Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 139

Θέμα: Μετακίνηση μοτοσυκλέτας από τρίτο άτομο

  1. #121
    δικιο εχεις, αλλα απο τα λεγομενα των αστυνομικων περισοτερο γαμοσταυριζα την τυχη μου

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Βασικο ειναι στην περιπτωση αυτη η αστυνομια να κανει καταγραφη των σημαδιων που υπαρχουν στο δρομο και στο μηχανακι και στο ΙΧ λεπτομερως και αυτο μπορεις να το ζητησεις για να κινηθεις δικαστικα αλλα αν δεν εχεις μαρτυρα ειναι θολα τα πραγματα.

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    το βασικο που ξεχνατε ολοι σας ειναι οτι οταν καποιος χτυπαει ενα σταθμευμενο αυτοκινητο/μηχανη, δηλ χωρις να ειναι ο οδηγος του μεσα, ο κοκ του δινει το δικαιωμα να ειδοποιησει την τροχαια/ασφαλεια/τον ιδιοκτητη μεσα σε ενα 24ωρο για την ζημια που του εκανε.
    Οποτε αν δειτε καποιον να χτυπαει και να φευγει δεν μπορειτε να του πειτε τπτ


    μπορειτε ομως να κρατησετε την πινακιδα, ωστε αν δεν επικοινωνησει να του κανει αγωγη ο ιδιοκτητης

  4. #124
    Να ρωτησς κ εγω κατι.δεν εχει να κανει με μετακινηση μοτοσυκλετας,αλλα για το θεμα του παρκινγκ.ειναι ενας τυπος στη γειτονια,ο οποιος ειναι γενικως μαλακας κ ρουφιανος,ο οποιος εχει 3-4 αυτοκινητα. Εχει ενα παρκινγκ που παιρνει δυο αμαξια,αλλα επειδη δεν τα χρησιμοποιει ολα συνεχεια,αφηνει το ενα κουκουλωμενο μπροστα απο το σπιτι μου και τα αλλα απο πισω στη σειρα,μπροστα στο δικο του. Αςμην μπουμε στον κοπο να αναλυσουμε το ποσο ηλιθιος ειναι που το κανει αυτο,στην τελικη ειναι νομιμος,απλα δεν εχει φιλοτιμο. Το θεμα ειναι οτι εχει φτιαξει μια ραμπιτσα απο σιδερο,για να ανεβαινει το αμαξι το πεζοδρομιο και να μπαινει στο παρκινγκ. Το θεμα ειναι οτι επειδη ανεβαζς κ εγω τη μηχανη απο εκει κ τον ενοχλει το γκουβ που κανει το σιδερο οταν περναω,βαζει πλεον το αμαξι ακρη ακρη στη ραμπα,το μισο πανω στο πεζοδρομιο και το αλλο μισο στο δρομο,ωστε να μην χωραω. Θελω να μου πειτε κατα ποσο μπορει αυτη η ραμπα να ειναι νομιμη.. θα του φερω την αστυνομια συντομα γιατι κλεινει ολο το πεζοδρομιο κ δε χωραει πεζος να περασει απο εκει.δεν ειμαι ρουφιανος,αλλα και η μαλακια εχει τα ορια της.

  5. #125
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
    [B],βαζει πλεον το αμαξι ακρη ακρη στη ραμπα,το μισο πανω στο πεζοδρομιο και το αλλο μισο στο δρομο,


    Αυτη ειναι η παρανομια του.Τα υπολοιπα ειναι καραμελες.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #126
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    αν δεν έχει πάρει άδεια απο δήμο και ΕΛ.ΑΣ το ραμπάκι είναι παράνομο και πρέπει να ξηλωθεί. Υπάρχει και τσουχτερό πρόστιμο για αυτό.

    όμως δεν μπορώ να μην το πω... σε ενοχλέι το ραμπάκι ή σε ενοχλεί πως δεν σε αφήνει να ανέβεις απο το δικό του ραμπάκι;

    Τεσπα... το ραμπάκι χωρίς άδεια απο δήμο είναι παράνομο και μπορεί να ξηλωθεί. Πριν όμως φτάσεις στο θέμα καταγγελία γιατί δεν μιλάς με τον ίδιο να τον ρωτήσεις αν μπορείς να το χρησιμοποιείς και εσύ; Μερικές φορές τα πράγματα λύνονται πολύ απλά και με διάλογο.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #127
    με ενοχλει το φερσιμο του γενικως. Δε με ενοχλει το ραμπακι,ουτε μου χαλαει την αισθητικη. Με ενοχλει η αναισθησια του,γιατι ενω ψαχνουν ολοι για παρκινγκ κ αυτος εχει γκαραζ,τα αφηνει και τα 4 αμαξια εξω. Χωρια οτι εχει κανει καταγγελιες στους γειτονες,για καποιες οικοδομικες εργασιες.

  8. #128
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
    Να ρωτησς κ εγω κατι.δεν εχει να κανει με μετακινηση μοτοσυκλετας,αλλα για το θεμα του παρκινγκ.ειναι ενας τυπος στη γειτονια,ο οποιος ειναι γενικως μαλακας κ ρουφιανος,ο οποιος εχει 3-4 αυτοκινητα. Εχει ενα παρκινγκ που παιρνει δυο αμαξια,αλλα επειδη δεν τα χρησιμοποιει ολα συνεχεια,αφηνει το ενα κουκουλωμενο μπροστα απο το σπιτι μου και τα αλλα απο πισω στη σειρα,μπροστα στο δικο του. Αςμην μπουμε στον κοπο να αναλυσουμε το ποσο ηλιθιος ειναι που το κανει αυτο,στην τελικη ειναι νομιμος,απλα δεν εχει φιλοτιμο. Το θεμα ειναι οτι εχει φτιαξει μια ραμπιτσα απο σιδερο,για να ανεβαινει το αμαξι το πεζοδρομιο και να μπαινει στο παρκινγκ. Το θεμα ειναι οτι επειδη ανεβαζς κ εγω τη μηχανη απο εκει κ τον ενοχλει το γκουβ που κανει το σιδερο οταν περναω,βαζει πλεον το αμαξι ακρη ακρη στη ραμπα,το μισο πανω στο πεζοδρομιο και το αλλο μισο στο δρομο,ωστε να μην χωραω. Θελω να μου πειτε κατα ποσο μπορει αυτη η ραμπα να ειναι νομιμη.. θα του φερω την αστυνομια συντομα γιατι κλεινει ολο το πεζοδρομιο κ δε χωραει πεζος να περασει απο εκει.δεν ειμαι ρουφιανος,αλλα και η μαλακια εχει τα ορια της.
    Τα πράγματα είναι απλά!!!
    Φωνάζεις την αστυνομία, του ρίχνει κλήση γιατί έχει παρκάρει στο πεζοδρόμιο (μην κάνεις τη μαλακία και έχεις και εσύ τη μηχανή σου στο πεζοδρόμιο!!!) και την ίδια στιγμή το παίζεις Αρτέμης Μάτσας και λες και για το ραμπάκι το οποίο είναι καραπαράνομο!!! Τους πετάς και ένα "ένα βράδυ κόντεψε να τσακιστεί με δαύτο η μάνα μου" και άστον να τρέχει!!!
    Φυσικά...θα έχεις αντίποινα!!! Σε αυτήν την περίπτωση του λες του παπάρα να κάτσει στα αυγά του γιατί (ειδικά σε ότι έχει να κάνει με τη μηχανή σου!) γιατί ήδη η αστυνομία έχει τα στοιχεία του!!!
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    κατι περιπτωσεις που μου ετυχαν και τις εγραψα σε μια αλλη συζητηση στο ιδιο φορουμ

    αντε ενας ακομα.εμενα μου ετυχε το εξης τρελο.ειχα την μηχανη παρκαρισμενη στον δρομο ,καθετα στο πεζοδρομιο κατω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε δυο αυτοκινητα με πολυ κενο αναμεσα μας αλλα ουτε σμαρτ δεν χωρουσε να μπει.καποιος παλιομπασταρδος νομιζε οτι μπορουσε να παρκαρει οποτε παιρνει την μηχανη ,που η πισω ροδα ηταν δεμενη με αλυσιδα,και την σκουνταει στην μεση του δρομου.ειδε αποειδε δεν μπορεσε να βαλει το αμαξι του οποτε την εκανε .φευγοντας φυσικα δεν μπηκε καν στον κοπο να την βαλει πισω στην θεση της και την αφησε στην μεση του δρομου φευγοντας την τραβαει κιολας μια και την ριχνει και κατω και φευγει κυριος!!!.ενας γειτονας που τα ειδε ολα μου τα ειπε την αλλη μερα.η μηχανη ηταν ξαπλωμενη ολο το βραδυ στη μεση του δρομου γινοτανε ενας πανικος γιατι δεν μπορουσε κανενας να περασει και ουτε μπηκε κανεις στην ιδεα να την σηκωσει!!!!
    τα αποτελεσματα?? πισω ζαντα σακατεμενη ακτινες στραβες απο την αλυσιδα η αλυσιδα δεν ξεμπλεκε με τιποτα αναγκαστηκα να την κοψω,παντου γρατζουνιες ,σπασμενα πλαστικα,και ξεχεσμα στην δουλεια γιατι αργησα γιατι δεν μπορουσα να παρω την μηχανη να παω αφου ειχε μπλεχτει η αλυσιδα ,μπροστινο φτερο και πλαινο καπακι σπασμενα .αμα τον πιασεις αυτον τον μαλακα τι τον κανεις μετα???
    το πιο τρελλο παλι παρκαρισμενος στον δρομο καθετα στο πεζοδρομιο πισω απο θεση παρκινγκ αναπηρου μπροστα απο ενα αλλο αμαξι παλι δεν χωραγε αυτοκινητο αναμεσα.φευγει ο αναπηρος μενει η θεση κενη.ερχεται ο ξυπνιος με το κουτι του προσπαθει να βαλει αναμεσα βγαζει φυσικα την μηχανη μου και την παραταει στην μεση του δρομου .φυσικα εκανε καμποση ωρα για αυτο γιατι ειχα κλειδαρια στα δισκοφρενα.βαζει το κουτι και πιανει την μιση θεση του αναπηρου και βαζει και την μηχανη μου ακριβως πανω στην θεση του αναπηρου!!!! να φαω και προστιμο δηλαδη αν γινει τιποτα και καλεσει ο αναπηρος αστυνομια.ευτυχως τον πετυχαινω στα τελευταια πανω που κλειδωνε το αμαξι του ο σκατοφλωρος παω ανεβαινω πανω στο καπω του ορθιος τον κοιταω και του λεω μιλα ,πες κατι αμα θες τωρα!!!!χεστηκε !!!!! τελικα εφαγε κατι ψιλες πηρε το αμαξι του εβαλε την μηχανη στην θεση της υπογραψε δηλωση για τυχων ζημιες και την εκανε.

  10. #130
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Δικαίωμα να μας αγγίξουν/αγγίξουμε ξένη περιουσία δεν έχει/έχουμε κανένας. Αν μας την ρίξουν τη μηχανή και υπάρχει μάρτυρας βουρ για μήνυση-δεν ξέρω όμως τι μπορεί να γίνει σε περίπτωση που ο κάτοχος είναι και ο μοναδικός μάρτυρας και δεν καταφέρει να πιάσει τον υπαίτιο επ αυτοφόρω . Σε περιπτώσεις καφρογειτόνων εν αρχή ήν ο λόγος δηλαδή στα πλαίσια καλής θέλησης πιάνουμε το γείτονα και του εξηγούμε όμορφα το πρόβλημα (είχαμε πρόβλημα κι εμείς παλιά και ξέρω - τώρα έχουν δείχνουν να έχουν ηρεμησει ) . Αν πάλι δεν παίρνει από λόγια και είναι και παράνομος το λόγο έχει η νομική οδός.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #131
    αυτο με το παρκαρισμα ειναι ενα θεμα και κυριως τις μεγαλητερες π@π@ριες τις ακους απο ατομα που δεν εχουν μηχανη !!!Π.Χ ειναι ενας Μ@Λ@Κ@Σ ο οποιος εχει μαγαζι κατω απο το σπιτι μου και μου τι λεει συνεχεια παρε την μηχανη απο εδω γιατι????γιατι οταν την βαζεις μπροστα εκτος το οτι μυριζει το μαγαζι καυσαεριο θα σπασεις και καμια βιτρινα !!!ΟΠΑ ρε μεγαλε τη ειναι η βιτρινα απο χαρτι ελεος και το καλυτερο ειναι οτι μενω στο κεντρο και μου λεει για καυσαεριο ο μλκ!!
    «Δεν υπάρχει ευκολότερο πράγμα από το να ξεγελάει κανείς τον εαυτό του.

    Γιατί ό,τι επιθυμούμε, πρόθυμα και το πιστεύουμε.

    Η πραγματικότητα, όμως, πολλές φορές είναι διαφορετική.»

    Δημοσθένης


    cbrxx.darkbb.com

  12. #132
    παραβιαση ιδιωτικου ασυλου αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει ενας φιλος αστυνομος λεγετε οταν σου μετακινησουν μηχανη η και αυτοκινητο.μπορεις να κανεις μυνηση αλλα μονο με μαρτυρες η αν το ειδες ο ιδιος

  13. #133
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    παραβιαση ιδιωτικου ασυλου αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει ενας φιλος αστυνομος λεγετε οταν σου μετακινησουν μηχανη η και αυτοκινητο.μπορεις να κανεις μυνηση αλλα μονο με μαρτυρες η αν το ειδες ο ιδιος
    ή κάτι δεν σου είπε σωστά ή κάτι δεν κατάλαβες. Το μόνο που ισχύει σε αυτό είναι φθορά ξένης περιουσίας και ο σχετικός νόμος με αυτό και τίποτα παραπάνω. Ιδιωτικό άσυλο δεν υπάρχει (για πολλοστή φορά) σε Ι.Χ. και μοτό εκτός και αν μένεις (διαμονή κατοικία) σε αυτά.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #134
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Το μόνο που ισχύει σε αυτό είναι φθορά ξένης περιουσίας και ο σχετικός νόμος με αυτό και τίποτα παραπάνω.
    ΑΝ βέβαια, ΑΝ, υπάρχει φθορά.

  15. #135
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    αποπειρα κλοπης δεν μπορει να θεωρηθει???

    αντε και δεν στην ριχνει δηλαδη και δεν σου κανει ζημια, αλλα την σηκωνει και την παει μια βολτα
    100 μετρα παρακατω.

    ολα καλα και μελι γαλα
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2007, 10:40
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2007, 12:15
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 15:31
  4. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF