Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 228

Θέμα: Gs500

  1. #91
    Ας κάνουμε μια έρευνα..τώρα που η τιμη της βενζίνης εχει παρει φωτιά Πόσα χιλιόμετρα σας βγάζει ένα ρεζερβουαρ χωρίς τη ρεζέρβα???

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    αν δεν κανω λαθος βγαζω 140 χιλιομετρα μεσα στην πολη,αθηνα.αλλα θα το μετρησω μεακριβια και θα σας πω....
    καλαματιανος

  3. #93
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    α

    χαλαρα 220 με 240 μεσα στην Αθηνα....(εννοειται αν το γεμισεις) και το δικο μου ειναι και πειραγμενο...140 μονο ρε φιλαρακι δεν γινεται....

  4. #94
    250 βγάζει ανετα σε μένα σε πόλη αλλα δε το ζορίζω το μηχανάκι..

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    exete dikio 240 to swsto!
    καλαματιανος

  6. #96
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    πες μας τι εννοεις πειραγμενο......και ποιες οι διαφορες με το νορμαλ?συμπεριφορα ,ιπποδυναμη,κοστος και φωτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    καλαματιανος

  7. #97
    αλλοπροσαλλο μελος Το avatar του/της VOLK
    Εγγραφή
    23/01/2008
    Μηνύματα
    46

    a

    εννοω dnα φιλτρο ,ζιγκλερακια της dynojet αλλα μαμα εξατμιση . αποτελεσμα δυναμομετρησης θα σας στειλω αργα το βραδυ γιατι το εχω σπιτι . Γενικα αν εξαιρεσεις κατι μικρορυθμισεις που θελει ακομα , αισθητη αυξηση της ιπποδυναμης που θα ηταν μεγαλυτερη με αλλη εξατμιση.
    Κοστος φιλτρο και ζιγκλερ γυρω στα 150 , αν θυμαμαι καλα. και μετα τοποθετηση , δυναμομετρηση και service γυρω στα 200. Αρκετα προσιτο λοιπον.
    Για το αν αξιζει τον κοπο η οχι ...ο καθενας οπως το βλεπει.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παιδια και μενα εκει 250-300 χλμ μεχρι ρεζερβα μου βγαζει, ανάλογα με τη χρηση μεσα στην πολη...

    Το μηχανακι αυτο αν δεν το ανοιγεις πολύ, καίει όσο ενα 250άρι...

    Μελανο σημείο της μηχανής για μένα προσωπικά είναι η μικρή απόσταση μαρσπιε οδηγού και σέλας...(σε σχέση πχ με ένα πιο μεγαλο πχ gsx 1400 ή ένα fazer...)
    τα γόνατα λυγίζουν αρκετά και κουράζονται γρήγορα(σε μένα τουλάχιστον μετα απο μια ωρα οδηγησης).
    Δοκίμασα aftermaket μαρσπιε αλουμινίου με προεκταση αλλα δυστυχως μεταφέρονται αρκετοί κραδασμοι στα πόδια και τελικα κουράζεσαι πιο γρηγορα... δεν θελω να ψηλώσω την σελα γιατι απομακρύνομαι απο το τιμόνι...

    Μόνο με καποια πατέντα ισως χαμηλώσω τα μαμίσια μαρσπιε(3 εκατοστα πιο χαμηλα είναι μεγάλη διαφορα...)
    αν καποιο παιδι έχει καμια ιδέα καλοδεχούμενη....







  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    μια φοτο

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    ηθελα να βαλω αλλα μαλλον εχω ξεχασει την τεχνη ή καποιο αλλο προβλημα υπαρχει... θα τη χρωσταω πάντως...

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    μερικες φορες βρε παιδια ,κυριως στο δεξι χερι μου [παλαμη] απο κραδασμους που ουτε καν τους νοιωθω μουδιαζει το χερι μου λες και βαραγα κομπρεσερ.....συμβαινει και σε κανεναν αλλον?εχω βγαλει βεβαια τα αντιβαρα τιμονιου και εχω βαλει αντιβαρα ελαφρια με λετ φως....ισως να φταιει αυτο!!!!
    καλαματιανος

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Φιλε gs 500 f το μηχανακι μας εχει κραδασμους και αυτο που περιγραφεις συμβαινει πραγματι--και τα αντιβαρα να ξαναβάλεις οι κραδασμοι θα είναι εκει. Είναι ένα θεμα που εχει παιξει πολυ και σε ξένα φορουμ(www.gstwins.com).

    Δεν είσαι ο μονος που παραπονιέται... Μπορεις να αλλαξεις γκριπ και να βάλεις σιλικονης αλλα δεν ξέρω πόσο θα λύσει το θέμα αυτο-σιγουρα θα βοηθησει.... Επίσης έχω διαβάσει πως οι κραδασμοι μειωνονται αν είναι καλα ρυθμισμενες οι βαλβίδες και τα καρμπυρατερ.

    Εγω έχω σηκώσει το τιμόνι πολύ με αποστατες και το έχω φέρει κοντα σε μένα και δεν αντιμετωπίζω τόσο εντονο πρόβλημα παρόλο που οι κραδασμοι υπάρχουν ναι... σε πολλα μηχανάκια συμβαίνει πάντως αυτο...ακομα και σε v-strom εχω δει τέτοια παράπονα...

    Παιδια το μηχανακι αυτο δεν προκειται να το δώσω-θα παραμεινει μέσα στην οικογένεια και υπάρχουν και επίδοξοι μνηστήρες.... Αν είχα τη δυνατότητα, ήδη θα είχα πάρει ενα μεγάλο σκουτερ γιατι ταξιδευω αρκετα εθνικη και αναζητώ ανεση και προστασια... δλδ κανενα burgman 650. Aλλα σε καμια περιπτωση δεν απαξιώνω το μηχανακι μας. Είναι απλό, οικονομικό ταξιδεύει και δικάβαλο με 140 ανετα, πανεύκολο στην πόλη-είναι εργαλειο.



  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    paidia anebaste kamia fvto apo ta motoria gia na kanoymai kana ofualmoloytro! παιδια ανεβαστε καμια φωτο απο τα μοτορια για να κανουμαι κανα οφθαλμολουτρο!
    καλαματιανος

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    καλησπερα σε ολα τα φιλαρακια με τα gs 500 !!!!σαν μετα χειρεισμενα τα μηχανακια μας πιανουν περιπου στα 2200 εως 3000 αναλογα τον εξοπλισμο τα χιλιομετρα την κατασταση και το ετος κατασκευης.τζαμπα πραγμα!τα νεα σας παιδια?
    καλαματιανος

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Γεια σας παιδια και απο μενα.

    Φιλε gs 500 f ναι τοσο πιανουν τα μηχανακια μας. Αλλα ολα αυτης της κατηγοριας καπου εκεί κυμαίνονται πανω κατω νομιζω. Νομιζω πάντως πως είναι μια καλή αγορα για μεταχειρισμενο δεδομένης της αξιοπιστίας του μοντελου.

    Εγω συμπληρώνω τα 52.000 χλμ και για να μην το ματιασω, δουλεύει μια χαρα το μοτορι. Μόνο το λάδι πρεπει να προσεχεις συχνα. Έχω την εντυπωση πως είναι στα καλυτερα του--εχει ανοιξει ο κινητήρας και εχω την αισθηση πως το μηχανακι φτανει ανετα τα 100.000 με μια καλη χρηση και συντήρηση. Μπορει να φταιει και το λάδι που του βάζω εδω και αρκετα χλμ--torco 10-40 ημισυνθετικο.(παλι κανω διαφήμιση.. )-- αλλα θα τολμησω να πω πως εχω δει διαφορα και στην καταναλωση.Ισως να εχει παιξει ρολο και η ρυθμιση βαλβιδων.

    Καγκελα που έλεγα να βαλω ή μανιταρια ακομα τπτ. Δεν εχω βάλει κατι αλλο στο μηχανακι. Παντως είναι αντιδοτο εν μεσω κρισης το μοτορι... Παιδια δοκιμαστε να πατε στην εθνικη με σταθερη πορεια 100χλμ/ωρα για αρκετα χλμ και προσπαθήστε να δειτε την κατανάλωση---κατω απο 4Lt/100 km..!!!

    Eντωμεταξύ το μαμίσιο σετακι αλυσογραναζα τα επαιξε στις 25000 χλμ.Χρησιμοποιούσα σπρευ αλυσιδας για o-ring γνωστης εταιρειας... Λοιπον και τοχω ξαναγραψει παλι αλλα πλεον έχω και 27000χλμ με το νεο σετ αλυσογραναζα(did vx αλυσιδα και γραναζια jt αν το γραφω σωστα ή κάπως έτσι) ----- Λιπαίνω μόνο με λαδι μηχανής καθε 1000 χλμ(κατι motul που μου περισεψανε και κατι σκουτερισια castrol ) και τα αλυσογραναζα δεν εχουν κανει κιχ... Δεν ξερω αν είναι συμπτωση αυτο ή εγω δεν έκανα κατι σωστο στο πρωτο σετακι...Πάντως παιδια πολύ λαδιλα στο πηρουνι στη ζαντα το σταντ το προστατευτικο αλυσίδας και τις γυρω περιοχες--πολύ μαυριλα:rotflmao:
    Δε βαριεσαι ομως--μπρος τον πονο τι ειναι τα καλλη...

    Λοιπον τα λεμε παιδια - προσοχη στους δρομουςςςς!!!!!!!

Σελίδα 7 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. gs500 f tuning
    από Mafiozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 22:20
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 10:58
  3. Suzuki Gs500
    από btmxyz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 13:31
  4. Gs500
    από estefan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF