Σελίδα 7 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 256

Θέμα: Υπερβολική ταχύτητα Αττική οδός

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FZ1S Προβολή μηνύματος
    Και ναι, αναγκάστηκα να παρανομήσω να οδηγήσω χωρις πινακίδα παρόλο που δεν συμφωνώ όπως έγραψα και παραπάνω, γιατι δεν μπορούσα να πληρώσω επιπλεον χρήματα κι αυτό γιατι δεν υπήρχε περιπτωση να μην ξεπεράσω το όριο των 80 χλμ οταν στον περιφερειακό Υμηττού με κατεύθυνση προς Μαρκοπουλο υπάρχει και κατηφόρα, αλλα το να δίνουμε συμβουλή βγάλτε πινακίδα και μην σταματάτε πουθενά γιατι δεν θα σας κυνηγήσουν ειναι μέγα λάθος.
    Επειδη πλέον κυκλοφορεί πολλή ΔΙΑΣ ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί. Είσαι έτοιμος για καταδίωξη με οτι αυτό συνεπάγεται;
    Και τέλος υπάρχουν παιδια ανάμεσά μας τα οποία αυτα που λες τα πιστεύουν και απλά χρειάζονται μια επιβεβαίωση, προκειμένου να γίνουν επικίνδυνα για ολους τους υπόλοιπους.


    βρες μου που ειπα "βγαλτε πινακιδα και μην σταματατε πουθενα γιατι δεν θα σας κυνηγησουν"...
    ποτε ειπα οτι επιδιωκω την καταδιωξη...??

    εσυ δλδ τωρα που αναγκαστηκες να παρανομησεις εισαι ετοιμος για καταδιωξη? σταματας στα μπλοκα?


    συμβαινουν καποια πολυ απλα πραγματα που δεν τα εχετε καταλαβει μερικοι αλλα ας τα κανουμε νιανια για να τα καταλαβετε...
    οταν περασεις διοδια ΑΟ π.χ. και κινεισαι μεσα, εισαι στην δικαιοδοσια της τροχαιας Α.Ο... αν πηγαινεις υποθετικα με 250χλμ/ωρα πες μου ενα σημειο που μπορει ο μπατσος να σε σταματησει...αφου δεν ξερει που θα βγεις...και εφ'οσον βγεις δεν εισαι στην δικαιοδοσια του...με αποτελεσμα να μην ασχολουνται...
    δεν ξερετε δλδ οτι πολλα δυνατα μηχανακια δοκιμαζονται νυχτα στην Α.Ο...?? δεν λεμε να καβαλας κανενα ΧΤ...

    το ιδιο και με την εθνικη οδο...δεν θα ασχοληθουν με το μηχανακι που θα περασει με 280 απο την ευθεια της Κατερινης και ειναι απινακιδωτο...δεν προλαβαινουν...αλλα ακομα και μπλοκο να εχουν πιο κατω δεν ξερουν σε ποια εξοδο θα βγεις...και μεχρι να βγουν να καταδιωξουν εσυ εχεις φτασει Μαλγαρα...δλδ εκτος δικαιοδοσιας...

    στα τοσα χρονια 1 καταδιωξη εχω ακουσει εκτος πολης..εκεινη που ειχε γινει τοτε στο Αιγιο..Ριο Αντιρριο...κατι τετοιο...


    στο εξωτερικο ειναι αλλιως που εχουν διοδια στην ΕΞΟΔΟ....
    εδω ακομα δεν ειναι ετσι...

    εξαιρεση στα παραπανω ειναι κλειστα κομματια πληρως ελεγχομενα...πχ. Τεμπη..

  2. #92
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις ή κοπανάς τη μούρη σου στο πληκτρολόγιο και ό,τι βγει;

    θέλω να σε δω πως οδηγάς, θα πρέπει να είναι απόλαυση

    στα μαθηματικά πρέπει να είσαι σκράπας του κερατά, μέσα πέφτω;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις ή κοπανάς τη μούρη σου στο πληκτρολόγιο και ό,τι βγει;

    κοπαναω τις μουρες καποιων αλλων και βγαινουν αυτα που βγαινουν...

    θέλω να σε δω πως οδηγάς, θα πρέπει να είναι απόλαυση

    εννοειται οτι ειναι απολαυση, αλλα το να με "δεις" θα ειναι κομματακι δυσκολο...

    στα μαθηματικά πρέπει να είσαι σκράπας του κερατά, μέσα πέφτω;

    πιο μεσα πεθαινεις...πανελληνιες 4η δεσμη εγραψα 19,25...και αυτο μεσα σε 1 ωρα και 45 λεπτα απο το 3ωρο που μας εδιναν...δεν θυμηθηκα ποτε το υποερωτημα της θεωριας...


  4. #94
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    μου λες τι κατάφερες

    στις εξετάσεις
    αριθμητικής
    της 4ης δεσμης
    δεκαπέντε χρόνια, τουλάχιστο, πριν

    και μας παριστάνεις τον βίαιο λέγοντας ότι κοπανάς μούρες άλλων, όπως κάναμε στο λύκειο,
    δεκαπέντε χρόνια, τουλάχιστο, πριν

    Μάλιστα.

    Ρε παιδιά, τέτοιοι ισχυρισμοί επιθετικότητας πιάνουν; Δεν τους έχω δοκιμάσει ποτέ.

    ασχολιαστο...
    όπως και το ότι με έσπρωξε και έφυγε σα να μην τρέχει τίποτα. Αμάξι πέταμα. Αν δεξιά δεν ήταν το βουνό αλλά ο γκρεμός, τώρα δεν θα ήμουν εδώ να εύχομαι ψόφο σε αυτόν που έκανε απόπειρα ανθρωποκτονίας. Μήπως να του πω και "σε συγχωρώ";

    εγω θα το πω παιχνιδι και καποιοι αλλοι που ξερω...η συγγρου μια χαρα σηκωνει 200αρες..
    Δρόμοι σαν τη συγγρού μια χαρά σηκώνουν και παραπάνω, αλλά η συγγρού όχι.

    αν δεν μπορειτε να το διαχειριστειτε, πΕροβλημα σας...
    ποιά; την ευθεία των τεσσάρων και κάτι χιλιομέτρων; Εκεί βρήκαν να "παίξουν" με τα μοτοσακά τους; Σπουδαία απόλαυση. Δεκαπέντε λεπτά μετά με φραπέ "- μαλάκα έπιασα 200!!! - εγώ 204!! - ναι ρε φιλε πολυ γκαζι λεμε πολυ γκαζι!!!". Σαν εμένα. Στην ευθεία 200+ και μόλις έρθει η στροφή ψάχνω να βρω αν έχω μέσα 2α ή 3η.

    και αστυνομους δεν σας εβαλε κανεις...
    1) και σένα δεν σε έβαλε κανείς ψυχολόγο.

    2) αρκεί που είμαι πολίτης για να πω ότι να κάνεις σφήνες με 170+ δεν είναι σωστό. Δεν πρόκειται να τους σταματήσω, αλλά δεν πρόκειται να πω ότι είναι και σωστό.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Devil νομιζω ότι είτε έχεις πινακίδες είτε όχι καμιά σημασία δεν έχει όταν σε βρουν χαλκόμανία στην συγγρου και να είχες πάλι δεν θα την έβρισκαν μετά από στουκο με 200....πάντα όρθιος. ..

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος

    2) αρκεί που είμαι πολίτης για να πω ότι να κάνεις σφήνες με 170+ δεν είναι σωστό. Δεν πρόκειται να τους σταματήσω, αλλά δεν πρόκειται να πω ότι είναι και σωστό.


    ενταξει κυριε πολιτη, δεν ειναι σωστο...


    βαριεμαι τα πολλαπλα quotes..μπορω να γραψω για το καθε τι που λες, αλλα πραγματικα δεν εχει νοημα..
    τον δρομο σου και τον δρομο μου...
    μην διασταυρωθουν μονο προσεξε...

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lonerider Προβολή μηνύματος
    Devil νομιζω ότι είτε έχεις πινακίδες είτε όχι καμιά σημασία δεν έχει όταν σε βρουν χαλκόμανία στην συγγρου και να είχες πάλι δεν θα την έβρισκαν μετά από στουκο με 200....πάντα όρθιος. ..

    συμφωνουμε απολυτα, και ο καθενας κανει τις επιλογες του...χροοονια τωρα...

    τελος, παλι δεν καταλαβατε που δεν βαζουμε την πινακιδα...στην Συγγρου την βαζουμε...και μην νομιζεις...και μπαμ να κανει η μηχανη, δεν λιωνει τοσο ευκολα ο γ@μιολης ο τσιγκος...

  8. #98
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    μην διασταυρωθουν μονο προσεξε...
    συνέχισε, σε παρακαλώ, "μην διασταυρωθούν μονο πρόσεξε..." παρακάτω;
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    συνέχισε, σε παρακαλώ, "μην διασταυρωθούν μονο πρόσεξε..." παρακάτω;
    ειναι εκπληξη βρε κουτο...
    δεν θες να κρατηθεις σε αγωνια?

  10. #100
    Αυτό το pollitically correct attitude σπάει κοκκαλα από μερικούς ..

    Κ εσύ ρε devil δεν χρειάζεται να είσαι προκλητικός.
    Όσοι έχουμε εμπλακεί σε αυτό το "μοτίβο" οδήγησης καταλαβαίνουμε τι εννοείς.

    Δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ κάποιον που δεν σκέφτεται/οδηγεί το ίδιο με εσένα να συμφωνήσει.

    Καλώς ή κακώς κάποιος τράβηξε μια γραμμή κ έθεσε τα όρια.

    Αν θες κ θέλω να την περνάς/ω, δεν χρειάζεται να κάνεις όλους τους pollitically correct να συμφωνήσουν με αυτό.
    Γιατί κατά κανόνα/γραμμής/Νομοθεσία έχουν δίκιο.

    Από εκεί Κ πέρα κανείς την πλάκα σου, το κέφι σου, με όσο μεγαλύτερη ασφάλεια μπορείς κ τους τις άλλες γνώμες τις αφήνεις παρα πέρα.

    Ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να συμφωνήσετε ποτέ .

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από V-TEC Προβολή μηνύματος
    Αυτό το pollitically correct attitude σπάει κοκκαλα από μερικούς ..

    Κ εσύ ρε devil δεν χρειάζεται να είσαι προκλητικός.
    Όσοι έχουμε εμπλακεί σε αυτό το "μοτίβο" οδήγησης καταλαβαίνουμε τι εννοείς.

    Δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ κάποιον που δεν σκέφτεται/οδηγεί το ίδιο με εσένα να συμφωνήσει.

    Καλώς ή κακώς κάποιος τράβηξε μια γραμμή κ έθεσε τα όρια.

    Αν θες κ θέλω να την περνάς/ω, δεν χρειάζεται να κάνεις όλους τους pollitically correct να συμφωνήσουν με αυτό.
    Γιατί κατά κανόνα/γραμμής/Νομοθεσία έχουν δίκιο.

    Από εκεί Κ πέρα κανείς την πλάκα σου, το κέφι σου, με όσο μεγαλύτερη ασφάλεια μπορείς κ τους τις άλλες γνώμες τις αφήνεις παρα πέρα.

    Ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να συμφωνήσετε ποτέ .


    σε ολα δικιο...
    και πραγματικα ισως εκανα μ@λακια που ασχοληθηκα...απλα το εκανα, οχι για την προκληση και το flame, αλλα για να φαινεται και η αλλη "πλευρα"...

  12. #102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    συμφωνουμε απολυτα, και ο καθενας κανει τις επιλογες του...χροοονια τωρα...

    τελος, παλι δεν καταλαβατε που δεν βαζουμε την πινακιδα...στην Συγγρου την βαζουμε...και μην νομιζεις...και μπαμ να κανει η μηχανη, δεν λιωνει τοσο ευκολα ο γ@μιολης ο τσιγκος...
    Συμφωνουμε απολυτα τυπε μου απλά εγώ όταν κάνω κάποια επιλογή προσπαθώ το κακό αποτέλεσμα της επιλογής μου να επιριασει μόνο εμένα και κανέναν άλλο. ...και οι πινακίδες αν δεν λιώνουν πετάνε και μπορεί να κόψουν το λαιμό από κάναν κακομοίρη

  13. #103
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ειναι εκπληξη βρε κουτο...
    δεν θες να κρατηθεις σε αγωνια?
    αρκετές αγωνίες έχει η ζωή από μόνη της, δεν χρειάζεται να φορτωθώ και άλλες.

    συμπλήρωσε τη φράση σου σε παρακαλώ, ξεκάθαρα, για να ξέρω τι να περιμένω.
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  14. #104
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Καλά τα λέει ο V-TEC.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lonerider Προβολή μηνύματος
    απλά εγώ όταν κάνω κάποια επιλογή προσπαθώ το κακό αποτέλεσμα της επιλογής μου να επιριασει μόνο εμένα και κανέναν άλλο.
    Καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες είναι κάπως άκυρο ε; Κανείς δε θέλει να πάρει κανέναν στο λαιμό του. Αλλά όταν έχεις ατύχημα, ποτέ δεν ξέρεις. Γι'αυτό λέγεται "ατύχημα". Ας αφήσουμε τις μεγάλες κουβέντες για κάποιο άλλο φόρουμ, που δεν έχει να κάνει με μοτοσυκλετιστές.
    Life begins at 45°.

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2015
    Μηνύματα
    293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καλά τα λέει ο V-TEC.



    Καταλαβαίνεις ότι αυτό που λες είναι κάπως άκυρο ε; Κανείς δε θέλει να πάρει κανέναν στο λαιμό του. Αλλά όταν έχεις ατύχημα, ποτέ δεν ξέρεις. Γι'αυτό λέγεται "ατύχημα". Ας αφήσουμε τις μεγάλες κουβέντες για κάποιο άλλο φόρουμ, που δεν έχει να κάνει με μοτοσυκλετιστές.
    Άκυρο? Ατύχημα? Για ξεκαθάρισε μέσα στο μυαλό σου πότε είναι ατύχημα και πότε δολοφονία. ....γιατί στο δικό μου μυαλό τα 200 χλμ μέσα στον αστικό ιστό με χιλιάδες άλλους χρήστες είναι δολοφονία. ...

Σελίδα 7 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αττική Οδός, σήμερα, ώρα 22:15...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2007, 07:52
  2. Αττική Οδός έξοδος 18...
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 10:09
  3. Αττική Οδός - Περιπολικό
    από McGyver στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 08:53
  4. Αν σας πιάσουν για "υπερβολική" ταχύτητα
    από sniper στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 15:09
  5. κλαίει η αττική οδός?
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF