Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 222

Θέμα: προβλημα, η κοπελα μου δεν θελει να ανεβει στη μηχανη.

  1. #91
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Τελικά είναι πολλά τα προβλήματα που ταλανίζουν ετούτο τον δύστυχο κόσμο και τα περισσότερα βρίσκουν λύση στο moto.gr

    εγώ πάλι έχω τις ενστάσεις μου γιατί και μηχανάκιας είμαι και οικογενειάρχης. Και σε ρωτάω εσένα που την αγαπάς την κοπελιά και την σέβεσαι, αύριο έρχεται ένα κουτσούβελο και η μεγαλύτερη (τες πα από τις μεγαλύτερες) λαχτάρες του πατέρα μηχανάκια είναι να μάθει τον γόνο του να οδηγεί και να έρθει κάποια στιγμή η ώρα να βγουν βόλτα μαζί. Τότε τι θα κάνεις που θα έχεις ανοίξει πόλεμε μέσα στο σπίτι σου?? Τότε που θα σου λέει: "Το δικό μου το παιδί δεν θα το βάλεις πάνω στην σκοτώστρα"???
    Αν η άρνησή της είναι ειλικρινής και δεν είναι για να σου πει ότι χάλασες χρήμα για την κ@υλα σου χωρίς να την υπολογίσεις (άρα δεν σκέφτεσαι "εμείς" αλλά "εγώ" και μπλα μπλα μπλα), θα έχεις τεράστιο πρόβλημα σε όλο το φάσμα της κοινής σας ζωή και των δραστηριοτήτων σας !!

    Σκέψου καλά πως θα το χειριστείς. Μόνο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, πόσο πρέπει να υποχωρήσεις και αν αξίζει τον κόπο. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    μαλλον την πρωτη φορά που την ανεβασες τσιγγλησες και λίγο το γκαζάκι για να της δείξεις τι μηχανάρα πήρες και έτσι εκείνη αναπωλεί τις ημερες του αργου σκουτερ....
    4 επιλογες:
    1. πουλας τη μηχανη και ξαναπαιρνεις σκουτερ
    2. Πουλας την κοπέλα και αγοράζεις άλλη.
    3. Αγοραζεις και ένα σκουτερ.
    4. Καβαλας τη μηχανη και η κοπέλα παιρνει ταξι.

  3. #93
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε δίκιο έχει η κοπέλα....

    Bandit?

    χαθηκε να πάρεις bmw?
    Ή αλήθεια είναι αυτή. .....
    Με bandit δεν γ@μησε κανείς .
    Ρώτα και τον Γιαννιωτη. .......Όλο μόνος με κάτι μαντράχαλους βολτάρει. .....








    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε δίκιο έχει η κοπέλα....

    Bandit?

    χαθηκε να πάρεις bmw?
    Καταρχην δεν γεννηθηκε η γυναικα που θα αποριψει το bandit.

    Aπο εκει και περα ο καθενας εχει του λογους του που δεν θελει να ανεβει.Αν καταλαβεις ποιος ακριβως ειναι ο λογος,μονο τοτε εχεις ελπιδες.Το γενικα και αοριστα δεν ανεβαινω,δεν λεει κατι.

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ή αλήθεια είναι αυτή. .....
    Με bandit δεν γ@μησε κανείς .
    Ρώτα και τον Γιαννιωτη. .......Όλο μόνος με κάτι μαντράχαλους βολτάρει. .....








    Εσενα αν καποια στιγμη πρεπει να σου δειξω την λιστα,θα βαλεις φωτια το χαρχαλο και θα παρακαλας για bandit.


    Γιατι ρε χαμενε νομιζεις οτι παιρνω συνεχεια τα βουνα?Μου εχουνε πεσει τα νεφρα απο τις υπερωριες.Για να γλυτωσω απο τις λυσσαρες το κανω.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Ρε μπας κι είχατε συμφωνήσει να πάρετε αυτοκίνητο κι είχε τσοντάρει κι η έρμη κανένα ψηλό...κι εσύ αλήτη μηχανόβιε πήγες και τα έκανες μηχανάκι!
    Ρε μπας και την καταπιέζεις μια ζωή κι ήρθε η ώρα να κάνει την επανάσταση της η κοπέλα

    Αν δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω, δηλαδή να έχεις κάνει τη μαλακιούλα σου εσύ με κάποιο τρόπο, τότε φίλε φοβάμαι ότι έχεις μπλέξει με φοβερή ζηλιάρα από αυτές που ζηλεύουν και τον αέρα που αναπνέεις (γιατί δεν είναι αυτές)

    Ακόμα κι έτσι υπάρχουν πράγματα (τεχνάσματα) που μπορείς να κάνεις για να δει τη μηχανή με συμπάθεια κι όχι σαν απειλή ότι θα σε χάσει. Πχ φρόντισε κάθε φορά που γυρνάς από βόλτα να κάνετε ένα έρωτα (πήδημα όλο τρέλα, που λέει το λαϊκό άσμα.
    Επίσης θα μπορούσες να της προτείνεις να κάνετε σεξ πάνω στο μηχανάκι...Στν αρχή με σβηστή μηχανή, αργότερα με αναμμένη μηχανή και στο ρελαντί και αργότερα θα τη βάλεις και να μαρσάρει με αντίστοιχη δικιά σου αντίδραση.

    Αν τώρα πιστεύεις ότι η άρνηση της να μην έρθει μαζί σε βόλτα είναι ένα συνηθισμένο καπρίτσιο τότε της τραβάς δυο χαστούκια συνοδευόμενα μετά μπινελικίων και της ξεκαθαρίζεις ότι αν δεν έρθει μαζί σου θα τη δέσεις πίσω από τη μηχανή και θα τη γυρίζεις έτσι γύρω γύρω όλο χωριό ;P Αυτό είναι το λεγόμενο σκίσιμο της γάτας

  7. #97
    Να φανταστώ ότι η δικιά σου δεν ανεβαίνει γιατί την τσούζει από κάτΟΥ από το τόσο πήδημα που της ρίχνεις; Βρε γεμίσαμε ζωντανά βιάγκρα στο φόρουμ...

  8. #98
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Και εσύ τώρα πιστεύεις οτι θα βρείς την λύση εδώ μέσα.....
    Αντί να περνάς την ώρα σου εδώ,κάτσε και πέρνα την με την κοπελια σου συζητώντας.
    Ζήτα της να την πάς μια ωραία χαλαρή βόλτα,καθήστε και κάπου όμορφα για καφέ και θα είναι πιστεύω θέμα χρόνου να το δεί το όλο θέμα με άλλο μάτι.
    Αν πάλι αρνηθεί ή δεχτεί να την πάς και δεν της αρέσει τότε λήγει το θέμα εκεί.
    Δεν θα χρειαστεί ούτε να αλλάξεις κοπέλα,ούτε να δώσεις την μηχανη.
    Απο την ώρα και την στιγμή που είστε καιρό μαζί και βλέπετε ο ένας τον άλλο σοβαρά,είμαι σίγουρη πώς θα υπάρξει κατανόηση απο την μεριά της αν θελήσεις να πάς μια βόλτα μόνος σου

  9. #99
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    η αληθεια ειναι οτι οντως, τις περισσοτερες φορες μπορει το σκουτερ να ειναι πιο ασφαλες, λογω οδηγου, μιας και με τη μηχανη μπαινεις σε αλλο mood οδηγησης, ενω με το σκουτερ πας αργα τα ζωα μου αργα...

    μπορει να φταις εσυ γι αυτο, δηλαδη να την ανεβασες πανω καμια φορα η παλιοτερα, να ψιλοχουφτωσες το γκαζι και να τρομαξε, και μη ξεχνατε, πισω φαινονται ολα πιο τρομακτικα...μπορει να το εχει κανει καποιος αλλος παλιοτερα κ να εχει χασει την εμπιστοσυνη της στο μεσο...

    αφου ανεβαινε στο σκουτερ, αργα η γρηγορα θα ανεβει και στη μηχανη...καποια στιγμη θα στο ζητησει, μπορει να ειναι και για μια αποσταση 200μ το πολυ...οταν το κανει αυτο, ΜΗ πας γρηγορα, μη χουφτωσεις γκαζια φρενα οδηγα πιο αργα απο το σκκουτερ και καπου εκει θα συνειδητοποιησει τις αρετες της μηχανης (ρε αυτο ειναι ανετο, δε κοπαναει πισω, δε καταλαβαινω λακουβες κλπ)

    αν δεν ειναι συνηθισμενη σε εξοπλισμο, μη της τα πρηξεις βαλε κρανος μπουφαν για να παμε στο περιπτερο....αστην να ανεβει με τους δικους της ορους οπως νιωθει εκεινη ανετα για να ξεκολλησει απο το κοκομπλοκο της μεγαλης μηχανης....μολις φυγει αυτο, θα ερθουν και οι βολτουλες, και οι εκδρομες και ολα...αλλα πρωτα πρεπει να ξεσκαλωσει το κεφαλι της...been there, done that...

    γενικα καλο ειανι να μη πολυγουσταρειι τη μηχανη, δηλαδη να εχεις μια ελευθερια να φυγεις μονος σου, αλλα καλο ειναι να μην ειναι και σε πληρη αρνηση με αυτη....καποια στιγμη θα θες να πατε διακοπες ας πουμε, και το να πας με αμαξι μπορει να σου τη σπασει τελειως...

    οποτε σιγα σιγα, αστη να καταλαβει μονη της και μη την πριζεις ουτε για να ανεβει, ουτε για το οτι ειναι πιο καλα, ουτε για το πως...

  10. #100
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Εμένα άκου.
    Αν ανέβει και όοοταν ανέβει,βγαίνεις εθνική.Χτυπάς μια 220 για ώρα.Σταματάς σε ερημιά κάπου μετά τη Μαλακάσα.Κατεβαίνει,σε βρίζει κάνει ράνει.Στην ερημιά όμως δεν έχει άλλη επιλογη απο το να ανέβει ξανά για να επιστρέψετε.Τοτε λοιπον τα 140-150 που θα πηγαίνεις θα της φανούν εύκολα και θα έχει αίσθημα ασφάλειας.
    Works every time.
    Φίου φίου φι φι φίου

  11. #101
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Έτσι μπορεί να φοβηθεί και ο ίδιος οπότε problem solved χααχαχαχαχ

    Win win situation

  12. #102
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Εμένα άκου.
    Αν ανέβει και όοοταν ανέβει,βγαίνεις εθνική.Χτυπάς μια 220 για ώρα.Σταματάς σε ερημιά κάπου μετά τη Μαλακάσα.Κατεβαίνει,σε βρίζει κάνει ράνει.Στην ερημιά όμως δεν έχει άλλη επιλογη απο το να ανέβει ξανά για να επιστρέψετε.Τοτε λοιπον τα 140-150 που θα πηγαίνεις θα της φανούν εύκολα και θα έχει αίσθημα ασφάλειας.
    Works every time.

    Μία ώρα το Ξάνθη-Μαλακάσα;;;;; Ουτε ο γκόστράιντερ να 'ναι...........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #103
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Μία ώρα το Ξάνθη-Μαλακάσα;;;;; Ουτε ο γκόστράιντερ να 'ναι...........................
    Τελικά τα μπαντιτ είναι ακόμα πιο γρήγορα και από τα vstrom!








    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Μία ώρα το Ξάνθη-Μαλακάσα;;;;; Ουτε ο γκόστράιντερ να 'ναι...........................
    γιατί ρε βάγγο, είναι μία ώρα το αθήνα μαλακάσα με 220 που λέει ο φιδέμπορας ο εφτάτολος;

  15. #105
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.197
    Πω πω πω, μην τυχόν και πει καμμιά παπάτζα κάποιος, αμέσως να τον σκίσετε..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. sos προβλημα στο vstrom μου δεν παιρνει μπρος
    από mystery στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2021, 13:37
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2016, 00:10
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 19:26
  4. Τι θέλει να μου πει αυτό το μπουζί ?
    από m1ke στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 18:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF