Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: aprilia shiver

  1. #1
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645

    Wink aprilia shiver

    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: aprilia shiver

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    www.apriliashiver.com
    πανέμορφο και αν έρθει στην πολύ προσιτή τιμή που ακούγεται πιστεύω θα βάλει πολλούς σε σκέψεις για αγορά του και θα τραντάξει τον ανταγωνισμό Ζ 750 κτλ
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645

    Re: Re: aprilia shiver

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    πανέμορφο και αν έρθει στην πολύ προσιτή τιμή που ακούγεται πιστεύω θα βάλει πολλούς σε σκέψεις για αγορά του και θα τραντάξει τον ανταγωνισμό Ζ 750 κτλ
    Eιναι η πρωτη φορα που μπηκα σε πειρασμο για να αλλαξω το μονστερ
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  4. #4
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    19/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Καλά πάρτε εσείς τη μηχανή και γω θα κρατήσω τις κοπελιές!!Μη νιώθουν και μοναξιά!!

    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  5. #5
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Περίπου 8 χιλιάρικα ανεμένεται..

    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=3

    Φουντώνει κι άλλο η κατηγορία..έρχεται και το νέο Street Triple..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Περίπου 8 χιλιάρικα ανεμένεται..

    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=3

    Φουντώνει κι άλλο η κατηγορία..έρχεται και το νέο Street Triple..
    το σιβερ ειναι πανεμορφο αλλα αυτο το τριπλ ρε παιδι μου μια μασκουλα δε μπορω να το βλεπω σαν τον Ε.Τ. ειναι............
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    το σιβερ ειναι πανεμορφο αλλα αυτο το τριπλ ρε παιδι μου μια μασκουλα δε μπορω να το βλεπω σαν τον Ε.Τ. ειναι............
    Eγω ευχομαι να ειναι ροπατο το μοτερ του shiver καθως και να δουλευουν οπως φαινονται τα φρενα/αναρτησεις

    Για το speed triple 675, φοβαμαι πως ο κινητηρας του θα θυμιζει 600 τετρακυλινδρο

  8. #8
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Eγω ευχομαι να ειναι ροπατο το μοτερ του shiver καθως και να δουλευουν οπως φαινονται τα φρενα/αναρτησεις

    Για το speed triple 675, φοβαμαι πως ο κινητηρας του θα θυμιζει 600 τετρακυλινδρο

    According to Triumph’s engineers, the bike’s engine is basically the same as the Daytona 675, but retuned to offer a punchier mid-range.

    Power is likely to be down slightly, at around 108bhp.

    '
    '
    '
    '


    put the power down slowly :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #9
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    @ evi

    Το Triple από εμφάνιση είναι από τα μηχανάκια που ή το λατρεύεις ή το μισείς..(εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. )

    @ after

    Ο 675 παντού ακούω και διαβάζω οτι είναι ξυράφι..Κι αφού όπως λένε το γέμισαν κι άλλο στις μεσαίες..

    Πάντως είμαι πολύ περίεργος και θέλω πολύ να τα οδηγήσω και τα δύο..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  10. #10
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s )

    αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )


    ηδη στο δρομο βλεπω παντου τριγυρω μου το νεο Ζ και το 750 και το 1000............ασε που το παλιο θα πεσει η τιμη του..........



    αφηστε το παιδια.........για να πεσει το Ζ θα πρεπει να το χτυπησουν ιαπωνικες (σουζι κλπ)
    με οτι αυτο συνεπαγετε...............(οχι ΟΧΙ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΔΕ ΧΤΥΠΑ ΤΟ Ζ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao: )
    Στα γυμνα παντα (γιατι στα μπικινι εχουμε το τρυπιο πατατοφειζερ ....να μια τρουπα με τα τις 5500ρπμ αχαχαχαχ )

    (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


    Ο 675 παντού ακούω και διαβάζω οτι είναι ξυράφι..Κι αφού όπως λένε το γέμισαν κι άλλο στις μεσαίες..

    Πάντως είμαι πολύ περίεργος και θέλω πολύ να τα οδηγήσω και τα δύο..
    Eγω πιστευω οτι ειναι marketing αυτα τα περι αλλης χαρτογραφισης ή αλλαγη στον ψεκασμο κτλ.
    Οτι ειναι να δωσει ενα μοτερ θα το δωσει
    Αλλα δημιουργουν τον χαρακτηρα ενος μοτερ,- διαμετροςχδιαδρομη, εκκεντροφοροι κτλ
    Απο ανθρωπο που το εχει, γνωριζω οτι δεν ειναι και τοσο ροπατο οσο λενε

    Και εγω εννοειται οτι θελω να τα οδηγησω

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s )

    αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )


    ηδη στο δρομο βλεπω παντου τριγυρω μου το νεο Ζ και το 750 και το 1000............ασε που το παλιο θα πεσει η τιμη του..........



    αφηστε το παιδια.........για να πεσει το Ζ θα πρεπει να το χτυπησουν ιαπωνικες (σουζι κλπ)
    με οτι αυτο συνεπαγετε...............(οχι ΟΧΙ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΔΕ ΧΤΥΠΑ ΤΟ Ζ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao: )
    Στα γυμνα παντα (γιατι στα μπικινι εχουμε το τρυπιο πατατοφειζερ ....να μια τρουπα με τα τις 5500ρπμ αχαχαχαχ )

    (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)
    μιλας για την δικη μας αγορα....βασικα Aprilia, Triumph και Kawasaki μας εχουν ολιγον τι χεσμενους...ειχαν μια σκασιλα να δουν αν θα πουλησει το μηχανακι τους στην χωρα του παπιου...σιγα μην τους ενδιαφερει το Ελληνικο αγοραστικο κοινο....ss θα βγαζαν μονο τοτε και τερατο on-off με hi-tech μπιχλιμπιδια.

  13. #13
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s )

    αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )
    Δεν είπε κανείς οτι θα ξεπεράσουν το Ζ στις πωλήσεις..Ο ανταγωνισμός γίνεται μεγαλύτερος,κι αυτό μόνο καλό είναι..Και ο υποψήφιος αγοραστής έχει περισσότερες επιλογές και οι εταιρίες θα προσπαθούν να βελτιώσουν τα μηχανάκια τους (και τις τιμές)..

    Πριν μερικά χρόνια υπήρχαν σχεδόν μόνο το Hornet το Monster και το SV..Τώρα,Z,Monster,Hornet,Fazer,Shiver,GSR,Triple (άντε βάλε και το SV για να μη γκρινιάζει ο Κρούκης )

    H KTM μένει να βγάλει κανα μικρό δικύλινδρο SDuke..

    Στο τελευταίο που λες δε συμφωνώ και τόσο..Δεν έχω πάρε δώσε με τις αντιπροσωπίες αυτές για να ξέρω πως ακριβώς έχουν τα πράγματα,αλλά πχ του srx6 αυτά που παράγγειλε του ήρθαν σε έξι μέρες,και το Τουόνο ας πούμε δε νομίζω να υστερεί σε μεταπώληση..

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    μιλας για την δικη μας αγορα....βασικα Aprilia, Triumph και Kawasaki μας εχουν ολιγον τι χεσμενους...ειχαν μια σκασιλα να δουν αν θα πουλησει το μηχανακι τους στην χωρα του παπιου...σιγα μην τους ενδιαφερει το Ελληνικο αγοραστικο κοινο....ss θα βγαζαν μονο τοτε και τερατο on-off με hi-tech μπιχλιμπιδια.

    σωστο και αυτο 100%


    κοιτα στην γαλλια ας πουμε πια ειναι πρωτα στις πωλησεις

    οχι δεν ειναι τα ινοβα παιδια ουτε τα τι ντι εμ
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Δεν είπε κανείς οτι θα ξεπεράσουν το Ζ στις πωλήσεις..Ο ανταγωνισμός γίνεται μεγαλύτερος,κι αυτό μόνο καλό είναι..Και ο υποψήφιος αγοραστής έχει περισσότερες επιλογές και οι εταιρίες θα προσπαθούν να βελτιώσουν τα μηχανάκια τους (και τις τιμές)..

    Πριν μερικά χρόνια υπήρχαν σχεδόν μόνο το Hornet το Monster και το SV..Τώρα,Z,Monster,Hornet,Fazer,Shiver,GSR,Triple (άντε βάλε και το SV για να μη γκρινιάζει ο Κρούκης )

    H KTM μένει να βγάλει κανα μικρό δικύλινδρο SDuke..

    Στο τελευταίο που λες δε συμφωνώ και τόσο..Δεν έχω πάρε δώσε με τις αντιπροσωπίες αυτές για να ξέρω πως ακριβώς έχουν τα πράγματα,αλλά πχ του srx6 αυτά που παράγγειλε του ήρθαν σε έξι μέρες,και το Τουόνο ας πούμε δε νομίζω να υστερεί σε μεταπώληση..


    σωστα ! αλλα γιατι δε βλεπεις τουονο γυρω σου?

    και μιλαμε οτι το μηχανακι ΣΚΟΤΩΝΕΙ ετσι?(το ξερεις) σε ολα του..................

    ειπαμε

    η πλειοψηφια η μαζα εχει αυτο στο κεφαλι της............το εγραψα, ειναι σαν αυτο που λεμε καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα?

    με πιανς? τα ιδια λεμε
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Shiver 1200 Rumors
    από Operater στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2008, 21:43
  2. Aprilia Shiver
    από CHRISTOF στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2008, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF