Σελίδα 8 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 383

Θέμα: ο ΚΑΛΟΣ ο ΚΑΚΟΣ και ο ΑΣΧΗΜΟΣ

  1. #106
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ρε παιδια ο περβολαρακης στην θηβων τι λεει?
    για κατι powerparts που πηγα και του παρειγγηλα ,τον ειδα αρκετα φιλικο και ντομπρο.
    εχετε εμπειρια?

  2. #107
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Ego na po oti Piga perisi to KTM300 to palio na to dei o Aygeris gia na to parei o neos agorastis kai toy eipe einai xarti parto me klista matia...

    to mixanaki eitane mpoyrdelo kai ithele pistoni kai elatiria kai eithele kai rithmisma karmpirater kai douleve san motocross on-off to gazi, h poy tha soy efeyge apo ta xeria h' poy tha to esproxnes gia na tsoulisei.



    opote enas arntitikos psifos ston aygeri (poy vevaia mporei na ton simvouleyse na to parei gia toys dikous toy logous ton typako)
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  3. #108
    Update..

    Μετά την αποχώρηση του Χελιώτη απο το 500 δοκίμασα τον Η. Δημητρόπουλο μιας κ είχα ακούσει καλά λόγια. Μέχρι στιγμής έχω κάνει μια αλλαγή λαδιών κ το σέρβις των 30000χμ πριν 2 εβδομάδες.
    Μόνο θετικά έχω να πώ μέχρι στιγμής. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, αναλυτικός σε ό,τι αφορά τις εργασίες και τι χρείαζεται να γίνει κ η μηχανή μετά το σέρβις των 30Κ είναι πιο smooth κ απο καινούρια!
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  4. #109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mariner
    Update..

    Μετά την αποχώρηση του Χελιώτη απο το 500 δοκίμασα τον Η. Δημητρόπουλο μιας κ είχα ακούσει καλά λόγια. Μέχρι στιγμής έχω κάνει μια αλλαγή λαδιών κ το σέρβις των 30000χμ πριν 2 εβδομάδες.
    Μόνο θετικά έχω να πώ μέχρι στιγμής. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, αναλυτικός σε ό,τι αφορά τις εργασίες και τι χρείαζεται να γίνει κ η μηχανή μετά το σέρβις των 30Κ είναι πιο smooth κ απο καινούρια!


    +1000

  5. #110
    κοκκινομαλλης Το avatar του/της PalLoukiLuke
    Εγγραφή
    16/02/2006
    Μηνύματα
    206
    service των 1000χλμ σε 990 Adv στον Πουλοπουλο

    Αφου πηρα τηλ λοιπον και εκλεισα ραντεβου για πεμπτη πρωι , φευγω στις 8 το πρωι και φτανω στο Χαρη κατα τις 9 (απο επαρχια λεμε ερχομαι!!) .
    Βλεπω λοιπον ενα νεαρο σχετικα να σκουπιζει συμαζευει καθαριζει το μαγαζι (μικρο αλλα καθαρο και μαζεμενο) , πιανουμε λοιπον τη κουβεντα για το πως τη παλευετε εσιες εδω οι Αθηναιοι κτλ κτλ και του λεω καποια στιγμη λοιπον ποτε ερχεται ο Χαρης γιατι εφερα το μηχανακι για σερβις...
    -εγω μου λεει ειμαι ο Χαρης...

    Σημερα πηγα και το πηρα . Τα παιδια και τα δυο ειναι αψογοι. Και σε συμπεριφορα και να σε κουβεντιασουν για τη μηχανη και να ακουσουν οτι θες να τους πεις και να σου πουν τη γνωμη τους...Μιλανε οσο πρεπει και δεν το παιζουν ντιβες..
    Τωρα απο δουλεια ειναι το 1000 σερβις . Τιμη 150 ευρω + 20 που πηρα ενα λιτρο μοτορεξ για να συμπληρωνω οταν θελει.

    + μια θετικη ψηφος απο μενα στο Χαρη και Θαναση

    οτι προκυψει εδω ειμαστε!αν θυμηθω κατι η παρατηρησω κατι
    καλες βολτες σε ολους
    FUN IS NOT A STRAIGHT LINE

  6. #111
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mariner
    Update..

    Μετά την αποχώρηση του Χελιώτη απο το 500 δοκίμασα τον Η. Δημητρόπουλο μιας κ είχα ακούσει καλά λόγια. Μέχρι στιγμής έχω κάνει μια αλλαγή λαδιών κ το σέρβις των 30000χμ πριν 2 εβδομάδες.
    Μόνο θετικά έχω να πώ μέχρι στιγμής. Πολύ καλή εξυπηρέτηση, αναλυτικός σε ό,τι αφορά τις εργασίες και τι χρείαζεται να γίνει κ η μηχανή μετά το σέρβις των 30Κ είναι πιο smooth κ απο καινούρια!
    Φίλε Mariner κι εγώ κλείνω προς τον Ηλία, βάσει των όσων έχω ακούσει έξω, και διαβάσει εδώ μέσα. Τη μηχανή (950 ADV ’04) την πήρα με 17.000km και τώρα έχει φτάσει στα 30.000km. Ότι χρειάστηκε μέχρι σήμερα το έκανα εγώ, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ και μέχρι τα εσώψυχα του κινητήρα (βαλβίδες, κλπ), Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις τις εργασίες που έγιναν στο σέρβις των 30.000km, τις μέρες που έμεινε μέσα η μηχανή και τέλος το κόστος?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    To talk without thinking is to shoot without aiming...
    __________________

  7. #112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vegeta
    Φίλε Mariner κι εγώ κλείνω προς τον Ηλία, βάσει των όσων έχω ακούσει έξω, και διαβάσει εδώ μέσα. Τη μηχανή (950 ADV ’04) την πήρα με 17.000km και τώρα έχει φτάσει στα 30.000km. Ότι χρειάστηκε μέχρι σήμερα το έκανα εγώ, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ και μέχρι τα εσώψυχα του κινητήρα (βαλβίδες, κλπ), Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις τις εργασίες που έγιναν στο σέρβις των 30.000km, τις μέρες που έμεινε μέσα η μηχανή και τέλος το κόστος?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Έγινε το τυπικό σέρβις των 30000 με λαδια, βαλβιδες, υγρα φρενων, συμπλεκτη, ψυγειου κ ο,τι άλλο προβλέπεται. Αλλάχτηκε το φίλτρο βενζίνης, τακάκια μπροστά κ μπαταρία με aftermarket Yuaza γιατί η μαμά είχε πέσει.

    Κόστος:
    Τακάκια 90ε
    Μπαταρία 120ε
    Φίλτρο Βενζίνης 140
    Σερβις 230

    Σύνολο 580.

    Την μηχανή την πήγα πρωί στις 8:30 που ανοίγει κ την πήρα το απόγευμα της ίδιας μέρας.

    Τις επόμενες μέρες προβλέπεται και αλλαγή σε αλυσιδογράναζα.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  8. #113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mariner
    Έγινε το τυπικό σέρβις των 30000 με λαδια, βαλβιδες, υγρα φρενων, συμπλεκτη, ψυγειου κ ο,τι άλλο προβλέπεται. Αλλάχτηκε το φίλτρο βενζίνης, τακάκια μπροστά κ μπαταρία με aftermarket Yuaza γιατί η μαμά είχε πέσει.

    Κόστος:
    Τακάκια 90ε
    Μπαταρία 120ε
    Φίλτρο Βενζίνης 140
    Σερβις 230

    Σύνολο 580.

    Την μηχανή την πήγα πρωί στις 8:30 που ανοίγει κ την πήρα το απόγευμα της ίδιας μέρας.

    Τις επόμενες μέρες προβλέπεται και αλλαγή σε αλυσιδογράναζα.
    Σε ευχαριστώ φίλε μου!
    Στην ουσία μόνο βαλβίδες θα χρειαστώ, καθώς τα υπόλοιπα έχουν γίνει -ή γίνονται από 'μένα. Ίσως και ρύθμιση - συγχρονισμό των καρμπυρατέρ (950 γαρ). Με τις αναρτήσεις, δεν ασχολήθηκε, ή δεν είναι ο καιρός τους ακόμα για service??
    To talk without thinking is to shoot without aiming...
    __________________

  9. #114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vegeta
    Σε ευχαριστώ φίλε μου!
    Στην ουσία μόνο βαλβίδες θα χρειαστώ, καθώς τα υπόλοιπα έχουν γίνει -ή γίνονται από 'μένα. Ίσως και ρύθμιση - συγχρονισμό των καρμπυρατέρ (950 γαρ). Με τις αναρτήσεις, δεν ασχολήθηκε, ή δεν είναι ο καιρός τους ακόμα για service??
    Αnytime!

    Οι αναρτήσεις είναι σε καλή κατάσταση ακόμα. Θα γίνουν το φθινόπορο μετά απο ένα ταξίδι 3 εβδομάδων που σκοπεύω να κάνω στα Highlands.

    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  10. #115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mariner

    ................................ταξίδι 3 εβδομάδων που σκοπεύω να κάνω στα Highlands.


    Ζηλεύωωωωωωωωωωωω.............

    Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε φωτό και ταξιδιωτικό ραπόρτο!!
    To talk without thinking is to shoot without aiming...
    __________________

  11. #116
    SUPERMARIONATIONjoe90
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    871
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Ego na po oti Piga perisi to KTM300 to palio na to dei o Aygeris gia na to parei o neos agorastis kai toy eipe einai xarti parto me klista matia...

    to mixanaki eitane mpoyrdelo kai ithele pistoni kai elatiria kai eithele kai rithmisma karmpirater kai douleve san motocross on-off to gazi, h poy tha soy efeyge apo ta xeria h' poy tha to esproxnes gia na tsoulisei.



    opote enas arntitikos psifos ston aygeri (poy vevaia mporei na ton simvouleyse na to parei gia toys dikous toy logous ton typako)
    ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!

    ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΠΟΣΤ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΨΗΦΟ ΣΟΥ

  12. #117
    Ρε παιδιά κανένας που να έχει πάει στον Δαμίγο Μάρκο(στο Κερατσίνι?)η να έχει ακούσει?
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  13. #118
    Νέο μέλος Το avatar του/της noxmas
    Εγγραφή
    11/04/2009
    Μηνύματα
    24
    καλημερα

    γνωριζει κανεις τιποτα για τον ΣΑΡΕΛΑ στην Πατρα ? η ΛΥΜΠΕΤΑΤΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ το σερβις ειναι μαλλον στο ονομα του

  14. #119
    + ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΛΟΥΣ (ΑΠΛΑ, ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ) ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.

    - ΣΥΕΝΕΡΓΕΙΟ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΑΓΚΡΑΤΙ- ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΗ ΛΕΜΕ. ΟΥΡΟΝΟΚΑΤΕΒΑΤΟΣ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΖΩ

  15. #120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vag950
    + ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΛΟΥΣ (ΑΠΛΑ, ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ) ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.

    -

    συμφωνω +10000

Σελίδα 8 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ
    από ΝΙΚΗ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2007, 10:50
  2. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF