Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 180

Θέμα: Ποδηλατικό μποτιλιάρισμα

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    Ο γιός μου την Παρασκευή το βράδυ πήρε βραβείο στο σχολείο και πήγε Βουλιαγμένη μαζί με τους φίλους του για μιλκ σέικ και βόλτα στη θάλασσα.
    Έκανα 2,30 ώρες να πάω να τον πάρω στο δρόμο αφού τελείωσα με τη δουλειά και ήμουν πτώμα.

    Το θέμα των ηλιθίων αυτών με τα ποδήλατα δεν είναι η μετακίνηση.
    Το θέμα είναι ότι προωθούν αυτό που θεωρούν «σωστό» με τη βία.
    Πάει να πει τσαμπουκά.
    Γουστάρω ποδήλατο, δεν με ενδιαφέρει αν κόβεται η σύνταξη του ανάπηρου, στα τέτοια μου αν κλείνουν νοσοκομεία, εγώ θέλω ποδηλατόδρομο.
    Κι όσο εσύ δεν το φτιάχνεις εγώ θα βγαίνω κάθε Παρασκευή και θα σου σπάω τα @@...
    Τυπική Νέο-Ελληνική συμπεριφορά.

    Αλλά δεν φταίνε αυτοί…
    Οι ανόητοι οι ΜΠΑΤΣΟΙ φταίνε που δεν ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ τον νόμο για παρακώληση συγκοινωνιών.

    Υγ
    Ελπίζω οι εργολάβοι που θα αναλάβουν τους ποδηλατόδρομους και τα πάρκινγκ που μοιραία θα χρειαστούν, να πληρωθούν με ομόλογα !



  2. #107
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    συγγνώμη αλλά την ουσία την διαλύετε εδώ και τόσες σελίδες με τα μπινελίκια σας. τώρα που παίζω το τροπάριό μερικών σας χάλασε?
    Άρθρο 88 Άδεια κυκλοφορίας οχημάτων

    1. Δεν επιτρέπεται μηχανοκίνητο όχημα, ρυμουλκούμενο, μοτοποδήλατο, [ποδήλατο] ή ζωήλατο όχημα να κυκλοφορεί οπουδήποτε στη χώρα, αν δεν έχει εκδοθεί γι` αυτό άδεια κυκλοφορίας.



    Υ.Γ
    To video του free day μονο γελια μου προκαλει.Κατι σαν "διαφημιση" του 90 στο καναλι 5.
    Α ναι.Μ@λ@κ@ με το γ@μωποδηλατο σου που πηγαινες στην παραλιακη χωρις φωτα και με 15 χλμ κανοντας ζικ ζακ γιατι δεν ειχες αλλες δυναμεις να το βαλεις στον κ@λο σου για να κανεις το παγωνι.
    Παντα φιλικα και με κριτικη διαθεση απεναντι στην εναλλακτικοτητα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  3. #108
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    ...

    παρακαλατε να μη πεσετε σε καμια ληστεια εν εξελιξη με τιποτα καλασνικοφ που ναι και της μοδός...και τους κλεισετε το δρομο και σας κανουν μπομπ σφουγκαρακης...
    Έχουν ενημερωθεί και δεν κάνουν τίποτα εκείνη τη μέρα-ώρες..

    Να ναι καλά τα παιδιά του φρη ράιντ.. κοιμόμαστε εκείνες τις ώρες μ' ανοιχτές τις μπαλκονόπορτες..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #109
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    επειδή η ειρωνεία πάει σύννεφο και σωστή κουβέντα δε μπορεί να γίνει σας απαλλάσω με τα ποστ μου στο συγκεκριμένο θέμα. Ξεσπάστε και πείτε ότι άλλο θέλετε. Νικήσατε και κάτω από την γραμμή σταματάω να διαβάζω

    ---------------------------------------------------

  5. #110
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    επειδή η ειρωνεία πάει σύννεφο και σωστή κουβέντα δε μπορεί να γίνει σας απαλλάσω με τα ποστ μου στο συγκεκριμένο θέμα. Ξεσπάστε και πείτε ότι άλλο θέλετε. Νικήσατε και κάτω από την γραμμή σταματάω να διαβάζω

    ---------------------------------------------------
    Ειρωνια?Κυκλοφορουν η οχι παρανομα τα ποδηλατα?Νοικιαζουν καποιοι επιτηδειοι ποδηλατα χωρις φωτα σε ανθρωπους που θελουν να πανε βολτα μαζι σας η οχι?
    Αν θελεις μπορεις να τραβηξεις τη γραμμη σου και να το βαλεις στα πεταλια η να απαντησεις.
    Δεν ξερω ποιο απο τα δυο σου ειναι πιο ευκολο.
    Για να μην παρεξηγουμαστε σου λεω οτι εκανα ποδηλατο απο το 76 ως το 80 (μιλαμε για προπονησεις με τον Παραδεισο) κι οτι απο τις επομενες μερες το ποδηλατο που μου εδωσε ο hidenfnick θα ειναι το βασικο μεσο μεταφορας μου.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #111
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Το θέμα των ηλιθίων αυτών με τα ποδήλατα δεν είναι η μετακίνηση.
    Το θέμα είναι ότι προωθούν αυτό που θεωρούν «σωστό» με τη βία.
    Πάει να πει τσαμπουκά.
    Γουστάρω ποδήλατο, δεν με ενδιαφέρει αν κόβεται η σύνταξη του ανάπηρου, στα τέτοια μου αν κλείνουν νοσοκομεία, εγώ θέλω ποδηλατόδρομο.
    Κι όσο εσύ δεν το φτιάχνεις εγώ θα βγαίνω κάθε Παρασκευή και θα σου σπάω τα @@...
    Τυπική Νέο-Ελληνική συμπεριφορά.

    Αλλά δεν φταίνε αυτοί…
    Οι ανόητοι οι ΜΠΑΤΣΟΙ φταίνε που δεν ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ τον νόμο για παρακώληση συγκοινωνιών.

    +600 και τα ειπες ολα. Ακριβως αυτο λεω.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από the who Προβολή μηνύματος
    Ειρωνια?Κυκλοφορουν η οχι παρανομα τα ποδηλατα?
    Παράνομα δεν είναι. Έχει αλλάξει ο νόμος απ΄το 2007 αν δεν κάνω λάθος και δεν είναι υποχρεωτική η άδεια κυκλοφορίας στα ποδήλατα.

    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για ποιό λόγο οι διοργανωτές ΔΕΝ ανακοινώνουν την διαδρομή γιατί και καλά θα έμπαινε ο καθέ ένας ποδηλάτης απ΄όπου γουστάρει (ούτε σε περιφρούρηση του ΠΑΜΕ δεν είναι τόσο δογματικοί).
    Αν έχει αλλάξει αυτό, και είναι γνωστή η διαδρομή εκ των προτέρων δεν μπορεί να γίνετε μια ανακοίνωση μέσω internet της διαδρομής προκειμένου κάποιοι να ξέρουν από που να μην περάσουν?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    επειδή η ειρωνεία πάει σύννεφο και σωστή κουβέντα δε μπορεί να γίνει σας απαλλάσω με τα ποστ μου στο συγκεκριμένο θέμα. Ξεσπάστε και πείτε ότι άλλο θέλετε. Νικήσατε και κάτω από την γραμμή σταματάω να διαβάζω

    ---------------------------------------------------
    Εδώ είσαι λάθος.
    Ασχολήθηκες με όλα τα ποστ που σας βρίζουν και ειρωνεύονται. Με τον καβγά δηλαδή.

    Στα μόνα ποστ που δεν έχεις ασχοληθεί καν ν' απαντήσεις είναι τα δικά μου κι εγώ ούτε έβρισα, ούτε χαρακτήρισα, ούτε ειρωνεύτηκα. Έθεσα ευγενικά κανονικά θέματα-αντιρρήσεις και έκανα μέχρι και προτάσεις.
    Θα ήθελα να δω μια κανονική απάντηση, ήρεμη και με επιχειρήματα.

    Πάνω σε αυτά έχεις κάτι ή προτιμάς να τσακώνεσαι;
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  9. #114
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Παράνομα δεν είναι. Έχει αλλάξει ο νόμος απ΄το 2007 αν δεν κάνω λάθος και δεν είναι υποχρεωτική η άδεια κυκλοφορίας στα ποδήλατα.

    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για ποιό λόγο οι διοργανωτές ΔΕΝ ανακοινώνουν την διαδρομή γιατί και καλά θα έμπαινε ο καθέ ένας ποδηλάτης απ΄όπου γουστάρει (ούτε σε περιφρούρηση του ΠΑΜΕ δεν είναι τόσο δογματικοί).
    Αν έχει αλλάξει αυτό, και είναι γνωστή η διαδρομή εκ των προτέρων δεν μπορεί να γίνετε μια ανακοίνωση μέσω internet της διαδρομής προκειμένου κάποιοι να ξέρουν από που να μην περάσουν?
    Φυσικά και μπορούν αλλά έτσι θα χαθεί το στοιχείο του αιφνιδιασμού..

    Και θα σφυρίζουν στο βρόντο..

    Την πρώτη φορά που τους συνάντησα στο μοναστηράκι στην Ερμού, παρασκευή βραδυ, προ κρίσης που κυκλοφορούσαν ακόμα αυτοκίνητα στο δρόμο, το μποτιλιάρισμα ήταν πρωτοφανές.... κάθε ευγενική και δειλή μου προσπάθεια να περάσω καλυπτόταν απο καντήλια από κάτι κοριτσάκια που κάνουν hardcore εκδιδόμενες με 20ετή προϋπηρεσία, να κοκκινίζουν.. κούμπωσα 1η, ανέβηκαν οι στροφές και σταμάτησαν.. ευτυχώς τους έκοψε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #115
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    .........
    Ανέβαινα τη Φρύνης στο Παγκρατι το προηγούμενο Σάββατο (ελαφρώς μέχρι αρκετά ανηφορικός δρομος για όσους δεν την γνωρίζουν).. με τη μηχανή.. Απιστευτη κίνηση.. 2 τρόλεϋ μπροστά, αυτοκίνητα, κούριερ, μηχανές ένας χαμός.. και πηγαίνουμε με ΔΥΟ (2) χλμ/ώρα... βραζει ο τόπος, ο δρόμος θυμίζει Επιταφιο από τα δάκρυα και τα γαμωσταυρίδια.. και μετά από κανένα 20λεπτο, βλέπουμε μια κυρία γύρω στα 55-60 σε ημιλιπόθυμη κατάσταση δίπλα στο ποδήλατό της να λέει "δεν μπορούσα να πάω πιο γρήγορα"..

    Φρη ράιντ κλάιν μαιν..
    Να 'σαι καλά ρε sniper, μέσα στη γενικότερη μουτζούρα της σημερινής μέρας μ' έκανες και γέλασα.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #116
    ποδηλατο κανω κ εγω αλλα μονο στο βουνο με 2-3 φιλους και το ευχαριστιεμαι.
    τι βρισκουν τωρα αυτοι ολοι να πηγαινουν μπουλουκι τοσα ατομα με 5χλ την ωρα και να αναπνεουν ολο το καυσαεριο της πολης,ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω.Αυτων τα πνευμονια θα ειναι χειροτερα και απο χρονιο καπνιστη!

  12. #117
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από baron Προβολή μηνύματος
    Παράνομα δεν είναι. Έχει αλλάξει ο νόμος απ΄το 2007 αν δεν κάνω λάθος και δεν είναι υποχρεωτική η άδεια κυκλοφορίας στα ποδήλατα.

    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι για ποιό λόγο οι διοργανωτές ΔΕΝ ανακοινώνουν την διαδρομή γιατί και καλά θα έμπαινε ο καθέ ένας ποδηλάτης απ΄όπου γουστάρει (ούτε σε περιφρούρηση του ΠΑΜΕ δεν είναι τόσο δογματικοί).
    Αν έχει αλλάξει αυτό, και είναι γνωστή η διαδρομή εκ των προτέρων δεν μπορεί να γίνετε μια ανακοίνωση μέσω internet της διαδρομής προκειμένου κάποιοι να ξέρουν από που να μην περάσουν?
    Οκ εχεις δικηο,απλα το υπουργειο εχει το παληο pdf του κοκ.Παντως αυτοι οι "εναλλακτικοι" κυριοι λειτουργουν φασιστικα και με τη δυναμη του οχλου.Μην πουμε για τις παραβασεις που κανουν καθημερινα,ουτε για το πως "σεβονται" τους πεζους.

    Μπυρωνα Mercier? Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mercier.jpg 
Προβολές:	156 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	261776.To 1977.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #118
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από the who Προβολή μηνύματος
    Οκ εχεις δικηο,απλα το υπουργειο εχει το παληο pdf του κοκ.Παντως αυτοι οι "εναλλακτικοι" κυριοι λειτουργουν φασιστικα και με τη δυναμη του οχλου.Μην πουμε για τις παραβασεις που κανουν καθημερινα,ουτε για το πως "σεβονται" τους πεζους.

    Μπυρωνα Mercier? Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mercier.jpg 
Προβολές:	156 
Μέγεθος:	103,2 KB 
ID:	261776.To 1977.
    Ωραίο χρώμα..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ωραίο χρώμα..
    Κι όμως το ροζ ήταν το αγωνιστικό χρώμα της Mercier

    Χρήστο, το δικό μου είναι λίγο πιο μπρουτάλ σε μαύρο για να μπινελικώνω όσους περιμένουν, και να χάνομαι μετά στο σκοτάδι
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #120
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ωραίο χρώμα..
    Κανονισε εσυ να εχουν πορεια οι ποδηλατες και να μπουκαρουμε απο την μπαλκονοπορτα με τον τρουπιο και τον ανιμαλ.
    Θα αλλαξεις γνωμη για το ροζ μετα(κι οχι μονο).
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μποτιλιάρισμα...
    από POLICE6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2012, 12:22
  2. βρέθηκε η λύση για το μποτιλιάρισμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF