Σελίδα 73 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 2363686970717273747576777883 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.081 έως 1.095 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1081
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Στην πρωτη ανακοινωση τοοοοοοοτε.... οτι θα ερθουν ραβασακια για τα ανασφαλιστα ειχαμε ουρες........... δουλευαμε στο γραφειο μου 8 το πρωι με 10 και 11 το βραδυ.... τωρα ειναι σαν να μην εγινε τιποτα...... Επειδη ομως εγινε σαν το ρητο "λυκος στα προβατα" γιαυτο ειπα οτι περιμενω το πρωτο ραβασακι να το δω με τα ματια μου.
    Στις επομενες 4-5 πως ειχε κινηθεί η αγορα?

  2. #1082
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Στην πρωτη ανακοινωση τοοοοοοοτε.... οτι θα ερθουν ραβασακια για τα ανασφαλιστα ειχαμε ουρες........... δουλευαμε στο γραφειο μου 8 το πρωι με 10 και 11 το βραδυ.... τωρα ειναι σαν να μην εγινε τιποτα...... Επειδη ομως εγινε σαν το ρητο "λυκος στα προβατα" γιαυτο ειπα οτι περιμενω το πρωτο ραβασακι να το δω με τα ματια μου.
    Επειδή είχα και εγώ την ίδια απορία, εμένα πάντως μου μετέφεραν ότι χτες έγινε χαμός, κυρίως με δίκυκλα πάντως

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #1083
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    ευχομαι κανεις ποτε να μην παθει ζημια υλικη ή σωματικη απο ανασφαλιστο που ο οδηγος ''το ειχε για το χωραφι αλλα μια φορα μονο χρειαστηκε να πεταχτει καπου στα γρηγορα''
    γιατι τοτε ''το κρατος που φταιει για ολα'' δεν θα μπορει να κανει τιποτα

  4. #1084
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είναι δύσκολο να γίνεται τέτοιος έλεγχος από τα Everest.
    Το υψηλότερο βουνό στον πλανήτη ;;;;

  5. #1085
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Ρε Κωστα δεν συμφωνουμε ντε και καλα με το μετρο.Θα ελεγα οτι συμφωνουμε στο οτι δεν πρεπει να κυκλοφορουνε ανασφαλιαστα οχηματα.

    Απο τη στιγμη που το κρατος δεν εχει αυτη τη στιγμη την υποδομη,η δεν θελει να την αποκτησει γιατι την βολευει.κατι πρεπει να γινει.Προτιμω να τους ξεσκισουνε ακομη και αν μαζι με αυτους θα καουνε και καποια χλωρα.

    Αν ειναι να κλεισει ενα σπιτι,να κλεισει το δικο τους.
    Τα είπες όλα,απλά,κοφτά

  6. #1086
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Ποιος σου ειπε οτι δεν την εχει;
    Εδω κι τουλαχιστον 5 χρονια;
    Και μαλιστα ακριβοπληρωσει;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος

    Απο τη στιγμη που το κρατος δεν εχει αυτη τη στιγμη την υποδομη,η δεν θελει να την αποκτησει γιατι την βολευει.κατι πρεπει να γινει.
    Το ειπα ευγενικα παλικαρι μου.Εχουνε το μεγαλυτερο κομματι της υποδομης εδω και αρκετα χρονια.

  7. #1087
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.354
    Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Όσοι δεν συμφωνήτε τώρα που έφυγαν οι αγρότες πηγαίνετε να κλείσετε τους δρόμους
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #1088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Όσοι δεν συμφωνήτε τώρα που έφυγαν οι αγρότες πηγαίνετε να κλείσετε τους δρόμους

  9. #1089
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Όσοι δεν συμφωνήτε τώρα που έφυγαν οι αγρότες πηγαίνετε να κλείσετε τους δρόμους
    ..και κάντε και μια ασφάλιση πριν,ποτέ δεν ξέρετε!!!

  10. #1090
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Μια ερωτηση για να παρω τις πινακιδες απο την εφορια για μεταβιβαση την ιδια μερα μου ζητανε ασφαλεια ωραιοτατα παω λοιπον στην ασφαλιστικη εταιρια και μου τους λεω τον λογ που θελω να το ασφαλισω και μου λενε δεν εχει γινει μελετη για τετοια περιπτωση υριε θα κανετε κανονικοτατα 6μηνη και μολις κανετε μεταβιβαση θα μας φερετε την καινουργια αδεια να σας κανουμε διακοπη και εντος μηνος θα παρετε τα χρηματα που σας αναλογουν πισω...Και λεω εγω τωρα γιατι να πληρωσω τζαμπα την ασφαλεια...?Γιατι δεν εχουν κανει τετοια προβλεψη..?Γιατι δεν υπαρχει καποιο χαρτι απο την εφορια να το παιρνω και να κανω μεταβιβαση χωρις να πληρωνω τζαμπα ασφαλεια..?

    Υ.γ.Αν ξερει καποιος κατι που δεν ξερω ας βοηθησει οχι τιποτα αλλο θελω να κανω μεταβιβαση απο βδομαδα και επεσε στο τραπεζι το σκηνικο αυτο τωρα και θελουν ενα 70αρι ετσι για το διαδικαστικο αλλα να τα παρω(με την αναλογη μειωση φυσικα γιατι θα ειναι ασφαλισμενο καμια ωρα.. ) μεσα σε ενα μηνα εγω μετα πισω παλι για το διαδικαστικο ε ρε κλωτσες που θελουν.....

  11. #1091
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση για να παρω τις πινακιδες απο την εφορια για μεταβιβαση την ιδια μερα μου ζητανε ασφαλεια ωραιοτατα παω λοιπον στην ασφαλιστικη εταιρια και μου τους λεω τον λογ που θελω να το ασφαλισω και μου λενε δεν εχει γινει μελετη για τετοια περιπτωση υριε θα κανετε κανονικοτατα 6μηνη και μολις κανετε μεταβιβαση θα μας φερετε την καινουργια αδεια να σας κανουμε διακοπη και εντος μηνος θα παρετε τα χρηματα που σας αναλογουν πισω...Και λεω εγω τωρα γιατι να πληρωσω τζαμπα την ασφαλεια...?Γιατι δεν εχουν κανει τετοια προβλεψη..?Γιατι δεν υπαρχει καποιο χαρτι απο την εφορια να το παιρνω και να κανω μεταβιβαση χωρις να πληρωνω τζαμπα ασφαλεια..?

    Υ.γ.Αν ξερει καποιος κατι που δεν ξερω ας βοηθησει οχι τιποτα αλλο θελω να κανω μεταβιβαση απο βδομαδα και επεσε στο τραπεζι το σκηνικο αυτο τωρα και θελουν ενα 70αρι ετσι για το διαδικαστικο αλλα να τα παρω(με την αναλογη μειωση φυσικα γιατι θα ειναι ασφαλισμενο καμια ωρα.. ) μεσα σε ενα μηνα εγω μετα πισω παλι για το διαδικαστικο ε ρε κλωτσες που θελουν.....
    Μπορεί να της κάνει ασφάλεια ο αγοραστής. Ρώτα την ασφαλιστική σου. Το έχω κάνει.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #1092
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δυστυχώς έτσι είναι.
    Δεν υπάρχει πρόβλεψη

  13. #1093
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Μια ερωτηση για να παρω τις πινακιδες απο την εφορια για μεταβιβαση την ιδια μερα μου ζητανε ασφαλεια ωραιοτατα παω λοιπον στην ασφαλιστικη εταιρια και μου τους λεω τον λογ που θελω να το ασφαλισω και μου λενε δεν εχει γινει μελετη για τετοια περιπτωση υριε θα κανετε κανονικοτατα 6μηνη και μολις κανετε μεταβιβαση θα μας φερετε την καινουργια αδεια να σας κανουμε διακοπη και εντος μηνος θα παρετε τα χρηματα που σας αναλογουν πισω...Και λεω εγω τωρα γιατι να πληρωσω τζαμπα την ασφαλεια...?Γιατι δεν εχουν κανει τετοια προβλεψη..?Γιατι δεν υπαρχει καποιο χαρτι απο την εφορια να το παιρνω και να κανω μεταβιβαση χωρις να πληρωνω τζαμπα ασφαλεια..?

    Υ.γ.Αν ξερει καποιος κατι που δεν ξερω ας βοηθησει οχι τιποτα αλλο θελω να κανω μεταβιβαση απο βδομαδα και επεσε στο τραπεζι το σκηνικο αυτο τωρα και θελουν ενα 70αρι ετσι για το διαδικαστικο αλλα να τα παρω(με την αναλογη μειωση φυσικα γιατι θα ειναι ασφαλισμενο καμια ωρα.. ) μεσα σε ενα μηνα εγω μετα πισω παλι για το διαδικαστικο ε ρε κλωτσες που θελουν.....

    Υπ' όψιν πώς θα σου επιστραφεί ένα ποσοστό μόνο από τα ''καθαρά'' ασφάλΗστρα ...........

    Τα ''λοιπά'' , όπως πχ ''δικαίωμα συμβολαίου'' κλπ ξέχασέ τα ..........Αλήθεια αυτό το δικαίωμα
    συμβολαίου μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #1094
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    ειναι οτι ακριβως και ο νεος νομος......ονοματισε το εσυ οπως θες
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  15. #1095
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Υπ' όψιν πώς θα σου επιστραφεί ένα ποσοστό μόνο από τα ''καθαρά'' ασφάλΗστρα ...........

    Τα ''λοιπά'' , όπως πχ ''δικαίωμα συμβολαίου'' κλπ ξέχασέ τα ..........Αλήθεια αυτό το δικαίωμα
    συμβολαίου μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι;;;;;;;
    Τελικα μετα απο πολλα τηλεφωνα βρηκα ενα ασφαλιστηκο γραφειο και θα μου κανει μια μηναια ασφαλεια με 12 ευρω(πεταμενα βεβαια αλλα τι να κανεις..) να κανω την δουλεια μου ποιο ευκολα..

    Υ.γ.Γαμω το κρατος και τα συστηματα του!!!!!:a37:

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF