Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 81

Θέμα: Το πρώτο μου μηχανάκι!

  1. #61
    Όταν λες "Προφανώς" εννοείς...;

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    ΠΕΝΗΝΤΑΡΙ ΜΟΝΟ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΥΑ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
    ΠΕΝΗΝΤΑΡΙ ΜΟΝΟ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΥΑ

    Τίποτα παρόμοιο δηλαδή...;

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
    Αυτο το λεω ΝΙΚΟ για ολα τα μικρα γιαπωνεζικα μηχανακια και οχι μονο κατ αναγκη για τα YAMAHA.Aπλως θελω με τον τροπο μου να αποτρεψω τον νεο και απειρο φιλο μας να κανει μια κακη και προβληματικη αγορα (κινεζικα και ευρωπαικα σκουτερ)Οσο για την μοτοσυκλεττα μου την μεγαλη αυτη ειναι SUZUKI (σαν την δικια σου συμφωνα με το προφιλ σου.) :smilea:
    A δεν εχω προβλημα που του ειπες να παρει Υamaha,απλα μου αρεσε η περιγραφη σου με το λεωφορειο... Οτι ειπα ηταν χωρις δοση ειρωνιας....

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    A δεν εχω προβλημα που του ειπες να παρει Υamaha,απλα μου αρεσε η περιγραφη σου με το λεωφορειο... Οτι ειπα ηταν χωρις δοση ειρωνιας....
    Η πλακα ηταν οτι με τον συγκεκριμενο οδηγο λεωφορειου η σχεση μας ειχε αρχισει οταν,παιρνοντας το μηχανακι απο την ξαδερφη μου μετα απο την τριχρονη ακινησια και βαζοντας το μπρος,θελησα να το ξεκαπνισω-διχρονο γαρ-και επειδη το λαδι ειχε κατακαθισει
    παντου λογω προηγουμενης υπολειτουργιας μεσα στο Ρεθυμνο -γυναικα οδηγος γαρ-παιρνω που λες το μηχανακι και ανηφοριζω την εθνικη προς την εξοδο της πολης.Στην ανηφορα το μηχανακι αρχιζει να ζεσταινεται και αρχιζει να ξεκαπνιζει.ΣE λιγο ο δρομος απο πισω δεν φαινεται απο τους καθρεφτες και ενω πριν με προσπερνουσαν αυτοκινητα τωρα εχει περασει ωρα και δεν βλεπω να με προσπερναει κανεις.Αρχιζω να ψυλιαζομαι συνεχιζω και μετα απο λιγο λεω μεσα σε απιστευτο ντουμανι να σταματησω να δω τι γινεται και κανω στην ακρη και σβηνω.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΟ βγαζει απο την εξατμιση ακομα πιο πολυ καπνα και μοιαζει
    σαν να καιγεται.Εκει λοιπον ακουω αεροφρενα λεωφοριου και βλεπω μεσα σε νεφος λαδιου τον εν λογω οδηγο του λεωφορειου να κατεβαινει φουριοζος κραδαινοντας πυροσβεστηρα και αποφασισμενο να με σβησει μαζι με το μηχανακι που απλως συνεχιζε να ξεκαπνιζει σταματημενο.
    Μετα τις εξηγησεις μας επιασαν τα γελια και συνεχισαμε τις επομενες μερες με τις καθημερινες κοντρες του στυλ -Δαυιδ εναντιον Γολιαθ-ρεθυμνο-χανια.Ειχε απιθανη πλακα αν και επικινδυνο
    παιχνιδι το να πηγαινεις κολλητα πισω απ το μαμουθ κινδυνευοντας να γινεις χαλκομανια σαν τον λυκο στο καρτουν με τον road runner.
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #66
    Δε λέω ρε παιδιά...
    Έχει ενδιαφέρον η ιστοριούλα...
    Αλλά κάθε φορά που βλέπω ότι κάποιος έκανε reply τρέχω για να δω, και διαπιστώνω ότι είστε εκτός θέματος

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Εισαι νεος στο forum.Πολλες φορες ξεκιναμε- απο την πολη ερχομαι- και καταληγουμε-και στην κορφη κανελλα-.Ετσι εχει την πλακα του ομως.ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ θα συνηθισεις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #68
    Αχά...Δε φτάνουμε λίγο πιο γρήγορα στην κανέλα, γιατί έκανα τα χαρτιά μου για το δίπλωμα, και δεν έχω βρει μηχανάκι ακόμα ;

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Ο Χρυσος κανονας ειναι:Παιρνω οτι μου κανει κλικ και μετα μουτζωνομαι με χερια και με ποδια
    μονος μου ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΙΕΜΕ.
    Ο αργυρος κανονας ειναι:Παιρνω γνωμες και μετα απο ψαξιμο στα μαγαζια και στα περιοδικα.
    αγοραζω ορθολογιστικα.Τοφχαριστιεμε αλλα λιγο.
    ΚΑΙ Ο ΧΑΛΚΙΝΟΣ ΚΑΝΟΝΑς.ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ οτι αντεχει η τσεπη μου και το διπλωμα μου αλλα δεν το φχαριστιεμε καθολου. :rotflmao:
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
    Ο Χρυσος κανονας ειναι:Παιρνω οτι μου κανει κλικ και μετα μουτζωνομαι με χερια και με ποδια
    μονος μου ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΙΕΜΕ.
    Ο αργυρος κανονας ειναι:Παιρνω γνωμες και μετα απο ψαξιμο στα μαγαζια και στα περιοδικα.
    αγοραζω ορθολογιστικα.Τοφχαριστιεμε αλλα λιγο.
    ΚΑΙ Ο ΧΑΛΚΙΝΟΣ ΚΑΝΟΝΑς.ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ οτι αντεχει η τσεπη μου και το διπλωμα μου αλλα δεν το φχαριστιεμε καθολου. :rotflmao:

    Λίγο απ'όλα. Θα πάρω ότι μου κάνει κλικ, αλλά ανάλογα με το δίπλωμα. Και σίγουρα θα το φχαριστηθώ λίγο...

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παντως επειδη εχω-λογω ηλικιας,47 γαρ-λιγο μεγαλυτερη πειρα,να σου πω οτι λιγη σημασια εχει τι μηχανακι οδηγεις αλλα τι χιλιομετρα κανεις και ποιους δρομους διαβαινεις με την μοτοσυκλετα.ΟΠΩς ΛΕΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗς δεν εχει σημασια Η ιθακη αλλα ο δρομος για την ιθακη.
    ΣΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΙΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑ ΜΑΚΡΥς Ο ΔΡΟΜΟΣ.
    Τα ρασα δεν κανουν τον παπα αλλα ο παπας κανει τα ρασα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #72
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    λοιπόν επειδή είδα ότι σου άρεσε το παπί πήγαινε δες και από κοντά το kymco nexxon 50 που είναι πολύ καλό. Δεν είναι κινέζικο. Η kymco είναι αξιοπρεπής εταιρία. Πάντως εγώ επιμένω και θα επιμένω..βρες μηχανή 50 cc.. Δες μήπως πουλάει στο forum κανένας κανένα tsx 50, mtx 50 κτλπ..αθάνατα μηχανάκια και θα τα αγοράσεις σε τιμή ποδηλάτου.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    λοιπόν επειδή είδα ότι σου άρεσε το παπί πήγαινε δες και από κοντά το kymco nexxon 50 που είναι πολύ καλό. Δεν είναι κινέζικο. Η kymco είναι αξιοπρεπής εταιρία. Πάντως εγώ επιμένω και θα επιμένω..βρες μηχανή 50 cc.. Δες μήπως πουλάει στο forum κανένας κανένα tsx 50, mtx 50 κτλπ..αθάνατα μηχανάκια και θα τα αγοράσεις σε τιμή ποδηλάτου.
    Για την κυμκο συμφωνω.:wacko:
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #74
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    γιατί για το θρυλικό MTX 50 δεν συμφωνείς?? πρόσεχε τι θα πεις..είναι το πρώτο μου μηχανάκι και το απέκτησα...πριν 3 βδομάδες βασικά πέρα από την πλάκα..προφανώς αν κοιτάξει σε παλιό ενδουράκι θα πρέπει να είναι πολύ πολύ προσεκτικός και καλό θα ήταν να το κοιτάξει και κάποιος πιο έμπειρος..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mtx_1_(small).jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	50,6 KB 
ID:	110151

  15. #75
    Μπορεις να αγορασεις ενα speedfight 50ccσε καλη τιμη
    www.mybike.gr forum , Husaberggggggggggg!!!

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πρώτο μου μηχανάκι.
    από Titak0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 21:05
  2. Το πρώτο μου κράνος!
    από carjunkie στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 22:28
  3. Το νέο μου μηχανάκι....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 13:58
  4. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  5. Το νέο μου μηχανάκι!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF