Σελίδα 7 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1055

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Το είδα στο δρόμο και είναι κούκλα. Ενα θέμα όμως, που πραγματικά δεν καταλαβαίνω στους ιάπωνες: ο πίσω πως στο διάολο κάθετε στο σελάκι και μάλιστα σε τέτοιου είδους μηχανή?
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  2. #92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Το είδα στο δρόμο και είναι κούκλα. Ενα θέμα όμως, που πραγματικά δεν καταλαβαίνω στους ιάπωνες: ο πίσω πως στο διάολο κάθετε στο σελάκι και μάλιστα σε τέτοιου είδους μηχανή?
    Δηλαδη προτιμας τους ευρωπαιους που δεν περνουν απο σχεδον εως καθολου συνεπιβατη; πχ Triple, Shiver, Monster..; Παντως οσοι εχουν κατσει στο δικο μου το βρισκουν ανετο για τα δεδομενα της κατηγοριας!!
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Δηλαδη προτιμας τους ευρωπαιους που δεν περνουν απο σχεδον εως καθολου συνεπιβατη; πχ Triple, Shiver, Monster..; Παντως οσοι εχουν κατσει στο δικο μου το βρισκουν ανετο για τα δεδομενα της κατηγοριας!!
    Η κατηγορία είναι all round. Δηλαδή από όλα. Και πόλη και ταξίδι (οχι ταξιδάκι). Εκεί πάνω δεν παίζει άτομο για ταξίδι, εκτός αν έχεις κάνει πρόταση γάμου ΧΤΕΣ.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilion10
    σε εντυπωσίασε??κάποιο σχόλιο πως σου φάνηκε?
    εκπληκτικό μοτερ! Δεν σκορτσάρει ότι και να βάλεις. Ο ορισμός της ελαστικότητας.
    Εντελώς αθόρυβο.
    Πολύ ελαφρύ σε αίσθηση τιμόνι.
    Σαν να οδηγείς παπάκι. Πολύ φιλικό και εύχρηστο.
    Η ανάρτηση καλή μου φάνηκε και τα φρένα αρκετά.
    Θέση οδήγησης ξεκούραστη, σχετικά όρθια.

    Αν κάποιος δεν θέλει φοβερά γκάζια και ξέρει τι παίρνει, νομίζω θα το ευχαριστηθεί...

  5. #95

    επιτελους

    Στην αντιπροσωπια που το πηρα μου ειπαν οτι εχουν πουλησει αλλα 7 μαζι με το δικο μου .. αλλα τοσους μηνες (απο Φεβρουαριο) επιθυμια τοχω πια να δω αλλον εναν με την ιδια μηχανη !! αντε με το καλο να το παρεις !! σαν την διαφημιση του τζοκερ θα καταντησω με τι Φεραρι που ρωταει τον τυπο "παει καλα αυτο εδω γιατι δεν το βλεπω να κυκλοφορει και πολυ" (ελπιζω ναναι για καλο).
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  6. #96
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αν το έχεις δει διαθέσιμο κάπου καθώς και την αντιπροσωπεία και τιμή που το πήρες: please PM!

    Χρωματα τα έχετε δει όλα; Εγώ μόνο το κίτρινο. "Λέει" κάποιο καλύτερα από τα υπόλοιπα;

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.484
    Παλι τα ιδια λαθη η Yamaha !!!
    Αψογο μοτερ , πηρουνι του '82 , ψαλιδι του '79 , φρενα του '64.
    Και ΟΚ...δεν χρειαζεται κατι περισσοτερο για το σκοπο και το κοινο που απευθύνεται...γιατι δεν ρίχναν τοτε και την τιμη ? ? ?


  8. #98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Παλι τα ιδια λαθη η Yamaha !!!
    Αψογο μοτερ , πηρουνι του '82 , ψαλιδι του '79 , φρενα του '64.
    Και ΟΚ...δεν χρειαζεται κατι περισσοτερο για το σκοπο και το κοινο που απευθύνεται...γιατι δεν ρίχναν τοτε και την τιμη ? ? ?

    To TDM γιατι δε ριχνουν και αυτο ? και το VFR επισης.. Δες λιγο και το BMW F800R μπροστα εχει συμβατικο τι σημαινει ? !!! .. GLADIUS και ΕR6 στην ιδια κατηγορια και ακριβοτερα! το Yamaha xj6 ειναι το ποιο φτηνο στην κατηγορια του ! γενικα εμενα μου φαινεται καλη τιμη (σε σχεση με την αγορα).. και κατι ακομα τα φρενα του κανου αψογη δουλεια οπως επισης ψαλιδι και πιρουνι! ο καθενας κρινει με τα δικα του κριτηρια παντα .. αλλα ρε παιδια μη τα ισοπεδωνουμε ολα! και πες εγω ειμαι υποκειμενικος στην κριση μου αλλα δε μπορει και ολος ο ειδικος τυπος που το εχει βρει σαν την καλυτερη μηχανη απο πλευρας αποδοσης-τιμης να μην ειναι αντικειμενικος (ενταξει μερικοι σιγουρα λογο διαφημισης τα λενε καπως ωραιοποιημενα, αλλα ενα περιοδικο να λεει αρνητικα λογια δε διαβασα)..
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    To TDM γιατι δε ριχνουν και αυτο ? και το VFR επισης.. Δες λιγο και το BMW F800R μπροστα εχει συμβατικο !!! .. GLADIUS και ΕR6 στην ιδια κατηγορια και ακριβοτερα! το Yamaha xj6 ειναι το ποιο φτηνο στην κατηγορια του ! γενικα εμενα μου φαινεται καλη τιμη (σε σχεση με την αγορα)
    E ναι...γιαυτο ειπα παλι τα ιδια λαθη η Yamaha.
    Εννοειτε πως το μηχανακι γιαυτα που καλειτε να κανει ειναι SUPER !!!


  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    τα μαμίσια λάστιχα τελικά είναι μάπα; Αργούν να ζεσταθούν;

    Αν είναι να τα αλλάξω πριν την κυκλοφορήσω μήπως μπορέσω και τα ανταλλάξω στο κατάστημα. Ποιά προτείνετε για να ζεσταίνονται γρήγορα και να έχουν πολύ καλό κράτημα;
    Η αντοχή στα χλμ δεν με ενδιαφέρει καθώς κάνω ελάχιστα χλμ το χρόνο και έτσι όταν θα τα ξαξαλλάξω θα είναι λόγω χρόνου και όχι λόγω χλμ. Θα έχουν κάνει λίγα χλμ αλλά θα έχουν περάσει πχ 2-3 καλοκαίρια...

  11. #101
    Τσαντισμενο Μελος Το avatar του/της Buenaventura
    Εγγραφή
    01/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    E ναι...γιαυτο ειπα παλι τα ιδια λαθη η Yamaha.
    Εννοειτε πως το μηχανακι γιαυτα που καλειτε να κανει ειναι SUPER !!!

    Αυτο το ψαλιδακι με τρομαζει ομως........ισχνο φαινεται.Προφανως ειναι μελετημενο να αντεχει τις οποιες δυναμεις αναπτυσσονται αλλα και παλι δεν μου γεμιζει το ματι.Δηλαδη εαν εβαζαν το ψαλιδι του fazer ποσο θα ανεβαζε το κοστος.Ξεκινανε να φτιαξουν μια χαμηλου κοστους μοτοσυκλετα και τελικα καταληγουν να φτιαξουν μια "φθηνη"μοτοσυκλετα,η οποια δεν ειναι και φθηνη τελικα.
    The Ace of Spades

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    PHOTO
    παιδια τη σχάρα την πήρε κάποιος;
    Αξίζει ή δείχνει χάλια;
    Πάει γύρω στα 130 ευρώ...

  13. #103
    Μέλος Το avatar του/της tsofras
    Εγγραφή
    05/05/2006
    Μηνύματα
    96
    διάβασα σε ένα άρθρο για το πρόβλημα με τα φρένα και ότι λυνεται με σωληνάκια υψηλής (δεν θυμάμαι πια μάρκα δοκίμασαν , αν θές πές μου να το κοιτάξω)

    Υ.Γ. Μην βαράτε, απλά το διάβασα, δεν ξέρω αν ισχύει
    http://tsofras.blogspot.com

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Εδώ έχει την σχάρα http://www.yamaha-motor.co.uk/access...;productCode=2$XJ600N&year=0&pageNr=0&accessoryCode=20S-W0741-00-00#MC+Acc/Street/XJ600N

    αλλά παίζoυν και οι λύσεις givi:

    http://www.givi.co.uk/My-motorcycle/...version-600-09

  15. #105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    παιδια τη σχάρα την πήρε κάποιος;
    Αξίζει ή δείχνει χάλια;
    Πάει γύρω στα 130 ευρώ...
    πριν 4 μερες πηρα το diversion με σχαρα και βαλιτσα της yamaha. η σχαρα ειναι λιγο μεγαλη αλλα δυστυχως λογω απουσιας ουρας ειναι η μονη λυση. η προταση της givi ειναι πιο συμμαζεμενη αλλα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.εχω φωτο αλλα δεν ξερω πως να τις ανεβασω.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

Σελίδα 7 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF