Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 72 από 72

Θέμα: καταναλωση Bandit 650s K8

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2010
    Μηνύματα
    106
    είχα μπει και εγώ στον πειρασμό πριν λίγες μέρες να μετρήσω τι καίω...
    λοιπόν...
    με 5,4 λίτρα(9€ με 1,668 τιμή λίτρου) διάνυσα 130χιλιομετρα
    με μέση ταχύτητα 120-140 + ανηφόρες κατηφόρες...
    πιστεύω ότι είναι πολύ παραπάνω από καλά.... :rotflmao:

  2. #62
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Πάντως ακόμα και με τα 5.5λ κατανάλωση που έχει ο ληστής μου ρχεται να φάω τις ζάντες μου όταν βλέπω διαφημίσεις για κουτιά στην τηλεόραση που υπόσχονται κατανάλωση στα 4-4.5λ/100χμ που έχουν και ένα τόνο παλιοσίδερα σε σχέση με τα 250 κιλά τα δικά μας
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Πάντως ακόμα και με τα 5.5λ κατανάλωση που έχει ο ληστής μου ρχεται να φάω τις ζάντες μου όταν βλέπω διαφημίσεις για κουτιά στην τηλεόραση που υπόσχονται κατανάλωση στα 4-4.5λ/100χμ που έχουν και ένα τόνο παλιοσίδερα σε σχέση με τα 250 κιλά τα δικά μας

    μην ειμαστε και απληστοι... κοίτα τις ιπποδυνάμεις και μετά κατάλαβε...

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Πάντως ακόμα και με τα 5.5λ κατανάλωση που έχει ο ληστής μου ρχεται να φάω τις ζάντες μου όταν βλέπω διαφημίσεις για κουτιά στην τηλεόραση που υπόσχονται κατανάλωση στα 4-4.5λ/100χμ που έχουν και ένα τόνο παλιοσίδερα σε σχέση με τα 250 κιλά τα δικά μας
    Άμα τα πιάσεις εσύ με ψιλονορμάλ οδήγηση τα 4.5 με όποιο κουτί θέλεις να μου γράψεις γράμμα ερωτικό.

    Με χάιμπριντ αυτοκίνητο και πολύυυυυ προσεκτική οδήγηση, ταχύτητες όχι πάνω από 120 και εκτός πόλης έχω πιάσει τα 4,3 (χωρίς νε περιμένει κάποιος να με δει να πέφτω νεκρός από τη πόρτα μου).

    Όσο πιάνω με το σκούτερ 600άρι με εντελώς νορμάλ και μικτή οδήγηση.

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2009
    Μηνύματα
    29
    Δικαβαλος σε εθνικη με β-παουερ το μετρησα να πινει ~5.2 λιτρα/100χλμ.
    Εντος παιζω γυρο στα 5.5 - 6 λιτρα/100χλμ.

    Χ/σμους
    Γιωργος

  6. #66
    Εξαιτίας βροχής και ηλεκτρικού προβλήματος (αναλυτικότερα εδώ : http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=120398) παρατήρησα τη χαμηλότερη κατανάλωση μέχρι τώρα : 4.4lt/100Km !!!!!! (ταχύτητες μέχρι 120 αναγκαστικά)

    Πάντως από τότε που φουλάρω σε συγκεκριμένο βενζινάδικο παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Τα 5.5lt/100Km μου φαίνονται πλέον πολλά ενώ συχνά πέφτω οριακά κάτω από 5lt/100Km.

    Να σημειωθεί βέβαια πως έχω περιορίσει αισθητά το γκάζι (ακόμη και στην Εγνατία προσπαθώ να έχω ως όριο τα 140 Km/h) και οι εξορμήσεις μου περιλαμβάνουν κυρίως ορεινές διαδρομές όπου εκ των πραγμάτων οι ταχύτητες είναι χαμηλές...
    suzuki bandit K8 650s ABS

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    εγω εδω και πολλα γεμισματα παιζω στα 6-7 λ/100χλμ κυριως ομως εντος πολης.

    το ευχαριστιεμαι ομως κι ας χαλαω 5 ευρω εξτρα σε καθε γεμισμα
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  8. #68
    κοκορετσι μελος Το avatar του/της intruder
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    648
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sakiskoz
    [

    Πάντως από τότε που φουλάρω σε συγκεκριμένο βενζινάδικο παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Τα 5.5lt/100Km μου φαίνονται πλέον πολλά ενώ συχνά πέφτω οριακά κάτω από 5lt/100Km.

    απο πιο βενζιναδικο?
    ....και το στηλιαρι απο το τσεκουρι του ξυλοκοπου, απο το λογγο βγαινει...

  9. #69
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από intruder
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sakiskoz
    [

    Πάντως από τότε που φουλάρω σε συγκεκριμένο βενζινάδικο παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Τα 5.5lt/100Km μου φαίνονται πλέον πολλά ενώ συχνά πέφτω οριακά κάτω από 5lt/100Km.

    απο πιο βενζιναδικο?
    Το κακό συντοπίτη είναι ότι δεν είναι στην πόλη αλλά στα Κοίλα, το πρώτο αριστερά ECO κατεβαίνοντας από ΤΕΙ...

    Επισημαίνω όμως "... πως έχω περιορίσει αισθητά το γκάζι (ακόμη και στην Εγνατία προσπαθώ να έχω ως όριο τα 140 Km/h) και οι εξορμήσεις μου περιλαμβάνουν κυρίως ορεινές διαδρομές όπου εκ των πραγμάτων οι ταχύτητες είναι χαμηλές..."
    suzuki bandit K8 650s ABS

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Επανερχομαι καθως εκανα επιτελους το πρωτο μου μικρο ταξιδακι προς λειβαδια μερια.

    Στο πηγαινε με αρκετο πατημα (πολλες τελικες και γενικα σταθερα πανω απο 160) εγραψα με 16λιτρα 220χλμ (εκ των οποιων τα 80 εγιναν σε πολη σχετικα γρηγορα)

    7.2 λ/100χλμ δεν ειανι κακο για υψηλες ταχυτητες


    Στο γυρνα εγραψα 165χλμ σχεδον ολα σε επαρχιακο και εθνικη πολυ πιο χαλαρα ομως. Μεχρι 120 στον επαρχιακο και 120-140 εθνικη. Μονο 3 πατηματα μικρης διαρκειας μεχρι τελικη στην εθνικη (και ναι, το βαριδι εγραψε 250 στην κατηφορα στον αγιο στεφανο). Αποτελεσμα αξιοσημειωτο για τα δεδομενα μου:

    8,5 λιτρα για 165χλμ δηλαδη 5.15λ/100χλμ. Πολυ καλα πιστευω


    Ολα τα γεμισματα εγιναν μεχρι το στομιο του ρεζερβουαρ και μεχρι να κατσει η βενζινη αρα εχουμε μικρο σφαλμα
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
    Πάντως ακόμα και με τα 5.5λ κατανάλωση που έχει ο ληστής μου ρχεται να φάω τις ζάντες μου όταν βλέπω διαφημίσεις για κουτιά στην τηλεόραση που υπόσχονται κατανάλωση στα 4-4.5λ/100χμ που έχουν και ένα τόνο παλιοσίδερα σε σχέση με τα 250 κιλά τα δικά μας
    τόσο καιει το C1 μου που ειναι 1000αράκι!!!



    όσο για το bandit(650) παίζει απο 5.5-6 /100 σε χαλαρές βόλτες μέχρι και 10/100 σε γρήγορες!
    4.5 δεν παίζει ουτε στο ρελαντί να καίει! ή κάνω κάτι λάθος ή πρεπει να αρχισω να ανησυχώ
    οτι έχω κάποιο τρύπιο σωληνάκι!!!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    4.5 καιει αν πηγαινεις σταθερα με 100.

    Εντος πολης εγω κατω απο 5.5 δεν εχω πεσει ποτε.

    Γενικα θελει προπονηση η οικονομικη οδηγηση και ειναι να το εχεις.

    οχι πανω απο 4000-5000 στροφες και οχι εντονες επιταχυνσεις
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Μπουζί για Bandit 650 k8
    από johndaf στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 21:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF