Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 90

Θέμα: Zx-6 2007

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
    μάλιστα..το καλοκαίρι σκοπέυω να αγοράσω 600άρι τι θα μου πρότεινες;
    Καινούριο πάντα..kawa,yami,honda h suzu?07-08 μοντέλα..(κυρίως για καθημερινή χρήση και βολτούλες.όταν θα παίζουν λεφτά έχω σκοπό να παρακολουθήσω και μαθήματα και να μπώ πίστα.)
    Πάντως όσο αφορά το στροφόμετρο πολύ μεγάλη μαλακία με αυτό που μου είπες.
    Απο τις 14 και πάνω δλδ τι κάνει;
    θες κάτι για τη δουλειά και για καμιά βόλτα όπως και πολλοί άλλοι μεταξύ αυτών και εγώ. δε ξέρω τι εμπειρία από μηχανες έχεις.
    για μένα όλα τα ss σήμερα είναι σε πολύ υψηλο επίπεδο και οι διαφορές τους είναι ελάχιστες για τκαθημερινό χρήστη. το κακο με τα ss είναι η δυσχρηστικότητα τους στην Αθήνα αλλά και σε ταξίδια μεγάλα ιδίως δικάβαλο (απλά την παίρνεις για την πάρτη σου και μόνο), το αυξημένο κόστος συντήρησης, η απαραίτητη ύπαρξη πάρκινγκ, οι κωλόδρομοι μας και η μειωμένη τους μεταπωλητική αξία πλην τoυ cbr.
    αν όντως χρειάζεσαι, γουστάρεις και σου περισεύουνε για ss πήγαινε δες τα όλα και αν μπορείς κάνε test drive γιατί στατικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
    για το στροφόμετρο των 20.000 είναι ίδια υπόθεση με το ταχύμετρο πολλών 1.400 και 1.600 κε αυτοκινήτων που φτάνουν τα 240 και ενώ η τέλική τους δε φτάνει τα 200 χαω.
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  2. #77
    Δεν έχω μεγάλη εμπειρία οσο αφορά τα ss.2 μήνες κλείνω τώρα με το 250
    αλλά με καταλαβαίνεις πιστέυω..θέλω ένα καινούριο 600άρι.Να δουλέυω γιαυτό,να γουστάρω με αυτό και να πραγματοποιήσω και το όνειρο μου.Να μπώ πίστα
    Για ταξίδια θα είμαι μόνος δεν το συζητάω.Σκοπέυει και ο κολλήτος να πάρει 600 οπότε θα είμαστε σχεδόν πάντα μαζί όσο αφορά τα ταξίδια:smilea: Απλώς θέλω (επειδή θα μου βγεί ο κώ..ς για να τα καταφέρω να το πάρω) να μην μετανιώσω για ΤΙΠΟΤΑ.Ξέρεις τα φαντάζομαι όλα τέλεια.Δεν με πολυαπασχολεί η μεταπώληση,ποιο πολύ με ενδιαφέρει να το αγαπήσω και να μην πω ποτέ οτι έκανα μ@λακία που το πήρα τελικά έιτε γιατί δεν μου αρέσει εμφανισιακά είτε μηχανικά,αν και όπως είπες μηχανικά όλα πλέον ίδιες επιδόσεις έχουν.Γιαυτό τώρα κοιτάω πιο πολύ τίμες και εμφάνιση!
    Επίσης σε ευχαριστώ που ασχολείσαι
    www.myspace.com/deathmetalito

  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
    Δεν έχω μεγάλη εμπειρία οσο αφορά τα ss.2 μήνες κλείνω τώρα με το 250
    αλλά με καταλαβαίνεις πιστέυω..θέλω ένα καινούριο 600άρι.Να δουλέυω γιαυτό,να γουστάρω με αυτό και να πραγματοποιήσω και το όνειρο μου.Να μπώ πίστα
    Για ταξίδια θα είμαι μόνος δεν το συζητάω.Σκοπέυει και ο κολλήτος να πάρει 600 οπότε θα είμαστε σχεδόν πάντα μαζί όσο αφορά τα ταξίδια:smilea: Απλώς θέλω (επειδή θα μου βγεί ο κώ..ς για να τα καταφέρω να το πάρω) να μην μετανιώσω για ΤΙΠΟΤΑ.Ξέρεις τα φαντάζομαι όλα τέλεια.Δεν με πολυαπασχολεί η μεταπώληση,ποιο πολύ με ενδιαφέρει να το αγαπήσω και να μην πω ποτέ οτι έκανα μ@λακία που το πήρα τελικά έιτε γιατί δεν μου αρέσει εμφανισιακά είτε μηχανικά,αν και όπως είπες μηχανικά όλα πλέον ίδιες επιδόσεις έχουν.Γιαυτό τώρα κοιτάω πιο πολύ τίμες και εμφάνιση!
    Επίσης σε ευχαριστώ που ασχολείσαι
    κάπως έτσι σκεφτόμουν και εγώ πριν 7 χρόνια στα 27 μου. η κίνηση μου τότε να μπω στον κόσμο της μηχανής ήταν σημαντική με καλές και κακες στιγμες. το ποιο καλό είναι που μπορώ και σου γράφω. μακάρι να απολαμβάναμε τις χάρες τις σε ένα ασφαλές περιβάλλον.
    πάντα κράνος στο πάνω κεφάλι

  4. #79
    μπηκα και εγω στο club...
    μπορει να επεσε σε κυβικα αλλα ειναι απλα μια κουκλα και την αγαπω
    κανεις που να την εχει στρωσει ρε παιδια να μας πει επιδοσεις??

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eminem
    μπηκα και εγω στο club...
    μπορει να επεσε σε κυβικα αλλα ειναι απλα μια κουκλα και την αγαπω
    κανεις που να την εχει στρωσει ρε παιδια να μας πει επιδοσεις??
    εχω κανει 14,500 χλμ και εχω να πω οτι ειναι αψωγη!

    οσο την στρωνεις θα δεις σιγα σιγα οτι το μοτερ θα γινεται ολο και πιο δυνατο. εχω δει μεχρι 290 στο κοντερ. χαμηλα κλασικα ειναι ψωφιο αλλα οχι οπως στο στροσιμο,εχει βελτιωθει σημαντικα η κατασταση, μετα τις 9,000 ομως γινετε χαμος. και ασε τι λενε οτι ειναι πιο αργο και λαλακιες, ενα που να μπορει να με κοντραρει με 600 δεν εχω πετυχει, ολοι κοιτανε τα νουμερα αλλα δεν καταλαβαινουν οτι σε real time καταστασεις αυτες οι διαφορες ειναι πολυ μικρες για να τις αξιοποιησει ο καθε κουλος.το ιδιο υσχιει με τα 1000αρια...ενα ματσο κουλοι με power commander και λαλακιες και σκας με το στοκ Κ6 και τους παιρνεις τα σοβρακα

    η μηχανη λοιπον δεινει ρεστα στο κρατημα turn in και τετοια, κανονικο τραινο, καθε φορα που μπαινω στις στροφες δακρυζω απο χαρα

    και ειναι το μονο 600αρι που ειναι ΜΗΧΑΝΗ και οχι παιχνιδακι του JUMBO που το πηρες δωρο με δυο svelto---->απλα κουκλα.

    πρεπει να παμε καμια βολτα εμεις να πλεξουμε τα γενια μας

    κανονισε

  6. #81
    ειμαι μεσα ρε φιλος .ψαχνω να παω καμια βολτα εδω βορεια ελλαδα.αλλα υποψιν ειμαι ακομα στρωσιμο οποτε θα βαρεθεις στα 110 km
    αυτο που λες στα κρατηματα το χω παρατηρησει...στο αλλο ειχα diablo super corsa και παλι τετοιο κρατημα δεν ειχα...δεν καταλαβαινει τπτ! 290 ε??? πω κ ελεγα 275 ο μλκς οτι πιανει...λοολ 290=260 πραγματικα?στα κοκκινα τις ειχες παει ολες να υποθεσω?

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.083
    οχι στα κοκκινα, αμα δε κανεις σωστες αλλαγες στις 14,500 και δεν εχεις ουριο ανεμο δε βλεπεις 290,η 6η δε μπηκε ποτε στα κοκκινα

    αμα ψηθεις να τρεξεις χυμα θα πιασει 285 σιγουρα, για παραπανω θελει ψαξιμο το οποιο εκανα. και γω 275-280 εβλεπα στα 4,000χλμ αλλα μετα σαν κατι να επαθε και δεινει περισσοτερη δυναμη.προφανως εστρωσε τελειως και πηρε και χαμηλα και ψηλα.επισης θα παρατηρησεις τρομερη βελτιωση στα φρενα μετα το στροσιμο...θα σταματας απο τα 250 με το μικρο σου δαχτυλακι σαν να εριξες αγκυρα

    εγω ειμαι αθηναιος ελπιζω σε καποια φαση να τα βρουμε στη μεση.χρωματακι? κακια μαυρη εγω....

  8. #83
    τελεια η μαυρη αλλα ειμαι της αποψης ninja=laxani!
    thx gia ta tips dude!

  9. #84
    εχει ασχοληθει κανεις με την πινακιδα? ειναι αμαρτια να εχω τη μαμα βαση της πινακιδας,ειναι ψιλοαπαραδεχτη...
    υπαρχει καποια βαση που να εφαρμοζει καλα στη συγκεκριμενη μηχανη? θα προτιμουσα αυτες που ανοιγοκλεινουν...

  10. #85
    σημασια για μενα εχει παντα οταν παω να αγορασω μια μηχανη ή αυτοκινητο
    οταν θα βγω το πρωι για να παω βολτα και την δω παρκαρισμενη να την γουσταρω ή οχι
    τα αλλα ολα ειναι δευτερευοντα...
    οτι μηχανη και να παρεις καλες ειναι
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  11. #86
    stratos λογικα δεν απαντας σε μενα ε? γτ αλλο πραγμα ζηταω...καλο ειναι να απαντας με quote για να δει αυτος που αναφερεσαι,την απαντηση

  12. #87
    ναι φιλε γενικα μιλαω εγω...
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  13. #88
    ok tote

  14. #89
    http://www.gravesport.com/Products/F...minators.shtml

    Γενικώς φίλε Eminem ψάξε για Fender Eliminators.Αυτά είναι απλά μερικά..
    www.myspace.com/deathmetalito

  15. #90
    βασικα αυτο που χρειαζομαι ειναι ενα μαγαζι στη θεσσαλονικη που να το παω εκει και να του πω θελω αυτο και να το κανει
    βαριεμαι να μπλεκω με το νετ,να παραγγελνω,να ψαχνω μετα να βρω πως θα μου το τοποθετησουν κλπ.
    ξερει κανενας καποιο καλο καταστημα για aftermarket?

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF