Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 156

Θέμα: Balkans brainstorming

  1. #61
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Thanks για τα info περί μπάτσων.

    Διευκρίνηση : Δεν είναι κάθε σημείο στο χάρτη διανυκτέρευση. Τα σημεία υπάρχουν για να βγει η διαδρομή. Επίσης το πιθανότερο είναι ότι θα ξεκινήσω από Σκόπια και όχι από Βουλγαρία. Κάποιες μέρες ίσως είναι σιδερόκωλες, αλλά οκ, θα δούμε και πως θα πάει. Δε παίζει άγχος. Δε θα έχω κλείσει από πριν διαμονές και τα σχετικά. Επίσης μάλλον στο πήγαινε, δε θα πάω από Εθνική Ελλάδος, αλλά από μέσα. Κάπου στη Λαμία θα το κόψω για Καρπενήσι & θα ανέβω μετά μέχρι Καστοριά.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Κάπου στη Λαμία θα το κόψω για Καρπενήσι & θα ανέβω μετά μέχρι Καστοριά.
    δεν θα το μετανοιώσεις......

  3. #63
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Κάποιες μέρες ίσως είναι σιδερόκωλες, αλλά οκ, θα δούμε και πως θα πάει
    Mike, αν όμως η συνεπιβάτης δεν έχει ξανακάνει τόσα πολλά χιλιόμετρα, ίσως να τα βρει λίγο δύσκολα. Εκτός και ξεκινήσετε να κάνετε ταξίδια εντός πριν το ταξίδι, ώστε να ξεκινήσει να μπαίνει σε ρυθμούς.
    Μήπως θα πρέπει να το ξαναδείς; Γιατί ως γνωστόν εμείς γινόμαστε πάρα μα πάρα πολύ γκρινιάρες (βασικά σπασα.. @ αλλά θα πέσει λογοκρισία) όταν κουραζόμαστε κλπ


    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  4. #64
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από latris mixanis Προβολή μηνύματος
    .... Γιατί ως γνωστόν εμείς γινόμαστε πάρα μα πάρα πολύ γκρινιάρες (βασικά σπασα.. @ αλλά θα πέσει λογοκρισία) όταν κουραζόμαστε κλπ
    Καμία λογοκρισία. Ελεύθερα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #65
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από latris mixanis Προβολή μηνύματος
    Mike, αν όμως η συνεπιβάτης δεν έχει ξανακάνει τόσα πολλά χιλιόμετρα, ίσως να τα βρει λίγο δύσκολα. Εκτός και ξεκινήσετε να κάνετε ταξίδια εντός πριν το ταξίδι, ώστε να ξεκινήσει να μπαίνει σε ρυθμούς.
    Μήπως θα πρέπει να το ξαναδείς; Γιατί ως γνωστόν εμείς γινόμαστε πάρα μα πάρα πολύ γκρινιάρες (βασικά σπασα.. @ αλλά θα πέσει λογοκρισία) όταν κουραζόμαστε κλπ

    Έτσι είναι...αλλά αν αντέξει μετά από αυτό πας για κρεμάλα...ουλτιμειτ τεστ που λένε...
    Γενικά μια ισοροπία σε αυτά που γουστάρεις και σε αυτά που αντέχει το άλλο μισό είναι απαραίτητη...όλα δεν γίνονται... καλύτερα ρεαλιστής...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #66
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Τι λέτε για αυτό το κομμάτι; http://goo.gl/maps/z5fnY

    Σκέφτομαι τελικά να πάω από εκεί μιας και κερδίζω μια μέρα. Έχει κανείς γνώση του τι παίζει;

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Τι λέτε για αυτό το κομμάτι; http://goo.gl/maps/z5fnY

    Σκέφτομαι τελικά να πάω από εκεί μιας και κερδίζω μια μέρα. Έχει κανείς γνώση του τι παίζει;
    Το προηγουμενο καλοκαιρι εκανα την ιδια διαδρομη...(σχεδον)

    Για να βγεις κατευθειαν Καστορια,κομματακι δυσκολο...Αν οχι για σενα,σιγουρα για τον συνεπιβατη σου..(το εχω χασει λιγο και δεν ξερω εαν θα πας μονος η οχι)
    Γενικα η Αλβανια ''κουραζει''

    Εαν θελεις μπορεις να κανεις αυτο που εκανα εγω.Με το που φτασεις στην λιμνη της Οχριδας,κυκλωσε την ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ που ειναι ομορφοτερη διαδρομη,και κανε μια διανυκτερευση στην Οχριδα με κανα 20-25 ευρω..
    Την επομενη ξεκινα για Φλωρινα η οποια ειναι μια καταπληκτικη διαδρομη,και μετα εισαι αρχηγος!

  8. #68
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μaggellanos Προβολή μηνύματος
    Το προηγουμενο καλοκαιρι εκανα την ιδια διαδρομη...(σχεδον)

    Για να βγεις κατευθειαν Καστορια,κομματακι δυσκολο...Αν οχι για σενα,σιγουρα για τον συνεπιβατη σου..(το εχω χασει λιγο και δεν ξερω εαν θα πας μονος η οχι)
    Γενικα η Αλβανια ''κουραζει''

    Εαν θελεις μπορεις να κανεις αυτο που εκανα εγω.Με το που φτασεις στην λιμνη της Οχριδας,κυκλωσε την ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ που ειναι ομορφοτερη διαδρομη,και κανε μια διανυκτερευση στην Οχριδα με κανα 20-25 ευρω..
    Την επομενη ξεκινα για Φλωρινα η οποια ειναι μια καταπληκτικη διαδρομη,και μετα εισαι αρχηγος!

    Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου όμως μπερδεύτηκα. Ο στόχος είναι από Καστοριά να πάω Kotor, η Φλώρινα δε κατάλαβα που εμπλέκεται. Νομίζω ότι μέχρι Καστοριά από Αθήνα θα τη βγάλουμε άνετα. Τώρα αυτό που ρωτάω είναι τι παίζει με τη διαδρομή από Καστορία στο Kotor. Βλέπω ότι είναι 450 χιλιόμετρα περίπου. Νομίζω ότι βγαίνουν σε μια μέρα. Διαβάζω βέβαια ότι κάποια κομμάτια στην Αλβανία είναι πολύ απαιτητικά και χάλια, αλλά πιστεύω ότι μέχρι πχ το βραδάκι θα έχω μπει Μαυροβούνιο.

    Λοιπόν;

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου όμως μπερδεύτηκα. Ο στόχος είναι από Καστοριά να πάω Kotor, η Φλώρινα δε κατάλαβα που εμπλέκεται. Νομίζω ότι μέχρι Καστοριά από Αθήνα θα τη βγάλουμε άνετα. Τώρα αυτό που ρωτάω είναι τι παίζει με τη διαδρομή από Καστορία στο Kotor. Βλέπω ότι είναι 450 χιλιόμετρα περίπου. Νομίζω ότι βγαίνουν σε μια μέρα. Διαβάζω βέβαια ότι κάποια κομμάτια στην Αλβανία είναι πολύ απαιτητικά και χάλια, αλλά πιστεύω ότι μέχρι πχ το βραδάκι θα έχω μπει Μαυροβούνιο.

    Λοιπόν;
    Ανετα φθανεις
    J.T.R

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου όμως μπερδεύτηκα. Ο στόχος είναι από Καστοριά να πάω Kotor, η Φλώρινα δε κατάλαβα που εμπλέκεται. Νομίζω ότι μέχρι Καστοριά από Αθήνα θα τη βγάλουμε άνετα. Τώρα αυτό που ρωτάω είναι τι παίζει με τη διαδρομή από Καστορία στο Kotor. Βλέπω ότι είναι 450 χιλιόμετρα περίπου. Νομίζω ότι βγαίνουν σε μια μέρα. Διαβάζω βέβαια ότι κάποια κομμάτια στην Αλβανία είναι πολύ απαιτητικά και χάλια, αλλά πιστεύω ότι μέχρι πχ το βραδάκι θα έχω μπει Μαυροβούνιο.

    Λοιπόν;
    Ουπς!!μ@λακια... Σορρυ ρε Μαικ,πιστευα οτι ησουν στην επιστροφη,οχι οτι ανεβαινεις...Γραψε λαθος...



    αυτο παθαινεις οταν δεν διαβαζεις τα προηγουμενα μηνυματα..

  11. #71
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου όμως μπερδεύτηκα. Ο στόχος είναι από Καστοριά να πάω Kotor, η Φλώρινα δε κατάλαβα που εμπλέκεται. Νομίζω ότι μέχρι Καστοριά από Αθήνα θα τη βγάλουμε άνετα. Τώρα αυτό που ρωτάω είναι τι παίζει με τη διαδρομή από Καστορία στο Kotor. Βλέπω ότι είναι 450 χιλιόμετρα περίπου. Νομίζω ότι βγαίνουν σε μια μέρα. Διαβάζω βέβαια ότι κάποια κομμάτια στην Αλβανία είναι πολύ απαιτητικά και χάλια, αλλά πιστεύω ότι μέχρι πχ το βραδάκι θα έχω μπει Μαυροβούνιο.

    Λοιπόν;

    Φτάνεις άνετα το απογευματάκι, ξεκίνα λίγο νωρίς και όλα καλά...απλά να βάζεις κάποιους στόχους ενδιάμεσους με κάποιες χρονικές
    "πόρτες"...όπως τα 36ωρα...θα σε βοηθήσουν να παραμένεις εντός πλάνου αλλά και σε περίπτωση που το χάσεις θα το έχεις καταλάβει και θα μπορείς να επαναπρογραμματίσεις την διαδρομή ή την διανυκτερευσή σου...
    Γενικά τα 400-450 χλμ στη Βαλκάνια με γυναίκα δικάβαλο θα τα έθετα ως όριο καθημερινών χλμ.
    Στην πραγματικότητα φυσικά γνωρίζεις ότι όλα αυτά είναι απλά γνώμες τρίτων και στην τελική εσείς θα πρέπει να βρείτε τους δικούς σας ρυθμούς και αντοχές, να συνδυάσετε τα δικά σας μπορώ και θέλω...αυτό είναι κομματάκι δύσκολο καμιά φορά αλλά εκεί είναι και όλη η χαρά της επιτυχίας στο τέλος του ταξιδιού...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της costas106
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    220
    Γειά χαρά,
    θέματα όπως βενζίνη και πάρκινγκ δε θα πρεπε να σε απασχολούν.
    Βενζίνη στα επίπεδα 1,2-1,4 ευρώ, πολύ καλύτερη από εδώ και βενζινάδικα που μπορείς να ξεκουραστείς και να πιείς ένα καφέ σαν
    άνθρωπος. Βουλγαρία, Ρουμανία και Σερβία βάζεις μόνος σου και πληρώνεις μέσα. Για πάρκινγκ αν δεν έχει το ξενοδοχείο σου, όλο και κάπου θα
    σε βολέψουν (κανα κατώγι - αποθήκη).
    Αν είσαι προβλεπόμενος και δεν προκαλείς, ειδικά σε κατοικημένες περιοχές, δε θα έχεις προβλήματα με την πολιτσία...

    Ωραία διαδρομή έχεις βγάλει, δώσε λίγο παραπάνω έμφαση στη Νότια Βουλγαρία Ροδόπη, θα σε αποζημιώσει.
    Για Veliko Tarnovo όπωσδηποτε παίρνεις τον δρόμο για Shipka και περνάς κι από εδώ:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Buzludzha
    θα σε αποζημιώσει...
    Veliko τρως στο μαγαζί που έχει πολλάκις αναφερθεί εδώ μέσα και αξίζει τα λεφτά του.

    Στη θέση σου, στη Ρουμανία θα άνοιγα λίγο ανατολικά τη διαδρομή, για να πέρναγα από Brasov και Sighisoara.
    Σερβία προσοχή στις γυναίκες, ειδικά στο Novi Sad...

  13. #73
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas106 Προβολή μηνύματος
    Σερβία προσοχή στις γυναίκες, ειδικά στο Novi Sad...

    Δηλαδή;
    Give me fuel, Give me fire

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή;
    τι δηλαδή ρε? Θα τυφλωθεί λέμε

  15. #75
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    τι δηλαδή ρε? Θα τυφλωθεί λέμε

    ααααα... κατάλαβα, ΟΚ...
    Give me fuel, Give me fire

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Balkan Tour 2009
    από mhtsorodas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2010, 00:00
  2. Balkan Off Road Marathon
    από drmel στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2009, 17:21
  3. Event Agenda Of The Balkan Moto-rock Fest Veliko Tarnovo, Bulgaria 20 – 23 August
    από alexshadow στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2009, 08:46
  4. Balkan off road marathon
    από drmel στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2009, 19:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF