Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 120

Θέμα: Αλλο ενα Κ5 που εκοψε πλαισιο!!!

  1. #61
    Εγώ όταν πρίν μερικά χρόνια, έστειλα με 140 το R1 να τσεκάρει ένα οικοπεδάκι στην Παλαιά Φώκαια, την ίδια ακριβώς ζημιά είχα.

    Το μηχανάκι έφυγε με low siding, σύρθηκε 20 μέτρα μεχρί την απέναντι μπαριέρα και όταν την χτύπησε διαλύθηκε. Το πλαίσιο είχε κοπεί και από τις δύο μεριές (στις ενώσεις) και το υποπλαίσιο έφτασε τα μαρσπιέ...

    --------------------------------------------------
    Δεν το θεωρώ το λοιπόν παράξενο να προκληθεί τέτοια ζημιά σε τέτοιο μηχανάκι με τέτοια πτώση.
    Και το πλαίσιο θα κόψει και πίτα γενικώς θα γίνει. Είτε είναι K είτε R1 είτε RR...
    vrooommmmm!!!

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vic13r
    Οχι παιδια δεν μπηκε για πλακα,μιλαω πολυ σοβαρα.Το θεωρω πολυ σοβαρο να πρεπει να το πεταξεις το μηχανακι υστερα απο μια πτωση,που να ειχε φερει και τιποτα τουμπες,τοτε τι θα γινοταν?Δινουμε μια περιουσια και υστερα απο μια πτωση μενεις με την π..τσ@ στα χερια το βλεπετε λογικο?Φιλαρακι πριν απο χρονια την ανοιξη του 2000 με CBR 900 ειχε πεσει στο Αρτεμησιο με 240 χλμ περιπου και το μηχανακι ειχε καρφωθει στις μπαριερες και αυτο ειχε μεινει σχεδον μοτερ και σκελετος αλλα τουλαχιστον μπορουσε να το επισκευασει,τωρα ο φιλος με το Κ5 τι να το κανει αυτο μονο για παλιοσιδερα κανει,αν ειναι να εχω ενα μηχανακι και να φοβαμαι να το οδηγησω μηπως και πεσω και το πεταξω τι να το κανω?

    Κάτσε ρε φίλε γιατί εσύ θα μας τρελάνεις είναι σίγουρο πια αυτό και δεδομένο. Μα είσαι τρελός;;;; Τι λες μωρέ; Έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις;;; Τι πάει να πει ύστερα από μια πτώση... Σοβαρέεεεψου. Το μηχανάκι έγινε σώβρακο γιατί έπεσε με 200+ σύρθηκε, ο πίσω τροχός βρήκε πρόσφυση, σηκώθηκε, δίπλωσε, έπεσε από την άλλη, σύρθηκε, χτύπησε σε κανά αμάξι-τοίχο-μπαριέρα-άνθρωπο-γάιδαρο-πλοίο της γραμμής-τανκ-πετρελαιοφόρο, και....(ε ναι λοιπόν) κατέληξε!!!

    Μα τι απαιτήσεις παράλογες είναι αυτές που έχουν ορισμένοι; Μάλλον για πλάκα τα λες γιατί αν δεν τα λες για πλάκα ε τότε (αι #@$@#$@#$ πια) ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ΧΟΜΠΙ και πιάσε το τιμόνι και τους 4 τροχούς! Πληρώνεις μια περιουσία για τις επιδόσεις και την απόλαυση που σου προσφέρει μια μοτοσικλέτα κι όχι για να επιβιώνει από κάθε πτώση. Η μηχανή δεν είναι ΤΑΝΚ να περνάει από φωτιές και θάλασσες.

    Δεν ξέρω αν στο έχουν πει...αλλά πολλές φορές αυτά που βλέπεις στο χόλυγουντ είναι ψέμματα. Ε ναι λοιπόν έτσι είναι...
    Α ναι. Και ο Αι Βασίλης δεν υπάρχει. Κι αυτό ψέμμα είναι.
    http://countersteer.wordpress.com -==-==Τα πάντα γύρω από την μοτοσικλέτα και το αυτοκίνητο από την Κρήτη για όλους τους Έλληνες=-=-

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle

    Α ναι. Και ο Αι Βασίλης δεν υπάρχει. Κι αυτό ψέμμα είναι.
    ΤΙ??ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ!!!
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ

    ΤΕΛΛΟΟΣΣΣΣ!!!!



    :rotflmao:
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ΤΙ??ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ!!!
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ

    ΤΕΛΛΟΟΣΣΣΣ!!!!



    :rotflmao:
    Είδες τι μας κάνουν; Μας καταστρέφουν τα όνειρα και την παιδική μας αθωότητα.
    http://countersteer.wordpress.com -==-==Τα πάντα γύρω από την μοτοσικλέτα και το αυτοκίνητο από την Κρήτη για όλους τους Έλληνες=-=-

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ΤΙ??ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ!!!
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΕΣ ΜΟΥ

    ΤΕΛΛΟΟΣΣΣΣ!!!!



    :rotflmao:

    Τσόπα τσόπα , υπάρχει !!!



    Πλαίσια Superman δεν υπάρχουν !

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
    Πληρώνεις μια περιουσία για τις επιδόσεις και την απόλαυση που σου προσφέρει μια μοτοσικλέτα κι όχι για να επιβιώνει από κάθε πτώση. Η μηχανή δεν είναι ΤΑΝΚ να περνάει από φωτιές και θάλασσες.

    Συμφωνω με το φιλο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Καλησπερα παιδια ως πρωην κατοχος Κ5 εχω πεσει και εγω στην επιδαυρο τετοια εποχη και ο φειλω να πω την γνωμη μου εφυγα με 100+ και το μηχανακι εκτος απο πλαστικα δεν επαθε τιποτα αλλο ουτε κομενα πλαισια ουτε κομενα ψαλιδια τιποτα.Οποιος περναγε πριν 2 εβδομαδες απο την επιδαυρο θα ειδε ενα ασπρο R1 07 με κομενο πλαισιο...Παιζει πολυ μεγαλο ρολο το πως θα την φαει το μηχανακι.Επισης ο φιλος λεει οτι το παλικαρι εχει πεσει στο αρτεμισιο(αλλος ενας χαλια δρομος) και δεν επαθε τιποτα το πλαισιο!!! με 240 μηπως σταβωσε και δεν το ελενξατε?Ειπατε μονο πλαστικα θελει?Ολοι ξερουμε οτι το πλαισιο απο το Κ5 ειναι πολυ ακαμτο οποτε η κοβεται η δεν στραβωνει ποτε.Λογικο ετσι?Ποσοι εχουν αγορασει μηχανες στραβες χωρις να το ξερουν?Πολοι σωστα.Κ5 σταβο δεν παιρνεις η ειναι ισιο η κομενο.Η επιδαυρος εχει γινει παρα πολυ επικυνδηνος δρομος γιατι ενω εσυ και εγω και ο καθε ενας απο μας παει να το στριψει λιγο να πιει εναν καφε ερχεται ο Rossi απο το πουθενα η να σε κλεισει η να πεσει επανω σου η να σου κολαει γιατι αυτος τα ξινει ολα στην επιδαυρο και ειναι μαγκας,πρεπει να λογικευτουμε λιγο και οχι να φλερταρουμε με το θανατο ετσι.Παμε να κανουμε την καυλα μας και οχι να σκοτωθουμε.


    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ.
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  8. #68
    Νέο μέλος Το avatar του/της UgLy
    Εγγραφή
    30/09/2007
    Μηνύματα
    13
    ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ; ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ; ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΠΑΝΙΔΙ;

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΑ ! ! ! ! !

    ΑΝ ΗΤΑΝ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ



    Ε Λ Ε Ο Σ

    ΝΑ ΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ! ! ! ! !

    ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ! ! !

  9. #69
    Καλησπερα σε ολους.Σεβομαι τις αποψεις σας,και δεν σχολιαζω μερικους "πονηρους",αλλα οπως εγραψα στην αρχη κατα την γνωμη μου το θεωρω υπερβολικο να καταστρεφεται ετσι ενα μηχανακι μετα απο πτωση με 100-110 χλμ χωρις να φερει τουμπα και μονο να βρισκει σε 2 κολωνακια της μπαριερας.Αυτα ειχα να πω ας μη συνεχιστει αλλο καλα χλμ σε ολους.
    ΣΤΑ 350 ΧΛΜ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ!!!
    www.bikepics.com/members/vicxx11/

  10. #70
    Η μπροστα ζαντα στραβωσε τοσο που εφτασε στο υψος του πηρουνιου μπροστα ή μου φαινετε?Αυτο στο πηρουνι καλυμα ειναι ή τσακισε μαζι με την ζαντα?


    Σορρυ φιλος που δεν σταματαω την κουβεντα αλλα τωρα το ειδα και ειμαι περιεργος

  11. #71
    εγω παντως θα το θεωρουσα περιεργο, αν το πλαισιο δεν κοβοταν......

    για την ιστορια παντως απο τις φωτο φαινεται οτι το πλαισιο δεν εχει καν κοπει, στο ευαισθητο του σημειο, για το οποιο τοσα εχουν γραφτει.....

    τελικα, τη φωτογραφια αυτη, θα μπορεουσε να την χρησιμοποιησει η suzuki για να αποδειξει οτι το πλαισιο του κ5 δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα....

    οποιος θεωρει οτι μετα απο τετοια πτωση (το μηχανακι ειναι ενα κουβαρι), θα επρεπε να αντεξει το πλαισιο, μαλλον σε τεθωρακισμενο πρεπει να προσανατολιστει στην επομενη αγορα.....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  12. #72
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    εγω παντως θα το θεωρουσα περιεργο, αν το πλαισιο δεν κοβοταν......

    για την ιστορια παντως απο τις φωτο φαινεται οτι το πλαισιο δεν εχει καν κοπει, στο ευαισθητο του σημειο, για το οποιο τοσα εχουν γραφτει.....

    τελικα, τη φωτογραφια αυτη, θα μπορεουσε να την χρησιμοποιησει η suzuki για να αποδειξει οτι το πλαισιο του κ5 δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα....

    οποιος θεωρει οτι μετα απο τετοια πτωση (το μηχανακι ειναι ενα κουβαρι), θα επρεπε να αντεξει το πλαισιο, μαλλον σε τεθωρακισμενο πρεπει να προσανατολιστει στην επομενη αγορα.....
    ++100000000 Πεστα ρε Γιωργηηηη!!!!
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #73
    Ρε παίδες μην το πολυζορίζετε.
    Για το συγκεκριμένο μοτόρι, δεν υπήρχε κατα τη γνώμη μου μοτοσυκλέτα που θα είχε τέτοιο πέσιμο και χτύπημα και δεν θα είχε πειραχτεί πλαίσιο. Τώρα, υπάρχουν διάφοροι που έχουν δεί ή έχουν ακούσει για κομμένα πλαίσια σε GSXR αλλά κανείς δεν έχει βγεί να πεί οτι είχε και του έπαθε κάτι.
    Μέχρι τότε λοιπόν...
    http://i132.photobucket.com/albums/q...e-animated.gif
    http://homepages.pathfinder.gr/argi6argi/index.html
    http://s132.photobucket.com/albums/q11/argi6argi/
    http://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=27013

    100 αλογα κατω απο την σελα ειναι λιγοτερο επικινδυνα απο το γαιδουρι που τα οδηγει.
    Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέσαι. Γι' αυτά που διορθώνονται και γι' αυτά που δεν διορθώνονται.

  14. #74
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/12/2003
    Μηνύματα
    16
    μετά από αυτό το σοβαρό τρακάρισμα με ιχ το πλαίσιο του κ5 έμεινε ανέπαφο χωρίς να έχει το παραμικρό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00125_resize.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	85,9 KB 
ID:	112363

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/12/2003
    Μηνύματα
    16
    !


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00709_resize.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	90,3 KB 
ID:	112365

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αλλο ενα ανεκδοτακι....
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 10:22
  2. αλλο ενα
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 09:51
  3. ΑΛΛΟ ΕΝΑ Ζ 750 ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 10:29
  4. αλλο ενα ακυρο !
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:06
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF