Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 103

Θέμα: pirelli diablo Vs brigeston bt012 Vs michelin

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Smile Γεια σας μιας και μιλαμε για street λαστιχα να σας ρωτησω το εξης.

    Γεια σας μιας και μιλαμε για street λαστιχα να σας ρωτησω το εξης.

    Εγω εχω τα Michelin Pilot Sport SC.

    Μπροστα φοραω 130/60 - 13 53P

    Πισω φοραω 140/60 - 13 57P .

    Σκεφτομαι να βαλω εμπρος 140/60 - 13 57P

    και πισω 150/70 - 13 64S .

    Ποια ειναι η γνωμη σας για αυτην την σκεψη μου και ποια η διαφορα της τεχνολογιας Pilot Sport SC με Pilot Sport Radial?


  2. #62
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    τι πιεσεις βαζεις?
    ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΝΙΟΥΛ

    36-42!

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΒΑΛΩ TA MICHELIN POWER ΤΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΖΩ?

    Ο ANDRIAN ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΒΑΖΕ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ 2 BAR ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΟ 32!!(ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ)
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  3. #63
    Τα 2 bars είναι 29psi...

    Λίγα μου φαινονται...

    Pressure Conversion
    http://img214.imageshack.us/img214/2570/cyborgfenderyv2.jpg
    "That's what happens when Earth fucks with Space... never forget that..."

  4. #64
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    Αρχικά δημιουργήθηκε από modeerf
    Τα 2 bars είναι 29psi...

    Λίγα μου φαινονται...

    Pressure Conversion
    τοτε θα ειναι 2,2 !!

    δεν θυμαμε ακριβως παντως σιγουρα εβαζε πολυ λιγοτερο απο αυτο που βαζω εγω!
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  5. #65
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εγω βαζω στα power 34 μπροστα και 36 με 38 πισω

  6. #66
    Αφου λετε για λαστιχα, στην Ελλαδα και με τους δρομους που εχουμε ειναι πολυ πονεμενη η ιστορια και δεν βγαινει ακρη μιας και διαφορετικα μηχανακια, διαφορετικα στυλ οδηγησης αναβατων, και που θελει την αποδοση ο καθενας (περιβαλον), το Μονστερ 800 εχει πανω απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη ενα ζευγαρι Dunlop 208F τα απλα, εβαλα στην αρχη πιεσεις που εδινε για τα μαμα η Ντουκατι, δηλαδη εμπρος 30 - πισω 32 psi, (χαμηλες απο το εργοστασιο, και με διαφορα 2-3 psi μονο περισσοτερο πισω) ηταν και κρυο (πριν μερικους μηνες), δεν κραταγε με τιποτα, ανεβαζα ανεβαζα πιεσεις μεχρι το εκπληκτικο για Μονστερ 36 - 42 ... και αρχισε να κραταει παρα πολυ καλα, μαλιστα με αυτα χτυπησα και με τετοιες πιεσεις το γονατο που βρηκε κατω στο χαλι των Λιμανακιων... και σε κομματια με καλη ασφαλτο στον δρομο ξυνουν κιολας, ειναι και σπορ-τουρινγκ περισσοτερο τα απλα 208 (οχι τα 208RR η' 208GP) και με "αργη γεωμετρια", αν και το "αργη" γεωμετρια ειναι ασφαλεια στους δικους μας δρομους...
    το Σαββατο που ανεβηκα Β.Εβοια ειπα να βαλω μαμα πιεσεις, 30-32, και εκανα και λαθος και περασα απο την εθνικη την εισοδο για Χαλκιδα, οποτε γυρισα απο Ριτσωνα, και μετα μεχρι Β.Εβοια, εεε δεν στεκοταν πουθενα το μηχανακι, γλυστραγε ασυστολα και παντου, ακομα και οταν ειχαν ζεσταθει αρκετα, και ηταν πολυ υποστροφικο.... ενω με αλλα ελαστικα στο αλλο το Μονστερακι, πχ Diablo, με 30, 31 εμπρος και 32-33 πισω πηγαινε πολυ καλυτερα... ξαναεβαλα στον κατεβασμο εχτες απο Β.Εβοια 36-42 και ηρθα μια χαρα ακομα και με υγρασια κατω... και τρωγονται πιο αργα και βγαζουν λιγο μεγαλυτερη τελικη με περισσοτερη πιεση..............................
    ειναι μπερδεμενη υποθεση το ελαστικο στους δικους μας δρομους, θελουν πολυ ψαξιμο στις πιεσεις, και αναλογα με το setup της καθε αναρτησης (σκληροτητα κλπ)... αρχιζουμε με εργοστασιακες πιεσεις εαν ειναι χαμηλες απο το εργοστασιο, πχ 30-32-36 psi, και ανεβαινουμε μεχρι την επιθυμητη.........






  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Μηπως οι χαμηλες πιεσεις μπαινουν σε επιπεδο πιστας ακριβως για να γινεται το λαστιχο πιο προβλεψιμο μεσω μεγαλυτερης επιφανειας επαφης και κατ επεκταση ομαλων γλιστρηματων και οχι ατσαλων ε,εδω κραταω εδω δεν κραταω; Δεν εχω δοκιμασει χαμηλες πιεσεις γι αυτο ρωταω αν καποιος εχει δει αυτη τη διαφορα;

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Μηπως οι χαμηλες πιεσεις μπαινουν σε επιπεδο πιστας ακριβως για να γινεται το λαστιχο πιο προβλεψιμο μεσω μεγαλυτερης επιφανειας επαφης και κατ επεκταση ομαλων γλιστρηματων και οχι ατσαλων ε,εδω κραταω εδω δεν κραταω; Δεν εχω δοκιμασει χαμηλες πιεσεις γι αυτο ρωταω αν καποιος εχει δει αυτη τη διαφορα;
    Στα απλα Diablo που ειχα στο μικρο Μονστερ, με πιεσεις πανω απο 34 εμπρος και 36 πισω, δεν πηγαινε με τιποτα το μηχανακι στον δρομο, αναλογα με τους δρομους και την εποχη (κρυο-ζεστη) ηθελε κοντα στις εργοστασιακες τιμες (30-32 λεει σε αυτα που εχει επανω η Ντουκατι απο το εργοστασιο για παραδειγμα), δηλαδη 31-32 εμπρος και 33-34 πισω κα πηγαινε μια χαρα, ενω σε αυτα τα Dunlop, με χαμηλες στο Μονστερ δεν παει βημα στον δρομο... θελει τουμπανο να ειναι, στην πιστα αλλαζει το πραγμα, την ανοιξη που ειχα μπει, πηγαινει καλα με 31 εμπρος και 30 πισω...
    στην πιστα ερχεται στην επιθυμητη θερμοκρασια με χαμηλες πιεσεις και βρισκει πολυ προσφυση μιας και υπαρχει μεγαλος συντελεστης τριβης, επαναλαμβανομενα ιδια πατηματα καθε λιγα δευτερολεπτα κλπ, επισης δεν απεχουν τα δεδομενα απο αυτα που εχει δωσει ο κατασκευαστης του ελαστικου, στους Ελληνικους δρομους αλλαζουν τα δεδομενα............................
    σε ποιοτικη Ευρωπαικη ασφαλτο σαγρε μπορει και με 30-32 σε γρηγορη βολτα να δουλευουν... σιγουρα δηλαδη......
    αλλα εδω??? .......... ρωσσικη ρουλετα... θελει ψαξιμο το καθε ενα.........


  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Επαναφερω την συζητηση επειδη ενας φιλος με Ζ 1000 θελει να αλλαξει λαστιχα.Απο οτι διαβασα παραπανω,τα Michelin Pilot Power ειναι η καλυτερη επιλογη.Θα μπορουσε καποιος που τα εχει βαλει,να γραψει εντυπωσεις,τιμη περιπου κ ποσα χιλιομετρα λογικα θα βγαλουν?
    No Fear

  10. #70
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Fear_No
    Επαναφερω την συζητηση επειδη ενας φιλος με Ζ 1000 θελει να αλλαξει λαστιχα.Απο οτι διαβασα παραπανω,τα Michelin Pilot Power ειναι η καλυτερη επιλογη.Θα μπορουσε καποιος που τα εχει βαλει,να γραψει εντυπωσεις,τιμη περιπου κ ποσα χιλιομετρα λογικα θα βγαλουν?
    εχω γραψει 11,000 και ακομα αντεχουν!!!!

    ουτε εγω το πιστευω...

    η τιμη ειπαμε... παιζει ...

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εχω γραψει 11,000 και ακομα αντεχουν!!!!

    ουτε εγω το πιστευω...

    η τιμη ειπαμε... παιζει ...
    11.000 μια χαρα ειναι!
    Ναι,σε καταλαβαινω για την τιμη Γιωργο!Ενδεικτικα τουλαχιστον,μπορεις να μου πεις?Για να του πω στο περιπου για το ζευγαρι!
    Μπορεις να γραψεις μερικες εντυπωσεις για τα λαστιχα(κρατημα,ζεσταμα,συμπεριφορα) για να του τις μεταφερω?
    Ευχαριστω!
    No Fear

  12. #72
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εχω γραψει την αποψη μου για τα λαστιχα παραπανω ...

    εγω τα εβαλα 340 ευρα αλλα με σπεσιαλ τιμη

    αλλοι τα βαζουν και φτηνοτερα!!!!

    λογικα θα του ζητησουν 380-400 ευρω

    βασιακα τοσο πανω κατω εχουν ολα τα λαστιχα αυτης της κατηγοριας σε αυτη τη διασταση

  13. #73
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ωχ μολις ειδα οτι σε αλλο ποστ ειχα γραψει εντυπωσεις για τα Power... φτου!!! αντε να το βρω γιατι βαριεμαι να γραφω παλι

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/08/2005
    Μηνύματα
    101
    Νασαι καλα Γιωργο,σε ευχαριστω για την βοηθεια σου.Αν βρεις το ποστ που λες,σφυρα το μια!
    No Fear

  15. #75
    idi thymai oti kati eixes pei gia kradasmoys. gia ta power htan? Gia to 750 les na einai kala?

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Pirelli Diablo Superbike Slick vs Metzeler Racetec slick
    από DrIoannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2008, 11:46
  2. Pirelli Diablo ή Michelin Pilot Active ή Μetzeller ? ? ?
    από H0NDAKIAS στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2008, 16:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF