Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 90

Θέμα: Zx-6 2007

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ναι καλα.αμα βρεχει μου φτανουν μεχρι το κρανος!κ δν εχω βγαλει κ το φτερο!

    ε κ την κωλαρα δν θα τη βλεπουν κ πολλοι, αμα πηγαινεις γρηγορα..

    λετε να χασουν πωλησεις τα δυο τους γι αυτο το λογο?

    τες πα, οτι κ να κανει κ η καβα, ο βασιλιας θα παραμεινει ο ιδιος.. ασε που εχει κ το στοπ στο σωστο σημειο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	daytona-675-2006-minib.jpg 
Προβολές:	491 
Μέγεθος:	3,8 KB 
ID:	86384

  2. #62
    Αέρα Πατέρα!!!! Το avatar του/της gousouxourou
    Εγγραφή
    19/12/2006
    Μηνύματα
    88
    ηρθε και ειναι γαματοοοοοο.

    το οδηγησα και σου δινει την αισθηση οτι στριβεις χωρις να το σκεφτεις καθολου.

    πολυ καλο μηχανακι για οποιον θελει να οδηγησει γρηγορα με supersport

  3. #63
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    ναι καλα.αμα βρεχει μου φτανουν μεχρι το κρανος!κ δν εχω βγαλει κ το φτερο!

    ε κ την κωλαρα δν θα τη βλεπουν κ πολλοι, αμα πηγαινεις γρηγορα..

    λετε να χασουν πωλησεις τα δυο τους γι αυτο το λογο?

    τες πα, οτι κ να κανει κ η καβα, ο βασιλιας θα παραμεινει ο ιδιος.. ασε που εχει κ το στοπ στο σωστο σημειο.

    Ετσι!!! Το απεδειξε και στο φετινο masterbike!!! 2η συνεχομενη νικη για το 675 (στα SS600)!!!

    Πιστευω οτι και για το δρομο ειναι πιο καταλληλο το 675 λογω της περισσοτερης ροπης του (δε χρειαζεται να το σκιζεις συνεχεια), ειδικα σε σχεση με τα ΖΧ6 και R6...

    Για συμπεριφορα δεν αμφιβαλω οτι θα ειναι κορυφη το ΖΧ6!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  4. #64
    στα πρώτα χλμ με το νέο ΖΧ διαπίστωσα τα παρακάτω:

    1. με 1,75 ύψος και όρθια θέση οδήγησης η ζελατίνα κρύβει τις ενδείξεις του ταχύμετρου.
    2. χώρος για πράγματα στο πίσω σελάκι απλά ανύπαρκτος. Τα εργαλεία καταλαμβάνουν τον μικρούλι αυτό χώρο. ΄Αν θελήσεις να το εξοπλίσεις με συναγερμό θα το πάθεις το σοκ όταν διαπιστώσεις ότι ακόμα κι αν λύσεις όλη την ουρά δε θα βρεις πουθενά ''αέρα''. Αναφέρομαι βέβαια για συναγερμό διαστάσεων spyball. o metasystem ο μικρός που είναι μία πλακέτα μόνο θα χωρέσει. Αλλά εδώ δε χωράει ούτε τα χαρτιά...


    Τα χλμ μόνο ''30'' μια και χθες πήρα την πινακίδα.

    Καμία ιδέα αγοράς για μανιτάρια και κάλυμμα bagster;

  5. #65
    ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΑ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ, ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ Η ΠΙΣΩ ΣΕΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑΠΑ ΟΛΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΠΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ
    ΜΑΝΗΤΑΡΙΑ: ΤΖΩΡΤΖΩΠΟΥΛΟΣ, VALTER MOTO, ΓΙΑΤΗΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ
    ΑΥΤΑ.
    soraios

  6. #66
    λοιπόν συνεχίζοντας τις παρατηρήσεις και τις συγκρίσεις με το 636 04:
    1. επιτέλους η νεκρά μπαίνει κατευθείαν, αν και στις λοιπές αλλαγές το κιβώτιο μου φαίνεται το ίδιο σκληρό.
    2. αυτός ο τζόγος στο γκάζι είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ, άσε που σου σβήνει αν ξεκινήσεις ομαλα (καινούργιο γαρ).http://www.moto.gr/forums/newreply.p...hreadid=29365#
    http://www.moto.gr/forums/newreply.p...hreadid=29365#
    3. Οδηγίες Στρωσίματος:
    α. τα πρώτα 800 χλμ μέγιστο 4000 rpm δηλαδή max speed 70http://www.moto.gr/forums/newreply.php?s=&action=newreply&threadid=29365#
    http://www.moto.gr/forums/newreply.p...hreadid=29365#
    β. τα επόμενα 800 χλμ μέγιστο 6000 rpm δηλαδή max speed άπειρη
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  7. #67
    sorry, ****κία έκανα με τα σκίτσα, επαναλαμβάνω το προηγούμενο μήνυμα σωστα

    λοιπόν συνεχίζοντας τις παρατηρήσεις και τις συγκρίσεις με το 636 04:
    1. επιτέλους η νεκρά μπαίνει κατευθείαν, αν και στις λοιπές αλλαγές το κιβώτιο μου φαίνεται το ίδιο σκληρό.
    2. αυτός ο τζόγος στο γκάζι είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ, άσε που σου σβήνει αν ξεκινήσεις ομαλα (καινούργιο γαρ).
    3. Οδηγίες Στρωσίματος:
    α. τα πρώτα 800 χλμ μέγιστο 4000 rpm δηλαδή max speed 70
    β. τα επόμενα 800 χλμ μέγιστο 6000 rpm δηλαδή max speed ; (άπειρη;;
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  8. #68
    τι συμβαίνει και όλα τα forum στο εξωτερικό ασχολούνται με προβλήματα στο νέο??? ΖΧ6 2007... Ιδιαίτερα αναφέρουν πρόβλημα στις βαλβίδες στα πρώτα 500 με 1000 χλμ.
    Ελπίζω να μη συμβαίνει αυτό στην Ελλάδα αλλά ας ενημερώσει όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ή αλλο πρόβλημα του ΖΧ6 2007.
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  9. #69
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias74gr
    sorry, ****κία έκανα με τα σκίτσα, επαναλαμβάνω το προηγούμενο μήνυμα σωστα

    λοιπόν συνεχίζοντας τις παρατηρήσεις και τις συγκρίσεις με το 636 04:
    1. επιτέλους η νεκρά μπαίνει κατευθείαν, αν και στις λοιπές αλλαγές το κιβώτιο μου φαίνεται το ίδιο σκληρό.
    2. αυτός ο τζόγος στο γκάζι είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ, άσε που σου σβήνει αν ξεκινήσεις ομαλα (καινούργιο γαρ).
    3. Οδηγίες Στρωσίματος:
    α. τα πρώτα 800 χλμ μέγιστο 4000 rpm δηλαδή max speed 70
    β. τα επόμενα 800 χλμ μέγιστο 6000 rpm δηλαδή max speed ; (άπειρη;;
    και στο 05 η νεκρα κατευθειαν εμπαινε και το κιβωτιο θα μαλακωσει μετα την πρωτη αλλαγη λαδιων
    γιατι σου σβηνει δεν καταλαβα
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  10. #70
    Λόγω του υπερβολικού τζόγου του γκαζιού αν δε συμπλεκτάρεις έχασες δηλαδή σου έσβησε. Στο 1ο service θα το κοιτάξω βέβαια. Περισσότερα δε μπορώ να πω μια και ακόμα έχω μόνο 500 χλμ κάνει και τηρώντας ευλαβικά τις οδηγίες στρωσίματος δε ξεπερνάω τις 4000 άντε 4500 στροφές.
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  11. #71
    Sorry που ξεθάβω το post αλλά επειδή ενδιαφέρομαι για το 08 zx6
    αν μπορείς να μου πεις τι γίνεται τελικά με το μηχανάκι..Αν αξίζει τελικά το 07 να κοιτάξω προς εκεί για να γλυτώσω και μερικά λεφτά..ευχαριστώ!
    www.myspace.com/deathmetalito

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
    Sorry που ξεθάβω το post αλλά επειδή ενδιαφέρομαι για το 08 zx6
    αν μπορείς να μου πεις τι γίνεται τελικά με το μηχανάκι..Αν αξίζει τελικά το 07 να κοιτάξω προς εκεί για να γλυτώσω και μερικά λεφτά..ευχαριστώ!
    θα σου πω τις εντυπώσεις μου για τα 1100 χλμ που έχω κάνει μέχρι σήμερα:
    ΘΕΤΙΚΑ ότι στρίβει πολύ καλύτερα από το 2004 636 που είχα και πιστεύω απο το 07.

    ΑΡΝΗΤΙΚΑ
    Αν και το στρώνω ακόμα πιστεύω ότι χαμηλα είναι ψιλοψόφιο. για πάνω από 6- 7000 σαλ δεν ξέρω ακόμα αλλά ελπίζω να πάει καλά. τα περιοδικα πάντως έχουν ως μεγάλο ελλάτωμα του την απόδοση του κινητήρα του

    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ
    Η εμφάνιση του. άλλοτε μου αρέσει άλλοτε...

    ΥΓ
    1. Αυτό είναι το τριτο SS μηχανάκι μου και όλα τα χω πάρει καινούργια (όχι ότι μου περισεύουνε) αλλά δεν εμιστεύομαι κανέναν ιδίως τους εμπόρους.
    2. περισσότερες πληροφορίες στο kawasaki-bikers.gr
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  13. #73
    Ερώτηση,το 08 έχεις τώρα;20.000 σαλ έχειι έτσι;Είναι κάπως λογικό να είναι ψόφιο στις πολύ χαμηλές με το σκεπτικό ότι μετά τις 8.000 θα ανεβάζει τρελά.
    Περιμένω νέα σου πάντως όταν με το καλό τελειώσεις με το στρώσιμο
    Επίσης,η τιμή του;Με δόσεις το πήρες;Ποιό απο τα 3 ss που είχες έκανε τη διαφορά;
    Αυτά τα λίγα προς το παρών..
    www.myspace.com/deathmetalito

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
    Ερώτηση,το 08 έχεις τώρα;20.000 σαλ έχειι έτσι;Είναι κάπως λογικό να είναι ψόφιο στις πολύ χαμηλές με το σκεπτικό ότι μετά τις 8.000 θα ανεβάζει τρελά.
    Περιμένω νέα σου πάντως όταν με το καλό τελειώσεις με το στρώσιμο
    Επίσης,η τιμή του;Με δόσεις το πήρες;Ποιό απο τα 3 ss που είχες έκανε τη διαφορά;
    Αυτά τα λίγα προς το παρών..
    Ναι, το καινούργιο έχω.
    για το στροφόμετρο των 20.000 πρόκειται για πυροτέχνημα marketing μια και μέγιστη ιπποδύναμη εμφανίζει στις 14.000 και ροπή στις 11.7000.
    η τιμή του είναι στα 11.000 ευρώ. το πήρα με ανταλλαγή του 636 μου. δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά το θέμα αγοράς ss σήμερα είναι μεγάλο, ανάλογα και γιατί τη θέλεις.
    το 636 που είχα ήταν πολύ μπροστά σε σχέση με το cbr 600 του 2001.
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  15. #75
    μάλιστα..το καλοκαίρι σκοπέυω να αγοράσω 600άρι τι θα μου πρότεινες;
    Καινούριο πάντα..kawa,yami,honda h suzu?07-08 μοντέλα..(κυρίως για καθημερινή χρήση και βολτούλες.όταν θα παίζουν λεφτά έχω σκοπό να παρακολουθήσω και μαθήματα και να μπώ πίστα.)
    Πάντως όσο αφορά το στροφόμετρο πολύ μεγάλη μαλακία με αυτό που μου είπες.
    Απο τις 14 και πάνω δλδ τι κάνει;
    www.myspace.com/deathmetalito

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF