Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: neos stous 2troxous er6 vs fz6

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12

    neos stous 2troxous er6 vs fz6

    Skeftomai na paro mixani kai mou exoun kanei entyposi i kawasaki er6 naked ( kitrinaki ) kai to fazer 600, to 8ema einai oti dene xo odigisei pote sti zoi mou mixani kai to fovamai to fazer, alla m aresi epipleon skeftomai oti afou 8a doso to 7xiliaro giati na min paro95 aloga anti gia 70 ?

    Ti akrivos xrisi 8a kano sti mixani den ksero, exo ena 50ari scooter gia tin poli, taksidia .... de ksero alla logika 1-2 fores to xrono 8a kano entos tis ellada 1-2 taksidia 500 + xiliometron px thessaloniki - peloponiso, i giannena

    pantos to er6 an to epilekso 8a to paro me to extra fering


    oi episimes times antiporosopias (katalogos - internet ) eida oti diaferoun upervolika apo autes tis agoras eidika sto fazer vrika eos kai 500 euro diafora ? prepei na me provlimatisi auto ?

    Parakalo sxoliaste
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

  2. #2
    μπλα μπλα
    Εγγραφή
    28/02/2005
    Μηνύματα
    120
    ασχετα με το ερωτημα σου, ξεκινα με κατι σε λιγοτερα κυβικα που θα συγχωρει λιγο περισσοτερο διαφορα λαθη λογω απειριας. Εκτος και αν εχεις πολλα χλμ και μυαλο για το δρομο

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    πιστεψε με τα 70 αλογα του er6 ειναι αρκετα εως πολλα για εναν απειρο...

    παρ'το αλλα με συνεση στην αρχη

  4. #4
    γεια σου θανος4......θυρα 4???? και τα δυο ειναι πολυ ωραια παντως , οι κατοχοι θα μιλησουν καλυτερα .........

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12

    kamia sxesi em8ira 4

    den exo odigisi kanena aplos ta kavalisa kai to fazer mou fanike 8irio, den eimai sigouros an mporeso na to kratiso or8io se odigisi mesa sti poli px otan 8a pernao anamesa apo oures autokiniton, anti8eta to er6 mou fanike poli mikro, patousa uperaneta kato, pio normal sto varos tou
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

  6. #6
    .Με κουράσατε.Πάω βόλτα Το avatar του/της br492
    Εγγραφή
    18/05/2005
    Μηνύματα
    62

    Re: kamia sxesi em8ira 4

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos4
    den exo odigisi kanena aplos ta kavalisa kai to fazer mou fanike 8irio, den eimai sigouros an mporeso na to kratiso or8io se odigisi mesa sti poli px otan 8a pernao anamesa apo oures autokiniton, anti8eta to er6 mou fanike poli mikro, patousa uperaneta kato, pio normal sto varos tou
    Τότε τσίμπα το.Μυαλό στο κεφάλι (που ισχύει είτε οδηγάς 50cc είτε 2000cc)και όλα καλά

  7. #7
    Για το ER δεν ξερω αλλα το Fazer το εχω οδηγησει 5-6 φορες αφου το εχει φιλος...Πολυ φιλικο για αρχαριους στα 4κυλιδρα μοτερ αφου κατω απο τις 8000 ειναι κουφιο(μετα την κλωτσια βεβαια αλλαζουν τα πραγματα) αλλα πρεπει να συνηθησεις τα φρενα του τα οποια εχουν αρκετο αρχικο δαγκωμα και ειδικα σε βρεγμενο πρεπει να εχεις το νου σου..κατα τα αλλα και ανετο ειναι και αρκετα ευκολο μεσα στην πολη και οικονομικοτατο οσο το δουλευεις χαμηλομεσαιες...

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12

    pame kala ?

    re paidia ti sto diaolo ginete me tis times mas douleuoun ?
    episimi antiprosopia anakoinonei timi 6850 pao se antiprosopo mou leei 6600, pao se trito asxeto kai mou leei perna apo deutera pou 8a rotiso na sou po timi poli pio kato apo tin antiprosopia, tou leo eisagogis?
    Min anxonesai mou leei eggiymeno service stin antiposopia kai se kalipti i episimi kawasaki elladas gia eggyisi !!!!

    telika ti ginete i episimi antiprosopia einai malakes kai poulane akriva ? kai eidika se teties mixanes pou 9 stous 10 pelates einaia toma pou asxolountai kai to psaxnoun to 8ema, den einai o mparmpas i pitsirikas pou 8elei ena aplo mixanaki na metakineite kai endexomenos den exei to xrono na to psaksi
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

  9. #9
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Δεν υπάρχει αποκλειστικότητα εισαγωγής, και υποχρεούται ο εκάστοτε αντιπρόσωπος επίσημος ή ανεπίσημος να σου κάνει κανονικά τα σερβις απο όπου και αν είναι αγορασμένη...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12
    kati akomi de mou apantise kanenas an me to er6 mporo na kano aneta taksidia mesa stin ellada

    Thanks
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Φίλε Θάνο γειά σου.

    Ήμουν ακριβώς στη θέση σου πριν από 6-7 μήνες.

    Για το fazer δεν ξέρω και πολλά, αλλά μου φαινόταν υπερβολικό για εμένα, που τα περισσότερα χιλιόμετρα τα γράφω εντός Αθήνας.
    Αυτό ήταν και το βασικό κριτήριο για την αγορά.

    Αργότερα διάβασα και για κάτι μικρά προβλήματα με τον συμπλέκτη, τα πλαστικά και βέβαια τη "τρύπα" στις μεσσαίες.
    Μέσα στην Αθήνα τις ψηλές εγώ προσωπικά σπάνια θα τις έβλεπα.
    Για τα υπόλοιπα, αν αληθεύουν, μπορούν να σε ενημερώσουν οι κάτοχοι fazer.

    Τελικά και από το avatar μου καταλαβαίνεις την επιλογή μου.
    Για την μικρή μου τώρα, δεν το μετάνιωσα καθόλου.
    Άνετη μετακίνηση μέσα στην πόλη (σαν παπί το νιώθεις), ωραίο στήσιμο, καλή θέση οδήγησης και καλή κατανάλωση (περίπου 6-7 λίτρα/100 χλμ μέσα στην πόλη).

    Οι βόλτες που έχω πάει μέχρι τώρα είναι της τάξης των 200 χλμ πήγαινε-έλα και πάντα δικάβαλος με μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση, προς το καλύτερο.
    Σχετικά άνετα για το δεύτερο άτομο, αν πιστέψω την γυναίκα μου.

    Η αλήθεια είναι ότι πάνω από τα 140χλμ/ώρα, αρχίζει να φαίνεται η έλλειψη προστασίας από τον αέρα αλλά όχι σε ενοχλητικό σημείο.
    Αυτό έρχεται στα 160-170.

    Μέχρι στιγμής και ύστερα από 5900+ χιλιόμετρα, δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ή ενόχληση.

    Σου αναφέρω τα παραπάνω, γνωρίζοντας ότι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός αφού δεν έχω γράψει χιλιόμετρα με fazer, απλώς για να έχεις μία εικόνα από το er.

    Ό,τι και αν επιλέξεις, καλοφάγωτο και πάντα όρθιος.


    Ααα, μην ξεχνάς το κράνος, έτσι;
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12
    thanks file, den exeis valei to fering ? ego to skeftomai me to fering oposdipote. pros to paron de me vlepo gia dikavali xrisi

    ti xroma to pires ? an exeis kitrino leei ? prosopika ma resi kitrino apo foto pou to eida, alla se opoion to anafero san xroma stravonei ta moutra tou !!!!
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Κιτρινάτσι... Όπου και αν γυρίσεις βλέπεις μαυρίλα.

    Άλλωστε η designια το σηκώνει.


    Άστους δεν ξέρουν...

    Όσο για τον μικρό ανεμοθώρακα έχω διαβάσει ότι κάνει καλή δουλειά αλλά και λόγω ηλικίας και λόγω ύψους (1,86) δεν είμαι για να την πέφτω σε "ντεπόζιτα"

    Έτσι και αλλιώς οι ταχύτητες που κινούμαι σπάνια θα περάσουν τα 150-160
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  14. #14
    Σίγουρα το fazer είναι ανώτερο και πιο ακριβό.

    Αλλά και σαν πρώτη μηχανή δεν με προβλημάτισε ιδιαίτερα.

    Αρκετά φιλική και εύκολη στο να την διαχειριστώ από κάθε άποψη.

    Είμαι βέβαια και 190cm, 95κιλά και 28χρονών όταν την αγόρασα πέρυσι.

    Σε γενικές γραμμές αν έχεις θέληση και σωστή κρίση δεν θα σε προβληματίσει το fazer όντας πιο δυνατό από το ER-6.

    Για την μεταπώληση δεν θα ήξερα να σου απαντήσω διότι αυτό το άθλημα δεν το ξέρω.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/06/2006
    Μηνύματα
    12
    1,7 80 kila 28 xronon tin paleuo ??
    ok den eimai kai kana pitsiriki me ta muala pano apo to kefali alla tin vlepo arketa teratodes
    Einai Tromero kai Torneroooo !!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγη μηχανης Hornet vs Fz6 vs Bandit 650 vs Sv650
    από dimzan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2010, 08:20
  2. XJ6 (ABS) vs FZ6 S2 (ABS) vs FZ1 (ABS)
    από iliasv82 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2009, 18:48
  3. Στρίψιμο FZ1 vs FZ6
    από MitsosNaked στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2007, 14:20
  4. FAZER FZ6 Vs FZS600
    από THEOD στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2004, 14:26
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF