Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 82 από 82

Θέμα: Προβληματισμος για αγορα Fazer

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Λοιπον εχουμε και λεμε. Αναφερομαι στο fazerακι s2 το οποιο με ABS εχει 8920. Ακομα αν δεις το bandit στην suzuki θα δεις οτι εχει τιμη προσφορας 6000. Οποτε να τα 3000 διαφορα. Τωρα για το απλο fazer πρωτα απ'ολα με εκνευριζουν λιγο τα οργανα και μετα με ABS πρεπει να εχει καπου στα 8200 αν θυμαμαι καλα.. Οποτε παλι εχει διαφορα. Οι τιμες που κοιτας ειναι για το fazer '06 και χωρις την προσφορα για το bandit '06. Λογικα την τιμη την ριξαν σε τιμη κοστους για να ξεστοκαρουν για την ελευση του '07. Απο after sales και ζημιες εχουμε καμια εικονα για suzuki και bandit αντιστοιχα? Με λιγο παραπανω ψαξιμο ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η yoshimura που δινουν ειναι η trioval με carbon.. Λετε να αξιζει μαζι με ολα τα αλλα για τα €800 extra? Sorry αν γινομαι φορτικος απλα επειδη ειναι για περιορισμενα κομματια η τιμη πιεζομαι λιγο απο τον χρονο...

  2. #77
    Δεν έχω ακούσει το bandit να βγάζει προβλήματα, ίσα ισα μάλλον είναι αρκετά αξιόπιστο. Δεν υπάρχει κανείς σε αυτό το forum που να έχει; γιατί δεν γράφεις στις γενικές;
    Συγνώμη φίλε μου, αλλά μάλλον δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω.
    Με αυτή την τιμή δεν μπορώ να πω τίποτα, θα το σκεφτόμουν σοβαρά να το πάρω και εγώ.

  3. #78
    Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, οι τιμές είναι απαράδεκτες BIG TIME........

    Μπορεί το μοτόρι να το κατευχαριστιέμαι κάθε μέρα και πιο πολύ από τον Απρίλιο του 2005 που το πήρα, μπορεί να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από την αντιπροσωπία που κάνει τρομερή δουλειά, αλλά όταν κοιτούσα για 1η μηχανή είχε 7850ευρά το φερινγκάτο και 7450 το γυμνό.

    Τώρα αν θα βρισκόμουνα στην ίδια θέση (και άγνοιας κακά τα ψέματα, αν δεν ζήσεις καταστάσεις δεν ξέρεις) για αγορά 1ης μηχανής τα λεφτά θα ήταν τεράστιο μείον.

    Και μεταξύ μας, δεν έχουν διαφορές για αν γίνει τόσο πολύ ακριβώτερο....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Εδω θα συμφωνησω μαζι σου.. Αν ειχε καπου στα 8 θα το σκεφτομουν πολυ πιο σοβαρα γιατι το γουσταρω παρα πολυ. Αλλωστε ηταν η πρωτη και η μονη μου επιλογη οταν ανοιξα και αυτο το topic πριν απο κατι μηνες. Παρ'ολα αυτα περιμενοντας να βγει και με 9 χιλιαρικα φοβαμαι πως αν χασω την προσφορα στην οποια αναφερομαι ισως και να μετανοιωσω.

  5. #80
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Εδώ να πω βέβαια ότι δεν τα λετε και πολύ σωστά καθώς αν κοιτάτε τις τιμές των Fazer 2007, τότε θα πρέπει να τις συγκρίνετε με την τιμή του bandit 2007 και όχι την προσφορά 2006.
    Επίσης δεν θα πρέπει να κοιτάτε το S2 (98 ίπποι) αλλά το απλό με τους 78 ίππους που ΚΑΙ ΠΑΛΙ παραπάνω από του bandit είναι ..............
    ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΙΣΟΡΟΠΙΩΝ ......................

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Εδώ να πω βέβαια ότι δεν τα λετε και πολύ σωστά καθώς αν κοιτάτε τις τιμές των Fazer 2007, τότε θα πρέπει να τις συγκρίνετε με την τιμή του bandit 2007 και όχι την προσφορά 2006.
    Επίσης δεν θα πρέπει να κοιτάτε το S2 (98 ίπποι) αλλά το απλό με τους 78 ίππους που ΚΑΙ ΠΑΛΙ παραπάνω από του bandit είναι ..............
    ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΙΣΟΡΟΠΙΩΝ ......................
    +1

    Για το απλό το fazer του είπα και εγώ, που δεν νομίζω ότι θα κάνει πάνω από 8000 (φαντάζομαι ότι θα θέλει να χτυπήσει το cbf600), αλλά τον χαλάνε τα όργανα.
    Επίσης οι τιμές που λέμε είναι τιμές αντιπροσωπίας, στα περισσότερα μαγαζιά θα είναι φτηνότερα και με δώρα.
    Βέβαια το bandit είναι τίμιο και καλό (όχι όπως κάποιο πιο σύγχρονο) και η τιμή του δελεαστικότατη. Εγώ που δεν ψάχνω τρελλά γκάζια θα το σκεφτόμουνα αν ήταν να πάρω μηχανή.

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/11/2006
    Μηνύματα
    105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Εδώ να πω βέβαια ότι δεν τα λετε και πολύ σωστά καθώς αν κοιτάτε τις τιμές των Fazer 2007, τότε θα πρέπει να τις συγκρίνετε με την τιμή του bandit 2007 και όχι την προσφορά 2006.
    Επίσης δεν θα πρέπει να κοιτάτε το S2 (98 ίπποι) αλλά το απλό με τους 78 ίππους που ΚΑΙ ΠΑΛΙ παραπάνω από του bandit είναι ..............
    ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΙΣΟΡΟΠΙΩΝ ......................
    Μα προς Θεου! Δεν βγηκα να κατηγορησω πως το fazer ουτε να γυρω την πλαστιγγα υπερ του bandit. Απλα εξεταζω τι θα επαιρνα εγω με τα καινουργια δεδομενα και οχι να κανω απολυτη συγκριση τιμων ανα κατηγορια και χρονολογια! Οσο αυτο για την αγορα απο καταστημα επειδη το εχω ξαναδιαβασει καπου δεν με βοηθατε λιγο? Οταν εψαχνα για το fazer ειχα παει στο motogenesis στον Πειραια και μου ειχαν πει τιμη ολοιδια με την ονομαστικη του. Ουτε τιποτα για δωρα ακουσα.. Και υποθετω οτι και για το bandit λογω του οτι ηδη τρεχει μια προσφορα δεν παιζει κατι τετοιο, σωστα?

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση και προβληματισμός για αγορά sport-touring μοτοσικλέτας
    από zzr2005 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2012, 22:15
  2. Γνωμη για αγορα μηχανης.. Προβληματισμος-Ανωμαλια
    από Chris1983gr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2010, 18:18
  3. βοηθεια για αγορα fazer
    από ikaros892003 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2009, 19:03
  4. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  5. Οποιος ενδιαφέρεται για αγορά!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 22:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF