Σελίδα 7 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 443

Θέμα: Adventure riding.

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    ...... αμα πηγαίναμε με 2 μοτό και ειχαμε τα χρήματα θα πηγαίναμε με 2 690. Γιατί για μένα αυτό είναι το ιδανικό......
    Με χαροποιεί ιδιαίτερα η επιλογή σου... χα χα!
    Κι εγώ αν ξανάκανα το ταξίδι μου, ή κάποιο αντίστοιχο, πάλι με 690 θα το κανα!
    Για πολλούς λόγους τους οποίους μπορούμε κάποια στιγμή να αναλύσουμε, με δυο όμως αλλαγές στα σίγουρα... άλλη σέλα και σαμάρια αντί zega!

    Όμως παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να παραγνωρίσω 2 περιστατικά υπέρ του καρμπυρατέρ και της μανιβέλας.... που δεν έχει το 690!
    Και εξηγούμαι:
    Με τον επαναπατρισμό των μοτοσυκλετών, το 690 έμεινε σχεδόν αμέσως από τρόμπα βενζίνης. Γεγονός που σημαίνει ότι ήταν απλώς τύχη που αυτό δεν συνέβει κατά τη διάρκεια του ταξιδιού. Βέβαια το συγκεκριμένο ανταλλακτικό το είχα μαζί μου μετά από παραίνεση του μηχανικού μου (και την ευγενή χορηγία της ΚΤΜ Ελλας, για τα λέμε και όλα), και έτσι πιθανώς θα κατάφερνα να συνεχίσω. Ίσως να είναι αδυναμία του 690, ίσως φταίνε οι χείριστης ποιότητας βενζίνες (οι οποίες εν προκειμένω δεν μύριζαν σαν βενζίνη αλλά κάτι άλλο!), σε κάθε περίπτωση το 640 δεν έπαθε τίποτα! Τι θέλω να πω... δεν είναι μόνο το injection αλλά και τα παραφερνάλια του, πχ η τρόμπα βενζίνης σε ένα μηχανάκι injection πρέπει να ανεβάζει υψηλότερες πιέσεις από ένα μηχανάκι με καρμπυρατέρ και ως εκ τούτου είναι πιο ευαίσθητη. Ας δεκτούμε ότι το injection δυσκολά θα παρουσιάσει πρόβλημα, αν όμως παρουσιάσει... τέλος. Το καρμπυρατέρ είναι σαφώς πιο μανιτζεβελο για τον μέσο αναβάτη και ειδικά στη μέση του πουθενα! Όλο και κάτι θα ξεβιδώσεις, θα καθαρίσεις... θα τη βρείς την άκρη! Και επειδή κάποιος το ανέφερε πιο πάνω... εδώ κουβαλούσα ολόκληρη τρόμπα, μια έξτρα μεμβράνη για το καρμπυρατέρ θα με βάραινε! Για να μην μιλήσω για κόστος... πχ η τρόμπα βενζίνης στο 990 κάνει 600 ευρώ (την έχω πληρώσει και ξέρω), ενώ στο 950 λιγότερο από 200 (αν θυμάμαι καλά)... Τα συμπεράσματα δικά σας!

    Περιστατικό 2ο... Στην έξοδο από την πρωτεύουσα του Μάλι το Μπαμάκο, ο φίλος μου Γίαννης είχε ένα ατύχημα με το 640, κάρφωσε (ευτυχώς χωρίς σοβαρές συνέπειες) πίσω από ένα βανάκι! Το αποτέλεσμα ήταν να πάθει ζημιά το "μούτρο" του 640. Για κακή μας τύχη διαλύθηκε το ρελέ της μίζας που ήταν κάπου πίσω από τα φώτα και φυσικά... νεκρώθηκε η μίζα! Για όλο το υπόλοιπο του ταξιδιού, ο Γιάννης έβαζε μπροστά το 640 με τη μανιβέλα (έκανε όμως ένα πόδι τούμπανο λέμε!). Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν την ίδια ζημιά πάθαινα εγώ με το 690....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	P1000697.JPG 
Προβολές:	360 
Μέγεθος:	69,6 KB 
ID:	302034

  2. #92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι θα γινόταν αν την ίδια ζημιά πάθαινα εγώ με το 690....
    Θα έπαιρνες το καλώδιο της μίζας , θα το κάρφωνες απευθείας στο θετικό πόλο της μπαταρίας και βουαλά .

    Μηχανάκι με injection , και για να προλάβεις οτιδήποτε χαζομάρα του injection , πρέπει να έχει απαραίτητα μαζί spare ( χωρίς να πιάνουν ιδιαίτερο χώρο ) :

    Τρόμπα
    ρελέ τρόμπας
    ρελέ injection
    tps
    αισθητήρα στροφάλου

    Επίσης εσύ με το 690 μπορούσες να είχες ένα 12αρι laptop μαζί με tuneEcu ικανό να σου δείξει οποιαδήποτε βλάβη άμεσα και γρήγορα , αλλά και να ρυθμίσεις ένα tps ας πούμε στη μέση του πουθενά .

  3. #93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Επίσης εσύ με το 690 μπορούσες να είχες ένα 12αρι laptop μαζί με tuneEcu ικανό να σου δείξει οποιαδήποτε βλάβη άμεσα και γρήγορα , αλλά και να ρυθμίσεις ένα tps ας πούμε στη μέση του πουθενά .
    Καλό.... Θ' αστειέυεσαι φυσικά...

  4. #94
    Όχι ρε συ .

    Πολλοί είναι αυτοί που κουβαλούν mini laptops μαζί και για να σερφάρουν όταν θα βρεθούν σε κανα μέρος με νετ αλλά και για να φορτώνουν φωτογραφίες στο σκληρό.

    Παράλληλα λοιπόν είχες και διαγνωστικό μόνιμα μαζί !!


    yg. όχι 12αρι είναι μεγάλο , 9ρακι ήθελα να πω σαν το dell mini 9 που έχω εγώ .

  5. #95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε συ .

    Πολλοί είναι αυτοί που κουβαλούν mini laptops μαζί και για να σερφάρουν όταν θα βρεθούν σε κανα μέρος με νετ αλλά και για να φορτώνουν φωτογραφίες στο σκληρό.

    Παράλληλα λοιπόν είχες και διαγνωστικό μόνιμα μαζί !!


    yg. όχι 12αρι είναι μεγάλο , 9ρακι ήθελα να πω σαν το dell mini 9 που έχω εγώ .
    Χωρίς παρεξήγηση... απλά μιλάμε για άλλο ταξίδι....
    Δεδομένου ότι ο "πολιτισμός" δεν ήταν πάντα προσεγγίσιμος, τα μοναδικά "ηλεκτρονικά" που είχαμε μαζί μας ήταν ο φορτιστής για της επαναφορτιζόμενες ΑΑ των GPS (στην 12βολτη πρίζα των μοτο) και 2 φωτογραφικές μηχανές με 2 8αρες κάρτες για την κάθε μία... that's all!

    Όσο για το ίντερνετ... τί είναι αυτό; Το να βρούμε ΑΤΜ για να βγάλουμε λεφτά στην πρωτεύουσα Μπαμάκο ήταν θέμα...
    Εγκυκλοπαιδικά να αναφέρω για παράδειγμα ότι το Μάλι είναι από τις φτωχότερες χώρες... της Αφρικής!!!

    Εξάλλου για το "πουθενά" μιλάμε... και κατ' εμέ αυτή είναι ουσία!
    Να χαθούμε θέλαμε... και αυτό ακριβώς κάναμε!!!

  6. #96
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Και αυτό το διπλό σταντ του 640 πρέπει να ζηλεψες λογικά ...


  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Θα έπαιρνες το καλώδιο της μίζας , θα το κάρφωνες απευθείας στο θετικό πόλο της μπαταρίας και βουαλά .

    Μηχανάκι με injection , και για να προλάβεις οτιδήποτε χαζομάρα του injection , πρέπει να έχει απαραίτητα μαζί spare ( χωρίς να πιάνουν ιδιαίτερο χώρο ) :

    Τρόμπα
    ρελέ τρόμπας
    ρελέ injection
    tps
    αισθητήρα στροφάλου

    Επίσης εσύ με το 690 μπορούσες να είχες ένα 12αρι laptop μαζί με tuneEcu ικανό να σου δείξει οποιαδήποτε βλάβη άμεσα και γρήγορα , αλλά και να ρυθμίσεις ένα tps ας πούμε στη μέση του πουθενά .
    ρε παιδάκια όλα αυτά κάνουν μαζί όσο ενα μεταχείρο 250ράκι καρμπυρατεράτο κομπλε ...

    και κατα τα άλλα παραπονιούνται οι αφρικάνοι που ταξιδεύανε με τρομπα βενζίνης και ανορθωτή ...

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.384
    Να μια ωραία επιλογή

    http://www.ccm-motorcycles.com/

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Juohmaru! Προβολή μηνύματος
    Χωρίς παρεξήγηση... απλά μιλάμε για άλλο ταξίδι....
    Δεδομένου ότι ο "πολιτισμός" δεν ήταν πάντα προσεγγίσιμος, τα μοναδικά "ηλεκτρονικά" που είχαμε μαζί μας ήταν ο φορτιστής για της επαναφορτιζόμενες ΑΑ των GPS (στην 12βολτη πρίζα των μοτο) και 2 φωτογραφικές μηχανές με 2 8αρες κάρτες για την κάθε μία... that's all!

    Όσο για το ίντερνετ... τί είναι αυτό; Το να βρούμε ΑΤΜ για να βγάλουμε λεφτά στην πρωτεύουσα Μπαμάκο ήταν θέμα...
    Εγκυκλοπαιδικά να αναφέρω για παράδειγμα ότι το Μάλι είναι από τις φτωχότερες χώρες... της Αφρικής!!!

    Εξάλλου για το "πουθενά" μιλάμε... και κατ' εμέ αυτή είναι ουσία!
    Να χαθούμε θέλαμε... και αυτό ακριβώς κάναμε!!!
    ok , δεκτό !!
    Το ταξίδι σου ήταν πιο "extreme" σε σχέση με άλλα που βλέπω στο adv .
    H κουβέντα όλοι βέβαια έχει να κάνει με το να είχες διαγνωστικό μαζί σου για το 690 . Εγώ θα το ήθελα πάση θυσία για να ξεκινήσω με μηχανάκι με injection .

    ( έχεις κανά Link να χαζέψω το ταξίδι σου )



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    ρε παιδάκια όλα αυτά κάνουν μαζί όσο ενα μεταχείρο 250ράκι καρμπυρατεράτο κομπλε ...

    και κατα τα άλλα παραπονιούνται οι αφρικάνοι που ταξιδεύανε με τρομπα βενζίνης και ανορθωτή ...
    Tα ρελεδάκια είναι τζάμπα , η τρόμπα προφανώς και παίρνεις μία aftermarket μαζί και δεν πληρώνεις τα 600αρια που ονειρεύονται οι αντιπροσωπείες , το tps επίσης και ο αισθητήρας στροφάλου δεν έχουν τόσο τραγικές τιμές και πάντα παίζει και το σενάριο της προμήθειας μέσω ebay .

    Όλα αυτά τα εντάσσω στα πλαίσια της τεχνογνωσίας που μίλησα παραπάνω .
    Δλδ να ξέρεις τι χρειάζεσαι ανα πάσα στιγμή , πως θα το φτιάξεις , αλλά και πως θα το προμηθευτείς σε σωστές τιμές .

    Και αυτό αφορά και καρμπυρατεράτα και ψεκαστά μηχανάκια .

    Αν δεν την έχεις και μείνεις στη μέση του πουθενά τον ήπιες ,
    αν δεν την έχεις και δεν μείνεις στη μέση του πουθενά είσαι τυχερός ,
    αν την έχεις και αντιμετωπίσεις τα πάντα στη μέση του πουθενά είσαι έτοιμος για όλα !!

  10. #100
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Να μια ωραία επιλογή

    http://www.ccm-motorcycles.com/
    Πολλύ με αρέσει, καλή ιδέα λείπουν τέτειες μοτό από την αγορά!
    WHO RUNS THE SHOW

  11. #101
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gallos Προβολή μηνύματος
    Daz... Έχεις πιάσει ένα ωραίο θέμα και εγώ απάντησα στο πόδι.. Ο Road spirit αναφέρει πολύ σωστά πως ορίζεται ένα adv ταξίδι. Άρα συζητάμε για adventure riding-bike που να μπορείς να κάνεις το κατσίκι? Γιατί πχ o doug με το harley μια χαρά πήγε BAM(είχε κάνει μοντίφα όμως)...Να σου πάρω ένα άλλο παράδειγμα? Όχι γιατί μου την ''λες'' για το ρημάδι, αλλά γιατί φίλε μου Daz άμα θες, θα υποφέρεις αλλά θα πάει... Ακόμα και στα κοτρόνια που έδειξες...

    emilio scotto στον δρόμο προς Cape town
    Συνημμένο 301963
    Νότια Αμερική
    Συνημμένο 301964

    Άρα Daz, ξεκαθαρίζω ότι υπάρχουν όντως κάποιοι που θα πάνε με ότι να ναι και όπου να ναι... Οπότε συζητάμε για το τι θα διάλεγε ένας μέσος αναβάτης που θα ήθελε ότι συνάντηση σε μεγάλο ταξίδι θα μπορούσε να το περάσει με μια σχετική άνεση.. Συζητάμε για ένα μηχανάκι, που θα ένιωθες άνεση να βάλεις χέρι. Για ένα μηχανάκι που δεν θα το κοιτάνε έκπληκτοι οι μηχανικοί στο Uzbek όπως κοιτάνε οι ΔΝΤ τον ελληνικό προϋπολογισμό... Συζητάμε για ένα μηχανάκι, που θα σε φτιάχνει άσχημα στην καρδιά όταν θα το βλέπεις έξω από την σκηνή σου.. Γιατί μπορεί αύριο να παρουσιαστεί ένα μηχανάκι, που ως δια μαγείας να κάνει όλα αυτά που ανάφεραν όλοι ,αλλά να μην σε φτιάχνει...

    Εύγε που μας έβγαλες από το λήθαργο



    ps:Βόλτα στο Μαρόκο
    Γύρισα πίσω και ξαναδιάβασα την απάντησή μου. Έχεις δίκιο να νομίζεις ότι "στην είπα" γιατί δεν έβαλα κανένα emo στο τέλος. Πίστεψέ με όμως δεν είχα καμία πρόθεση να κάνω κάτι τέτοιο. Πιο πολύ χιούμορ προσπάθησα να κάνω παρά να δείξω το ασυμβίβαστο της γνώμης σου με το θέμα. Εξάλλου έχοντας διαβάσει το ταξιδιωτικό σου και έχοντας ανταλλάξει και δυο κουβέντες από κοντά, μου ήταν πανεύκολο να καταλάβω πως ότι έγραψες, το έγραψες στο ποδάρι, όπως επίσης και την ουσία της τελευταίας σου πρότασης, η οποία δεν πέρασε απαρατήρητη. Αναγνωρίζω το γεγονός ότι έχεις μεγαλύτερη εμπειρία από μένα σε ταξίδια εκτός συνόρων και δεν είχα καμία πρόθεση να σε ειρωνευτώ βάζοντας στις ρόδες σου μια στοίβα κοτρόνες.

    Ο λόγος που επέλεξα τον τίτλο adv riding αντί για adv riding-bike είναι επειδή μέσα απ' την επιλογή της ιδανικής μηχανής διαφαίνεται το πως έχει ο καθένας μας αυτή την έννοια στο μυαλό του αλλά και κατά πόσο γνωρίζει τις πραγματικές απαιτήσεις ενός τέτοιου ταξιδιού.
    Έχω ήδη συμφωνήσει σε προηγούμενο ποστ, με την χρήση μη ιδανικών μηχανών έναντι της εναλλακτικής να μην κάνεις τίποτα και της αναγκαιότητας του συμβιβασμού σε τέτοιες περιστάσεις.
    Έγραψα ήδη ότι το ζητούμενο δεν ήταν να κάψουμε το παρόν στην αντιπαράθεση για το ποια είναι η κατάλληλη μηχανή ή ποιος έχει την πιο ολοκληρωμένη εικόνα στο μυαλό του, αλλά να δούμε που συγκλίνουν οι απόψεις. Τροφή δλδ για προβληματισμό και σκέψη. Έτσι κι αλλιώς τα κριτήρια είναι τόσα πολλά που κανένας δεν μπορεί να αποφανθεί ποια είναι η σωστή απόφαση.
    Ήδη πολλές απ' τις αρχικές επιλογές δικαιολογήθηκαν χωρίς να κρίνει κάποιος την ορθότητα τους. Και είμαι σίγουρος ότι πολλές απόψεις θα αναθεωρηθούν και πολλές αντιλήψεις θα αλλάξουν, ενώ στην ουσία δεν θα καταλήξουμε πουθενά.

    Το R1 με αλουμινένιο top case και tkc γιατί δεν το έβαλες?

    Μπύρες και από μένα και χαίρομαι που έγραψες, γιατί αν δεν κάνω λάθος είχε καιρό να γράψεις.
    Sent from me using a computer.

  12. #102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Να μια ωραία επιλογή

    http://www.ccm-motorcycles.com/

    Είναι όντως μια εξαιρετική επιλογή εκτός απο τα διαστήματα σέρβις, που για μένα, είναι μικρά για το ταξίδι που έχω στο μυαλό μου.
    Παρόλα αυτά είχα επικοινωνήσει μαζί τους για να μου στείλουν το φυλλάδιο, πριν μήνες, πριν γίνει διαθέσιμο μέσω του site τους. Μαζί μου έστειλαν και τον τιμοκατάλογο.

    Base price: 7.995 λίρες, χωρίς κανένα έξτρα (ούτε χούφτες, ούτε ποδιά, ούτε τπτ).

  13. #103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γύρισα πίσω και ξαναδιάβασα την απάντησή μου. Έχεις δίκιο να νομίζεις ότι "στην είπα" γιατί δεν έβαλα κανένα emo στο τέλος. Πίστεψέ με όμως δεν είχα καμία πρόθεση να κάνω κάτι τέτοιο. Πιο πολύ χιούμορ προσπάθησα να κάνω παρά να δείξω το ασυμβίβαστο της γνώμης σου με το θέμα. Εξάλλου έχοντας διαβάσει το ταξιδιωτικό σου και έχοντας ανταλλάξει και δυο κουβέντες από κοντά, μου ήταν πανεύκολο να καταλάβω πως ότι έγραψες, το έγραψες στο ποδάρι, όπως επίσης και την ουσία της τελευταίας σου πρότασης, η οποία δεν πέρασε απαρατήρητη. Αναγνωρίζω το γεγονός ότι έχεις μεγαλύτερη εμπειρία από μένα σε ταξίδια εκτός συνόρων και δεν είχα καμία πρόθεση να σε ειρωνευτώ βάζοντας στις ρόδες σου μια στοίβα κοτρόνες.

    Ο λόγος που επέλεξα τον τίτλο adv riding αντί για adv riding-bike είναι επειδή μέσα απ' την επιλογή της ιδανικής μηχανής διαφαίνεται το πως έχει ο καθένας μας αυτή την έννοια στο μυαλό του αλλά και κατά πόσο γνωρίζει τις πραγματικές απαιτήσεις ενός τέτοιου ταξιδιού.
    Έχω ήδη συμφωνήσει σε προηγούμενο ποστ, με την χρήση μη ιδανικών μηχανών έναντι της εναλλακτικής να μην κάνεις τίποτα και της αναγκαιότητας του συμβιβασμού σε τέτοιες περιστάσεις.
    Έγραψα ήδη ότι το ζητούμενο δεν ήταν να κάψουμε το παρόν στην αντιπαράθεση για το ποια είναι η κατάλληλη μηχανή ή ποιος έχει την πιο ολοκληρωμένη εικόνα στο μυαλό του, αλλά να δούμε που συγκλίνουν οι απόψεις. Τροφή δλδ για προβληματισμό και σκέψη. Έτσι κι αλλιώς τα κριτήρια είναι τόσα πολλά που κανένας δεν μπορεί να αποφανθεί ποια είναι η σωστή απόφαση.
    Ήδη πολλές απ' τις αρχικές επιλογές δικαιολογήθηκαν χωρίς να κρίνει κάποιος την ορθότητα τους. Και είμαι σίγουρος ότι πολλές απόψεις θα αναθεωρηθούν και πολλές αντιλήψεις θα αλλάξουν, ενώ στην ουσία δεν θα καταλήξουμε πουθενά.

    Το R1 με αλουμινένιο top case και tkc γιατί δεν το έβαλες?

    Μπύρες και από μένα και χαίρομαι που έγραψες, γιατί αν δεν κάνω λάθος είχε καιρό να γράψεις.
    Αποστόλη, δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.
    Κάτι που δουλεύει για εμένα, με βάση τις δικές μου εμπειρίες και τις δικές μου ανάγκες και τις δικές μου γνώσεις, δεν είναι απαραίτητο να δουλέψει για κάποιον άλλο.
    Εμπειρικά στοιχεία παραθέτουμε, ακριβώς για σκέψη και περαιτέρω ... αναζήτηση.

    Άσε που υπάρχουν κάποιοι που δεν τους ενδιαφέρει διόλου το "ιδανικό". Κάποιοι είναι αθεράπευτα ρομαντικοί, κάποιοι είναι ντιπ βλάκες, κάποιοι γνωρίζουν αλλά παρόλα αυτά θα επιλέξουν το μη αναμεννόμενο, το παλιό, το εντελώς ακατάλληλο... γιατί έτσι! Τίποτα το κακό/ λάθος με αυτό

  14. #104
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από road spirit Προβολή μηνύματος
    Είναι όντως μια εξαιρετική επιλογή εκτός απο τα διαστήματα σέρβις, που για μένα, είναι μικρά για το ταξίδι που έχω στο μυαλό μου.
    Παρόλα αυτά είχα επικοινωνήσει μαζί τους για να μου στείλουν το φυλλάδιο, πριν μήνες, πριν γίνει διαθέσιμο μέσω του site τους. Μαζί μου έστειλαν και τον τιμοκατάλογο.

    Base price: 7.995 λίρες, χωρίς κανένα έξτρα (ούτε χούφτες, ούτε ποδιά, ούτε τπτ).
    Δεν ειναι κακο.Πλην της τιμης η οποια ειναι λογικα υψηλη,μιας και προκειται για μηχανακι περιορισμενης παραγωγης.Αν ομως προσελκυσει αγοραστες ειναι μια πρωτης ταξης ευκαιρια μπας και ξυπνησει και η μαμα ΚΤΜ,παρει ενα μοτερ απο 450,η ακομα οικονομικοτερα ενα μοτερ απο Duke 390,του βαλει ψεκασμο και μανιβελα και μπορει να χτισει γυρω απο το μοτερ μια ελαφρια μοτοσυκλετα χωματινου ταξιδιου.Αυτη ειναι η λυση που φανταζομαι προσανατολιζομαστε οσοι εχουμε φιλοδοξιες για πραγματοποιηση μεγαλου χωματινου ταξιδιου ανα τον κοσμο.
    Ιδεες υπαρχουν δοξα σοι ο Αλλαχ πολλες,ο Colebatch δουλευει το προτζεκτ με το berg 570,και αρκετοι αλλοι(οπως πιθανα κι εγω μελλοντικα) ψαχνονται με ΚΤΜ 400 και αναλογες μετατροπες για να στησουν το ταξιδιωτικο μηχανακι παντος εδαφους.Στα λεφτα που κοστιζει το CCM καινουργιο,μπορεις ανετα να στησεις ενα φουλ μοντιφαρισμενο LC4 400 ή και DRZ και να σου μεινουνε και λιγα λ7 για μπυρες!
    Ωραιο πραγμα τα προτζεκτ τις κρυες χειμωνιατικες μερες.Αρκει βεβαιως βεβαιως να βρουμε και τα φραγκα!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    δεν νομίζω να αναφέρθηκε ήδη, εγώ θα έλεγα και το bmw f80gs

Σελίδα 7 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 02:44
  2. Adventure Riding tips
    από MikeG στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2013, 13:36
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2013, 23:35
  4. Adventure Riding.....Τότε και Τώρα....
    από SVX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2009, 13:34
  5. TRAIL RIDE, θα ερθει τελικα κανεις για παρέα?
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF