Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 165

Θέμα: Forum και Λογοκρισία

  1. #106
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου... Όσοι έχουν φαγούρα στον κωλαρίνο εμφανίζονται σε αυτό το θρέντ! Τι σου είναι η φύσις και η νομοτέλειά της τελικά...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ελα ρε! εχεις και εσυ φαγουρα?εμενα μου περασε εσενα ακομα??? με ρεγουλα το ξυσιμο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #107
    Eπειδη ειμαι καποιας ηλικιας και το μυαλο μου δεν κοβει απο τεχνολογια και συγχρονη ορολογια, τι ακριβως ειναι το σπαμαρισμα; Μηπως οταν πετας ασχετα στην συζητηση; Κατι τετοιο ψηλιαζομε αλλα δεν ειμαι και σιγουρος; Ελπιζω αν ειναι αυτο, να μην το εκανα τωρα!

  3. #108
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Eπειδη ειμαι καποιας ηλικιας και το μυαλο μου δεν κοβει απο τεχνολογια και συγχρονη ορολογια, τι ακριβως ειναι το σπαμαρισμα; Μηπως οταν πετας ασχετα στην συζητηση; Κατι τετοιο ψηλιαζομε αλλα δεν ειμαι και σιγουρος; Ελπιζω αν ειναι αυτο, να μην το εκανα τωρα!





    :rotflmao: :rotflmao:

    Φαντάζομαι και το chat μπορεί να θεωρηθεί μια μορφή spam, αλλά ο ορισμός του είναι τα offtopic.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  4. #109
    Στην μανα σου τοπες;:rotflmao: Τι ειναι αυτα ρε μαστορα θα παθω εγκεφαλικο! Τι ειναι τελικα το σπαμ; Εχει σχεση με την σπανακοπιτα;:rotflmao:

  5. #110
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Τι ειναι τελικα το σπαμ;
    Το ZWAΝ στην αλλοδαπή.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  6. #111
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Στην μανα σου τοπες;:rotflmao: Τι ειναι αυτα ρε μαστορα θα παθω εγκεφαλικο! Τι ειναι τελικα το σπαμ; Εχει σχεση με την σπανακοπιτα;:rotflmao:
    Spamming is the abuse of electronic messaging systems to indiscriminately send unsolicited bulk messages. While the most widely recognized form of spam is e-mail spam, the term is applied to similar abuses in other media: instant messaging spam, Usenet newsgroup spam, Web search engine spam, spam in blogs, wiki spam, mobile phone messaging spam, Internet forum spam and junk fax transmissions.[citation needed]

    Spamming is economically viable because advertisers have no operating costs beyond the management of their mailing lists, and it is difficult to hold senders accountable for their mass mailings. Because the barrier to entry is so low, spammers are numerous, and the volume of unsolicited mail has become very high. The costs, such as lost productivity and fraud, are borne by the public and by Internet service providers, which have been forced to add extra capacity to cope with the deluge. Spamming is widely reviled, and has been the subject of legislation in many jurisdictions.[citation needed]


    Στην περίπτωση μας , οτιδήποτε εκτός θέματος του θρεντ.

    Με λίγα λόγια τα θρεντ σε ένα φόρουμ έχουν συγκεκριμένο τίτλο- θέμα. Όταν οι απαντήσεις είναι άσχετες , θεωρείτε σπαμ. Αυτό μερικές φορές είναι διασκεδαστικό , όταν όμως σε ένα σοβαρό θέμα γίνεται σπαμ , χάνεται ο λόγο και η άξια ύπαρξης και του θρεντ και του φόρουμ. Για αυτό το λόγο το σπαμ σε ένα φόρουμ μοτοσυκλετας , όταν γίνεται σε θέματα που αφορούν την μοτοσυκλετα είναι και ενοχλητικό και προσβλητικό προς αυτόν που ξεκίνησε το θέμα αλλά και προ όλους όσους ενδιαφέρονται να μάθουν και να πληροφορηθούν.

    Απ΄την άλλη βέβαια λίγο σπαμ σε συστήσεις γενικού περιεχομένου, είναι σαν το αλατοπίπερο στο φαί.

    Ενώ λοιπόν στης γενικές και στα ανέκδοτα, είναι ανεκτό, σε τεχνικά , αγγελίες , κλπ είναι υποχρέωση μας να το αποφεύγουμε.

    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  7. #112
    Ναι καλααα!!:rotflmao: Θα παω στη Σορβονη να σπουδασω για να μαθω τι ειναι σπαμ:rotflmao: :rotflmao:

  8. #113
    Ωχ συγνωμη, δεν ειδα την μεταφραση απο κατω

  9. #114
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Ωχ συγνωμη, δεν ειδα την μεταφραση απο κατω
    Βασικά δεν είναι μετάφραση. Απλά είναι αυτό που μας αφόρα σαν χρήστες.
    Η μετάφραση είναι περίπου αυτή. Και διώκεται ποινικα.

    Το Spamming είναι η κατάχρηση των συστημάτων ηλεκτρονικού μηνύματος για να στείλει αδιακρίτως τα εκούσια μαζικά μηνύματα. Ενώ η ευρύτατα αναγνωρισμένη μορφή spam είναι ηλεκτρονικό ταχυδρομείο spam, ο όρος εφαρμόζεται στις παρόμοιες καταχρήσεις σε άλλα μέσα: στιγμιαίο μήνυμα spam, ομάδα πληροφόρησης USENET spam, μηχανή αναζήτησης Ιστού spam, spam στα blogs, το wiki spam, το κινητό τηλεφωνικό μήνυμα spam, το φόρουμ Διαδικτύου spam και τις μεταδόσεις fax παλιοπραγμάτων. [παραπομπή που απαιτείται]

    Το Spamming είναι οικονομικά βιώσιμο επειδή οι δηαφημιστές δεν έχουν καμία λειτουργική δαπάνη πέρα από τη διαχείριση των καταλόγων αλληλογραφίας τους, και είναι δύσκολο να κρατηθούν οι αποστολείς υπεύθυνοι για τις μαζικές αποστολές τους. Επειδή το εμπόδιο στην είσοδο είναι τόσο χαμηλό, τα spammers είναι πολυάριθμα, και ο όγκος του εκούσιου ταχυδρομείου έχει γίνει πολύ υψηλός. Οι δαπάνες, όπως η χαμένες παραγωγικότητα και η απάτη, επιβαρύνουν από το κοινό και τους φορείς παροχής υπηρεσιών Διαδικτύου, οι οποίες έχουν αναγκαστεί να προσθέσουν την πρόσθετη ικανότητα να αντιμετωπιστεί ο κατακλυσμός. Το Spamming βρίζει ευρέως, και έχει αποτελέσει το αντικείμενο της νομοθεσίας σε πολλές αρμοδιότητες. [παραπομπή που απαιτείται]
    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  10. #115
    Πολυ κατατοπιστικο! Ευχαριστω marulis, για τον κοπο!

  11. #116
    Γ#μη#ένη κοινωνία, που#άνες χαζογκόμενες που είστε μόνο ΓΤΠΚ και δε κουνάτε το κ#λο σας να βοηθήσετε λίγο εμάς που σκιζόμαστε στη δουλειά και σπάμε τα χέρια και τα πόδια μας για να τα βγάλουμε πέρα κλπ κλπ κλπ κλπ...


    (Εγώ βρίζω στη καθημερινή μου ζωή κατάφατσα, δε κολώνω.)



    Το πρόβλημα είναι ότι άμα δε μιλάς κατάφατσα με τον άλλο, ότι και να πείς είσαι φάουλ. Το να μιλάς πίσω από τη πλάτη κάποιου είναι το χειρότερο ελάττωμα στο κόσμο.

    Έτσί, όταν είσαι αραχτός εσύ στη πολυθρόνα και μου τη πεις μέσω του νετ (ή με SMS ή με ΠΜ κλπ), είσαι τουλάχιστον κατίνα.


    Εγώ σας τη λέω μόνο όταν θεωρώ ότι έχω δίκιο.

    Όταν είμαι λάθος, λέω πάντα ένα βρωμοσυγγνώμη και φροντίζω να μη το ξανακάνω.

    Είστε τριχωτοί, τέλλλος.
    Α σιχτίρ απογευματιάτικα.

    (καλές βόλτες)

    zireous

  12. #117
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    Γ#μη#ένη κοινωνία, που#άνες χαζογκόμενες που είστε μόνο ΓΤΠΚ.........................

    Είστε τριχωτοί, τέλλλος.
    Α σιχτίρ απογευματιάτικα.

    (καλές βόλτες)

    zireous


    Τι έγινε ρε παιδιά, ποιος το πείραξε το παλικάρι?

    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  13. #118
    ΓΤΠΚ
    Σορρυ για το σπαμ αλλά πάντα είχα την απορία τι σημαίνει αυτό.

    Να υποθέσω Δια Τον Πέονταν Καβάλα?

    Καλους δρομους.

  14. #119
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dev.cpu
    Να υποθέσω Δια Τον Πέονταν Καβάλα?

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #120
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2009
    Μηνύματα
    26

    Ημαρτον δεν το ξανακάνω!!!!

    ημαρτον επιτελους ποιοσ λογοκρίνει???....καποιος που δεν ξερει ελληνικα???
    ειναι δυνατον να κοβονται ολα ενταξει το 50%
    ας τα διαβαζεται πριν τα κοψεται,,ολα τα βλοκς γιναν στο ονομα του ελευθερου λόγου και κατακρινουμε τα φασισταρια που μας φυμωνουν,,,,ημαρτον δειξαμε σε καποιον πωσ θα ανοιξει τα ματια του να πουλησει κατι (μπορει να ειναι και σε αναγκη) και αμεσως παρεμβήκατε....
    λυπαμε ειλικρινα....τουλαχιστον βαλτε ενα μπάνερ να μας το υπενθυμιζετε,,,,σιγουρα το 5 % διαβασε και αν τουσ όρουσ του φόρουμ,,που εννοειται ειναι στα μέτρα των αντμις...

    ναστε καλά :a12:

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2009, 19:05
  2. Αφιερωμενο στους καγκουρες του forum και μη...
    από Ταξιδευτής στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 14:35
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2004, 22:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF