Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 148

Θέμα: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

  1. #106
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
    Δεν σε αποκαλεσα ψευτη και για του λογου το αληθες ξαναδιαβασε αν θες το ποστ....Ανεφερα πως ειπες κατι το οποιο ειναι περα για περα ανακριβεια και δεν θα επρεπε να θιγεσαι γιαυτο απο την στιγμη που ειναι ετσι. Επισης αν δεν σου κανει κοπο διαβασε στα sticky του forum τι αναφερουν για την περιπτωση αυτη εφοσον παρουμε ως δεδομενο οτι εγω λεω μλκς :beer



    http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=121184
    αναφερω κατι πραγματικο (δεν μπορω να σου το αποδειξω και σαφως πιστευε οτι θελεις),το χαρακτηριζεις ακυρο (αρα με αποκαλεις ψευτη και αυτο ειναι προσβλητικο)

    σου το λεω οτι με προσβαλεις,με χαρακτηριζεις ανακριβη (αρα συνεχιζεις να με προσβαλεις) επειδη εχεις μαλλον μαντικες ικανοτητες.

    δεν θα το συνεχισω εγω.μπορεις να πιστευεις οτι θελεις.ας μη χαλασουμε το θρεντ.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #107
    Τι λες ρε ππρ Τρουπ;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #108
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τι λες ρε ππρ Τρουπ;
    κατι δικα μας καπ
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    κατι δικα μας καπ
    Ωραία. Συμφωνείστε ότι διαφωνείτε και δώστε τα χέρια. Έτσι κάνουν οι πολιτισμένοι άνθρωποι.

    Οι Κλίγκον κάνουν άλλα βέβαια, αλλά ποιος τους χ3ζ31...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #110
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
    Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια.
    ΟΡΘΟΤΑΤΟΝ.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
    Δεν σε αποκαλεσα ψευτη και για του λογου το αληθες ξαναδιαβασε αν θες το ποστ....Ανεφερα πως ειπες κατι το οποιο ειναι περα για περα ανακριβεια και δεν θα επρεπε να θιγεσαι γιαυτο απο την στιγμη που ειναι ετσι.

    Επίσης ορθότατον.



    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Τι λες ρε ππρ Τρουπ;
    Έλα μου ντε.
    Dura lex, sed lex.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    καλοριζικο το εργαλειο φίλε μου και να φοράς κρανος βγαλε και το διπλωμα και να το προσεχεις το εργαλειο ειναι κουκλα .
    και παντα ορθιος και προσοχή !
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  7. #112
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    ΟΡΘΟΤΑΤΟΝ.





    Επίσης ορθότατον.





    Έλα μου ντε.
    θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

    οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #113
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

    οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.

    Εστω οδηγος Α περναει με κοκκινο ή παραβιαζει stop και χτυπαει τον οδηγο Β ο οποιος κινειται κανονικα αλλα δεν εχει διπλωμα ή εχει πιει λιγο παραπανω ή δεν έχει ασφάλεια ή το οτιδηποτε αλλο τελος πάντων.
    Η ασφαλιστική του οδηγου Α ωφειλει να αποζημιωσει τον Β, ανεξαρτητα αν ο Β ήταν παρανομος ή όχι, καθως ο Α εχει αποκλειστικη ευθυνη για το ατυχημα.

    Τώρα αν ο Β εχει κυρωσεις απο την αστυνομια επειδη δεν ειχα διπλωμα η οτιδηποτε αλλο αυτο ειναι ασχετο με το ατυχημα και δεν απαλασει την ασφαλσιτικη του Α απο την αποζημιωση.

    Θεμα σαφως και υπαρχει αν ο Β ειναι υπευθυνος ή εστω και συνυπευθνος για το ατυχημα και η ασφαλιστικη του Α αποδειξει φερ ειπειν οτι αν κατειχε την νομιμη αδεια οδηγησης το ατυχημα θα ειχε αποφευχθει. Αυτο μπορει να ειναι θεμα δικαστηριου αν και εχουν τελεσιδικησει στον Αρειο Πάγο αρκετες περιπτωσεις που απαλασουν απο ευθυνη ακομα και οδηγους που ηταν πιωμενοι αλλα δεν εφταιγαν και πληρωθηκαν κανονικα.

    Εν κατακλειδι Trooper νομιζω οτι εχεις λάθος.

  9. #114
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    θες να μου πεις δλδ οτι η ασφαλεια θα σε πληρωσει.ποτε?πριν η μετα το δικαστηριο?και αυτο ποτε θα γινει?πριν η μετα τη β'παρουσια?

    οτι καποια στιγμη θα τα παρεις ναι.το ποια στιγμη ομως δεν ειναι ασχετο να διαβαζετε καλυτερα τι λεμε.
    Γιώργη, ήμαρτον ρε.

    Αφού έχει δίκιο και το παλλικάρι και η Έρρικα. Διάβασε, λέμε.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    cb 400 το πρωτο μου μηχανακι.

    πρωτα οωμς εβγαλα διπλωμα και με το που πηρα τη μηχανη την ασφαλισα μετα απο μια ημερα.

    Την παρκαρα σε αλλη γειτονια και το κρανος το εκρυβα στο αμαξι. Μετα απο 3-4 μηνες το εμαθαν και οι δικοι μου. Αποτελεσμα? Ο πατερας μου ξαναγινε μηχανοβιος, μου καβατζωνε τη μηχανη απο την επομενη που το μαθε και μετα απο μερικες συζητησεις κατεληξε να παρει δικια του (ευτυχως)



    ευτυχως μπηκες στον καλο δρομο και θα κυκλοφορεις σαν ανθρωπος.

    καλες βολτες το φου-ζου-ρου ειναι και γαμω τα μηχανακια
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  11. #116
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    και όμως ο Trooper έχει δίκιο στο πρακτικό κομμάτι του θέματος.

    Καμία ασφάλεια δεν θα πληρώσει τόσο εύκολα σε περίπτωση ατυχήματος αν το θύμα δεν είχε δίπλωμα οδήγησης και πρακτικά (και πάλι) θα βρεί χίλιες δύο δικαιολογίες για να τον ορίσει τουλάχιστον ώς συνυπεύθυνο στο συμβάν.

    Πέραν τούτου υπάρχει αυταπάγγελτη αγωγή του Ελληνικού Δημοσίου (ERIKKA, εσύ τουλάχιστον θα έπρεπε να το γνωρίζεις.. ) όσον αφορά το οτι δεν φέρει δίπλωμα οδήγησης , και ορίζεται δικάσιμος για τον συγκεκριμένο.

    Επίσης επειδή πολλές φορές οι ασφάλειες πληρώνουν η μία την άλλη (φιλική δήλωση) αυτό δεν είναι δυνατόν σε περίπτωση ατυχήματος καθώς ο οδηγός άνευ διπλώματος είναι ουσιαστικά ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ (διαβάστε τα ψιλά γράμματα). Οπότε πρέπει ο ίδιος να κάνει αγωγή στην ασφαλιστική του άλλου (δεν μπορεί να κάνει δήλωση στην δική του.. ανασφάλιστος είπαμε) που σημαίνει κόντρα έξοδα σε δικηγόρους , παραστάσεις κοκ.

    Γενικά.. είναι τόσο πολυ το τρέξιμο και τα έξοδα που δεν αξίζει καν τον κόπο να σκεφτείς να οδηγήσεις άνευ διπλώματος ή ασφάλειας.

    Α.. και για τον "έξυπνο" ασφαλιστή (μετά λένε γιατί τους βγαίνει το όνομα).. το όχημα θα είναι ασφαλισμένο αλλά ο παραπάνω οδηγός επειδή δεν θα έχει δίπλωμα η ΤΟΤΑ που θα τον σταματήσει θα του κόψει πρόστιμο 30-50 ευρώ οτι δεν φέρει δίπλωμα, που θα πρέπει να το παρουσιάσει κατά την πληρωμή προστίμου, αλλιώς και πάλι ορίζεται δικάσιμος κτλ κτλ κτλ...

    Αν αξίζει πραγματικά το παραπάνω , μόνο και μόνο για να οδηγήσει κάποιος μια μηχανή λίγο νωρίτερα απο το κανονικό, είναι μια απόφαση που μόνο κάποιος μόνος του μπορεί να ζυγίσει και να πάρει. Προσωπικά πάντως αν με τρακάρει ανασφάλιστος θα τον κάνω να δουλεύει μόνο για την πάρτη μου και να με πληρώνει για να κάθομαι..
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #117
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    @Gandalf,

    οκ σαφως και ειναι καλυτερα να εχεις ασφαλεια δεν το συζηταμε καθολου, ειναι αυτονοητο νομιζω και κυριως για την προκληση σωματικης βλάβης.
    Παντως δεν ειναι υποχρεωτικο οτι θα κανεις αγωγη στην ασφαλιστικη του αλλου εφ οσον δεν εχεις ασφάλεια. Οι ασφαλιστικες γενικα τον τελευταιο καιρο δεν επιθυμουν αγωγες οταν ξερουν οτι τελικα θα πληρωσουν, διοτι υποχρεουνται αυτα τα ποσα να τα μεταφερουν στους ισολογισμους τους μαζι με διαφορα εξοδα. Στο γραφειο ειχαμε περιπτωση που ανασφάλιστος πληρωθηκε κανονικα απο την ασφαλιστικη του υπαιτειου χωρις αγωγη, ποσο περιπου 3500ε.

    Αν σε τρακαρει ανασφαλιστος και επιληφθει αστυνομικη αρχη πληρωνεσαι απο το επικουρικο κεφάλαιο και οχι απο τον ανασφαλιστο.

  13. #118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    [..]

    Τροοπ λες χαζα, σου εφιστω την προσοχη

  14. #119
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    -καλημερα γιαννη
    -κουκια σπερνω



    ρε για δες...!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #120
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Οι ασφαλιστικες γενικα τον τελευταιο καιρο δεν επιθυμουν αγωγες οταν ξερουν οτι τελικα θα πληρωσουν
    Αυτό το "ξέρουν" αδερφέ σηκώνει πολύυυυυυυυυυ συζήτηση. Όπως είπα και πριν, οι ασφαλιστικές διαθέτουν τμήμα νομικής προστασίας που θα κάνει οτι μπορεί τουλάχιστον για συνυπευθυνότητα. (μάλλον το γνωρίζεις καλύτερα απο μένα.. απο οσο βγάζω είσαι ασφαλιστής). Οπότε 99,99999% θα πάς για αγωγή για να βρείς το όποιο δίκιο μπορείς να έχεις.

    Αν σε τρακαρει ανασφαλιστος και επιληφθει αστυνομικη αρχη πληρωνεσαι απο το επικουρικο κεφάλαιο και οχι απο τον ανασφαλιστο.


    Απο το επικουρικό θα πάρω για υλικές ζημιές... αλλά επειδή θα είναι ανασφάλιστος θα επικαλεστώ τραυματισμό, θα πάρω ασφαλιστικά για σωματική βλάβη και απωλεσθέντα έσοδα απο εργασία κτλ κτλ..και θα του κάνω μια ωραιότατη αγωγή για ότι έχει και δεν έχει.

    Κανάς δικηγόρος αστικού δικαίου δεν υπάρχει να τα αναφέρει εδώ;
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιτελουσ!!!!
    από BOMBIERE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 12:13
  2. Ποτε Επιτελουσ???
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2004, 16:32
  3. Επιτελουσ Πανελληνια !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 14:48
  4. Επιτελουσ Κανονισα Μπαλιτσα!!!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 09:20
  5. Επιτελουσ ΜηΧανη !!!!
    από gediak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF