θα ανοίξεις thread "τα έπαιξε ο πίσω κύλινδρος" ή "ήταν μια φορά και ένα καιρό ένα σετ βαλβίδες" γιατί τα γραφόμενα σου εδώ θα υπάρχουν...
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  8. #68
    Ρωτω για πολοστη φορα. Εχει ακουσει κανεις ζημια σε vstrom απο αρυθμιστες βαλβιδες;
    Εκτος αν ολοι οι μηχανικοι τις ρυθμιζουνε τοτε που λενε οτι πρεπει.

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Δεν έχουμε ακούσει βρε νεφελίμ, αλλά γιατί να μην τις ελέγξεις; Πόσα χλμ κάνεις τον χρόνο;

  10. #70
    Κανω 300, με 500 την βδομαδα. Ειμαι τυπικοτατος στα σερβις και στους ελεγχους, αλλα εφοσον μου λεει ο μηχανικος μου να μην αγχωνομε με τις βαλβιδες οταν τον ρωταω επανειλημενα, να παω σε αλλον να μου πουλησει παραμυθι;
    Γιατι να με κοροιδεψει ο δικος μου; Για να του τα πληρωσω μαζεμενα;
    Ειμαι δυο μετρα γομαρι γυμνασμενος 107 κιλα και κουβαλαω μεγαλη τρελα. Ο μαστορας εχει οικογενεια. Λετε να θελει να μην ξανα δει την κορη του για ενα παλιο vstrom;:rotflmao: :rotflmao:

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas

    Ειμαι δυο μετρα γομαρι γυμνασμενος 107 κιλα και κουβαλαω μεγαλη τρελα. Ο μαστορας εχει οικογενεια.
    Πες μου οτι είσαι και άτριχος.... μόνο αυτό πες μουυυυυυ....... ΤΕΛΟΣ!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  12. #72
    Το πας το γραμμα τριγκερ; Αμα ειναι να βγαλω τσεπη να σε παω βολτα στο προαυλιο.

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Το πας το γραμμα τριγκερ; Αμα ειναι να βγαλω τσεπη να σε παω βολτα στο προαυλιο.
    Όχι αλλά είμαι 1.97 και 115kg (στον όγκο βέβαια...)
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  14. #74
    Φαε αναλατο κοτοπουλο να γραμωσεις. Καλοκαιριασε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Φαε αναλατο κοτοπουλο να γραμωσεις. Καλοκαιριασε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ένα μόνο θα σου πω.... μην έρθεις ποτέ να σου ρυθμίσω τις βαλβίδες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α, δε σου είπα τι δουλειά κάνω
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF