Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 56

Θέμα: Κυκλοφοριακή Αγωγή - Οδική Παιδεία : Αρχίσαμε να ασχολούμαστε...

  1. #1
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ!

    Οπως ανεφερε ο hornet σε καποιο ποστ του, δε πρεπει να περιμενουμε τα παντα απο τους διαχειριστες και ιδιοκτητες του φορουμ.

    Συμφωνω απολυτως!!!!!!!!!!!!

    Δρατομαι λοιπον της ευκαιριας και εχω να κανω μια προταση προς συζητηση.

    Ολες οι αποψεις ειναι δεκτες και σε καμια περιπτωση δε προκειται να παρεξηγηθω αρκει να αντιμετωπισθω με σοβαροτητα.

    Κανουμε λοιπον συναντησεις με σκοπο τις εκδρομες-βολτες, την πλακα, τον χαβαλε και πολυ καλα κανουμε.

    Ομως μηπως θα μπορουσαμε να κανουμε και κατι παραπανω???????

    Σαν τι δηλαδη...

    Αυτες τις μερες που ερχονται και λιγο-πολυ ολοι θα εχουμε χρονο παραπανω απο οτι στην καθημερινότητά μας μηπως θα ειχε νοημα να οργανωσουμε μια συγκεντρωση σοβαρου υφους και χαρακτηρα ετσι ωστε να παραβρεθουμε οπως για παραδειγμα στη κοπη της πίτας η στην πανελληνια βολτα με σκοπο να συζητησουμε το πως θα ηταν δυνατο να οργανωθουμε (μια και ειμαστε το πολυπληθεστερο μοτοσυκλετιστικο site) προκειμενου να βελτιωσουμε την οδηγικη συμπεριφορα στην χωρα μας?

    Ειναι η εκκίνηση μιας σκεψης μου με σκοπο να κουβεντιασουμε εδω μεσα το αν μπορει κατι να γινει και πως.

    Ευχαριστω εκ των προτερων το βημα που μου δόθηκε και ελπιζω να μη παρεξηγηθώ απο κανεναν σας.

    TROOPER.

  2. #2
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Βασικα καλο θα ηταν οσοι πραγματικα θελουν να προσφερουν καποιο εργο για τους μοτοσυκλετιστες και τα οδικα προβληματα που αντιμετωπιζουμε,να το δηλωσουν μεσα απ'αυτο το thread.

    Δεν ειχα σκοπο να το κανω ετσι αλλα ο TROOPER, ποσταρε αυτο το θεμα μετα απο μια συζητηση που ειχαμε,ας μεινει ετσι και βλεπουμε.

    Αφου δουμε ποσοι ενδιαφερομενοι θελουν να βοηθησουν θα κανουμε μια συναντηση (οχι στην πιτα ουτε στην πανελληνια)για να δουμε............

    Φοβαμαι οτι η συμμετοχη θα ειναι ελαχιστη(μακαρι να βγω ψευτης)γι'αυτο λεω οτι ειχα κατι αλλο κατα νου,αλλα αφου εγινε ετσι μαλλον για καλο θα ειναι.

    Λεπτομερειες δεν μπορω να πω γιατι οπως ειπα σε μια αλλη συζητηση,δεν θελω να σπαμαριστει και να ξεχαστει το ποστ.

    Σαν μοναδες δεν κανουμε σχεδον τιποτα σαν συνολο ομως...............πολλα.


  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Εβαλα τη μαγια....φτιαχτε το ψωμι !!!!!

    Οτι εχεις στο μυαλο σου παναγιωτη πες το !

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΣΕ Ο,ΤΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ!!!

    Δεν εχω καποια πρόταση προσωπικά, ουτε και χρόνο να οργανώσω κάτι....

    Πείτε όμως και σιγουρα θα συμμετάσχω!




  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    Εβαλα τη μαγια....φτιαχτε το ψωμι !!!!!
    Η μαγιά αποτελεί πλέον Εθνικό Προϊόν...

    Ολοι την προσφέρουμε...αλλά κανείς Δεν κάθεται να φτιάξει το ψωμί!


    κι εγώ χοντρέμπορας μαγιάς είμαι!



  6. #6
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    ας ακουσουμε μερικες ιδεες λοιπον..

    μαζεμα χρηματων;
    οκ, αλλα για ποιο σκοπο; για να αγορασουμε ενα ασφενοφορο; για να ενισχυσουμε με αγορα μηχανης την ειδικη μοναδα του ΕΚΑΒ με τις μηχανες; [αν υπαρχει ακομα..]

    μηπως να κανουμε κατι εξω απο αυτα κ να τα προσφερουμε σε καποιο ιδρυμα; γιατι οχι στο "Χαμογελο του παιδιου";

    Μηπως να κανουμε καποια συγκεντρωση διαμαρτυρια; Φοβαμαι οτι ο κοσμος εχει βαρεθει πια τις συγκεντρωσεις. Ασε που φοβαμαι οτι η συγκεντρωση μας θα καπελωθει απο διαφορους..


    Μηπως θα μπορουσαμε να μαζευτουμε καποιοι κ να προσφεραμε εκ περιτροπης εθελοντικη εργασια σε καποιο ιδρυμα;


    δεν ξερω, ριχτε μερικες ιδεες... οταν προκειται να κανουμε ματσολια, ειμαστε πρωτοι στις ιδεες...


    αντε παμε


  7. #7
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    Η μαγιά αποτελεί πλέον Εθνικό Προϊόν...

    Ολοι την προσφέρουμε...αλλά κανείς Δεν κάθεται να φτιάξει το ψωμί!


    κι εγώ χοντρέμπορας μαγιάς είμαι!


    Φιλε μου μαλλον δε με καταλαβες....

    Εγω εβαλα 1 θρεντακι προκειμενου να μου εκφρασει πρωτα απο ολα Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ του φορουμ τη γνωμη της !!!

    Εφόσον η διαχείριση επικροτήσει την εκκινηση μιας τετοιας προσπαθειας εχω ολη τη καλη διαθεση και προθεση να ζυμώσω, να αλευρώσω, να φουρνίσω και να ξεφουρνισω το ψωμι !!!!!!

    Η δικια μου λοιπον ιδεα ηταν να συγκεντρωθουμε τα ενεργα μελη του φορουμ και να συζητησουμε απο κοντα το αν και το πως μπορει να γινει κατι.

    Τωρα αν βρισκομαι να απολογουμαι απο τη πρωτη σελιδα για τα γραφομενα μου χωρις να πεφτει τιποτα στο τραπεζι...μαλλον δεν θα γινει κατι εποικοδομητικό. Αν δεν εχεις λοιπον να προτεινεις κατι (οτιδηποτε) θα σε παρακαλουσα (ειλικρινα!!!) να μην χαλασεις το κλιμα.

    Φιλικα παντα!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #8
    καλη κινηση ......αν και αυτο που εχω στο νου μου ειναι αργα να γινει μια που εφτασαν οι γιορτες ......τελος παντων ειμαι μεσα για συναντηση οπουδηποτε

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    Φιλε μου μαλλον δε με καταλαβες....

    Η δικια μου λοιπον ιδεα ηταν να συγκεντρωθουμε τα ενεργα μελη του φορουμ και να συζητησουμε απο κοντα το αν και το πως μπορει να γινει κατι.
    Σας εύχομαι ολόψυχα να "βγάλετε άκρη" και να κάνετε κάτι καλό, γιατί από την πείρα που έχω, το πολτώδες μάγμα που απορρέει από προτάσεις και απόψεις σε τέτοια θέματα, καταλήγει σε φέσι ποδήρες!

    Λόγω δυσπιστίας και της δυσκαμψίας που χαρακτηρίζει την βοήθεια να "φτάσει" ακέραια στον προορισμό της, έχω καταλήξει στην ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΛΗ και ΑΤΟΜΙΚΗ προσφορά...χωρίς πολλά-πολλά και κατευθείαν στον συνάνθρωπο χωρίς μεσάζοντες-αργολόγους φιλανθρωπικών επιτροπών...

    Καλή τύχη στην προσπάθειά σας πάντως


  10. #10
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    Σας εύχομαι ολόψυχα να "βγάλετε άκρη" και να κάνετε κάτι καλό, γιατί από την πείρα που έχω, το πολτώδες μάγμα που απορρέει από προτάσεις και απόψεις σε τέτοια θέματα, καταλήγει σε φέσι ποδήρες!

    Λόγω δυσπιστίας και της δυσκαμψίας που χαρακτηρίζει την βοήθεια να "φτάσει" ακέραια στον προορισμό της, έχω καταλήξει στην ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΛΗ και ΑΤΟΜΙΚΗ προσφορά...χωρίς πολλά-πολλά και κατευθείαν στον συνάνθρωπο χωρίς μεσάζοντες-αργολόγους φιλανθρωπικών επιτροπών...

    Καλή τύχη στην προσπάθειά σας πάντως


    Μας .


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    Σας εύχομαι ολόψυχα να "βγάλετε άκρη" και να κάνετε κάτι καλό, γιατί από την πείρα που έχω, το πολτώδες μάγμα που απορρέει από προτάσεις και απόψεις σε τέτοια θέματα, καταλήγει σε φέσι ποδήρες!

    Λόγω δυσπιστίας και της δυσκαμψίας που χαρακτηρίζει την βοήθεια να "φτάσει" ακέραια στον προορισμό της, έχω καταλήξει στην ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΛΗ και ΑΤΟΜΙΚΗ προσφορά...χωρίς πολλά-πολλά και κατευθείαν στον συνάνθρωπο χωρίς μεσάζοντες-αργολόγους φιλανθρωπικών επιτροπών...

    Καλή τύχη στην προσπάθειά σας πάντως

    ΔΙΟΡΘΩΣΗ!

    Παρασυρόμενος από προτάσεις για ασθενοφόρα, μηχανές για ΕΚΑΒ κλπ, παρεννόησα το θέμα, νομίζοντας ότι πρόκειται για φιλανθρωπικό σκοπό...

    Επανορθώνω, αντικαθιστώντας το "φέσι ποδήρες" με "φέσι ποδηνεκές"!

    Και πάλι μαζί σας!


  12. #12
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω απέξω...

    ήδη με 3 υποθέσεις να τρέχουν για το δίκιο των αδικοχαμένων συναδέλφων ,
    και για το καλό όλων στο μέλλον,
    με αρκετά κουράγια που θα αντλήσουμε όλοι μαζί ο ένας απο τον άλλο,
    ΠΡΟΤΕΙΝΩ

    εντατικοποιημένη την κίνηση συλλογής επικίνδυνων σημείων,
    λακούβες,
    λεπτά λαγούμια οπτικών ινών,
    χώματα και σκέτες ατσαλόβεργες παρατημένες,
    και όλα τα σχετικά...

    Προώθηση στις Ομοσπονδίες και λέσχες και επιτήρηση της διαδικασίας επιδιόρθωσης!

    Ουτοπικό? όποιος το πιστεύει ας μην συμμετάσχει...
    Ρεαλιστικό και άμεσο? σας παρακαλώ ελάτε μαζί μας και κάντε κάτι απλό...
    στείλτε μου φωτό ημ/νία και περιγραφή του σημείου...

  13. #13
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Και εγώ είμαι μέσα για συνάντηση


    Για οποιαδήποτε "κινητοποίηση" θα εξαρτηθεί από το τί θα έχει συμφωνηθεί
    (και κατά πόσο θα συμφωνώ)

    @Tropeas: Θα έχω το νου μου.
    Ό,τι βρίσκω στο εξής θα ενημερώνω
    Ξέρω από βέσπα!

  14. #14
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω απέξω...

    ήδη με 3 υποθέσεις να τρέχουν για το δίκιο των αδικοχαμένων συναδέλφων ,
    και για το καλό όλων στο μέλλον,
    με αρκετά κουράγια που θα αντλήσουμε όλοι μαζί ο ένας απο τον άλλο,
    ΠΡΟΤΕΙΝΩ

    εντατικοποιημένη την κίνηση συλλογής επικίνδυνων σημείων,
    λακούβες,
    λεπτά λαγούμια οπτικών ινών,
    χώματα και σκέτες ατσαλόβεργες παρατημένες,
    και όλα τα σχετικά...

    Προώθηση στις Ομοσπονδίες και λέσχες και επιτήρηση της διαδικασίας επιδιόρθωσης!

    Ουτοπικό? όποιος το πιστεύει ας μην συμμετάσχει...
    Ρεαλιστικό και άμεσο? σας παρακαλώ ελάτε μαζί μας και κάντε κάτι απλό...
    στείλτε μου φωτό ημ/νία και περιγραφή του σημείου...
    λαμπρο καλο αυτο που λες αλλα οπως βλεπεις ειμαστε 8-10 ατομα που συμμετεχουμε στο θρεντακι απο τους 16500 χρηστες.
    θελω να πω δλδ οτι μαλλον πρωτα απο ολα πρεπει να ξυπνησουμε τους δικους μας καπως!!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #15
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    λαμπρο καλο αυτο που λες αλλα οπως βλεπεις ειμαστε 8-10 ατομα που συμμετεχουμε στο θρεντακι απο τους 16500 χρηστες.
    θελω να πω δλδ οτι μαλλον πρωτα απο ολα πρεπει να ξυπνησουμε τους δικους μας καπως!!!!


    ξύπνιοι είμαστε φίλε...


    στις μέρες που διανύουμε όμως (γιορτές) ο καθένας είναι στον κόσμο του...

    οπότε καλύτερα με την ησυχία μας να το δούμε το θέμα πό γενάρη...


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κυκλοφοριακή Αγωγή - Οδική Παιδεία : Ανοιχτή Συζήτηση - Ιδέες - Πληροφορίες
    από Nostra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2009, 04:00
  2. Κυκλοφοριακή Αγωγή - Οδική Παιδεία : Πίνακας Κινήσεων/Πληροφοριών/Συμμετοχών
    από Nostra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2007, 19:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF