Σελίδα 88 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 3878838485868788899091929398 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.306 έως 1.320 από 2050

Θέμα: Xt 660 Z Aftermarket

  1. #1306
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Ρε ...δεν σΕ είπα τα Ι , και όχι τα ΙΙ.......
    Δεν θυμαμαι να μου το ειπες αλλα τι διαφορα εχουν??
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  2. #1307
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Δεν θυμαμαι να μου το ειπες αλλα τι διαφορα εχουν??

    Γράφεται και ακούγεται ότι η συμπεριφορά/φθορά/αντοχή/κράτημα του Ι υπερέχει από του ΙΙ.
    Κάτι με το μίγμα στην γόμα των ελαστικών, αν θυμάμαι καλά.

    Προσωπικά , όσο βρίσκω ακόμα φρέσκα τα Ι (μετά το κάζο στην Καρδίτσα) δεν θα βάλω άλλο λάστιχο επάνω στο μηχανάκι...
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  3. #1308
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Μη με κοιτας ετσι γιατι φοβαμαι...

    Ναι οταν μου τα τοποθετησε προσεξα οτι το μπροστα ειχε αντιθετη φορα στη χαραξη του απο το πισω και τον ρωτησα και μου ειπε οτι ετσι πρεπει.
    Λαλακια ειπε??
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  4. #1309
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Μη με κοιτας ετσι γιατι φοβαμαι...

    Ναι οταν μου τα τοποθετησε προσεξα οτι το μπροστα ειχε αντιθετη φορα στη χαραξη του απο το πισω και τον ρωτησα και μου ειπε οτι ετσι πρεπει.
    Λαλακια ειπε??
    Τράβα δες το βελάκι πάνω στο λάστιχο ρε Στράτε (στο προφίλ, δεξιά όπως καβαλάς) ...προς τα που δείχνει.....????
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  5. #1310
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Τράβα δες το βελάκι πάνω στο λάστιχο ρε Στράτε (στο προφίλ, δεξιά όπως καβαλάς) ...προς τα που δείχνει.....????
    Αν εννοεις βελακι το Α απο το ΑΝΑΚΕΕ οπως ειναι τα γραφικα του τοτε δειχνει σωστα, (γιατι αλλο βελακι δεν βλεπω)
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  6. #1311
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Αν εννοεις βελακι το Α απο το ΑΝΑΚΕΕ οπως ειναι τα γραφικα του τοτε δειχνει σωστα, (γιατι αλλο βελακι δεν βλεπω)

    Α ρε ψηλε .........με τυρανάς αλλά εγώ σ ' αγαπάω.....τέτοιο βελάκι δεν έχει....??????


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p9140001.jpg 
Προβολές:	400 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	209845
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  7. #1312
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Α ρε ψηλε .........με τυρανάς αλλά εγώ σ ' αγαπάω.....τέτοιο βελάκι δεν έχει....??????
    Οχι αλλα, ειδα και μια αλλη μηχανη (africa) και του τα εχουν βαλει και αυτουνου με τον ιδιο τροπο, αλλα δεν το ειχε προσεξει...
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  8. #1313
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/07/2008
    Μηνύματα
    145
    Βάλτε τα λάστιχα με την σωστά φορά!!!!

  9. #1314
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2003
    Μηνύματα
    22
    Ναι οταν μου τα τοποθετησε προσεξα οτι το μπροστα ειχε αντιθετη φορα στη χαραξη του απο το πισω και τον ρωτησα και μου ειπε οτι ετσι πρεπει.
    Λαλακια ειπε??
    Σωστά τα έχει βάλει ... έχω βάλει τα ίδια στο ΧΤ και αν ψάξεις καλά θα δεις έχει βελάκι.

  10. #1315
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Ρε ...δεν σΕ είπα τα Ι , και όχι τα ΙΙ.......

    και εγω ειμαι σε αναζητηση ελαστικων...εχω καταληξει μεταξυ michelin sirac(εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος με 14000km....) και michelin anakee 2(anakee Ι εχουνε αποσυρθει κυριε προεδρα)...

  11. #1316
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269

    Σβυσιματάκια...

    Τελευταία και περισσότερο στις εκκινήσεις και σε κάτι ψιλοξερόγκαζα η μοτοσυκλέτα σβύνει ξαφνικά σαν να στερεύει απο καύσιμο ή ρευμα κάτι...Οχι κάτι καθημερινό αλλά τόσο συχνό ωστε να με ανησυχεί. Αλλάζοντας τον τρόπο οδήγησης (λίγο πιο τσαμπουκαλεμένα) το πρόβλημα μειώθηκε...Ιδέα μου μπήκε;
    Καλώς - κακώς μαθαίνω το μηχανάκι ακόμα (5000km) με τα μαμίσια ελαστικά (tourance) με οτι αυτό συνεπάγεται.
    Υπάρχει άραγε κανένα μαγικό λαστιχάκι με καλύτερη συμπεριφορά στο χώμα (και στο βρεγμένο όσο μπορεί) δίχως να πουλάει πολλά απο την άσφαλτο; Να το πληρώσουμε ρε παιδί μου δε λέω! (αλλά να κρατάει τουλάχιστον 10-15.000km)
    Μπορεί να ρωτάω πολλά & συγκχεχημένα αλλά έτσι μου βγήκε.
    Τέλος μέσα στην πόλη αρχίζει και με κουράζει η μετάδοση μιας και πέρα απο το ανέβα-κατέβα (μονοκύλινδρο,οκ πάσο και γι'αυτό το επέλεξα) έχω την αίσθηση πως ειδικά η πρώτη είναι πολύ κοντή. Τι διάολο αν την αβαντάρανε άλλο δεν θα ανταποκρινόταν με τέτοια ροπή αξιοπρεπώς; ) Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Γραναζοαλύσιδα στην επόμενη αλλαγή θα μου πείτε...Δεν μπορώ απλά να 'πειράξω' την 1η και την 2α; Εκείνη η ρουφιάνα η 4η ζήτημα είναι αν μ'εχει δει πάνω απο 15' συνολικά.
    Πολλά ρωτάω;

  12. #1317
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
    (anakee Ι εχουνε αποσυρθει κυριε προεδρα)...
    Βρίσκεις ακόμη φίλτατε.....και μάλιστα φρέσκα
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  13. #1318
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210

    Re: Σβυσιματάκια...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Τελευταία και περισσότερο στις εκκινήσεις και σε κάτι ψιλοξερόγκαζα η μοτοσυκλέτα σβύνει ξαφνικά σαν να στερεύει απο καύσιμο ή ρευμα κάτι
    Ανέβασε το ρελαντί κάνα 200 rpm.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;
    Εξάτμιση...εξάτμιση...εξάτμιση........(τρις).....
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  14. #1319
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.776

    Re: Σβυσιματάκια...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Τελευταία και περισσότερο στις εκκινήσεις και σε κάτι ψιλοξερόγκαζα η μοτοσυκλέτα σβύνει ξαφνικά σαν να στερεύει απο καύσιμο ή ρευμα κάτι...Οχι κάτι καθημερινό αλλά τόσο συχνό ωστε να με ανησυχεί. Αλλάζοντας τον τρόπο οδήγησης (λίγο πιο τσαμπουκαλεμένα) το πρόβλημα μειώθηκε...Ιδέα μου μπήκε;
    Καλώς - κακώς μαθαίνω το μηχανάκι ακόμα (5000km) με τα μαμίσια ελαστικά (tourance) με οτι αυτό συνεπάγεται.
    Υπάρχει άραγε κανένα μαγικό λαστιχάκι με καλύτερη συμπεριφορά στο χώμα (και στο βρεγμένο όσο μπορεί) δίχως να πουλάει πολλά απο την άσφαλτο; Να το πληρώσουμε ρε παιδί μου δε λέω! (αλλά να κρατάει τουλάχιστον 10-15.000km)
    Μπορεί να ρωτάω πολλά & συγκχεχημένα αλλά έτσι μου βγήκε.
    Τέλος μέσα στην πόλη αρχίζει και με κουράζει η μετάδοση μιας και πέρα απο το ανέβα-κατέβα (μονοκύλινδρο,οκ πάσο και γι'αυτό το επέλεξα) έχω την αίσθηση πως ειδικά η πρώτη είναι πολύ κοντή. Τι διάολο αν την αβαντάρανε άλλο δεν θα ανταποκρινόταν με τέτοια ροπή αξιοπρεπώς; ) Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Γραναζοαλύσιδα στην επόμενη αλλαγή θα μου πείτε...Δεν μπορώ απλά να 'πειράξω' την 1η και την 2α; Εκείνη η ρουφιάνα η 4η ζήτημα είναι αν μ'εχει δει πάνω απο 15' συνολικά.
    Πολλά ρωτάω;
    Λάστιχο για χώμα και για βρεγμένο που να κρατάει 10.000-15.000 είναι λίγο δύσκολο. Το tourance είναι καλό και στεγνό και ικανοποιητικό σε χώμα μέτριο σε βρεγμένο και έχει καλή διάρκεια στο ταξίδι. Εγώ πάντως θα ακούσω τον πρόεδρο και την επόμενη φορά θα βάλω αυτά που λέει.

    Η πρώτη δεν είναι κοντή, το αντίθετο θα έλεγα.
    Sent from me using a computer.

  15. #1320
    Auribus TENERE Lupum Το avatar του/της gelcat
    Εγγραφή
    08/11/2009
    Μηνύματα
    165
    Ερώτηση προς Αξιοσέβαστο κ. ΠΡΟΕΔΡΑ ως γνώστη και ακολουθώντας την συμβουλή του daz που λέει " Εγώ πάντως θα ακούσω τον πρόεδρο και την επόμενη φορά θα βάλω αυτά που λέει"
    Λοιπόν,
    Έχω αυτό:
    Εξάτμιση x-racing titanio, μονή χωρίς καταλύτη 330? (συμπεριλαμβάνονται τα μεταφορικά) παράδοση σε μια εβδομάδα. Nα την πάρω?
    Πόσο πειράζει που δεν έχει καταλύτη?
    thnx
    HERE I AM AGAIN

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 17:07
  2. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF