Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 114

Θέμα: R6 για πρωτη μηχανή;

  1. #61
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Μιλάς για έναν άνθρωπο 35 χρονών ο οποίος δεν έχει καμία σχέση σαν ιδιοσυγκρασία με έναν άνθρωπο 22 χρονών.Λες πράγματα ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΑ στο παιδί.Ειδικά αυτό που αναφέρεις "Αφου μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη μπορεις να οδηγας οτι θες. " είναι γελοίο και ανεύθυνο.Κάτι τέτοια ακούν τα παιδιά και μετά κλαίνε οικογένειες.
    Αυτο που λες ειναι ασχετο με την ηλικια.

    Ποια ειναι τα επικινδυνα....?

    Οτι αν μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη, μπορεις να οδηγας οτι θες?

    Δυναμη στην ασφαλτο οση θες μονος σου βγαζεις.

    Και με 250 κυβικα χτυπας το ιδιο με τα 1000.

    Σε ενα track-day ηταν το ανηψακι του Ψυχογειου μολις 15 χρονων και οδηγαγε μεσα στα Μεγαρα το ΖΧ10 του.

    Τι μας λες τωρα δηλαδη....???

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Θες να πεις τώρα ότι ο 15χρονος και ο 35χρονος έχουν το ίδιο μυαλό?Η ηλικία έχει ΑΜΕΣΗ σχέση με την ιδιοσυγκρασία και τον τρόπο οδήγησής μας.
    Το ότι το οδηγούσε δεν σημαίνει τίποτα.Το πιθανότερο είναι η μηχανή να τον οδηγούσε και όχι αυτός την μηχανή.
    Δεν αμφιβάλω ότι δεν χτυπάς ακόμη και με ποδήλατο(δες Παπανδρέου...) αλλά μπορείς να ελέγξεις καλύτερα πχ το 250αρι με τα 35 άλογα(λέμε...) απ ότι το 1000αρι με τα 160 άλογα.Μην τρελαθούμε τελείως τώρα,δεν είναι το ίδιο.Αν είναι να μιλάμε και να δίνουμε τέτοιου είδους συμβουλές που μπορεί να βάλουν σε μεγάλο κίνδυνο έναν νέο άνθρωπο που δεν έχει κάποια ιδέα σε τι πάει να μπλέξει καλύτερα να μασάμε τσίχλα.
    Όπως αναφέρθηκε προηγουμένως κάνε εσύ και ο φίλος μας που θέλει να πάρει το R6 μία βόλτα από το ΚΑΤ να δει τι ηλικίες παίζουν.Δεν του λέω να ΜΗΝ πάρει ΠΟΤΕ αυτήν την μηχανή.Αντίθετα, τον συμβουλεύω να κάνει λίγο υπομονή και να αγοράσει την μηχανή που θέλει 1-2 χρονιά μετά, έχοντας αποκτήσει πιο πολύ εμπειρία και γνώση με την βοήθεια μιας λιγότερο ακραίας μηχανής.

  3. #63
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Θες να πεις τώρα ότι ο 15χρονος και ο 35χρονος έχουν το ίδιο μυαλό?Η ηλικία έχει ΑΜΕΣΗ σχέση με την ιδιοσυγκρασία και τον τρόπο οδήγησής μας.
    Το ότι το οδηγούσε δεν σημαίνει τίποτα.Το πιθανότερο είναι η μηχανή να τον οδηγούσε και όχι αυτός την μηχανή.
    Δεν αμφιβάλω ότι δεν χτυπάς ακόμη και με ποδήλατο(δες Παπανδρέου...) αλλά μπορείς να ελέγξεις καλύτερα πχ το 250αρι με τα 35 άλογα(λέμε...) απ ότι το 1000αρι με τα 160 άλογα.Μην τρελαθούμε τελείως τώρα,δεν είναι το ίδιο.Αν είναι να μιλάμε και να δίνουμε τέτοιου είδους συμβουλές που μπορεί να βάλουν σε μεγάλο κίνδυνο έναν νέο άνθρωπο που δεν έχει κάποια ιδέα σε τι πάει να μπλέξει καλύτερα να μασάμε τσίχλα.
    Όπως αναφέρθηκε προηγουμένως κάνε εσύ και ο φίλος μας που θέλει να πάρει το R6 μία βόλτα από το ΚΑΤ να δει τι ηλικίες παίζουν.Δεν του λέω να ΜΗΝ πάρει ΠΟΤΕ αυτήν την μηχανή.Αντίθετα, τον συμβουλεύω να κάνει λίγο υπομονή και να αγοράσει την μηχανή που θέλει 1-2 χρονιά μετά, έχοντας αποκτήσει πιο πολύ εμπειρία και γνώση με την βοήθεια μιας λιγότερο ακραίας μηχανής.
    Φιλε για ΚΑΤ μην μου λες μιας και δουλευω σε γραφειο τελετων.

    Τωρα με την ηλικια παλι στο ξαναλεω οτι δεν παιζει ρολο.

    Στο εξωτερικο εχουν και Red Bull cup με μοτο RS 125 κοντα στα 55 αλογα της Honda.

    Αυτα πανε ποιο γρηγορα απο το R6.

    Oσο για τον μικρο που σου ανεφερα μπορει να μην εκανε χρονους αλλα πηγενε πολυ αξιοπρεπως.

    Διαβασα οτι τους λες να παρει ενα CBF 600, το λες λιγο...???

    Εχω δει οδηγους με αυτο να μην μπορουν να τους ποιασουν με GSXR 600....

    Τα 250 κυβικα ενος CBF ειναι λιγα...ακομα και 5 χρονια να το οδηγας δεν παει να πει οτι τωρα εισαι

    ετοιμος για 600...SS απλα ειναι μια καλη βαση.

    Το καλητερο ειναι ενα 400αρι ZXR CBR αλλα ολοι θελουν πλεον μοδατα 600αρια.

    Ο LS Kostas πρωτη μηχανη και τιποτα αλλο ηταν το παλιο μου ZXR400, στην αρχη δεν το πηγενε τον πηγενε....αλλα εβαλε κατω το κεφαλι και εμαθε σιγα σιγα και πλεον παει τις βολτες του με ενα Tenere 750.

  4. #64
    εγώ λέω να μη ρισκάρεις το αν θα αποκτήσεις ποτέ οικογένεια και αφού σαρέσουν τόσο τα superspor να πας να κάνεις μαθήματα και να πάρεις κανα 400 για να κάνεις την αρχή και μετά βλέπεις, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να πάρεις 100 μηχανές ακόμα, δεν χρειάζεται να βιάζεσαι από τώρα. Το r6 εξάλου κάθε χρόνο βγαίνει καινούργιο θα έρθει και η σειρά του αφού το θέλεις τόσο. Γνώμη μου πάντα, ό,τι και να αποφασίσεις να το χαίρεσαι και να προσέχεις πολύ.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco


    Διαβασα οτι τους λες να παρει ενα CBF 600, το λες λιγο...???

    Εχω δει οδηγους με αυτο να μην μπορουν να τους ποιασουν με GSXR 600....

    Τα 250 κυβικα ενος CBF ειναι λιγα...ακομα και 5 χρονια να το οδηγας δεν παει να πει οτι τωρα εισαι

    ετοιμος για 600...SS απλα ειναι μια καλη βαση.

    Το καλητερο ειναι ενα 400αρι ZXR CBR αλλα ολοι θελουν πλεον μοδατα 600αρια.

    1.Διάβασε καλύτερα τι μύνημά μου.
    2.Έρχεσαι στα λόγια μου επιτέλους.
    Κακώς λοιπόν αναφέρεις προηγουμένος "Φιλε που θες να παρεις το R6, μην ακους κανεναν."και "Αφου μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη μπορεις να οδηγας οτι θες."?Ενθαρύνεις έναν άνθρωπο χωρίς βάσεις να κάνει μία αγορά η οποία είναι ΛΑΘΟΣ.Τον ωθείς να ακολουθήσει την μόδα.

    Ξαναλέω μην φαιρόμαστε ΑΝΕΥΘΥΝΑ απέναντι σε ανθρώπους που δεν ξέρουν σε τι μπλέκουν.

  6. #66
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    1.Διάβασε καλύτερα τι μύνημά μου.
    2.Έρχεσαι στα λόγια μου επιτέλους.
    Κακώς λοιπόν αναφέρεις προηγουμένος "Φιλε που θες να παρεις το R6, μην ακους κανεναν."και "Αφου μαθεις να οδηγας με συμπλεκτη μπορεις να οδηγας οτι θες."?Ενθαρύνεις έναν άνθρωπο χωρίς βάσεις να κάνει μία αγορά η οποία είναι ΛΑΘΟΣ.Τον ωθείς να ακολουθήσει την μόδα.

    Ξαναλέω μην φαιρόμαστε ΑΝΕΥΘΥΝΑ απέναντι σε ανθρώπους που δεν ξέρουν σε τι μπλέκουν.

    Ωραια.

    Και το CBF αν το παμε ετσει πολυ ειναι.

    Αλλα 400αρια δεν υπαρχουν πλεον, το ξαναειπα η καλητερη δασκαλα ειναι αυτες.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Μιας και δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το μήνυμά μου το επαναλαμβάνω εδώ
    "Κάτι σε 250/400 άντε 600 τύπου CBF(και πάλι πολύ κατά την γνώμη μου)".
    Μεταχειρισμένα βρίσκεις ότι θες.Υπάρχουν 250αρια φρέσκα και στην φιλοσοφία που θέλει ο φίλος πχ Kawasaki Ninja ZX250R.
    Φίλε madsk1llzz δες εδώ
    http://www.kawasaki.com/PRODUCTS/det...content=photos

  8. #68
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Μιας και δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το μήνυμά μου το επαναλαμβάνω εδώ
    "Κάτι σε 250/400 άντε 600 τύπου CBF(και πάλι πολύ κατά την γνώμη μου)".
    Μεταχειρισμένα βρίσκεις ότι θες.Υπάρχουν 250αρια φρέσκα και στην φιλοσοφία που θέλει ο φίλος πχ Kawasaki Ninja ZX250R.
    Φίλε madsk1llzz δες εδώ
    http://www.kawasaki.com/PRODUCTS/det...content=photos
    OK

  9. #69
    Αμα ειναι να πάς....υπάρχει καλύτερος θάνατος απο το να βρίσκεσαι πάνω σε ενα R1 ή R6?

    Πάρε ρε ότι γουστάρεις αλλα με σεβασμό πάντα στο γκάζι γιατι ειναι πολλά τα κιλά! :wacko:

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    παιδια ....ετσι οπως τα λεμε,το παλικαρι 8α νομιζει οτι με το <μικρο>μηχανακι που μπορει να παρει ,δεν 8α κινδινευει.!

    προσοχη οτι και ναναι !

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από snow
    παιδια ....ετσι οπως τα λεμε,το παλικαρι 8α νομιζει οτι με το <μικρο>μηχανακι που μπορει να παρει ,δεν 8α κινδινευει.!
    ...καθώς και ότι, αν περάσει από 7 μηχανάκια πριν το Ρ6, όταν τελικά το πάρει το Ρ6, δεν θα κινδυνεύει από τίποτε πια

  12. #72
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ολα στο μυαλο ειναι, μου ειχε πει καποιος, 22 χρονων δν ειναι παιδακι, ακομα κ απ το νομο ειναι καλλυμενος. αμα εχει σκοπο να ασχοληθει με το αθλημα γιατι να μην παρει δλδ? δν υπαρχουν μηχανες μεταβατικες στην αγορα, cbf η cbr 600 το ενα 600 κ το αλλο, σε σχεση με το παπι το ιδιο τουμπανα θα του φαινονται, κ τα 250αρια πανε λιγο πιο γρηγορα απο τα παπια δν θα μαθει τπτ παραπανω, εφοσον 5 χρονια εχει την αισθηση του πως κινουμαστε στο δρομο σιγα σιγα θα το μαθει κ το μεγαλο.

  14. #74
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
    ρε φιλε οποιος πραγματικα ''το εχει'' αυτος θα γραψει καλυτερο χρονο τι ειναι αυτα που λες??

    :wacko:
    Τι πα να πει "το έχει"? Που το έχει στο DNA του? Ποιος θα έχει εκπαιδευτεί καλύτερα ρωτάω Εκτός αν η οδήγηση είναι έμφυτο ταλέντο και λοιπές μ@λ@κίες... Δε μιλάμε για το ποιος θα γίνει οδηγός motogp, εκεί παίζει το ταλέντο. Στο να γράψεις αξιοπρεπώς έναν καλό χρόνο είναι μόνο θέμα εκπαίδευσης...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  15. #75
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    ολα στο μυαλο ειναι, μου ειχε πει καποιος, 22 χρονων δν ειναι παιδακι, ακομα κ απ το νομο ειναι καλλυμενος. αμα εχει σκοπο να ασχοληθει με το αθλημα γιατι να μην παρει δλδ? δν υπαρχουν μηχανες μεταβατικες στην αγορα, cbf η cbr 600 το ενα 600 κ το αλλο, σε σχεση με το παπι το ιδιο τουμπανα θα του φαινονται, κ τα 250αρια πανε λιγο πιο γρηγορα απο τα παπια δν θα μαθει τπτ παραπανω, εφοσον 5 χρονια εχει την αισθηση του πως κινουμαστε στο δρομο σιγα σιγα θα το μαθει κ το μεγαλο.
    Βασίλη αν οδηγούσε ήδη μηχανή.. όσα κυβικά και να ήταν θα ήμουν πιο θετικός αλλά επειδή έκατσα σε παπάκι δεν έχει καμία σχέση.. το παιδί αυτό δεν ξέρει καν συμπλέκτη.. θα μάθει πάνω σε κάτι με 130 άλογα που η παραμικρή μαλακία θα του κοστίσει? To νιντζάκι είναι μια χαρά για πρώτη μοτοσυκλέτα, και έχει μεγάλη διαφορά.. είναι σχεδόν 6 φορές πιο δυνατό.. και έχει διαστάσεις βάρος και στήσιμο μεγάλης sport μοτοσυκλέτας. Το πρόβλημα είναι ότι στην Ελλάδα δεν εισάγονται πλέον sport μηχανάκια εκτός των 600, 750, 1000..




    ΥΓ μέσα στον χρόνο θα κυκλοφορήσει το r250.. δεν θα βάζει φωτιά κάτω αλλά είναι μία πραγματική μικρή ss



    SPAM

    Είσαι Ηράκλειο?? Χθες το βράδυ.. ξημερώματα δεν βρήκα παρέα και έτρεχα μόνος μου Άγιο :rotflmao:

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πρώτη μηχανή μια Svουρίτσα...
    από Scandal στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2008, 07:42
  2. βοήθεια για πρώτη μηχανή
    από mpompas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2008, 13:47
  3. transalp για πρώτη μηχανή??
    από trumpet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2007, 22:41
  4. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF