Σελίδα 98 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 488893949596979899100101102103108 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.456 έως 1.470 από 2050

Θέμα: Xt 660 Z Aftermarket

  1. #1456
    Auribus TENERE Lupum Το avatar του/της gelcat
    Εγγραφή
    08/11/2009
    Μηνύματα
    165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Και γαμώ τα τιμόνια μεγάλε! Στα + ότι με την απουσία της μπάρας ανάσανε το καντράν!

    Πόσο πήγε το μαλλί τα πάντα όλα κομπλέ;
    (τιμόνι, βάσεις, μανέτες)
    τιμόνι 90
    βάσεις 40
    μανετες περίπου 80€ η μια
    HERE I AM AGAIN

  2. #1457
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269

    Ωραίος!

    Τιμονάκι και βασούλες 130€. Ωραία επένδυση.
    Οι μανέτες είναι κούκλες και πανάκριβες!
    Μόνος τα πέρασες;

  3. #1458
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2003
    Μηνύματα
    22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gelcat
    ..και τώρα παρακαλώ μια ερώτηση: έχω μονή εξάτμιση χωρίς καταλύτη,
    αν βάλω power commander πρέπει να απενεργοποιήσω τον αισθητήρα λ?
    Πρέπει να κάνεις χαρτογράφηση σε δυναμόμετρο και για να γίνει σωστά πρέπει να απενεργοποιηθεί
    ο αισθητήρας λ καθώς και το AIS (AIR INDUCTION SYSTEM). Μετά όμως τον ενεργοποιείς πάλι χωρίς πρόβλημα.
    Αν θες μπορείς να τον απενεργοποιήσεις μόνιμα με ένα O2-Sensor eliminator .

  4. #1459
    Auribus TENERE Lupum Το avatar του/της gelcat
    Εγγραφή
    08/11/2009
    Μηνύματα
    165

    Re: Ωραίος!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Αμφίσημος
    Τιμονάκι και βασούλες 130€. Ωραία επένδυση.
    Οι μανέτες είναι κούκλες και πανάκριβες!
    Μόνος τα πέρασες;
    Με βοήθησε φίλος παληός μηχανόβιος.
    HERE I AM AGAIN

  5. #1460
    Auribus TENERE Lupum Το avatar του/της gelcat
    Εγγραφή
    08/11/2009
    Μηνύματα
    165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stmad
    Πρέπει να κάνεις χαρτογράφηση σε δυναμόμετρο και για να γίνει σωστά πρέπει να απενεργοποιηθεί
    ο αισθητήρας λ καθώς και το AIS (AIR INDUCTION SYSTEM). Μετά όμως τον ενεργοποιείς πάλι χωρίς πρόβλημα.
    Αν θες μπορείς να τον απενεργοποιήσεις μόνιμα με ένα O2-Sensor eliminator .
    Το AIS έχει ήδη βγεί εκτός, για δυναμόμετρο το ψάχνω
    HERE I AM AGAIN

  6. #1461

    καλησπερα σε ολους.....

    καλησπερα σε ολους και απο μενα...μετα απο καιρο ξανα μαζι...
    χωρις να κανω διαφημιση αγορασα αυτο το σετακι για προεκταση για τους καθρεπτες.....αρκετα βολικο το βρηκα,ιδιατερα για οσους ειναι +1.90 και απο τιμη σουπερ.....

    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWNX%3AIT

  7. #1462
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Παιδιά καλησπέρα.Κάηκε η λάμπα στη μεσαία σκάλα και δεν ξέρω τί να βάλω για καλύτερο φως.Η μηχανή από μαμά έχει μια osram h7 55w.Τί να βάλω?Βρίσκω αυτή , αυτή , αυτή ,αλλά και κάτι τέτοιο στο οποίο όμως θα χρειαστώ τη βοήθειά σας να μου πείτε τί ταιριάζει στο τενερε...
    HELP!

  8. #1463
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
    Παιδιά καλησπέρα.Κάηκε η λάμπα στη μεσαία σκάλα και δεν ξέρω τί να βάλω για καλύτερο φως.Η μηχανή από μαμά έχει μια osram h7 55w.Τί να βάλω?Βρίσκω αυτή , αυτή , αυτή ,αλλά και κάτι τέτοιο στο οποίο όμως θα χρειαστώ τη βοήθειά σας να μου πείτε τί ταιριάζει στο τενερε...
    HELP!
    Το τελευταίο απλά το ξεχνάς. Ούτε να το σκέφτεσαι δλδ. Τα υπόλοιπα που έβαλες δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Η μεσαία θα καίγεται πάντα γιατί είναι συνεχώς αναμμένη. Εμένα μου κάηκε σε ταξίδι και έβαλα μια με 3 ευρώ. Τι να σου πω διαφορά δεν είδα. Ακόμα αυτή έχω.

    Αν θέλεις να βελτιώσεις τα φώτα σου και να "βλέπεις" στα σκοτάδια αντί να πετάξεις τα λεφτά σου άδικα σε λαμπάκια βάλε προβολάκια να ξεμπερδεύεις.

    Προβολάκια led έτσι? Αν θέλεις πες να ψάξω να σου βρω κάποια καλά μοντέλα με καλή απόδοση ή κάποια ακριβότερα αλλά με ρυθμιζόμενη ένταση.
    Sent from me using a computer.

  9. #1464
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Το τελευταίο απλά το ξεχνάς. Ούτε να το σκέφτεσαι δλδ. Τα υπόλοιπα που έβαλες δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Η μεσαία θα καίγεται πάντα γιατί είναι συνεχώς αναμμένη. Εμένα μου κάηκε σε ταξίδι και έβαλα μια με 3 ευρώ. Τι να σου πω διαφορά δεν είδα. Ακόμα αυτή έχω.

    Αν θέλεις να βελτιώσεις τα φώτα σου και να "βλέπεις" στα σκοτάδια αντί να πετάξεις τα λεφτά σου άδικα σε λαμπάκια βάλε προβολάκια να ξεμπερδεύεις.

    Προβολάκια led έτσι? Αν θέλεις πες να ψάξω να σου βρω κάποια καλά μοντέλα με καλή απόδοση ή κάποια ακριβότερα αλλά με ρυθμιζόμενη ένταση.
    Έλα ρε φίλε κι απελπίστηκα ότι δεν υπάρχει ψυχή στο φόρουμ...Το τελευταίο γιατί όχι?Στο xt660.com στο ελληνικο κομμάτι λένε ότι έχουν βάλει οι περισσότεροι...Εσύ γιατί λες όχι???Σε ρωτάω πρώτα γιατί με ενδιαφέρει η γνώμη σου αλλά και γιατί όπως έχω ξαναγράψει στην επαρχεία το σκοτάδι είναι πολύ και βαρύ και δε γίνεται να αναβοσβήνει συνέχεια τα προβολάκια...Άσε που δεν ξέρω ούτε που θα τα βάλω ούτε πώς...

  10. #1465
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Στα τενερε όταν ανάβεις την μεγάλη σβήνει η μικρή. Έχεις καλή δέσμη αλλά σε δρόμο με μικρές ευθείες και στροφές δεν βλέπεις στα κοντά και πρέπει να εναλλάσσεις συνέχεια. Αν το κάνεις να μένουν μικρή και μεγάλη ανοικτές εκτός του ότι θα καίει το διπλάσιο και δεν ξέρω τι άλλο πρόβλημα μπορεί να υπάρξει με αυτό ή τι περιορισμούς θα σου δημιουργήσει.
    Τα προβολάκια led έχουν φοβερή απόδοση και πολύ χαμηλή κατανάλωση. Μπορείς να τα κάνεις να ανάβουν όταν ανοίγεις την μεγάλη σκάλα. Επίσης μπορείς να τα ρυθμίσεις να δείχνουν όπου θέλεις. Μπορείς ακόμα να επιλέξεις ένα που να συγκεντρώνει την δέσμη και να το βάλεις να βοηθάει την μεγάλη σκάλα και το άλλο να την απλώνει και να το ρυθμίσεις να δείχνει πιο κοντά, παίζοντας το ρόλο της μικρής.
    Αυτά μόνο όταν ανάβεις την μεγάλη σκάλα. Όταν την σβήνεις έχεις μόνο την μικρή της μηχανής σου και όλα τα άλλα σβηστά.
    Φυσικά αν θέλεις, βάζεις ξεχωριστό διακόπτη ώστε να τα ανάβεις κατά βούληση ή να επιλέξεις κάποια άλλα που μπορείς να ρυθμίζεις και την ένταση. Όπως βλέπεις έχεις όσες επιλογές θέλεις.

    Η τοποθέτησή τους δεν είναι πρόβλημα υπάρχουν βάσεις.

    Τα xenon που θέλεις να βάλεις δεν μπορείς να τα έχεις και στις δύο σκάλες. Οπότε? Δεν κερδίζεις κάτι.

    Επιπλέον τα xenon στραβώνουν τον απέναντι. Και στην μικρή να τα έχεις στραβώνουν. Γενικότερες μαλακίες ότι αν τα ρυθμίσεις σωστά δεν στραβώνουν κτλ δεν ισχύουν. Αν τα ρυθμίσεις έτσι όπως πρέπει είναι χειρότερα απ' τα κανονικά. Εργοστασιακό xenon σε auris κολλητός μου το πέταξε γιατί δεν έβλεπε την τύφλα του. Άλλος έξυπνος που ήθελε και στις δύο σκάλες του δημιουργούσαν πρόβλημα. Έχουν πολλά παράσιτα κτλ.

    Βάλε Led. με 10w παραπάνω κατανάλωση, κάνεις ότι θέλεις.
    Sent from me using a computer.

  11. #1466
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αύριο θα ψάξω και για τιμές, μοντέλα κτλ. είχα βρει για μένα αλλά τελικά τα έβαλα βενζίνη. Πες όμως να μην κοιτάξω άδικα. Ρίξε και εσύ ένα search στον γκούγκλη.
    Sent from me using a computer.

  12. #1467
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Αύριο θα ψάξω και για τιμές, μοντέλα κτλ. είχα βρει για μένα αλλά τελικά τα έβαλα βενζίνη. Πες όμως να μην κοιτάξω άδικα. Ρίξε και εσύ ένα search στον γκούγκλη.
    Καλημέρα.Πουρνό πουρνό λόγω άδειας...Βρήκα αυτό και αυτό στην ίδια εταιρεία. Έψαξα για led προβολάκια αλλά βρίσκω κάτι αμερικανιές...

  13. #1468
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpk chios
    Έψαξα για led προβολάκια αλλά βρίσκω κάτι αμερικανιές...

    http://www.xt660.com/showthread.php?t=16484
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  14. #1469
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αμερικανιές δεν πειράζει..

    http://www.visionxusa.com/LED-Solsti..._88/index.html

    http://www.visionxusa.com/LED-Solsti...124/index.html

    http://www.clearwaterlights.com/infopg_glenda.html

    http://www.webbikeworld.com/lights/m...riving-lights/

    http://www.twistedthrottle.com/trade/productview/5224

    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=534742

    http://www.webbikeworld.com/lights/denali-led-lights/

    Αν βαριέσαι να διαβάζεις τα review διάβαζε μόνο το conclusion. Δεν ξέρω αν σε όλα μπορεί να μπει ρυθμιστής έντασης. Κάποιος με περισσότερες γνώσεις μπορεί να μας πει.

    Τα τετράγωνα δεν μου αρέσουν αισθητικά αλλά έχουν το καλό πως μπορείς να βάλεις και δύο μαζί ή και παραπάνω. Στις μηχανές όμως δεν ξέρω κατά πόσο μας ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Το πιθανότερο είναι εγώ να επέλεγα ένα απ' τα δύο στρογγυλά vision x ή glenda.

    Για να καταλάβεις πόσο λίγη ενέργεια καταναλώνουν 10w είναι τα δυό φωτάκια θέσεως που έχει το τενερέ. Τα οποία μπορείς και αυτά να τα αλλάξεις με led λαμπάκια που καταναλώνουν το μισό αν θυμάμαι καλά ώστε και συνέχεια ανοιχτά να έχεις τα προβολάκια (και τη μέρα για να είσαι καλύτερα ορατός) η επιβάρυνση να είναι ακόμα μικρότερη.
    Επιπλέον αν αλλάξεις τα θέσεως με led θα σου προσφέρουν και αρκετό φωτισμό κοντά στη μηχανή ώστε να την χρησιμοποιείς και σαν φακό για να κάνεις εργασίες στο σκοτάδι χωρίς να λειτουργεί ο κινητήρας.

    Pavlaras ακούει? Δώσε μας τα φώτα σου μωρεε..
    Sent from me using a computer.

  15. #1470
    ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της jpk chios
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    http://www.xt660.com/showthread.php?t=16484
    Κύριε πρόεδρε...!Χαθήκατε! Αλλάξατε μηχανή?Πήρατε το xc?Ευχαριστώ για το link.Όπως βέβαια και τον daz!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 17:07
  2. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF