Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 104

Θέμα: Αγορα Aprilia rs 125.

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/10/2006
    Μηνύματα
    9

    Αγορα Aprilia rs 125.

    Παιδια ειμαι σχεδον ετοιμος να αγορασω το εν λογω μηχανακι αλλα εχω καποιες αμφιβολιες σχετικα με την αξιοπιστια του τα προβληματα που μπορει να βγαζει(εχω ακουσει οτι ειναι συχνο φαινομενο)και κατα ποσο ειναι καταλληλο για καποιον σαν εμενα που οδηγα για πρωτη φορα(εκτος απο κατι σκουτερ).Ακομα ποσο δυσκολη ειναι η συντηρηση ενος διχρονου κινητηρα και αν μπορω να το μαθω πανω σε αυτο το μηχανακι η θα το "στειλω" αδιαβαστο.Εναλλακτικα τι αλλο θα μπορουσατε να μου προτεινετε σε αυτην την κατηγορια ισως λιγο πιο αξιοπιστο και λιγοτερο ζημιαρικο.Οποιος εχει εμπειρια με το ιδιο το μηχανακι η εχει ακουσει ας απαντησει μπας και καταφερω να αποφασισω(Οχι τιποτα αλλο αλλα σαν φοιτητης δεν εχω και μεγαλη οικονομικη δυνατοτητα να συντηρω ενα μηχανακι που θα ζηταει συνεχεια)Ολες οι απαντησεις καλοδεχουμενες.Να πω οτι δεν εχω μεγαλη εμπειρια με τις μηχανες και τωρα προσπαθω να μπω στον κοσμο αυτο.Ευχαριστω για τον χρονο σας!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Γεια χαρα!!
    Κι εγω εχω ακουσει για την εν λογω εταιρια οτι δεν ειναι ακσιοπιστη οποτε εφοσον πας για πρωτο μηχανακι γιατι δεν κοιτας για καποια πιο ''δοκιμασμενη''πχ Χοντα/Γιαμαχα??Επειτα για τι ποσο μιλαμε πως εισαι διατε8ιμενος να δωσεις??Καινουριο το 8ες?Αφου ειναι πρωτο μοτο 8α σου ελεγα να προτιμησεις κατι σε μεταχειρο γιατι κατα πασα πι8ανοτητα 8α μπεις μετα στο τριπακι να δοκιμασεις και κανα αλλο σε μεγαλυτερα κυβικα οποτε ποιος ο λογος να πας σε καινουριο ενω με λιγο καλο ψακσιμο βρισκεις ευκαιριες σε μεταχειρισμενο??Αμα εχεις διπλωμα για 125 μπορεις να ''χτυπησεις'' μεχρι 250...Εχω ακουσει αρκετους εδω που λενε για το CBF και νομιζω μεταχειρο δε 8α κσεπερναει τα 3 χιλιαρικα....Εχω το ΑΧ αλλα μονο λογω δικης μου κωλοφαρδιας μου εχει βγει σουπερ γιατι αλλοι εχουν παραπονα...Χμ...8α σου προτεινω και το Serow (225) που μπορει να ειναι παλιο αλλα σιγουρα 8α το βρεις σε καλη τιμη και ειναι σκυλι...


    Welcome!!!
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  3. #3
    Επειδή η αντιπροσωπία για Aprilia είναι πολύ κοντά μου ( ΒΟΛΟΣ) , ακούω τα κλάματα τους από εδώ που βρίσκομαι .

    Συγκεκριμένα χωρίς να είμαι μηδενιστής , και παραδέχομαι, ότι ψιλό-γλυκό- κοιτουσα το Pegaso 600,
    έχουνε παράπονα οτι ακόμα και για μια μανέτα , πρέπει να περιμένεις να σου την στείλουν απο το εργοστάσιο στην Ιταλία , και άμα δεν έχουν , να περιμένεις στην ουρά, για όταν βγαλουν .

    πολύ όμορφα είναι τα Aprilia , αλλά το πρόβλημα είναι η διανομή ανταλλακτικών, έτσι λέει τουλάχιστον το ράδιο Αρβύλα !!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/10/2006
    Μηνύματα
    9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
    Γεια χαρα!!
    Κι εγω εχω ακουσει για την εν λογω εταιρια οτι δεν ειναι ακσιοπιστη οποτε εφοσον πας για πρωτο μηχανακι γιατι δεν κοιτας για καποια πιο ''δοκιμασμενη''πχ Χοντα/Γιαμαχα??Επειτα για τι ποσο μιλαμε πως εισαι διατε8ιμενος να δωσεις??Καινουριο το 8ες?Αφου ειναι πρωτο μοτο 8α σου ελεγα να προτιμησεις κατι σε μεταχειρο γιατι κατα πασα πι8ανοτητα 8α μπεις μετα στο τριπακι να δοκιμασεις και κανα αλλο σε μεγαλυτερα κυβικα οποτε ποιος ο λογος να πας σε καινουριο ενω με λιγο καλο ψακσιμο βρισκεις ευκαιριες σε μεταχειρισμενο??Αμα εχεις διπλωμα για 125 μπορεις να ''χτυπησεις'' μεχρι 250...Εχω ακουσει αρκετους εδω που λενε για το CBF και νομιζω μεταχειρο δε 8α κσεπερναει τα 3 χιλιαρικα....Εχω το ΑΧ αλλα μονο λογω δικης μου κωλοφαρδιας μου εχει βγει σουπερ γιατι αλλοι εχουν παραπονα...Χμ...8α σου προτεινω και το Serow (225) που μπορει να ειναι παλιο αλλα σιγουρα 8α το βρεις σε καλη τιμη και ειναι σκυλι...


    Welcome!!!
    Εχω το πρωτο διπλωμα και δεν ημουν σιγουρος μεχρι ποσα κυβικα μπορω να παρω ισχυει μεχρι 125 κυβικα η ως 34 ιππους?Για το απριλια το σκεφτομουν για καινουργιο αλλα αφου μου επιβεβαιωνετε τους φοβους μου μαλλον θα κοιταξω για κατι αλλο οποιος εχει να κανει καποια αλλη προταση για μηχανη ειναι ευπροσδεκτη.

  5. #5
    Το ειχε φιλος μου πριν 3-4 χρονια το RS (125) και του ειχε βγαλει πολλα προβληματα,ηταν πολυ ομορφο μηχανακι,με αρκετο "νευρο" αλλα του ειχε βγαλει πολλες ζημιες.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rs-125.jpg 
Προβολές:	852 
Μέγεθος:	39,9 KB 
ID:	85726

  6. #6
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    Επειδή η αντιπροσωπία για Aprilia είναι πολύ κοντά μου ( ΒΟΛΟΣ) , ακούω τα κλάματα τους από εδώ που βρίσκομαι .
    Ενημερωμένο σε βρίσκω εκεί κοντά στον Βόλο:wacko:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    ..................αλλά το πρόβλημα είναι η διανομή ανταλλακτικών, έτσι λέει τουλάχιστον το ράδιο Αρβύλα !!
    Μάλλον πρέπει να αλλάξεις "Σταθμό" και συχνότητα στο ραδιόφωνο σου!
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Ενημερωμένο σε βρίσκω εκεί κοντά στον Βόλο:wacko:

    Μάλλον πρέπει να αλλάξεις "Σταθμό" και συχνότητα στο ραδιόφωνο σου!
    Αστο ρε Powerphot.... Τι το ψάχνεις;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Οκ παιδια τωρα που με αυτα που μου ειπατε και αυτα που εχω ακουσει δεν προκειται να το διακινδυνευσω τι θα μου προτεινατε σε τετοιο στυλ μηχανης πιο αξιοπιστο και να ταιριαζει σε καποιον που ξεκιναει τωρα...

  9. #9
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Το τελευταιο μηνυμα ειναι δικο μου (endj3).

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
    Το τελευταιο μηνυμα ειναι δικο μου (endj3).
    Και γιατί έχεις άλλο nick ;

    Αν σε ενδιαφέρει το RS το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάς στα Μέγαρα στις 6/5 που θα έχει η aprilia τα μοντελα της για test ride.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    το ξερω το μηχανακι καλα


    το λοιπον. το απριλια 125 ειναι ενα διχρονο σουπερ σπορτ μικρου κυβισμου που πρεπει να το δολυευεις στις ψιλες στροφες (εκει στα δινει ) αμα το δουλευεις μεσα σε κινηση με 2-3000 στροφες θα το κολλησεις , επισεις αν το δουλευεις μονιμος ψηλα και το χερι σου δε ξεκολα απο το γκαζι παλι θα το κολλησεις

    δε θα το βαλεις ΠΟΤΕ μπρος και θα φυγεις ΠΑΝΤΑ θα περιμενεις να ζεσταθει το μηχανακι και μετα.

    δεν εχει δεικτη βενζινης θα πρεπει να προσεχεις ποσα χιλιομετρα βγαζεις και να κοιτας μην μεινεις πουθενα στο ετσι

    τα ανταλλακτικα του ειναι πανακριβα οπως και αυτα που φορα απο την μανα του.

    τα φρενα του ειναι απο αλλον πλανητη θελουν προσοχη ομως για αυτον τον λογο μην σταματας με εντο σε καθε φαναρι και δεις την μηχανη απο πανω σου


    το μηχανακι αυτο ειναι φτιαγμενο για να ΣΤΡΙΒΕΙ οπως ολα τα σουπερσπορτ και ειναι για ΠΙΣΤΑ και οχι για να πηγαινεις καθε μερα να παιρνεις τσιγαρα με αυτο διοτι θα το κολλησεις .


    υπαρχουν εξουσιοδοτμενα συνεργεια που εινια πανακριβα οπως ειναι οτι αφορα την απριλια

    η αντιπρωσοπεια ειναι ακομα σε βρεφικη ηλικαι και σε ταλαιπωρει παρα πολυ να βρεις ανταλακτικα που οταν και αμα τα βρεις ειναι πανακριβα .


    πλαστικα φλασακι και τα λοιπα θα πρεπει να τα προσεχεις για τι και αυτα ειναι ακριβα

    πολυ συχνα λαδακια και οχι οτι ναναι λαδια διοτι σαν καθαροαιμο διχρονο θελει το καλο του λαδι.

    το στησιμο του rs ειναι καταπλητκικο αλλα δεν ξερω ποσο απειρος εισαι....εχει πολυ γκαζι παρα πολυ και θελει προσοχη και προδερμ


    αυτα αμα θυμιθω κατι αλλο σε λεω.

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ειναι πανακριβα

    εινια πανακριβα οπως ειναι οτι αφορα την απριλια

    βρεις ειναι πανακριβα .

    ειναι ακριβα
    Για ρίξε και καμμιά τιμή ρε EVI να καταλάβουμε δλδ.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    το ξερω το μηχανακι καλα


    το λοιπον. το απριλια 125 ειναι ενα διχρονο σουπερ σπορτ μικρου κυβισμου που πρεπει να το δολυευεις στις ψιλες στροφες (εκει στα δινει ) αμα το δουλευεις μεσα σε κινηση με 2-3000 στροφες θα το κολλησεις , επισεις αν το δουλευεις μονιμος ψηλα και το χερι σου δε ξεκολα απο το γκαζι παλι θα το κολλησεις




    τι αλλο να πει κανεις...

    γενικως..μη το δουλεψεις φιλε..

    θα κολλήσει!!!!!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Για ρίξε και καμμιά τιμή ρε EVI να καταλάβουμε δλδ.....
    θα σου κανει τρομερη εντυπωση το ποσο κανουν πραγματα για ενα μηχανακι 125 κυβικων φιλε μου......θα σου γραψω την λυπητερη αναλυτικα μετα την πτωση στα μεγαρα......προς το παρων αφου μηχανικα δεν εχει τιποτα κανουμε τα στραβα ματια ...μια 2 ερωτησεις καναμε και τωρα πρωσπαθουμε να το ξεχασουμε μεχρι να βρουμε χρηματα.............

    (αναλογικα με το ποσο εχουν τα φλασακια μου η οι μανετες στο Ζ που οτι και να ειναι ειναι μια μηχανη 750 κιβικων και 100 ιππων και 200 κιλων και τελος παντως ειναι στην μεσαια κατηγορια και οχι στην μικρη ε ναι ρε γειτονα ειναι ακριβα .....)






    (τιμες δε σου λεω τωρα γιατι θα ειναι ανακριβεις..... μου τις ειπαν και δεν τις σημειωσα απλως εφυγα με μια κακη σκεψη καταλαβαινεις οταν θα εχω στανταρ τιμες και μια γενικη σουμα θα σου πω να φρκαρεις ...αφου τα ξερεις τι ρωτας....)
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    τι αλλο να πει κανεις...

    γενικως..μη το δουλεψεις φιλε..

    θα κολλήσει!!!!!!!!!!!!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    το μηχανακι εχει εναν ιδιαιτερο τροπο οδγησεις αν αφησεις συμπλεκτη θα σβησει θελει να ανεβαζεις τρελες στροφες και να αφηνεις μισο συμπλεκτη πριν ξεκινησεις κλπ κλπ



    δεν κολλαει φυσικα αν το κανεις μια 2 3 φορες αλλα για μια καθημερινη κατασταση

    και γενικος αμα δεν γουσταρετε να σας πω τι ξερω απο ενα μηχανακι που το οδηγω σχεδον καθε μερα δε σας λεω και λεγετε οτι πιστευετε η οτι εχετε ακουσει απο αλλους κα ιστα @@ μου

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. aprilia rs 125 2006!!!!
    από matrap στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 00:48
  2. Στρώσιμο Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 09:31
  3. Aprilia RS 125 VS Cagiva Raptor 125
    από angel_pele στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2006, 15:31
  4. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF