Σελίδα 9 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 559

Θέμα: Chaos, το 1ο ελληνικό hypercar

  1. #121
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Δεδομένου του καγκουροκοινού, μάλλον από TDM...
    Ναι αλλά από tdm θα χρειατεί δυο κινητήρες. Από vstrom θα χρειαστεί μια κομμένη έκδοση του 650. Αυτός έφτιαξε απλά το πλαίσιο, να αντέχει τόση ιπποδύναμη και τα ηλεκτρονικά για να τη δαμάσουν.
    Sent from me using a computer.

  2. #122
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά από tdm θα χρειατεί δυο κινητήρες. Από vstrom θα χρειαστεί μια κομμένη έκδοση του 650. Αυτός έφτιαξε απλά το πλαίσιο, να αντέχει τόση ιπποδύναμη και τα ηλεκτρονικά για να τη δαμάσουν.
    Ρε σουπιά, άσχετο, εσύ που το ΄χεις με τα εργαλεία... υπάρχει κανας καλός πριτσιναδόρος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρείας; Να μωρέ, είπα να φτιάξω ένα υπερηχητικό stealth και το θέλω για τα φτερά και την άτρακτο...

  3. #123
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ρε σουπιά, άσχετο, εσύ που το ΄χεις με τα εργαλεία... υπάρχει κανας καλός πριτσιναδόρος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρείας; Να μωρέ, είπα να φτιάξω ένα υπερηχητικό stealth και το θέλω για τα φτερά και την άτρακτο...
    Όχι αλλά ξέρω τον αρχιμηχανικό της nasa που είναι Ελληνας και περιμένει την πρώτη ευκαιρία για να έρθει να αναλάβει ένα ελληνικό προτζεκτ.
    Sent from me using a computer.

  4. #124
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Όχι αλλά ξέρω τον αρχιμηχανικό της nasa που είναι Ελληνας και περιμένει την πρώτη ευκαιρία για να έρθει να αναλάβει ένα ελληνικό προτζεκτ.
    Αμ΄έτσι πες μου... κι έλεγα "ρε γιατί τώρα τελευταία δεν ακούμε για ανατινάξεις space shuttles"... πήγε το άξιο Ελληνόπουλο και τους άνοιξε τα μάτια, τους έκανε ανθρώπους... μου κάνει, πες του να με πάρει στο κινητό, ή να με κάνει add...

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ρε σουπιά, άσχετο, εσύ που το ΄χεις με τα εργαλεία... υπάρχει κανας καλός πριτσιναδόρος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ εταιρείας; Να μωρέ, είπα να φτιάξω ένα υπερηχητικό stealth και το θέλω για τα φτερά και την άτρακτο...
    Σε πρώτη ανάγνωση διάβασα υπερελαφρύ stelth και πήγε αλλού το μυαλό μου.https://www.youtube.com/watch?v=Au0vMHq5m08

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Σε πρώτη ανάγνωση διάβασα υπερελαφρύ stelth και πήγε αλλού το μυαλό μου.https://www.youtube.com/watch?v=Au0vMHq5m08
    Αυτό που προβάλεις είναι αξιέπαινη προσπάθεια να ξέρεις...

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Αυτό που προβάλεις είναι αξιέπαινη προσπάθεια να ξέρεις...
    Φυσικά ,αν και αρχικά το τρακάρισα με κάτι απίστευτες περιγραφές από άσχετους ""δημοσιογράφους"" που γράφανε ότι να ναι περί stelth ελληνικού μαχητικού κλπ

  8. #128
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Φυσικά ,αν και αρχικά το τρακάρισα με κάτι απίστευτες περιγραφές από άσχετους ""δημοσιογράφους"" που γράφανε ότι να ναι περί stelth ελληνικού μαχητικού κλπ
    Στην Ελλάδα, κατά βάση οι δημοσιογράφοι είναι παντελώς άσχετοι...το μόνο μη άσχετο είναι το payroll τους.

  9. #129
    Δεν χρειάζεται καν κινητήρα το hypercar με ελληνική ΨΥΧΉ για να πατήσει ΟΛΑ τα βάρβαρα σαπάκια
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #130
    Νέο μέλος Το avatar του/της VFR_
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    6
    Eϊναι πολύ στενόχωρο να βλέπεις κοινό να ψάχνει ''θρησκεία'' εν έτη 2021.
    Θα μου πεις, και ο Ρόσσι, και ο Μαρκ, και ο Σέννα, όλοι ήταν κάποια μορφής θρησκείας. Όλοι βέβαια με αποτελέσματα και όχι αγώνες σε Playstation...
    Εδώ έχουμε τον μοναδικό τύπο, που χωρίς αποτελέσματα και πολύ μέλι, έχει αποκτήσει πρόσβαση σε χρήματα. Επικίνδυνο τουλάχιστον.

    Τουλάχιστον για τα εκτυπωμένα και το autoclave απο σωλήνα αποχέτευσης βιολογικού καθαρισμού στο Qatar, θα έπρεπε να ντρέπεται. Δαγκάνα λέει που ακόμα και το χρώμα του υλικού είναι λάθος. Ωστόσο μαθηματικά μανάβη. Η δαγκάνα λέει απο μαγνήσιο 2.5 κιλά. Απο αλουμίνιο είναι 12. Άρα λέει είμαστε 10 φορές κάτω. H ίδια η Bugatti έχει 2,9 εκτυπωμένη λειτουργική, και όχι τασάκι για ηλεκτρονικά τσιγάρα, και λέει ότι η συμβατική της απο αλουμίνιο είναι 4,9 κιλά. 12 κιλά πρέπει να είναι φάση Αυγουστιάτικο καρπούζι απο την Αμαλιάδα.

    Κάποτε, επι εποχής Jaguar στην F1, είχα την τύχη να βρεθώ στο εργοστάσιο τους. 2003 - 2004. Στα τελευταία τους δηλαδή στην F1. Το video του SariμπαΛίδη που δείχνει τα μέσα της εταιρίας, είναι κωμωδία. Δίπλα στα γραφεία το ψυγείο λέει και το autoclave που κλείνει με μεντεσέδες απο το ΙΚΕΑ, και αν κάνει μπαμ θα ανατιναχτούν οι οθόνες της alienware ξέρω γω. Τέτοιο δωμάτιο σχεδιασμού CAD ωστόσο, μόνο σε κάτι StarTrek. Η οθόνη στα 4 μέτρα απέναντι στον τοίχο.

    Απο την άλλη, με τόσο ντόρο και τόση βλακεία, του βγάζω το καπέλο. Μπορεί σε 1 χρόνο να κοροϊδέψεις απο τον κάθε τύπο που κάθεται και σκέφτεται τον Αρχιμήδη στην μπανιέρα, μέχρι τον πρωθυπουργό της χώρας...

    Λυπάμαι τα πιτσιρίκια που τον πιστεύουν. Λυπάμαι τους γονείς που τον πιστεύουν. Λυπάμαι που τρώει χρήμα. Απο την άλλη, δεν ξέρω αν πρέπει να λυπάται κανείς. Το μόνο που πραγματικά με εξοργίζει απίστευτα, σε βαθμό δεν ξέρω κι εγώ πόσο, είναι ότι χαλάει το Ελληνικό όνομα έξω και γ@μ@ει πραγματικά εταιρίες που μάχονται να κάνουν εξαγωγές στον μηχανοκίνητο αθλητισμό. Και είναι ειλικρινά εξοργιστικό ότι αν πουλήσεις σήμερα στην Ιταλία, και πάρεις χρήματα και φύγεις, δεν μπορεί κανείς να κινηθεί νομικά. Θα του πάρει χρόνια και αν και εφόσον και όταν. Κάτι τέτοιοι θέλουν μάζεμα άμεσα.

    9 άτομα, 90 ξένοι. Τώρα 9 άτομα, 900 ξένοι. Αυτός θέλει 300, δηλαδή.... μούμπλε μούμπλε... 30.000 άτομα! Ξέρω όμως τι κάνει. Ποιο πιθανό είναι να έχει 9 και να καβατζάρει μισθοδοσία για 900. Αυτό το καταλαβαίνω.

    Το χάλι μου μέσα γαμώτη...
    -0o-

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Ανεβηκε βιντεο κ με το ηλεκτρικο που θα βγαλει…κ τα βαζει σε παραγωγη τελος του 2022…
    Εδω με εναν κορονοιο τραβιομαστε 3 χρονια, ενα κωλοδικαστηριο για να τελεσιδικησει θελει καμια 7ετια κ αυτος σε ενα χρονο θα φτιαξει εργοστασια κ θα βγαζει κ παραγωγη… Το παραδοξο ειναι οτι στα σχολια κατω απο αυτο το βιντεο δεν υπαρχει κραξιμο… ετσι για να ασχολουμαστε με κατι να χουμε να λεμε

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.549
    https://youtu.be/88fWUZhYb04

    Αν και 25 λεπτά βλέπεται ευχάριστα πιστεύω.. και δίνει μια εικόνα το που μπορεί να φτάσει κάποιος πουλώντας "αέρα".. και ποιοι μπορεί να φάνε το παραμύθι..

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Κολοκυθια τουμπανα ... ΕΛΛΗΝΙΚΟ HYPERCAR με website αισθητικης καλλιτεχνικων 1ης Γυμνασιου made in Romania.

    pew pew pew pew pew pew !!!

  14. #134
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Ο καιρός γαρ εγγύς... εγγύτερα από ποτέ! Θα δείξει αύριο αν η ημερομηνία των αποκαλυπτηρίων ήταν σοφή επιλογή, ή αν η 1η Απριλίου θα ήταν πιο ενδεδειγμένη σημειολογικά...

    Αν και όλα δείχνουν ότι η διαδικτυακή αποκάλυψη θα είναι φωτογραφίες και τίποτα άλλο... Σε ένα μοντέλο που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι είναι έτοιμο και έχει τσουλήσει, αφού έλεγε ότι θα το παρουσίαζε στην έκθεση της Γενεύης, αλλά του το χάλασε ο κορωνοιός. Αλλά ο διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες, κι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ για να τις αμελήσει κάποιος σκεπτόμενος...

    Εϊδα και μια μίνι συνέντευξη με τον Σαρημπατέτοιο, που μιλάει για το ηλεκτρικό αυτοκίνητο πόλης που ΘΑ ξεκινήσει να παράγεται τέλος του '22. Ξεφύλλισε κάτι χαρτιά που έδειχναν ένα κύβο με 4 ρόδες, είπες ότι προς το παρόν δεν ξέρει αν θα κάνει εξαγωγές γτ σκοπός του είναι η κάλυψη των εγχώριων αναγκών (η Ελλάδα πρώτη...), αλλά την τιμή διάθεσης την ξέρει από τώρα, θα κοστίζει 28 χιλιάρικα...κι ας μην υπάρχει ούτε βίδα ολοκληρωμένη από το αυτοκίνητο...

    Είχε και ολίγον από Chaos η συνέντευξη, εντάξει, δεν ήξερα πως να αντιδράσω εκεί που είπε ότι αποφάσισε την αποκάλυψη διαδικτυακά, επειδή ξένοι βιομηχανικοί κατάσκοποι έκλεψαν τα σχέδια ευρεσιτεχνιών που είχε καταθέσει στο εξωτερικό... To υφάκι, συνδυασμός "γαμάω και δέρνω σαν το Σπαλιάρα", αλλά είμαι ταπεινός σαν ήρωας του Νίκου Ξανθόπουλου και καλό παιδί σαν τον Γιάννη τον Πλούταρχο, συνεχίζει να υπάρχει και γίνεται ακόμα χειρότερο...

    Ακόμα πιο τραγικά ήταν τα σχόλια, ανατριχιασμένοι από εθνική υπερηφάνεια, τσουτσουριασμένοι από εθνικιστική καύλα, 17χρονοι που τον παρακαλούν να τους κρατήσει μια θέση εργασίας και τον έχουν αφίσα στο δωμάτιο αντί για την Κατερίνα Στικούδη, κάποιοι άλλοι τον έχουν κάνει Θεό, όπως είχε κάνει η Κατερίνα Στανίση κάποιον - δεν μάθαμε ποτέ ποιος ήταν, πάντως το σουξέ το έκλεψε ο Μαζωνάκης... άλλος έγραφε επί λέξει "α ρε Πανόπουλε πως τους πετσόκοψες έτσι" , ένας τερματισμένος έγραφε "πάμε (όλοι μαζί) να εξαφανίσεις (εσύ μόνος σου Πανόπουλε) την αυτοκινητοβιομηχανία της Γερμανίας, βγάλε και πολυτελή μοντέλα να χτυπήσεις Mercedes"...

  15. #135
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.198
    Εγώ το Σπαλιάρα τον καμαρώνω να είμαι ειλικρινής..

Σελίδα 9 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2010, 11:15
  2. Το πρώτο ελληνικό WebComic
    από loumex στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2008, 13:09
  3. ΥπαρΧει Διαφορα Στο Ελληνικο Cbr 600 F Kai Το Γερμανικο???
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2005, 12:13
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF