Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Body Armor ΠΟΙΑ?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200

    Body Armor ΠΟΙΑ?

    Θελω να αγοράσω ενα bOdy Armor οπως τα λενε αλλα επειδη οι επιλογες ειναι πολλες θα 'ηθελα και καποιες αλλες γνωμες απο ανθρωπους που τα εχουν δοκιμασει ή έστω ξερουν κατι παραπανω απο εμενα. Το θέλω και για το βουνο και για την μηχανη το συγκεκριμενο εξαρτημα.
    Ειμαι μεταξυ των εξης επιλογων:

    1)Dainise - Price : 330 Euro - CE CERTIFIED (MALLON)
    http://www.dainese.com/eng/articolo....ticolo=1875796

    2)KNOX - PRICE 230 Euro - CE CERTIFIED
    http://www.planet-knox.com/detail2.aspx?ID=34

    3)AXO - Price 150 euro - CE CERTIFIED
    http://www.motostrano-store.com/aircage.html

    4)ALPINESTARS - Price Euro - 220 Euro - CE CERTIFIED
    http://www.alpinestars.com/Bionic_Pr.../p/650655.html

    Θα πγγαινα για το Dainise γιατι φαινετε πιο ποιοτηκο και εχει και προστατευτικο για τον αυχενα, αλλα δικαιολογειται η διπλασια και τιμη του? Δηλαδη αγοραζοντας ενα Dainese περνω δύο AXO και μου μενουν και 30 ευρω...

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Στα 160-180 ευρω θα βρεις ΠΟΛΥ καλα (οπως της Sinisalo που εχω εγω, με αφαιρουμενο κροκοδειλο και ζωνη), αν κανεις μια γυρα στα μαγαζια... :smilea:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    ξερεις αν εχουν CE της sinisalo γιατι δεν ειδα κατι οταν κοιταζα το site της?
    Εντυπωσεις απο το δικο σου αν εχεις?

  4. #4
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
    ξερεις αν εχουν CE της sinisalo γιατι δεν ειδα κατι οταν κοιταζα το site της?
    Εντυπωσεις απο το δικο σου αν εχεις?

    Επανω γραφει.

    Οι καλυτεροτερες! :smilea:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #5
    ΜΕΛΛΩΝ ΤΖΕΝΤΑΪ... Το avatar του/της tifoso4ever
    Εγγραφή
    13/05/2004
    Μηνύματα
    471
    Αν το θες για βουνο, γιατι δεν κοιτας αυτο:

    http://www.acerbis.it/moto/index.php...age=1795&cat=7

    Tο εχω δυο χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Γυρω στα 180 ευρω νομιζω εχει τωρα (μοτο-μαρκετ, Λ. Συγγρου 226, 210 9565525)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	acerbis koerta front & back small.jpg 
Προβολές:	973 
Μέγεθος:	59,2 KB 
ID:	83293

  6. #6
    η Dainise φαινεται σαν πιο ολοκληρωμενη προστασια το μονο αρνητικο η τιμη της.

    τη KNOX ξεχασε τη!
    δεν ειναι ενα ενιαίο "πουκαμισο" αλλα χιλια κομματακια, αρα κουραστικη στο βαλε-βγαλε.

    η ΑΧΟ κ η ALPINESTARS φαινονται σχεδον ιδιες θα προτιμουσα την ALPINESTARS λογω συμπαθείας της εταιρείας αλλα κ το οτι ο κροκοδείλιος φτανει πιο χαμηλα στη "ουριτσα" σε αντιθεση με τον ΑΧΟ που εχει πλαινα προστατευτικα που ισως να ειναι πιο χρησιμο για στριτ καταστασεις.

    καλη λυση ο sinisalo που σου ειπε ο crs-k κυριως για χωμα με καλυτερη προστασια στο θωρακα, στα συν η τιμη του!

    λιγο πολυ ολοι ειναι παρομοιοι
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    thanks fantacid.

    πηγα στην αντιπροωπια της dainese και ειδα το συγκεκριμενο μοντελο. καλο μου φανηκε, στιβαρη κατασκευη και εθκολοφορετο πανω απο ολα και ευχρηστο. απλα λογω λιγοστου χρονου δεν προλαβα να δω και κανενα αλλο μαγαζι για να μπορεσω να συγκρινω ποιοτητες. Παντως ρε παιδια ειναι δυνατον h dainese edo να σου δινει τιμη 40ευρω πανω απο οτι δινει στο επισημο website tis? Περιεργα πραγματα...
    Ξερει κανεις μηπως που θα μπορουσα να δω της alpinestar kai tis axo?

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
    Αν το θες για βουνο, γιατι δεν κοιτας αυτο:

    http://www.acerbis.it/moto/index.php...age=1795&cat=7

    Tο εχω δυο χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Γυρω στα 180 ευρω νομιζω εχει τωρα (μοτο-μαρκετ, Λ. Συγγρου 226, 210 9565525)
    tifoso ωραιος! την acerbis την ειχα ξεχασει τελειως... ευχαριστω θα παω να το κοιταξω και αυτο και να δω διαφορες με τις υπολοιπες σε ποιοτητα. παντως μια χαρα τιμουλα εχει!

  9. #9
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
    tifoso ωραιος! την acerbis την ειχα ξεχασει τελειως... ευχαριστω θα παω να το κοιταξω και αυτο και να δω διαφορες με τις υπολοιπες σε ποιοτητα. παντως μια χαρα τιμουλα εχει!

    Dionysi gia th xrisi to theleis man??? Street h' Enduro????


    exoune teleios diaforetiki sxediasi-filosofia-ylika kataskeyeis ta street me ta enduro prostateytika man, prosekse giati se vlepo na foras kana alpinestars epano sto k5.... na diakosarizeis se kamia eythia kai meta na gyrnas pros ta piso na vreis ta prostateytika

    pantos to K5 pantos parapempei se gsxr1000'05 opote KSEXASE ta prostateytika me enduradiko prosavatolismo



    ean pali psaxneis gia enduro thoraka..... des kai tis "661" vgazei dyo montela... diokimasmena kai ta dyo me poly kalles kritikes
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Φιλαράκι αν ενδιαφέρεσαι έχω ένα τέτοιο κομμάτι. Το είχα πάρει... έτσι ούτε και γω ξέρω γιατί. Άμα θες και ενδιαφέρεσαι στο δίνω σε πολύ καλή τιμή. Καμία σχέση με αυτά που βλέπω εδώ.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Dionysi gia th xrisi to theleis man??? Street h' Enduro????


    exoune teleios diaforetiki sxediasi-filosofia-ylika kataskeyeis ta street me ta enduro prostateytika man, prosekse giati se vlepo na foras kana alpinestars epano sto k5.... na diakosarizeis se kamia eythia kai meta na gyrnas pros ta piso na vreis ta prostateytika

    pantos to K5 pantos parapempei se gsxr1000'05 opote KSEXASE ta prostateytika me enduradiko prosavatolismo



    ean pali psaxneis gia enduro thoraka..... des kai tis "661" vgazei dyo montela... diokimasmena kai ta dyo me poly kalles kritikes
    εχω την εντυπωση πως αυτα "πουκαμισα" ειμαι κατα βαση στρηταδικα.
    τα χωματινα ειναι οι κλασσικοι θωρακες. ευρύχωροι ωστε να φοριούνται πανω απο το τζερσευ κ ΠΟΛΥ καλυτερα αεριζομενα, κατι σαν τα ανοιχτα εντουρο-κρανη.
    απλα ειναι πολλοι που βολευονται με αυτα τα πουκαμισακια (κ εγω ενας),
    γιατι κατα μια αποψη εχουν πιο ολοκληρωμενη προστασια.

    τον σινισαλο τον ξεχωρισα σαν καλο στο χωμα γιατι συμφωνα με μια διαπυστωση του παππου εχει ενιαίο μπροστινο προστατευτικο κ οχι φερμουαρ οπως τα υπολοιπα "πουκαμισα"

    αλλωστε οι χωματινοι θωρακες δεν προαστευουν απο πτωσεις αλλα απο "ιπταμενα" αντικειμενα!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  12. #12
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    εχω την εντυπωση πως αυτα "πουκαμισα" ειμαι κατα βαση στρηταδικα.
    τα χωματινα ειναι οι κλασσικοι θωρακες. ευρύχωροι ωστε να φοριούνται πανω απο το τζερσευ κ ΠΟΛΥ καλυτερα αεριζομενα, κατι σαν τα ανοιχτα εντουρο-κρανη.
    απλα ειναι πολλοι που βολευονται με αυτα τα πουκαμισακια (κ εγω ενας),
    γιατι κατα μια αποψη εχουν πιο ολοκληρωμενη προστασια.

    τον σινισαλο τον ξεχωρισα σαν καλο στο χωμα γιατι συμφωνα με μια διαπυστωση του παππου εχει ενιαίο μπροστινο προστατευτικο κ οχι φερμουαρ οπως τα υπολοιπα "πουκαμισα"

    αλλωστε οι χωματινοι θωρακες δεν προαστευουν απο πτωσεις αλλα απο "ιπταμενα" αντικειμενα!

    Lathos entyposh exeis file fantasid
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  13. #13
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
    Vrika kai to link tis 661....


    http://www.sixsixone.com/Catalog_661...a-1b570ed58654


    Dokimasmeno apo dyo filous.. me aristes kritikes


    meionektima einai oti prepei na erthei se epafh me ton ellhna antiprosopo poy vriskete sthn thesalloniki (www.motomax.gr) na sou pei poios to exei sthn athina na pas na to deis.


    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
    Dionysi gia th xrisi to theleis man??? Street h' Enduro????


    exoune teleios diaforetiki sxediasi-filosofia-ylika kataskeyeis ta street me ta enduro prostateytika man, prosekse giati se vlepo na foras kana alpinestars epano sto k5.... na diakosarizeis se kamia eythia kai meta na gyrnas pros ta piso na vreis ta prostateytika

    pantos to K5 pantos parapempei se gsxr1000'05 opote KSEXASE ta prostateytika me enduradiko prosavatolismo



    ean pali psaxneis gia enduro thoraka..... des kai tis "661" vgazei dyo montela... diokimasmena kai ta dyo me poly kalles kritikes
    κατι και για τα δυο ηθελα αν γινοταν ή και για τα τρια μην σου πω! ενωω ενα και για θαλασσα και για το kite! :rotflmao:
    τωρα περα απο την πλακα με αυτα που μου λετε με βαλατε σε σκεψεις οτι δεν παιζει τελικα ενα και για τα δυο. οποτε μιας και βουνο παω πολυ πιο σπανια θα προτιμουσα κατι που να εχεις περισοτερες πιθανοτητες σε καποια συγκρουση, και οχι για να αποφυγω ιπταμενα αντικειμενα που λεει και fantacid.
    thanks kai gia to link tis 661. θα παρω τηλεφωνακι να δω τι θα μου πει και αν μπορω να παω καπου εδω να το δω.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Φιλαράκι αν ενδιαφέρεσαι έχω ένα τέτοιο κομμάτι. Το είχα πάρει... έτσι ούτε και γω ξέρω γιατί. Άμα θες και ενδιαφέρεσαι στο δίνω σε πολύ καλή τιμή. Καμία σχέση με αυτά που βλέπω εδώ.

    φιλε αλχημιστη με συνχωρεις ειμαι λιγο ψυρας σε αυτα και προτιμω καινουργια πραγματα, χωρια που δεν νομιζω να μου κανει και αυτο που εχεις γιατι ειμαι λιγο τεραστιος. αλλα μια που το ανεφερες τι μαρκα εχεις εσυ και λες οτι δεν εχει καμια σχεση με αυτα? Μπας και ριξεις και καμια αλλη ιδεα στο τραπεζι.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σε ποιά τρύπα?
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2007, 08:33
  2. Ποια Ειναι Η Πραγματικη Εννοια Τηs Παγκοσμιοποιησηs ;
    από greekshadow στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 15:22
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:28
  4. Ποιά Forum παρακολουθείτε ;
    από tifozif1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 23:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF