Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 166

Θέμα: Απωθηση ζωων..

  1. #76
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.240
    Μάλλον οι γάτες της δικής μου γειτονιάς, είναι καλά κορίτσια
    Τις πιάνω πολλές φορές να κάθονται στην σέλα μου αλλά ποτέ δεν έχουν κάνει γρατσουνιές η ότι άλλο, μόνο αράζουν.
    Οπότε δεν τις πειράζω για να μην με πειράξουν
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #77
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.204
    Κάλυμμα με κάτι γλυστερο να μην έχει πλάκα να το ξύνεις. Δερματινη και λείος μουσαμάς δουλεύει.

  3. #78
    Πέρα από την κουκούλα με περασμένο χταπόδι από πατάκι σε πατάκι έχω δοκιμάσει και ξύδι γύρω γύρω και στις ροδες για να μην κατουράνε. Επίσης και το απυρι γύρω από τη μηχανή κάνει δουλειά

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    718
    μετα απο συμβουλη φιλου ,
    πηρα 4-5 απλα φθηνα σφουγγαρια τα πότισα τίγκα με ξύδι (χωρις φυσικα να τα στίψω) και τα απλωνω γυρω γυρω απο την κουκουλα εξωτερικά και 1 εσωτερικά ...
    καμια ενοχληση χρονια τωρα

  5. #80
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.732
    Έχω δει πατέντα με τις πλαστικές ακίδες που βάζουν για τα περιστέρια να δουλεύει και για γάτες (πάνω σε σέλα μοτό, καταλαμβάνει το χώρο και δε μπορούν να ξαπλώσουν). Πρέπει να θυμηθώ μόνο που ώστε να σας στείλω φωτό.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    χοντρη κουκουλα, μηχανη στο πλαινο μονο, λαστιχο (χταποδι) απο πατακι σε πατακι για να μην μπορει να μπει απο κατω να κατσει στη σελα μεσα στην κουκουλα, μαζεμα της κουκουλας χαμηλα να μην ειναι κατω απο το μεσον της ροδας για να μην την κατουρανε. εξτρα μπορεις να βαλεις πανω στην σελα, πανω απο την κουκουλα προφανως, ενα πλαστικο οτιδηποτε να τις εμποδιζει. δεν το πετανε κατω συνηθως, απλα δεν θα ανεβουν, εγω εχω ενα παλιο λασπωτηρα απο gsxr.

    τωρα που ειδα καλα τη φωτο. το σπιτι διπλα ειναι δικο σου? βαλε στα καγκελα κατι ισιο να πηγαινουν να αράζουν εκει. αν αφησεις παλιες πλαστικες καρεκλες εκει που ειναι τα φυτα θα πηγαινουν εκει πανω.
    Το σπίτι που είναι στη φωτογραφία δεν είναι το δικό μου! Το δικό μου είναι πολύ πιο πάνω!
    Η γάτα οσο και να μαζέψεις και σφίξεις τη κουκουλα θα βρει να μπει. Η πατέντα όμως με ενα κομμάτι πλαστικό να προεξέχει από τη σελα είναι απίθανη! Δηλαδη οταν η γάτα θα μπει κατω από την κουκουλα και θα κοιτάξει προς τα πάνω θα δει κάτι το οποίο δε θα μπορεί να σκαρφαλώσει! Νομιζω ότι αυτό θα κανω πρωτο από όλα! Ευχαριστώ!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    Πάνε σε pet shop κ τσακω ενα υγρό σπρευ για απωθηση στις γάτες.
    Ψεκαζεις ένα γύρω 2, 3 φορές από την κουκούλα κ δεν ξαναπάνε καθώς θυμούνται ότι τις ενοχλει.
    Είναι μη βλαβερά προϊόντα αυτά κ πωλούνται επίσημα στα καταστήματα ζώων.
    Συνήθως τα αγοράζεις όταν δεν θες να πηγαίνουν σε συγκεκριμένα σημεία εντός του σπιτιού.
    Μία 15αιρια ευρώ κάνει το πολυ
    Ενίοτε μια στο τόσο θα ρίχνεις που κ που..
    Ναι αλλά θα ποιασει αυτό στο χώμα?Λογικά πρέπει να πιάνει σε τσιμέντο!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εγω παντως το δοκίμασα μια φορά και δεν εκανε τπτ. ο εμπειρος πωλητης που ρωτησα ξανα μετα απο χρονια μου είπε ελάχιστες φορες δουλευει σε γάτες, σχεδον ποτε σε σκύλο.
    ουτως η άλλως δεν πιάνει σε χωρους που βρέχει, ο παπασουζας δεν μπορει να κανει κατι με αυτο.
    Έτσι νομίζω και εγώ!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antonis_fr4-4 Προβολή μηνύματος
    Πέρα από την κουκούλα με περασμένο χταπόδι από πατάκι σε πατάκι έχω δοκιμάσει και ξύδι γύρω γύρω και στις ροδες για να μην κατουράνε. Επίσης και το απυρι γύρω από τη μηχανή κάνει δουλειά
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μετα απο συμβουλη φιλου ,
    πηρα 4-5 απλα φθηνα σφουγγαρια τα πότισα τίγκα με ξύδι (χωρις φυσικα να τα στίψω) και τα απλωνω γυρω γυρω απο την κουκουλα εξωτερικά και 1 εσωτερικά ...
    καμια ενοχληση χρονια τωρα
    Ξυδι μου ειπε και εμένα ο μικρός μου! Αυτό μάλλον με συνδυασμό το πλαστικό στη σελα και καλά σφιγμένο απο κατω το χταπόδι πιστευω να κανει δουλειά!!!!




    Υ.Γ. Μέχρι να βαρεθω να την σκεπαζω και να δώσω μια της κουκούλας να πάει από κει που ρθε
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #85
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.504
    Πάντως δεν είναι κακό να κυκλοφορούν γάτες κοντά στην υπαίθρια παρκαρισμένη μοτοσυκλέτα σας. Γνωστός μου που έχει το αμάξι σε οικόπεδο που δεν μπαίνουν γάτες, λόγω σκυλιών, έχει βρει σοβαρές ζημιές σε διάφορα σωληνάκια από ποντίκια. Μέχρι έχει φύγει το αμάξι του με οδική βοήθεια από το σπίτι, επειδή είχαν κόψει πλεξούδα καλωδίων.

    Ακόμα και μέσα στις πόλεις, οι αδέσποτες γάτες είναι απαραίτητες για την ισορροπία της τροφικής αλυσίδας. Πόλεις που έχουν λίγες αδέσποτες γάτες, όπως το Παρίσι, είναι τίγκα στα ποντίκια.

    Εν κατακλείδι: Παπασούζα, βάλε λίγη ξηρά τροφή για να σου προσέχουν τη μηχανή οι γάτες.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 28/10/2021 στις 22:13.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.021
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πάντως δεν είναι κακό να κυκλοφορούν γάτες κοντά στην υπαίθρια παρκαρισμένη μοτοσυκλέτα σας. Γνωστός μου που έχει το αμάξι σε οικόπεδο που δεν μπαίνουν γάτες, λόγω σκυλιών, έχει βρει σοβαρές ζημιές σε διάφορα σωληνάκια από ποντίκια. Μέχρι έχει φύγει το αμάξι του με οδική βοήθεια από το σπίτι, επειδή είχαν κόψει πλεξούδα καλωδίων.

    Ακόμα και μέσα στις πόλεις, οι αδέσποτες γάτες είναι απαραίτητες για την ισορροπία της τροφικής αλυσίδας. Πόλεις που έχουν λίγες αδέσποτες γάτες, όπως το Παρίσι, είναι τίγκα στα ποντίκια.

    Εν κατακλείδι: Παπασούζα, βάλε λίγη ξηρά τροφή για να σου προσέχουν τη μηχανή οι γάτες.
    Βάζει ο γείτονας ρε νεοσσε!!!Καλα ειναι βρε τα ζώα αλλά δε θελω ρε συ το βεστρομ να εχει την τύχη του φριγουιντ! Το έχει φαει η βροχη και η αλμύρα!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #87
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Βάζει ο γείτονας ρε νεοσσε!!!Καλα ειναι βρε τα ζώα αλλά δε θελω ρε συ το βεστρομ να εχει την τύχη του φριγουιντ! Το έχει φαει η βροχη και η αλμύρα!
    οι γάτες φταίνε για την βροχη και την αλμύρα?

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    718
    δεν ξερω αλλα το οικοπεδο που αφηνεις τη μοτο σου (και ισως ΔΕΝ εχεις οπτικη καλυψη γιατι μενεις ποιο πανω γραφεις ) ΔΕΝ μου φαινεται ΑΣΦΑΛΕΣ μερος ...
    μακαρι να κανω ΛΑΘΟΣ...
    γιατι μου φαινεται ΕΥΚΟΛΗ λεια για τα κωλοπαιδια που εχουν μακρυα χερια....

  14. #89
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω αλλα το οικοπεδο που αφηνεις τη μοτο σου (και ισως ΔΕΝ εχεις οπτικη καλυψη γιατι μενεις ποιο πανω γραφεις ) ΔΕΝ μου φαινεται ΑΣΦΑΛΕΣ μερος ...
    μακαρι να κανω ΛΑΘΟΣ...
    γιατι μου φαινεται ΕΥΚΟΛΗ λεια για τα κωλοπαιδια που εχουν μακρυα χερια....
    Ήδη του έχουν πάρει μερικές φορές βενζίνη.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #90
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Παίρνεις λίγο γαλβανισμένο συρματόπλεγμα. Κόβεις κάθε τρίτο σύρμα και το στρίβεις 90 μοίρες, είναι αρκετά μυτερό ώστε να ενοχλεί χωρίς να βλάπτει. Λυγίζεις το συρματόπλεγμα ώστε να ταιριάζει στις καμπύλες της σέλας. Βάζεις πετσέτα από κάτω μη χαράξεις/σκίσεις τίποτα χειρότερα από τη γάτα. Προαιρετικά, το δένεις για να μη φεύγει.

    Συνημμένο 369765

    Λίγο μπελάς αλλά το φτιάχνεις άπαξ και οι γάτες παίρνουν το μήνυμα γρήγορα. Οπότε μετά σου μαρκάρουν το μοτέρ, ώστε να γεμίζουν τα ρουθούνια σου αρχιδίλα με το που ζεσταθεί.
    Από τότε που έφτιαξα αυτό δεν ξαναείδα γάτα πάνω στη μηχανή. Επειδή εσύ θέλεις να βάλεις κουκούλα και αυτό θα σου την κάνει σερπαντίνες, μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις ένα μεγαλύτερο κομμάτι κάτω από τη μοτοσυκλέτα, ώστε να μη μπορούν οι γάτες να πατήσουν αρκετά κοντά και να πηδήξουν μέσα. Φθηνό είναι, δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Μόνο μην ξεχαστείς και περάσεις τα λάστιχα (ή τα πόδια σου...) από πάνω όταν φεύγεις.

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανωμαλιεσ Ζωων
    από tasos21 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 13:21
  2. Βασανισμός ζώων
    από angels_gr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 93
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 23:47
  3. 4/10 γιορτη των ζώων
    από Shark Tale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 21:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF