Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Σοβαρο Προβλημα

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της samoure
    Εγγραφή
    04/10/2006
    Μηνύματα
    145

    Σοβαρο Προβλημα

    ...αξιας 400 ευρω.Εχοντας ενημερωθει απο διαφορα topic εδω μεσα,το μπουφαν (δερματινο) για να εχει σωστη εφαρμογη πρεπει να ειναι τσιτα.ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΤΣΙΤΑ ρε παιδια??

    Εγω εχοντας αυτο σα δεδομενο και μετα απο παροτρυνση του εμπορου,τελικα αγορασα ενα dainese δερματινο σε νουμερο 48 αντι για 50 που ηταν να το παρω.
    Ρε παιδια το μπουφαν με στενευει πολυ και οταν το βγαζω νιωθω να ελευθερωνονται τα πα'ι'δια μου.
    Καπου ειχα διαβασει οτι στην αρχη το δερματινο πρεπει να ειναι και λιγο ενοχλητικο επειδη με τον καιρο ανοιγει.Αλλα ποσο να ανοιξει ποια???

    Δεν ξερω τι να κανω,μολις σημερα το αγορασα και η χαρα μου μετατραπηκε σε λυπη εδωσα και τοσα λεφτα,εχω στεναχωρεθει παρα πολυ.

    Επισης το συγκεκριμενο μπουφαν ηταν τελευταιο κομματι σε αυτο το χρωμα και μου μπαινουν ιδεες οτι ο εμπορος ηθελε να το ξεφορτωθει και γιαυτο με εψηνε τοσο και αυτο ειναι το νουμερο σου και το αλλο ειναι μεγαλο κτλ...

    Α)Το παω πισω και του λεω να μου το αλλαξει και αμα θελει μου το αλλαζει (Η ειναι υποχρεωμενος?Υφισταται κατι τετοιο?)

    Β)Το φοραω εχοντας την ελπιδα οτι καποτε θα ειναι ανετο?(Που δεν το βλεπω)

  2. #2
    Θα αδυνατίσεις λίγο και θα είναι μια χαρά . Ασε τα βραδυνά σουβλάκια και με αυτή την λύση θα έχεις κάνει οικονομία να πάρεις και ένα ζευγαράκι γάντια της ίδιας μάρκας μέσα σε μόλις μια εβδομάδα :rotflmao:

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ernti
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    699
    ΠΡΕΠΕΙ να ειναι πιο στενο συγκρινοντας το με ενα ''πολιτικο'' μπουφαν. Το ποσο στενο ειναι θα το κρινει η κοινη λογικη.Κι εμενα μου ελεγε η πωλητρια στην κολορι να παρω ενα νουμερο μικροτερο κι επεμενε αρκετα.Εγω με δικη μου ευθηνη πηρα ενα νουμερο μεγαλυτερο.Ο πωλητης με αυτη τη λογικη επεμενε με σενα νομιζω για το μικροτερο,κι οχι γιατι ηθελε να το ξεφορτωθει.Πρεπει να ειναι οσο στενο χρειαζεται ωστε σε περιπτωση πτωσης.τα μερη του ρουχου που εχουν τα προστατευτικα να μη μετακινηθουν.

  4. #4
    Να πα να τ'αλλάξεις αμέσως.

    Ναι πρέπει να είναι κάπως εφαρμοστό, για να μην μετακινούνται τα προστατευτικά και να μην ανεμίζει στις μεγάλες ταχύτητες. Όμως επειδή η ενεργητική ασφάλεια μετράει περισσότερο από την παθητική, προέχει να αισθάνεσαι και να κινείσαι άνετα, ώστε να οδηγείς καλά.
    Καλή τύχη

  5. #5
    Τα δερμάτινα ανοίγουν όντως με τον καιρό. Από προσωπική εμπειρία αργούν να ανοίξουν αλλά στο τέλος καταλήγουν σχεδόν ένα νούμερο μεγαλύτερα. Βέβαια, αν το δικό σου φτάνει στο σημείο να σου κόβει την ανάσα μάλλον το παράκανες..
    safety doesn't happen by accident

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    αν το παρεις πολυ στενο βεβαια ανοιγει με τον καιρο, αφου ομως πρωτα θα εχεις λιποθυμισει καποιες φορες. Εγω εχω ενα δερματινο bering και ειναι οπως την πρωτη μερα που το πηρα εφαρμοστο και ανετο. Ετσι να κοιταξεις να το παρεις. Εφαρμοστο μεν αλλα να μη σε πιεζει πουθενα. Να το πας πισω και να παρεις το σωστο νουμερο.
    Να θυμασαι οτι αν βγαλεις την επενδυση θα ειναι σιγουρα πιο ανετο. Οποτε πρεπει να σκεφτεις ποια εποχη θα το φορας πιο συχνα. Αν ειναι το χειμωνα θα πρεπει να ειναι εφαρμοστο με την επενδυση.
    O καλύτερος εξοπλισμός προστασίας είναι το μυαλό, που μπορείς να τον φοράς και πάντα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963

    Exclamation

    file na pas na sto ala3ei....den eisai o protos pou dialegei lathos noumero.Pano stin piesi tou xronou kai tin xara tis agoras poloi janoun lathos noumeros se mpoufan/kranos.An to pas meta apo 1-2 meres se teleia katastasi tha sto ala3ei.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  8. #8
    αλλαξέ το ρε συ.. μη το σκέφτεσαι καθόλου..

    μόνο και μόνο που κάθε φορά που θα το φοράς θα βρίζεις φτάνει..


    καλά μιλάμε είπες κορυφαία ατάκα ε...:rotflmao: :rotflmao:

    όταν το βγάζω νιώθω να ελευθερώνονται τα πα'ι'δια μου

  9. #9
    Σχεδόν Αρτιμελής Το avatar του/της xtrm600
    Εγγραφή
    22/05/2005
    Μηνύματα
    108
    Πως μπορεί δηλαδή να έχει κάποιος άποψη για το αν το νουμεράκι του μπουφαν είναι σωστό
    Χωρίς να το Δει???
    Είπαμε να είμαστε καχύποπτοι,αλλά είναι δυνατόν να του δώσει ο πωλητής μπουφαν τόοοσο μικρότερο?
    Ξανασκέψου το φίλε πριν το επιστρέψεις,εμένα με το νταινεζε για κανα μήνα με λέγανε robocop.
    Μετά όλα οκ. Δοκίμασε και με πιο ψιλή μπλούζα απο μεσα.Αν πάλι δεν το παλεύεις οκ
    Ακόμα βρίζω την πωλήτρια που αγόρασα την πρώτη μου gordura γιατί δεν με πίεσε αρκετά να πάρω το μικρότερο νούμερο...
    Είμαστε μπίλιες στη ρουλέττα του καπιταλισμού
    ZZZZZzzzzZZZZZ

  10. #10
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
    Ο πωλητης με αυτη τη λογικη επεμενε με σενα νομιζω για το μικροτερο,κι οχι γιατι ηθελε να το ξεφορτωθει
    Πολλές φορές γίνεται και το δεύτερο (να θέλει να ξεφορτωθεί το μπουφάν),ακόμα ένας λόγος για να κάνουμε μια γύρα στα μαγαζιά και όχι να ψωνίζουμε κατ'ευθείαν στο πρώτο..
    Εμένα μου είχε τύχει να επιμένει πωλητής πως το νούμερο που μου έδωσε είναι το σωστό (αν πήγαινα ακόμα γυμνάσιο ναι,θα μου έκανε γάντι! ) όχι επειδή ήθελε να το ξεφορτωθεί,αλλά επειδή βαριόταν να πάει στο υπόγειο να φέρει το μεγαλύτερο..!
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Εγώ πάλι έχω το αντίθετο προβληματάκι...

    Πήρα πριν 2 μήνες περίπου ένα μπουφάν Bering Aspen, μεγέθους Medium, και έχω την εντύπωση πως είναι λίγο... μεγάλο. Δεν είχα δοκίμασει το Small θεωρώντας πως θα ναι υπερβολικά στενό, διάβασα όμως και κάποιο άλλο φίλο να γράφει πως τα μεγέθη της Bering είναι αρκετά μεγαλύτερα από τα αντίστοιχα άλλων εταιριών. Πράγματι κάποια μπουφάν Colori και Frank Thomas που είχα δοκιμάσει αλλού ήταν πιο εφαρμοστά σε Medium, αλλά επειδή δεν είχα άλλο μπουφάν μοτό πριν δεν ένιωθα άνετα με κάτι πολύ εφαρμοστό. Τώρα όμως που έχω εξοικειωθεί μάλλον θα προτιμούσα λίγο στενότερο... Βέβαια αυτό σε όλα τα ρούχα μπορεί να συμβεί σε κάποιον αλλά με τα αξεσουάρ μοτό χρειάζεται περισσότερη προσοχή γιατί είναι θέμα ασφάλειας πέρα από κομψότητας και άνεσης.

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kristar 125cc με ΣΟΒΑΡΟ πρόβλημα...
    από aian στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2016, 15:43
  2. Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα .......
    από Stelth στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2007, 17:57
  3. Σοβαρό πρόβλημα
    από paranoikos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 21:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF