Σελίδα 8 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 241

Θέμα: Εκλάπη tdm 900 από υποψήφιο αγοραστή

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    991
    Πας να δεις ένα μηχανάκι και θεωρείς αυτονόητο ότι θα το κάνεις και βόλτα;;;
    Όταν ξανακάνεις αγορά κοίτα να το ξεκαθαρίζεις από πριν αυτό. Οι περισσότεροι ΔΕΝ τα δίνουν. (Και καλά κάνουν)

  2. #107
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Πας να δεις ένα μηχανάκι και θεωρείς αυτονόητο ότι θα το κάνεις και βόλτα;;;
    Όταν ξανακάνεις αγορά κοίτα να το ξεκαθαρίζεις από πριν αυτό. Οι περισσότεροι ΔΕΝ τα δίνουν. (Και καλά κάνουν)
    Πάμε άλλη μία...
    Είπα παραπανω πως αν εγώ φύγω απτην πατρα να πάω πχ στην αρτα να πάρω ένα μηχανάκι κι εκεί δεν έχω ούτε φίλο ούτε γνωστό ούτε τίποτα,θα πάρω ένα μηχανάκι χωρίς να το κάνω βόλτα;;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.530
    τροφη για σκεψη:
    ερχομαι να αγορασω μηχανακι και το κανω βολτα το τετραγωνο αφηνοντας αυτοκινητο, μοτοσυκλετα, φιλο, γκομενα, ταυτοτητα, διπλωμα, και φωτογραφια....
    σε σημειο που δε φαινομαι σταματαω και παιρνω αποτυπωμα απο κλειδια μοτο, λουκετου αλυσιδας κλπ και φυσικα σημειωνω πινακιδα
    γυρναω πισω κυριος παραδιδω τη μοτο ευχαριστω και φευγω
    η συνεχεια αυτονοητη........

  4. #109
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Περα απο την κλοπη...υπαρχει κ το ατυχημα ρε μαγκες...κ γω δν θαθελα να παρω μοτο χωρις να την καβαλησω,αλλα δεν θα μου κακοφαινοταν αν δν με αφηνε...αυτα που μπορεις να καταλαβεις για μια μεταχειρισμενη μοτο, τα καταλαβαινεις και χωρις να την καβαλησεις

  5. #110
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2016
    Μηνύματα
    76
    Όταν θα πουλήσετε ένα μηχανάκι και θα έρθουν οι ξερόλες και θα σας ζαλίζουν θα με θυμηθείτε...
    Άλλος πήγε σε περίπτωση σαν τη δικιά μου και του άφησε κλεμενο παπί και του πήρε μηχανή BMW...
    Στην ασφάλεια μου το είπαν

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgs1979 Προβολή μηνύματος
    ....Άλλος πήγε σε περίπτωση σαν τη δικιά μου και του άφησε κλεμενο παπί και του πήρε μηχανή BMW...
    Στοιχημα οτι θα την γυρισε πισω για να ξαναπαρει το παπι..


  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgs1979 Προβολή μηνύματος
    Όταν θα πουλήσετε ένα μηχανάκι και θα έρθουν οι ξερόλες και θα σας ζαλίζουν θα με θυμηθείτε...
    Άλλος πήγε σε περίπτωση σαν τη δικιά μου και του άφησε κλεμενο παπί και του πήρε μηχανή BMW...
    Στην ασφάλεια μου το είπαν
    Θα έκρινε ότι τον συνέφερε για να δεχθεί

  8. #113
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Στοιχημα οτι θα την γυρισε πισω για να ξαναπαρει το παπι..

    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #114
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2016
    Μηνύματα
    76
    Μακάρι να άφηναν το tdm για να πάρουν καμμία BMW...
    Πάντως σας παρακαλω να έχετε το νου σας για το tdm ΟΙΑ 92 ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΣ ΑΡΑΧΝΗΣ...
    Παρεμπιπτόντως ευχαριστώ πολύ κάποια παιδιά για τις πληροφορίες που μου έχουν δώσει...

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.476
    να υποθεσω ο τυπος ηταν καπως ετσι;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3qLoVE1j_400x400.jpg 
Προβολές:	225 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	359152

  11. #116
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/05/2016
    Μηνύματα
    76
    Ναι φίλε αλλά πιο καλοντυμένος ι πιο τυτυπάκος,όχι ξυρισμένο κεφάλι... Κοντό μαλλί αλλά πιο νορμάλ

  12. #117
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    οκ,διαφωνω.επειδη το εχω κανει στο λεω.εχω παει σε αλλη πολη να παρω μηχανακι που δεν ειχα γνωστο.(κι εναν που ειχα δεν πηγε ποτε να το δει,τεσπα).
    αν μου ελεγε δεν θα το κανεις βολτα,θα ετρωγε ακυρο.
    αν δεν μου ειχε πει απτο τηλ θα του ζηταγα και τα χρηματα πηγαινε ελα,γιατι με πηγε τσαμπα ως εκει.
    αν στα 4-5 χιλιαρικα χασεις ενα,τι να πω;;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μάλλον λίγο ανάποδα τα λες

    Εσύ έπρεπε να ρωτήσεις αν στο δίνει, για να μην έμπαινες καν στον κόπο αν δεν είχες σκοπό να το πάρεις μη δοκιμάζοντάς το
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    εγω φευγω απτο σπιτι μου να κανω 100-200 χλμ να δω ενα μηχανακι.θεωρω αυτονοητο πως θα το κανω βολτα.
    οπως θεωρω αυτονοητο πως αν ερθει καποιος να παρει το μηχανακι μου θα το καβαλησει.το εγραψα και παραπανω,εχω καβατζα ενα φιλο με αλλο μηχανακι για την περιπτωση που κατι δεν μου αρεσει στην ολη φαση.

    Όχι ρε Άκη δεν τα λες καλά και ο σούτερ έχει δίκιο. Φεύγεις από όπου θέλεις και έρχεσαι να δεις το μηχανάκι μου, σε κόβω και δεν μου αρέσουν τα μούτρα σου και δεν στο δίνω, θα μου ζητήσεις και τα ρέστα επειδή δεν στο δίνω??
    Το καλύτερο είναι συνεννόηση από τηλεφώνου πριν φύγεις να πας να δεις το μηχανάκι. Μην θεωρείς τπτ δεδομένο. Η περιουσία του πωλητή είναι και δεν θα του πει κανένας πως θα την διαχειριστεί. Επίσης (άσχετο με σένα) είναι πολλοί τελικά αυτοί που σκοτώνουν την ώρα τους με δήθεν ενδιαφέρον για αγορά και παίρνουν βόλτα τα μηχανάκια του κόσμου και τα ξεσκίζουν. Να ξεκαθαρίσω ότι σε μένα ποτέ δεν έτυχε να αρνηθούν είτε έμπορος είτε ιδιώτης ακόμα κι αν πρόκειται για αγορά που θα κάνει άλλος φίλος κι εγώ απλά επειδή είμαι πιο κοντά στον πωλητή πήγα να δω το μηχανάκι του (ίσως να φταίει το ότι κάνω μπαμ από μακρυά ότι είμαι κουλάδι και σου λέει ο άλλος "που θα προλάβει να πάει, με ποδήλατο τον έχω"). Και επίσης έχω κάνει βόλτα όλα όσα έχω αγοράσει μέχρι τώρα μεταχειρισμένα και άλλα πολλά για λογαριασμό φίλων. Τις περισσότερες φορές δίνω ραντεβού με τον πωλητή στο μαγαζί μου και από εκεί ξεκινάω την βόλτα. Δίνει στον άλλον μια σιγουριά ότι δεν είμαι λαμόγιο και έχει κάποια στοιχεία για μένα, αισθάνομαι κι εγώ καλύτερα. Την τελευταία διετία έκανα πολλά μηχανάκια δοκιμή για λογαριασμό φίλων και συνφορουμιτών στην Πάτρα και κανα δυο σε άλλη πόλη στο Αγρίνιο που είναι η κόρη. Κανένας δεν μου αρνήθηκε να το κάνω βόλτα αλλά αν το έκανε δεν θα τον παρεξηγούσα κιόλας. Ειδικά όταν πήρα τηλ. τον άνθρωπο που πούλαγε στο Αγρίνιο αυτό που σ' ενδιέφερε, δεν τον ήξερα καν, δεν τον είχα ξαναματαδεί ούτε καν είχα μιλήσει μαζί του ποτέ. Και αυτός όχι μόνο βόλτα μου το έδωσε, αλλά ήθελε να του βάλει και βενζίνη να το κάνω μεγαλύτερη βόλτα και να περάσει το απόγευμα να το πάρει (είχαμε βρεθεί μεσημεράκι). Όταν μάλιστα του είπα ότι κάνω μετακόμιση στην κόρη κι επειδή βρέθηκα Αγρίνιο ήθελα να δω το μηχανάκι του για λογαριασμό φίλου, προσφέρθηκε να βοηθήσει στην μετακόμιση και να φέρει κι ένα αγροτικό που είχε.

    Τι να πω, ένα φέις κοντρολ μπορεί να λέει πολλά μπορεί και τίποτα αλλά είναι απαραίτητο να γίνεται. Από την άλλη δικό μου μηχανάκι δεν θα έδινα ποτέ σε αγοραστή που δεν ήξερα, ξέρω οξύμωρο σχήμα αλλά έτσι θα έκανα. Πες είναι ο τύπος οκ, πληρεί τις προδιαγραφές που βάζεις εσύ, έχει και δίπλωμα και όλα οκ, παίρνει το μηχανάκι σου για βόλτα, τον κοπανάει κάποιος και μένεις εσύ με το μηχανάκι κοπανημένο, εισπράττεις κι ένα όχι σαν εκείνο του Μεταξά από τον υποψήφιο αγοραστή, μπλέκεις με ασφάλειες και αποζημιώσεις και συνεργεία και γενικά πιάσε το αυγό και κούρευτο.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #118
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Οκ εγώ το βλέπω αλλιώς.

    Σαφώς και είναι δικαίωμα του,αλλά επίσης αν θέλει να πουλήσει θα πρέπει να σκέφτεται και απτην πλευρά του αγοραστή.
    Ξαναλεω,αν εσύ ήθελες να πάρεις ένα μηχανάκι από αλλού, θα το έπαιρνες χωρίς βόλτα;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    νομίζω όλοι έχετε δίκιο,η ουσία είναι ότι γενικά πρέπει να είμαστε ποιο προσεκτικοί,....δεν σου περνάει εύκολα από το μυαλό ότι θα το πάρει και θα φύγει,....αλλα μην τσακιστεί????...τελευταία έδωσα ένα yz250,άκουσα μπόλικα από πιτσιρικάδες που ήρθαν και δεν το έδωσα!!!!φυσικά παίρναν πούλο....που αν το κάναν βόλτα ίσος και να το παίρναν(έτσι τους έκοψα...)αλλα πως να το δώσω όταν φαίνεται ότι πέρα από παπί δεν έχει οδηγήσει κάτι άλλο,και τους βλέπω πρώτη φορα...???....να σε κάνω όσες βόλτες θες.....αλλα να το δώσω όχι...εκτος αν μεσολαβεί κάποιος γνωστός η κάτι τέτοιο.....οποτε απέφυγα και το ενδεχόμενο να πέσω σε κάποιον επιτήδειο....δεν ξέρω,...πρέπει να είσαι αφελείς για να δώσεις την μηχανή σε κάποιον που δεν ξέρεις καθόλου...

  15. #120
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Οκ εγώ το βλέπω αλλιώς.

    Σαφώς και είναι δικαίωμα του,αλλά επίσης αν θέλει να πουλήσει θα πρέπει να σκέφτεται και απτην πλευρά του αγοραστή.
    Ξαναλεω,αν εσύ ήθελες να πάρεις ένα μηχανάκι από αλλού, θα το έπαιρνες χωρίς βόλτα;;
    Καταλαβαίνω τι λες όπως κι εξήγησα παραπάνω τι κάνω εγώ. Αυτό δεν είναι απαραίτητα και το σωστό. Ναι θα ήθελα να το κάνω μια βόλτα αλλά το δικό μου με συμπαθάς δεν το δίνω (δεν μιλάμε για παπί) για τους λόγους που είπα παραπάνω. Στην τελική είναι στην διακριτική ευχέρεια του πωλητή να το δώσει ή όχι. Αυτό που λέω είναι ότι αν τελικά αποφασίσει να μην το δώσει δεν θα τον κακίσω γιατί κι εγώ δεν το δίνω, όπως επίσης όταν μιλάμε για χιλιομετρική απόσταση μεταξύ αγοραστή και πωλητή καλό θα είναι να υπάρξει πρώτα μια συνεννόηση και μετά να ξεκινήσει ο αγοραστής να πάει να το δει. Αλλά και πάλι αν το δεις από την μεριά του πωλητή κανείς και τίποτα δεν τον διασφαλίζει όταν δώσει το μηχανάκι του και μάλιστα σε κάποιον εκτός της πόλης που ζει - κινείται. Μπορεί από τηλεφώνου να φαίνονται όλα όμορφα αλλά μόλις δει τον υποψήφιο αγοραστή να αναθεωρήσει, και είναι λογικό ρε Άκη.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 8 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2016, 09:52
  2. εκλάπη TDM 900
    από cityfly στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF