Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 185

Θέμα: απο το ματι του μπατσου

  1. #61
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yianniszack
    θα ελεγεσ μπραβο τκνον μου η θα του ανοιγεσ το κεφαλι???
    Σε όλες τις περιπτώσεις, αν οι επιλογές που έχεις να προτείνεις είναι αυτές οι δύο ακραίες, τότε κάτι δεν πάει καλά...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  2. #62
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    -ο μιμης ειναι γαμω τα παιδια λεμε αλλα η ποτανα η ζωη τον εριξε στο σωμα, οπως ριχνει αλλους στην πρεζα

    - ο μιμης δεν ανεχωταν καποιος να τον πει βλακα αλλα δεν ηταν τραμπουκος κ τωρα τον βριζουν επειδη ειναι αστυνομικος αντι να του λενε καλημερα,

    -υπαρχουν αστυνομικοι διπλα μας που σε 40 χρονια υπηρεσιας δεν ειδαν ακροτητες σαν τις σημερινες, δηλαδη σε περασμενες δεκαετιες οταν οι ληστες εμπαιναν στις τραπεζες κ τα ταχυδρομια πυροβολοντας , οταν οι αναρχικοι στις πορειες ηταν 3 χιλιαδες κ οχι χιλιοι βαρια, οταν οι μπατσοι δεν ειχαν καν το δικαιωμα να συνδικαλιστουν( σ.σ πρωτος μπατσος που προσπαθησε να συνδικαλιστει εχεο μυνησει το σωμα γιατι εκδιοχθηκε), οταν οι μετακινησεις τωνα οπαδων των ομαδων ηταν ελευθερες

    -οι αναρχικοι εχουν τσαντα στην πλατη, απαρατητο αξεσουαρ το κρανος δεν ειναι στανταρ

    -οι αναρχικοι δεν μπαινουν στις πορεις των αλλων γιατι υπαρχουν αλυσιδες

    -τα Ματ εχουν φαει πεσιμο απο την κα Λουκα κ τους ομοηδεατες της αλλα αντι να δειξει αυτα ο κυριος Εισαγγελατος εδιχνε τους καημενους αστυνομικους που καναν την δουλεια τους

    αυτα ειπε ο σοφος λαος

    κ ο δυστηχος veletzas θα πει....
    οτι στην αυστρια κ την γερμανια υπαρχουν μπατσοι 2 μετρα κ τερατα με tattoo μανικια ολοκληρα κ σκουλαρικια κ τα ρεστα κ δεν ειναι κ πολυ undercover ας πουμε, αν σε πιασουν κ εχεις κανει μαλακια σου ριχνουν "ειτσι ας το πω αλυπητο ξυλο τυπου ζαρντινιερας ελληνιστι, αλλα αν δεν εχεις κανει μαλακια ειναι με το χαμογελο,αυτο ειναι το προβλημα εδω μοζαρτ ξυπνα
    ειναι στραβομενοι ολοι οι μπατσοι ακομη κ τα νεα παιδια,ειναι αγενεις πιασαν τον παπα απ τα γενια εξουσια κ ετσι να ουμ,
    γιατι ρε να με στραβοκοιταει ο μπατσος που κανει σκοπετο στην ακαδημιας, χωρις λογο, καθε πρωι, κ να περναω με το μοτο μου κ να κανει 180 μοιρες στροφη το κεφαλι του???
    ,μηπως δεν του κανει η φατσα μου? ,μηπως θεωρει οτι η ειμαι κακοποιος αλλα αν θεωρει οτι ειμαι γιατι δεν με σταματει?κ οταν με σταματαει το μπλοκο κ μου λεει ενα σωρο @@@@ κ μετα οταν βλεπει οτι ειναι ολα οκ γιατι μου λεει "νταξ μεγαλε καντηνε οκ"
    να μην συνεχισω.......γιατι ειναι κ αργα


    πες του μιμη λοιπον, που κουραγιο ευχομαι στο παληκαρι αν εχει χαλαστει τοσο,

    οτι οι πολιτες δεν σεβονται τους μπατσους γιατι οι μπατσοι πρωτοι δεν σεβονται τους πολιτες
    panta vromikoi panta laspomenoi

  3. #63
    http://www.youtube.com/watch?v=ASoPG...eature=related

    ΠΑΛΙΟ ΚΑΘΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

    ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ

    ΑΧΡΗΣΤΟΙ

    ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΝΑ ΠΑΤΕ ΡΕ ΡΕΜΑΛΙΑ

    ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ???

    ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  4. #64
    όπου γης Το avatar του/της iosif
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    150
    1. οι τυποι στο βιντεο τελικα δικαζονται μονο για "μειωση προσωπικοτητας"

    2. επί χούντας δεν παρετήθηκε ούτε ΕΝΑΣ αστυνομικός

    3. κανένας δεν σε υποχρεώνει να γινεις μπάτσος

    4. ΔΕΝ είναι μια δουλεια σαν τις άλλες. ο αστ. είναι φύλακας όχι της τάξης αλλά της έννομης ταξης, η οποία βεβαίως καθορίζεται και οριοθετείτε από την κυρίαρχη κοινωνική/πολιτικη τάξη. ουσιαστικά έχει πλήρες νόημα η φράση "σκυλιά φυλάτε τα αφεντικά σας"

    5. την ίδια δικαιολογία "μια δουλειά και αυτή" χρησιμοποιούν οι μισθοφόροι, οι δήμιοι κλπ

    6. στις πορείες πολλαπλάσιοι κουκουλοφόροι είναι οι ασφαλίτες, οι ματάδες με τα κράνη και ΑΝΕΥ διακριτικών. Και αμα σου βρισουν και τη μανα, δεν μπορεις να τους κανεις και τιποτα.

    7. ο μιμης δεν υπαρχει. εκτος αν υπηρετει στη διωξη ναρκωτικων, στην ασφάλεις και στην διωξη κοινου εγκληματος ταυτοχρονα.

    8. δεν ταχω με τους μπατσους. μπορεις να κατηγορησεις ενα σκυλι αν ειναι επιθετικο?
    απλα οι άνθρωποι ειναι -υποτιθεται νοημονες και ξερουν να ξεχωρισουν το σωστο απο το λάθος. όταν ένας άνθρωπος λέει απλά "εκτελώ εντολές "σημαίνει ότι δεν μπαίνει σε διαδικασία κριτικής σκέψης.
    καλά που βγήκα φρόνιμος, υπάκουος, σκυφτός

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
    -ο μιμης ειναι γαμω τα παιδια λεμε αλλα η ποτανα η ζωη τον εριξε στο σωμα, οπως ριχνει αλλους στην πρεζα

    - ο μιμης δεν ανεχωταν καποιος να τον πει βλακα αλλα δεν ηταν τραμπουκος κ τωρα τον βριζουν επειδη ειναι αστυνομικος αντι να του λενε καλημερα,

    -υπαρχουν αστυνομικοι διπλα μας που σε 40 χρονια υπηρεσιας δεν ειδαν ακροτητες σαν τις σημερινες, δηλαδη σε περασμενες δεκαετιες οταν οι ληστες εμπαιναν στις τραπεζες κ τα ταχυδρομια πυροβολοντας , οταν οι αναρχικοι στις πορειες ηταν 3 χιλιαδες κ οχι χιλιοι βαρια, οταν οι μπατσοι δεν ειχαν καν το δικαιωμα να συνδικαλιστουν( σ.σ πρωτος μπατσος που προσπαθησε να συνδικαλιστει εχεο μυνησει το σωμα γιατι εκδιοχθηκε), οταν οι μετακινησεις τωνα οπαδων των ομαδων ηταν ελευθερες

    -οι αναρχικοι εχουν τσαντα στην πλατη, απαρατητο αξεσουαρ το κρανος δεν ειναι στανταρ

    -οι αναρχικοι δεν μπαινουν στις πορεις των αλλων γιατι υπαρχουν αλυσιδες

    -τα Ματ εχουν φαει πεσιμο απο την κα Λουκα κ τους ομοηδεατες της αλλα αντι να δειξει αυτα ο κυριος Εισαγγελατος εδιχνε τους καημενους αστυνομικους που καναν την δουλεια τους

    αυτα ειπε ο σοφος λαος

    κ ο δυστηχος veletzas θα πει....
    οτι στην αυστρια κ την γερμανια υπαρχουν μπατσοι 2 μετρα κ τερατα με tattoo μανικια ολοκληρα κ σκουλαρικια κ τα ρεστα κ δεν ειναι κ πολυ undercover ας πουμε, αν σε πιασουν κ εχεις κανει μαλακια σου ριχνουν "ειτσι ας το πω αλυπητο ξυλο τυπου ζαρντινιερας ελληνιστι, αλλα αν δεν εχεις κανει μαλακια ειναι με το χαμογελο,αυτο ειναι το προβλημα εδω μοζαρτ ξυπνα
    ειναι στραβομενοι ολοι οι μπατσοι ακομη κ τα νεα παιδια,ειναι αγενεις πιασαν τον παπα απ τα γενια εξουσια κ ετσι να ουμ,
    γιατι ρε να με στραβοκοιταει ο μπατσος που κανει σκοπετο στην ακαδημιας, χωρις λογο, καθε πρωι, κ να περναω με το μοτο μου κ να κανει 180 μοιρες στροφη το κεφαλι του???
    ,μηπως δεν του κανει η φατσα μου? ,μηπως θεωρει οτι η ειμαι κακοποιος αλλα αν θεωρει οτι ειμαι γιατι δεν με σταματει?κ οταν με σταματαει το μπλοκο κ μου λεει ενα σωρο @@@@ κ μετα οταν βλεπει οτι ειναι ολα οκ γιατι μου λεει "νταξ μεγαλε καντηνε οκ"
    να μην συνεχισω.......γιατι ειναι κ αργα


    πες του μιμη λοιπον, που κουραγιο ευχομαι στο παληκαρι αν εχει χαλαστει τοσο,

    οτι οι πολιτες δεν σεβονται τους μπατσους γιατι οι μπατσοι πρωτοι δεν σεβονται τους πολιτες
    ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΛΙΓΟ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ??

    Είδες εσύ κανέναν που σέβεται ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ,
    ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ........... ??


  6. #66
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
    οτι οι πολιτες δεν σεβονται τους μπατσους γιατι οι μπατσοι πρωτοι δεν σεβονται τους πολιτες
    Ακριβώς...
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
    οτι οι πολιτες δεν σεβονται τους μπατσους γιατι οι μπατσοι πρωτοι δεν σεβονται τους πολιτες

    Και κατι που ξεχνανε πολλοι....Υπαρχει και ιστορικο προηγουμενο....Στα σωματα ασφαλειας γενικα ειδικα απο την χουντα και πισω...

    Ποιος γινοταν μπατσος και στρατιωτικος πλην των δεξιων και ακροδεξιων???Ποσους πηραν στο λαιμο τους?Ποσους βασανισανε?Ποσους στειλανε στα ξερονησια με την μαρτυρια του νοματαρχη?

    Και ο πατερας μου περασε στην Ευελπιδων το 1961,που ητανε το ονειρο του παππου,αλλα την εκανε απο την μαντρα την 1η βδομαδα και τον ψαχνουν ακομα.Και πιστεψε με ηταν σε πολυ χειροτερη οικονομικη κατασταση απο τον Μιμη.Απειρως χειροτερη.Αλλα διαλεξε αλλο δρομο.Υπαλληλος αυτος,καθαριστρια σε νοσοκομειο μια θεια μου και 5 αδερφια να μεγαλωσουνε και να πανε σχολειο.

  8. #68
    όπου γης Το avatar του/της iosif
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    150
    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

    Την Κυριακή 3/2 το πρωί πηγαίνοντας στο Πολυτεχνείο προκειμένου να παραβρεθώ στην σύσκεψη των Πρωτοβάθμιων Σωματείων της Αθήνας, στην οδό Σολωμού με σταμάτησαν για έλεγχο δύο αστυνομικοί της ομάδας Ζ. Αφού μου ζήτησαν τα στοιχεία μου και τα χαρτιά του αυτοκινήτου και διαπίστωσαν ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, ο ένας από τους δύο αστυνομικούς μου ζήτησε να δει το περιεχόμενο των αφισών που είχα στο πίσω κάθισμα. Αφού φυσικά αρνήθηκα να του το δείξω, μου είπε ότι είμαι υποχρεωμένος να τον αφήσω να δει το περιεχόμενο, γιατί αυτό μπορεί να ήταν «ανατρεπτικό»! Του εξήγησα ότι δεν έχει κανένα δικαίωμα να έχει γνώμη για το περιεχόμενο του όποιου εντύπου η αφίσας επικαλούμενος τα συνταγματικά μου δικαιώματα. Τότε εκνευρισμένος μου ζήτησε να ανοίξω το πόρτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου. Το άνοιξα και άρχισε να το ελέγχει, κάπου στο βάθος κάτω από εφημερίδες, αφίσες και προκηρύξεις, υπήρχε ένα ψαροντούφεκο ξεχασμένο εκεί από τις καλοκαιρινές μου διακοπές.

    Ενθουσιασμένος με το «εύρημα» του μου είπε ότι αυτό είναι παράνομο γιατί είναι φονικό όπλο (!!) και με απείλησε ότι αν δεν του δείξω τις αφίσες θα με συλλάβει για αυτό. Μάλιστα στις διαμαρτυρίες της συζύγου μου για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους , την απείλησαν και αυτή, με πολύ άσχημο τρόπο. Στις έντονες διαμαρτυρίες μου και όταν άρχισα να καλώ στο τηλέφωνο συνδικαλιστές που βρισκόταν εκείνη την ώρα στο Πολυτεχνείο, δικηγόρο, αλλά και βουλευτές του ελληνικού κοινοβουλίου. Συνειδητοποιώντας προφανώς του τι πάει να γίνει και λειτουργώντας με χωροφυλακίστικη εμπάθεια μου έκοψαν κλήση 300 ευρω γιατί το αυτοκίνητο δεν είχε πινακίδες!! Χονδροειδέστατο ψέμα αφού φυσικά το αυτοκίνητο είχε πινακίδες. Δεν γνωρίζω αν υλοποιήσανε την απειλή τους πράγμα πολύ πιθανό, αυτό που έχει σημασία, από το όλο περιστατικό είναι το πώς λειτουργούν οι πραίτορες της Ελληνικής Αστυνομίας. Στον απόηχο των επιθέσεων των ΜΑΤ και της Χρυσής Αυγής στους αντιφασίστες διαδηλωτές και την κατακραυγή που υπήρξε, τα όργανα της τάξεως αφηνιασμένα προσπαθούν να τρομοκρατήσουν με διάφορους τρόπους τους πολίτες. Τέλος πιστεύω ότι το όλο περιστατικό, εντάσσεται και αυτό στην λογική της καταστολής απέναντι στα κοινωνικά δικαιώματα και τις δημοκρατικές ελευθερίες, ότι οι πρακτικές αυτές μας παραπέμπουν σε άλλες εποχές τότε που οι χωροφύλακες σε τύλιγαν με διάφορες προφάσεις σε μια «κόλα χαρτί» για να σε εκδικηθούν γιατί «δεν συνεμορφώθειν προς τας υποδείξεις»

    Υ.Γ.

    Τα στοιχεία των μηχανών των δύο Ζητάδων είναι Ε.Α 4194 και Ε.Α 5348

    Νίκος Γουρλάς

    Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στα Καταστήματα Τύπου στο Διεθνές Αεροδρόμιο Αθηνών.

    Μέλος του Νέου Αριστερού Ρεύματος

    http://www.eek.gr/default.asp?pid=3&la=1&art=8&id=437
    καλά που βγήκα φρόνιμος, υπάκουος, σκυφτός

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2006
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    αν διαβασε πιο πανω λεω οτι ο μιμης δεν ανεχοταν καποιος να τον πει βλακα πριν γινει μπατσος.
    τωρα πλεον ο καθενας χωρις λογο του βριζει την μανα ακομα και εαν κανει περιπολια στο μετρο.

    τι θα τον σταματησει λοιπον να γινει ο κλασσικος μπατσος που και αυτος με την σειρα του θα δερνει οποιον δει με μακρυ μαλλι ως προσωποποιηση του αναρχικου.
    η εκπαίδευσή του.

    για ποιον λογο να δειξει σεβασμο σε καποιον που προτιστως δεν του δειχνει?
    γιατί είναι η δουλειά του._

    θα μου πειτε ειναι η δουλεια του αυτη ας μην την επελεγε.
    σας πληροφορω λοιπον οτι και ο πατερας του και ο πατερας μου μπατσος ηταν αλλα ποτε δεν μου περιεγραψε τετοιες ακροτητες σε υπηρεσια 40 χρονων.
    προλαβαίνει να παραιτηθεί.

  10. #70
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2006
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    εχω και εγω μια απορια.
    οταν καποιος γινεται αντιεξουσιαστης ή αναρχικος γινεται για να αλλαξει τα κακως κειμενα ή για να τα σπαει οπου χρειαστει.
    γιατι λοιπον τα εχουμε μονο με τους μπατσους και οχι με τους αντιεξουσιαστες και ολους τους υπολοιπους που και αυτη ζημια κανουν στην ελευθερια τη δικη μας?
    γιατί οι "μπάτσοι" όπως τους αποκαλείς, είναι υπάλληλοι του κράτους (δηλαδή τους πληρώνουμε με τα ωραία μας λεφτουδάκια) για να τηρούν το νόμο και να συλλαμβάνουν εκείνους που τα σπάνε. Και όχι για να παίζουν ξύλο με τους αντιεξουσιαστές σαν οπαδοί αντίπαλων ομάδων.

  11. #71
    Ακριβως αυτο.

    Και το γεγονος οτι η αστυνομια καλυπτει τους κουκουλοφορους

    http://www.youtube.com/watch?v=15j0jJPfG0s


    Και οι 2 ειναι λαθος.Το ενα λαθος δεν αναιρει το αλλο.

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ

    Την Κυριακή 3/2 το πρωί πηγαίνοντας στο Πολυτεχνείο προκειμένου να παραβρεθώ στην σύσκεψη των Πρωτοβάθμιων Σωματείων της Αθήνας, στην οδό Σολωμού με σταμάτησαν για έλεγχο δύο αστυνομικοί της ομάδας Ζ. Αφού μου ζήτησαν τα στοιχεία μου και τα χαρτιά του αυτοκινήτου και διαπίστωσαν ότι δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, ο ένας από τους δύο αστυνομικούς μου ζήτησε να δει το περιεχόμενο των αφισών που είχα στο πίσω κάθισμα. Αφού φυσικά αρνήθηκα να του το δείξω, μου είπε ότι είμαι υποχρεωμένος να τον αφήσω να δει το περιεχόμενο, γιατί αυτό μπορεί να ήταν «ανατρεπτικό»! Του εξήγησα ότι δεν έχει κανένα δικαίωμα να έχει γνώμη για το περιεχόμενο του όποιου εντύπου η αφίσας επικαλούμενος τα συνταγματικά μου δικαιώματα. Τότε εκνευρισμένος μου ζήτησε να ανοίξω το πόρτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου. Το άνοιξα και άρχισε να το ελέγχει, κάπου στο βάθος κάτω από εφημερίδες, αφίσες και προκηρύξεις, υπήρχε ένα ψαροντούφεκο ξεχασμένο εκεί από τις καλοκαιρινές μου διακοπές.

    Ενθουσιασμένος με το «εύρημα» του μου είπε ότι αυτό είναι παράνομο γιατί είναι φονικό όπλο (!!) και με απείλησε ότι αν δεν του δείξω τις αφίσες θα με συλλάβει για αυτό. Μάλιστα στις διαμαρτυρίες της συζύγου μου για την απαράδεκτη συμπεριφορά τους , την απείλησαν και αυτή, με πολύ άσχημο τρόπο. Στις έντονες διαμαρτυρίες μου και όταν άρχισα να καλώ στο τηλέφωνο συνδικαλιστές που βρισκόταν εκείνη την ώρα στο Πολυτεχνείο, δικηγόρο, αλλά και βουλευτές του ελληνικού κοινοβουλίου. Συνειδητοποιώντας προφανώς του τι πάει να γίνει και λειτουργώντας με χωροφυλακίστικη εμπάθεια μου έκοψαν κλήση 300 ευρω γιατί το αυτοκίνητο δεν είχε πινακίδες!! Χονδροειδέστατο ψέμα αφού φυσικά το αυτοκίνητο είχε πινακίδες. Δεν γνωρίζω αν υλοποιήσανε την απειλή τους πράγμα πολύ πιθανό, αυτό που έχει σημασία, από το όλο περιστατικό είναι το πώς λειτουργούν οι πραίτορες της Ελληνικής Αστυνομίας. Στον απόηχο των επιθέσεων των ΜΑΤ και της Χρυσής Αυγής στους αντιφασίστες διαδηλωτές και την κατακραυγή που υπήρξε, τα όργανα της τάξεως αφηνιασμένα προσπαθούν να τρομοκρατήσουν με διάφορους τρόπους τους πολίτες. Τέλος πιστεύω ότι το όλο περιστατικό, εντάσσεται και αυτό στην λογική της καταστολής απέναντι στα κοινωνικά δικαιώματα και τις δημοκρατικές ελευθερίες, ότι οι πρακτικές αυτές μας παραπέμπουν σε άλλες εποχές τότε που οι χωροφύλακες σε τύλιγαν με διάφορες προφάσεις σε μια «κόλα χαρτί» για να σε εκδικηθούν γιατί «δεν συνεμορφώθειν προς τας υποδείξεις»

    Υ.Γ.

    Τα στοιχεία των μηχανών των δύο Ζητάδων είναι Ε.Α 4194 και Ε.Α 5348

    Νίκος Γουρλάς

    Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στα Καταστήματα Τύπου στο Διεθνές Αεροδρόμιο Αθηνών.

    Μέλος του Νέου Αριστερού Ρεύματος

    http://www.eek.gr/default.asp?pid=3&la=1&art=8&id=437
    ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΕΣ Η ΗΘΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ....ΗΗΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΞΥΠΝΟΙ ΣΤΟΥ "ΜΠΑΤΣΟΥΣ" ΓΙΑ ΕΚΤΟΝΩΣΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΑΣ ΚΛΠ ΜΑΣ

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yianniszack
    ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΕΣ Η ΗΘΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ....ΗΗΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΞΥΠΝΟΙ ΣΤΟΥ "ΜΠΑΤΣΟΥΣ" ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΣΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΑΣ ΚΛΠ ΜΑΣ

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yianniszack
    ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΕΣ Η ΗΘΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ....ΗΗΗ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΞΥΠΝΟΙ ΣΤΟΥ "ΜΠΑΤΣΟΥΣ" ΓΙΑ ΕΚΤΟΝΩΣΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΜΑΣ ΚΛΠ ΜΑΣ
    δηλαδή αν σου πουν να δειξεις το κ@βλι σου εσυ θα το δειξεις?γιατι δεν εχεις να ντραπεις για τιποτα???

    τη λεξη συνταγματικα δικαιωματα την εχεις ακουσει πουθενα???

    ο μπατσος λειτουργει συμφωνα με το Συνταγμα και του νομους τους οποιους υποτιθεται υπηρετει....

    το αμάξι σου μπορει να το ψάξει μονο παρουσία εισαγγελεα και εφόσον διατρεχει σοβαρος λογος , δηλαδή να ψάχνουν για κατι συγκεκριμενο και να θεωρηθεις υποπτος....
    κανενας σκατομπατσος δεν εχει δικαιωμα μονος του να ψαξει το αμαξι.....

    εχω γνωστο που έτρεξε για αυτον τον λογο αστυνομικο δικαστικα....
    του ζηταγανε ομαδικως συγνωμη στα δικαστηρια - μπατσος κ διοικητης - και τελικα καταδικαστηκαν....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  15. #75
    δηλαδή αν ο φίλος σου γινόταν διαιτητής και τον έβριζαν όλοι στο γήπεδο τι θα έκανε?

    εγώ πιστεύω ότι διάλεξε αυτό που κάνει και έρχονται και οι συνέπειες με το κάθε τι που διαλέγουμε, τώρα ένα μέρος της δουλειάς του είναι να μην απαντάει σε προκλήσεις και να συμπεριφέρεται κόσμια, το ότι αυτο δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει το δέχομαι και είναι πολύ μεγάλη συζήτηση και επειδή δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα ποστ παρα μόνο την πρώτη σελίδα φαντάζομαι ότι σε αυτό είναι ο προβληματισμός σου γιατί αν το πάρουμε καθαρά επαγγελματικά δεν τίθεται θέμα διοτι είναι μέρος του να είσαι αστυνομικός να ακούς τέτοιες βρισιές κτλ.

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιστροφή από το χωριό του Λεωνίδα
    από afrotwin στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 12:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF