Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 172

Θέμα: Ανανέωση Triumph Tiger 800, 2015

  1. #106
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Κατα τη γνωμη μου, ειναι λογικοτατο τα καινουρια μεγαλομεσαια και τα ηδη υπαρχοντα μεγαλα onoff να εχουν κατα 90% (και παραπανω) ασφαλτινο προσανατολισμο.
    +1

    Για πες μου όμως εκείνο το versys γιατί δεν κύλισε? Έφταιγε η περίεργη μουτσούνα του ή μήπως δεν χτύπησε στην καρδιά μας επειδή εκεί μέσα κυριαρχούσε η καμπάνια της bmw με καμηλοπαρδάλεις να κυνηγούν gs με θερμαινόμενες σέλες?


    Το νεο yamaha με τον τρικύλινδρο να το κάνουν πολεμικό αντι bmw, αντι triumph ή όχι? Μήπως οτιδήποτε άλλο με τη σημερινή νοοτροπία γίνει πολύ βαρετό?
    Sent from me using a computer.

  2. #107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    +1

    Για πες μου όμως εκείνο το versys γιατί δεν κύλισε? Έφταιγε η περίεργη μουτσούνα του ή μήπως δεν χτύπησε στην καρδιά μας επειδή εκεί μέσα κυριαρχούσε η καμπάνια της bmw με καμηλοπαρδάλεις να κυνηγούν gs με θερμαινόμενες σέλες?
    θα φανεί φέτος που πλέον είναι όμορφο....

    αν και..... ο έλικας είναι πάντα έλικας ιφ γιου γκετ γουάτ αι μιν.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #108
    Τρικύλινδρος Διφάναρος
    Εγγραφή
    16/09/2014
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος

    ΥΓ. Το παλιό νομίζω παίζει στα 10+ κοντά 11 χιλιάρικα.
    Δε νομίζω να αλλάξει τραγικά κάτι στο καινούριο.
    Από άνοιξη που θα κυκλοφορήσει θα ξέρουμε.
    Αγόρασα Σεπτέμβριο 2014 το Tiger 800 ABS με 8,990 και δώρο κεντρική βαλίτσα και θερμαινόμενες λαβές. Δεν νομίζω οτι το λες ακριβό σε σχέση με άλλα ελικοφόρα ή μη. Το F800GS έβγαινε κοντά στα 10,500 εκείνες τις μέρες σκέτο νέτο χωρίς δώρα

  4. #109
    Νέο μέλος Το avatar του/της nfeel
    Εγγραφή
    22/10/2013
    Μηνύματα
    16
    To απλό 800 όμως δεν είναι ανταγωνιστής του f800.Το XC είναι και το XC είναι στα 10.500 με πακέτο δώρων,χούφτες,ποδιά,θερμενόμενα γκρίπς,προστατευτικό ψυγείου,βάση και πίσω βαλίτσα.Το f800 είναι στα 11k γυμνό από δώρα..

  5. #110
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.930
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vkats Προβολή μηνύματος
    Αγόρασα Σεπτέμβριο 2014 το Tiger 800 ABS με 8,990 και δώρο κεντρική βαλίτσα και θερμαινόμενες λαβές. Δεν νομίζω οτι το λες ακριβό σε σχέση με άλλα ελικοφόρα ή μη. Το F800GS έβγαινε κοντά στα 10,500 εκείνες τις μέρες σκέτο νέτο χωρίς δώρα
    Απο Πιερράκο ε? Γενικά εδω και 2 χρόνια κάνει καλα δώρα αν πας για μετρητοίς
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #111
    Νέο μέλος Το avatar του/της nfeel
    Εγγραφή
    22/10/2013
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Απο Πιερράκο ε? Γενικά εδω και 2 χρόνια κάνει καλα δώρα αν πας για μετρητοίς
    Οι προσφορές που κάνει είναι της μαμάς Triumph,εκτός κ αν θέλει να ξεστοκάρει κ κάνει τίποτα ο ίδιος.Πιο σπάγγο σε δώρα δεν έχω δει..
    Επίσης το μετρητοίς η δόσεις δεν έχει καμία σημασία για τα μαγαζιά.Αυτοί κ δόσεις να βάλεις από την τράπεζα τα παίρνουν άμεσα..
    Είναι λίγο μύθος το καλλύτερη τιμή με μετρητοίς.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    +1

    Για πες μου όμως εκείνο το versys γιατί δεν κύλισε? Έφταιγε η περίεργη μουτσούνα του ή μήπως δεν χτύπησε στην καρδιά μας επειδή εκεί μέσα κυριαρχούσε η καμπάνια της bmw με καμηλοπαρδάλεις να κυνηγούν gs με θερμαινόμενες σέλες?


    Το νεο yamaha με τον τρικύλινδρο να το κάνουν πολεμικό αντι bmw, αντι triumph ή όχι? Μήπως οτιδήποτε άλλο με τη σημερινή νοοτροπία γίνει πολύ βαρετό?
    Για το versys δεν γνωριζω... με το που το ειδα μου εφυγε καθε περιεργεια να μαθω γι αυτο το μηχανακι. Και η εμφανιση ειναι ενας σημαντικος λογος για πολλους να το μαυρισουν με τη μια και να μην το αγορασουν οσο καλο και να ειναι.
    Το οτι το versys δεν πλασαριστηκε με το παραμυθι της περιπετειας ισχυει. Ουτε ομως και τα xt600, klr650, kle500 και αλλα δεν πλασαριστηκαν με το παραμυθι της περιπετειας κι ομως πουλησαν σαν τρελλα. Αρα μηπως το versys εμφανισιακα παραειναι και επειδη εδω κολλαει θα σου θυμισω και το bmw scarver 650. Καταπληκτικο μηχανακι μεν, κακασχημο κατα γενικη ομολογια δε. Πουλησε; Οχι. Το αυτο και για το versys (προσωπικη αποψη).

    Οσον αφορα το νεο yamaha, εχω ακουσει πολυ θετικα σχολια αλλα δε γνωριζω το κατα πόσο ενας τρικύλινδρος κανει για πολεμικη onoff χρηση.

    Με τη σημερινή νοοτροπία ειναι φτιαγμενα τα tiger 1050, ktm 1190 - sd 1290, z750/1000 και άλλα. Ειναι βαρετα;
    Μηπως τελικα το βαρετο μηχανακι ειναι αυτο που θελουμε να τα κανει ολα;


  8. #113
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.930
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nfeel Προβολή μηνύματος
    Οι προσφορές που κάνει είναι της μαμάς Triumph,εκτός κ αν θέλει να ξεστοκάρει κ κάνει τίποτα ο ίδιος.Πιο σπάγγο σε δώρα δεν έχω δει..
    Επίσης το μετρητοίς η δόσεις δεν έχει καμία σημασία για τα μαγαζιά.Αυτοί κ δόσεις να βάλεις από την τράπεζα τα παίρνουν άμεσα..
    Είναι λίγο μύθος το καλλύτερη τιμή με μετρητοίς.
    Εντάξει βάση διαφημίσεων οτι έβλεπα είπα το παραπάνω αλλα για να το λες κατι θα ξέρεις.
    Αλλα και πάλι η γύφτοι στην BMW που σκάς ενα κάρο λευτα και σου πουλάνε τo F800GS με ενα φαίρινγκ λες
    και αγόρασες σκουτερ με τρελένει
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  9. #114
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    ...
    Οσον αφορα το νεο yamaha, ...
    Έλαααα.. Θέλω να τις πιάνεις τις ειρωνίες.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    ...
    Μηπως τελικα το βαρετο μηχανακι ειναι αυτο που θελουμε να τα κανει ολα;
    To 990 είναι βαρετό?
    Sent from me using a computer.

  10. #115
    ΜΤ07.
    "Βαρετό" μοτέρ. Βασικές αναρτησεις και φρένα. Ενδιαφέρουσα εμφάνιση. Σέλα για κοντινά, μόνο και όχι για πολλά πολλά με δεύτερο άτομο. Πολύ ωραία τιμή. Πολύ χαμηλό βάρος. Πολύ οικονομικό. Πολυ ωραιο στησιμο στο δρομο. Ξεπούλησε.

    Το ίδιο κονσεπτ σε ονοφ, παρακαλώ. Ταπεινά υλικά, φαντασία και όρεξη.

  11. #116
    Τρικύλινδρος Διφάναρος
    Εγγραφή
    16/09/2014
    Μηνύματα
    196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Απο Πιερράκο ε? Γενικά εδω και 2 χρόνια κάνει καλα δώρα αν πας για μετρητοίς
    Όχι... Από Triumph Μαυρίκος στη Θεσσαλονίκη. Τα ίδια δώρα έδιναν όλοι με εντολή της μαμάς

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nfeel Προβολή μηνύματος
    Επειδή το 1050 είναι το πιο εμπορικό κ αναγνωρίσιμο της T,πολλοί μπερδεύουν τα προβλήματα που είχε κάποτε στο παρελθόν το 1050(πιστόνια πχ) με το 800.
    Το 800άρι έπασχε μόνο από μια μίζα η οποία άλλαζε πολλές φορές ακόμα κ ένα χρόνο εκτός εγγύησης από την αντιπροσωπεία.Κατά τ'άλλα το μηχανάκι είναι απροβλημάτιστο(και το πρόβλημα με τη μίζα υπήρχε στην Ελλάδα περισσότερο λόγο των υψηλών καλοκαιρινών θερμοκρασιών).









    ΓΙΑ ΜΠΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ............








    Καί θά δείς ποιές καί πόσες είναι αύτές οί μίζες.
    Δέν τά λέω έγώ,οί κάτοχοι τά γράφουν..!!
    Πάντως καί γιαυτές φταίει άπ'ότι φαίνεται αύτό τό μεσογειακό κλίμα
    ό άέρας......ό ήλιος ,ή θάλασσα.......τί νά πώ..??
    Τούς πειράζει τούς βορειοευρωπαίους..!!!!

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Έλαααα.. Θέλω να τις πιάνεις τις ειρωνίες.


    To 990 είναι βαρετό?
    Φυσικα και δεν ειναι. Διοτι ακριβως δεν ειναι για ολα και για ολους

  14. #119
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Το versys εμενα μου φαινεται οκ σε εμφανιση.
    Εχω προβλημα;;; Να το κοιταξω;;;

    Παντως δεν ειναι ον-οφ. Ειναι ενα ψηλο στριτ μηχανακι.

    Οσο για τα μαστοδοντα bmw κλπ και το μεσο ιδιοκτητη τους, σημερα ακουσα μια ακομα ιστορια.

    Πηγαμε με ενα φιλο μου το μεσημερι σε ενα σπιτι ενος παιδιου για φαϊ. Για να φτασεις στο σπιτι πρεπει να βγεις απο το κεντρικο δρομακι και να ανεβεις μια ανηφοριά 300 μετρα χωματοδρομο με καποια νεροφαγωματα και πετρες και δυο στροφες, η μια κλειστη-πεταλο.
    Αυτο λοιπον που εμεις ανεβηκαμε αεροπορια με kazeR 110 φορτωμενο, δικαβαλο και με εμενα πισω να κραταω μια κατσαρολα, ενας φιλος του, που ειχε ερθει παλια, με gs1200 κολλησε οταν πηγε να το ανεβει μονος του και χωρις καν φορτιο.
    Αρα μαλλον το kazeR ειναι καλυτερο ον-οφ!
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #120
    Νέο μέλος Το avatar του/της nfeel
    Εγγραφή
    22/10/2013
    Μηνύματα
    16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΓΙΑ ΜΠΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΤΑ ............








    Καί θά δείς ποιές καί πόσες είναι αύτές οί μίζες.
    Δέν τά λέω έγώ,οί κάτοχοι τά γράφουν..!!
    Πάντως καί γιαυτές φταίει άπ'ότι φαίνεται αύτό τό μεσογειακό κλίμα
    ό άέρας......ό ήλιος ,ή θάλασσα.......τί νά πώ..??
    Τούς πειράζει τούς βορειοευρωπαίους..!!!!
    Eσύ μίλησες για πιστόνια.Πιστόνια στο 800 δεν υφίστανται.Ούτε τώρα ούτε πριν,ούτε όταν κυκλοφόρησε.
    Φέρνεις το πρόβλημα που είχαν κάποια 1050 μεταξύ 2007 - 2010,στο 800.
    Κ εμένα μ'αρέσουν τα στερεότυπα γενικά αλλά καμιά φορά κοιτάω και την περίπτωση αυτή κάθε αυτή.Το 800άρι λοιπόν,πέρα από τη μίζα επαναλαμβάνω που είχε μέχρι πρότινος και αφορούσε συγκεκριμένες χώρες της Ευρώπης και της Λατινικής Αμερικής και την οποία στην κάλυπτε κανονικά η εγγύηση(επίσης δεν είναι πρόβλημα που θα σε αφήσει στη μέση του πουθενά στο ταξίδι),είναι ένα απροβλημάτιστο μηχανάκι χωρίς κουσούρια.Οι μεμονομένες περιπτώσεις σίγουρα υπάρχουν για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα.Εξάλλου στα forum θα μπουν οι περισσότεροι για να γράψουν τα παράπονα,σπάνια θα μπει ο χαρούμενος ιδιοκτήτης.

    Χωρίς να θέλω να το κάνω versus,το αδικείς το μηχανάκι πολύ μιλώντας γενικά για την φήμη των ευρωπαικών κλπ,ο ανταγωνιστής του είχε η έχει πολύ πιο ουσιαστικά θέματα να λύσει.

    Το T800 είναι underrated μηχανάκι αρκετά,κακώς κάτα τη γνώμη μου αλλά όταν μιλάς κ για πιστόνια ε το θάβεις για μαλακία λόγο που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.
    Να πεις δε σ'αρέσει οκ.

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση Triumph Tiger 800 και Tiger 800 XC
    από Anty12 στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2011, 13:48
  2. Triumph Tiger 800 vs BMW F800GS
    από golis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 209
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2011, 17:01
  3. triumph tiger 800
    από jp7rgv στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2010, 22:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF