Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Γόνατα

  1. #1

    Unhappy Γόνατα

    Παιδιά θέλω να μάθω αν υπάρχει κάτι που μπορεί να προστατέψει τα γόνατα απο το κρύο. Το μόνο μέρος που ταλαιπωρείται πάνω μου ειναι τα γόνατα.
    Υπάρχει κάτι σε προστατευτικό για τα γόνατα το οποίο μπορώ να το φορέσω κάτω απο το παντελόνι ετσι ώστε να μην κρυώνουν τα γόνατα μου ΑΛΛΑ να ειναι λεπτό? Δέν ενδιαφέρομαι για προστασία απο πτώση κτλ. Να είναι θερμομονωτικό. Αυτό με αρκεί.

    Ολες οι γνώμες απο εμπειρίες δεκτές

    Fly With It!!

  2. #2
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Κοινές αθλητικές επιγονατίδες με η χωρίς άρθρωση θα σου κάνουν δουλειά. Σε ένα μαγαζί με αθλητικά είδη θα βρείς η και φαρμακεία.Είναι ελαστικές ώστε να διπλώνει άνετα το πόδι και η δουλειά τους πέρα από το να κρατάνε σταθερό το γόνατο είναι να το ζεσταίνουν ώστε να προφυλάσονται οι σύνδεσμοι.Κοινώς για άλλη δουλειά είναι αλλά κάνουν χαλαρά και για εσένα.
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Ίσως κάτι τέτοιο ;

  4. #4
    Τετοιο λεπτό ναι.αλλα οχι να φοριεται εξω απο το παντελόνι. Αυτο νομίζω ειναι για εξω.

    Κάτι πρέπει να υπάρχει σε καταστήματα για ποδηλατιστές απο οτι υποψιάζομαι ή σε αθλητικά είδη.

    Fly With It!!

  5. #5
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Suner
    Τετοιο λεπτό ναι.αλλα οχι να φοριεται εξω απο το παντελόνι. Αυτο νομίζω ειναι για εξω.

    Κάτι πρέπει να υπάρχει σε καταστήματα για ποδηλατιστές απο οτι υποψιάζομαι ή σε αθλητικά είδη.

    Η συγκεκριμένη ισοθερμική "επιγονατίδα" μπαίνει και απο μέσα από το παντελόνι

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  6. #6
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Ρώτα στην colori βγάζει επιγωνατίδες ισοθερμικές η Bikers. Δεν ξέρω αν τις φέρνουν ακόμα. Πολύ καλές και ακριβώς αυτό που ζητάς !!!!!
    http://www.coloriposto.gr/posto/gr/d...?ProductID=504

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    τις ισοθερμικες επιγονατιδες της κολορι δεν τις συνιστω, γιατι ανεξαρτητα απο το αν κανουν δουλεια ή οχι εχουν ενα μεγαλο μειονεκτημα, τουλαχιστον για μενα.
    Δεν στεκονται στο γονατο παρα μονο αν τις βαλεις και μετα μεινεις ακινητος. Για να μην εχει απορια κανεις δοκιμασα μεχρι και το μικροτερο νουμερο για να διαπιστωσω αν ηταν θεμα εφαρμογης. Το ιδιο αποτελεσμα, πρεπει καθε 5 βηματα να τις τραβας για να ξαναπανε στη θεση τους.
    Συνιστω το ισοθερμικο ελαστικο κολαν της κολορι που κανει και δουλεια και δεν το καταλαβαινεις οτι το φορας.
    Συνιστω παντελονι με προστατευτικα και φερμουαρ στο πλαι μεχρι πανω, τη μεση, για να μπαινοβγαινει ευκολα. Δεν ξερω που πουλανε εδω , εχω ενα joe rocket απο αμερικη αγορασμενο.
    Το τελευταιο ειναι η καλυτερη επιλογη μακραν για κρυο και για προστασια.!!
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της chducos1
    Εγγραφή
    05/11/2006
    Μηνύματα
    195
    ΑΥΤΑ ΤΑ BIKERS ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΤΗΣ COLLORI ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ.ΤΑ ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΠΑΓΩΝΟΥΝ.ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΟΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΙΖΟΜΕΝΕΣ!!!!
    V POWER

  9. #9
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Δεν μιλήσαμε για τα καλτσάκια αλλά για τις επιγονατίδες..........
    Προσωπικά εμένα δεν μετακινούνται πάνω - κάτω ίσως επειδή φοράω σχετικά φαρδυά παντελόνια ........... δεν ξέρω .........

  10. #10
    Θα μυρισεις το λαδι μου.. Το avatar του/της deus_cide
    Εγγραφή
    17/10/2006
    Μηνύματα
    43
    nikers απο εξω απο το παντελονι εχω εγω,κα μαλλον πιο μεγαλες απο το μεγεθος μου και ειναι μια χαρα.Μπορει να ειναι καγκουρικες αλλα μετα τη βολτα τα γονατα δε κροταλιζουν.καπποιος ειπε οτι στο περπατημα μετακινειται.Και εμενα μετακινηται.αλλα στη μηχανη επανω οχι.Αμα ειναι να κατεβεις για ωρα,βγαλτες.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lyk0s
    Εγγραφή
    23/06/2006
    Μηνύματα
    116
    Επειδη και εγω εχω προβλημα με τα γονατα πηρα ενα παντελονι σαν αυτο που εχει ο apolon10 μονο που εμενα ειναι spidi. 110 ευρω το πηρα περυσι απο motomarket εδω στη Θεσσαλονικη.

    Δεν εχει προστατευτικα αλλα εχει επενδυση για το κρυο και ειναι αδιαβροχο.Το εχω δοκιμασει σε πολυ χαμηλες θερμοκρασιες και ημουν μια χαρα!

    Δεν ξερω αν θα ενδιεφερε κατι τετοιο παντως ειναι πολυ αποτελεσματικο!

  12. #12
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274

    Η λύση στο πρόβλημα..

    ... είναι να πας σε ένα φαρμακείο και να πάρεις ένα σετ επιγονατίδες ελαστικές που χρησιμοποιούν οι αθλητές, κυρίως στο βόλευ. μήκος, 30 - 35 πόντους περίπου.
    Υπάρχουν σε υλικό αντίστοιχο με αυτό της στολής κατάδυσης, νεοπρέν λέγεται, εφαρμόζουν τέλεια, δεν πέφτουν όσο και να περπατάς και το μόνο πρόβημα που ίσως αντιμετωπίσεις είναι να αρχίζουν να σε σφίγγουν αν τις φοράς απο το πρωί μέχρι το βράδυ.
    Είχα τεράστιο πρόβλημα πρίν τις ανακαλύψω, λόγο ηλικίας πονούσαν τα γόνατα μου όταν είχε θερμοκρασιές κάτω απο 15 βαθμούς.
    Κοστίζουν περίπου 15 - 20? η μία, ψάξτο στα φαρμακεία και θα με θυμηθείς.
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

Παρόμοια θέματα

  1. Προστασια γονατα-μηρους.
    από MAG/FMX στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2009, 12:13
  2. Στα γονατα κυριοι και κυριες why not;
    από Road67 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 20:51
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2007, 22:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF