Σελίδα 1 από 90 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 1336

Θέμα: Ta Scooter ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    103

    Ta Scooter ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ...

    ...υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν οτι άλλο σκούτερ κι άλλο μοτοσυκλέτα.Οτι το σκούτερ όσα κυβικά και να έχει,οτι μα οτι τεχνολογίες κι αν φοράει...δε θα γίνει ποτέ μοτοσυκλέτα.


    Εγώ συμφωνώ με αυτο...ποιά η άποψή σας???

    (Οχ ξεκινά τρελη διαμαχη μου φαίνεται...)!!

  2. #2
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Και γιατι συμφωνεις με αυτο ???

  3. #3
    συμφωνω οτι δεν γινεται κατι τετοιο γιατι και μονο η θεση οδηγησης το απογορευει...

    ειναι πολυ ωραια ομως τα scooterακια, εννοειται τα μικρα καθως πιστευω οτι πανω απο 250 ξεφευγει το πραγμα αφου εχει πια καταναλωση και συντηρηση μεγαλης μοτοσυκλετας, επισης τα μεγαλα σε κυβικα scooter ειναι και μεγαλα σε ογκο οποτε χανουν και το πλεονεκτημα να χωνονται...

    ελεγα οτι ποτε δεν θα επαιρνα αλλα την εχω καταβρει με το μικρο

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Και γιατι συμφωνεις με αυτο ???
    ΔΙΟΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΟΥΤΕΡ.ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ,ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΑ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ,ΜΕΓΑΛΑ ΤΑΜΠΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ...ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ.
    ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΗ Η ΑΝΕΣΗ,ΑΛΛΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ,ΝΑ ΣΕ ΦΥΣΑΕΙ ΤΟ ΑΕΡΑΚΙ...ΝΑ ΠΕΤΑΣ...



  5. #5
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
    ΔΙΟΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΟΥΤΕΡ.ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ,ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΑ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ,ΜΕΓΑΛΑ ΤΑΜΠΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ...ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ.
    ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΗ Η ΑΝΕΣΗ,ΑΛΛΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ,ΝΑ ΣΕ ΦΥΣΑΕΙ ΤΟ ΑΕΡΑΚΙ...ΝΑ ΠΕΤΑΣ...



    Θα συμφωνήσω και θα συμπληρώσω:
    Μεταφορικό μέσον είναι το σκούτερ και όχι μηχανή με όλη τη σημασία της λέξης.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

  6. #6
    Κατά την άποψή μου, τα δίτροχα που κινούνται με κινητήρα ΕΙΝΑΙ μηχανές ή μοτοσικλέτες ή μοτοσακά ή όπως αλλιώς θέλει ο κόσμος να τα αποκαλεί.

    Το scooter είναι τύπος μοτοσικλέτας (βλέπε supersport, on-off, touring, enduro, MX και ό,τι άλλο τραβάει η ψυχή μας).

    Μηχανή street, θα βρει κανείς από 50cc μέχρι 1300cc και βάλε... και σχεδόν το ίδιο ισχύει και για όλα τους τύπους πλέον.

    Τα scooter, όχι, δε θα γίνουν ποτέ street ή MX ή ότιδήποτε άλλο από αυτό που είναι... αυτοί που τα καβαλάνε έχουν μάλλον το κόλλημα!!! (μη μπερδεύουμε τη βούρτσα...)

    Φυσικά, ο αέρας στα μαλλιά, η αίσθηση ελευθερίας και ολοκλήρωσης και απόλαυσης κτλ είναι στον άνθρωπο και όχι στη μοτοσικλέτα.




    (Ούτε το jean δε θα γίνει ποτέ αθλητική φόρμα, ή το πλεκτό δε θα γίνει ποτέ φούτερ!!! )
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
    ΔΙΟΤΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΚΟΥΤΕΡ.ΠΟΛΛΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ,ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΣΑ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ,ΜΕΓΑΛΑ ΤΑΜΠΛΟ ΠΟΥ ΑΝΕΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ...ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ.
    ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΗ Η ΑΝΕΣΗ,ΑΛΛΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ,ΝΑ ΣΕ ΦΥΣΑΕΙ ΤΟ ΑΕΡΑΚΙ...ΝΑ ΠΕΤΑΣ...


    φιλε απο ολα αυτα, μονο στην θεση οδηγησεις συμφωνω οπως ειπα και προηγουμενος...

    ολα τα αλλα ισχυουν και στα δυο μοτουκλετες - scooter, και οι μοτοσ/τες εχουν ταμπλο και πλαστικα (ενταξει τα mega scooter περισσοτερο) αλλα και τα μεγαλα ον-οφφ δεν πανε πισω...

    οπως επισης και το αερακι και το αισθημα ελευθεριας το καταλαβαινεις σε scooter...

    ιδιως τα τελευταια που βγαινουν και με μεγαλους τροχους 16' και 17' πλησιαζουν κατα πολυ τις μοτοσυκλετες...

    οποτε η θεση οδηγησης ειναι το μοναδικο που τα διαφοροποιει κατα την γνωμη μου...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ο συμπλεκτης ειναι το βασικο που τα διαφοροποιει! συνεπως δν θα νιωσεις ποτε την ιδια αισθηση με τις μοτο!για την πολη ειναι οτι πρεπει τα σκουτερ βεβαια!εγω ενα σκουτερ θα θελα για την πολη κ .......αυτο........(για πιστα!)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bikepics_492599_800.jpg 
Προβολές:	5145 
Μέγεθος:	97,8 KB 
ID:	70558

  9. #9
    Δε ξέρω αν θα γίνουν ποτέ μοτοσυκλέτες τα scooter, ξέρω όμως ότι σε οποιαδήποτε μηχανή δε μπορώ να ακουμπήσω το γόνατο στο τεπόζιτο, αναγκαστικά το βάρος πάει στα χέρια -το ότι κάθεσαι πολυθρονάτα δεν βοηθάει, γούστα είναι αυτά...


    Τελευταία φορά που είδα στην Αθήνα να με προσπερνάει με χίλια βέσπα μεγάλου κυβισμού, σκεφτόμουνα τον γιαποκάγκουρα που την οδηγούσε με κουστούμι ξεκράνωτος.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
    ο συμπλεκτης ειναι το βασικο που τα διαφοροποιει! συνεπως δν θα νιωσεις ποτε την ιδια αισθηση με τις μοτο!για την πολη ειναι οτι πρεπει τα σκουτερ βεβαια!εγω ενα σκουτερ θα θελα για την πολη κ .......αυτο........(για πιστα!)

    Χμμμ και ο συμπλέκτης έχει ξεκινήσει να φεύγει σιγά-σιγά.... για παράδειγμα: Yamaha FJR 1300 ημιαυτόματο

    Ε, η αίσθηση του συμπλέκτη έχει να κάνει με τον συμπλέκτη. Η αίσθηση της μοτο έχει να κάνει με ότι έχει 2 ρόδες και σε εκθέτει σε όλες τις καιρικές συνθήκες.



    Να μου πείτε για αυτές τις "μοτοσικλέτες" με τα κουβούκλια από πάνω και τη χλίδα του να μή φοράς κράνος και τέτοια, τί να πω? Πάσο...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fjr1300a.jpg 
Προβολές:	5051 
Μέγεθος:	74,9 KB 
ID:	70559
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  11. #11
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Electra
    Ε, η αίσθηση του συμπλέκτη έχει να κάνει με τον συμπλέκτη. Η αίσθηση της μοτο έχει να κάνει με ότι έχει 2 ρόδες και σε εκθέτει σε όλες τις καιρικές συνθήκες.

    + 1000


  12. #12
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra


    Φυσικά, ο αέρας στα μαλλιά, η αίσθηση ελευθερίας και ολοκλήρωσης και απόλαυσης κτλ είναι στον άνθρωπο και όχι στη μοτοσικλέτα.




    Εμένα πάλι τα μαλλιά μου δεν έχουν αέρα γιατι προφυλάσονται απο το κράνος μου
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  13. #13
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Εμένα πάλι τα μαλλιά μου δεν έχουν αέρα γιατι προφυλάσονται απο το κράνος μου
    +10000
    Keep spamming!!!:a13:

  14. #14
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
    (Ούτε το jean δε θα γίνει ποτέ αθλητική φόρμα, ή το πλεκτό δε θα γίνει ποτέ φούτερ!!! )
    αν το ξαναπεις αυτο θα μαλώσουμε
    Απ΄τους δυο μας ποταμούς
    θα γευτεί μια νύχτα η έρημος καρπούς.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Εμένα πάλι τα μαλλιά μου δεν έχουν αέρα γιατι προφυλάσονται απο το κράνος μου
    Ok, "ο αέρας στα μαλλιά" πάει για τους μακρυμάλληδες! Όσοι δεν είναι... ας ανοίξουν τη ζελατίνα!!!
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

Σελίδα 1 από 90 1234561151 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί δε θα γίνουμε *ποτέ* άνθρωποι
    από SF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2007, 10:30
  2. Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2006, 06:46
  3. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 22:15
  4. Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 00:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF