Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Bering Nassau / Sunrise

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Bering Nassau / Sunrise

    Μεταφέρω εντυπώσεις από τα εν λόγω καλκαιρινά μπουφανάκια, που τα έχουμε αναφέρει και σε άλλα θέματα.

    Ωραίο και οικονομικό το Nassau

    http://www.stelpet.gr/products/4088

    ελαφρύ κομψό με προστασίες, αεριζόμενο όμως μόνο από το πλάι.... που πάει να πει σε μεγάλες ζέστες δύσκολα παλεύεται... κατάλληλο γιαα κ΄΄αποιον που θέλει ένα οικονομικό μπουφάν για ανοιξη/καλοκαίρι/φθινόπωρο, και δεν έχει την πολυτέλεια να έχει 2 μπουφάν ή κάτι πιο εξδειδικευμένο. Κελεπούρι για νέο οδηγό που αρχίζει να οδηγεί τέτοια εποχή!


    Το Sunrise είναι φουλ διάτριτο, μπρος πίσω, έχει κι αυτό τις απαραίτητες προστασίες και είναι λίγο πιο ακριβό. Βγαίνει και σε μπεζ που απορροφά λιγότερη ζέστη από τα μαύρα, αλλά είναι και λίγο... κιτς


    Συνοψίζοντας, μάλλον δε συμφέρει να πάρω το Nassau για αυστηρά καλοκαιρινά, άντε να είναι λίγο πιο δροσερό από το Spyke Rambler που είχα πάρει την άνοιξη προσφορά.

    http://www.warmup.gr/cats/item.php?ItemID=420

    Το Sunrise είναι πιο κατάλληλο σίγουρα αλλά πιο ακριβό και με χαλάει λίγο και το χρώμα.

    ΥΓ: Έχει άλλος εμπειρία από αυτά τα μπουφάν;

    ΥΓ2: Nikoskazer πουλάς ακόμα εκείνο το Nassau; Δοκίμασα και μου κάνει και το small

  2. #2
    to sunrise εχω.το κιτς...μια χαρα με ζεστη, σε σχεση με το colori το χειμωνιατικο που ειχα βαλει με 40 βαθμους.αλλα εχω μικρη εμπειρια.παντως κιτς δεν το βρισκω.

  3. #3
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Εγώ δοκίμασα το Sunrise και δε μου γέμισε καθόλου το μάτι..Εφαρμογή ψιλοχάλια και προστατευτικά σαν τα σφουγγάρια που σβήναμε τους πίνακες στο σχολείο..

    Κοίτα μήπως βρεις πουθενά να δοκιμάσεις το Netline της spidi..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #4
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
    to sunrise εχω.το κιτς...μια χαρα με ζεστη, σε σχεση με το colori το χειμωνιατικο που ειχα βαλει με 40 βαθμους.αλλα εχω μικρη εμπειρια.παντως κιτς δεν το βρισκω.
    Kαι εγω το κιτς εχω αλλα οταν ψηνονται οι αλλοι με τα μαυρα χαμογελω με το κιτς μου το μπουφανακι -1 βαθμο απο τους αλλους

    θα συμφωνησω με τον λαμπρο οτι τα προστατευτικα του δε μου παρεχουν καμμια εμπιστοσυνη (πιο πολυ για τις τριβες το εχω) και ποσο ποιο ακριβο? 100 ευρω το ειχα παρει περσυ (βασικα μου το ειχαν παρει δωρο ειναι )


    ακου κιτς γαμωτ γαμωτ.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Δεν είμαι γκουρού της μόδας αλλά μπεζ ρούχο μοτό δεν έχω ξαναδεί... με παραπέμπει κάπου ανάμεσα σε κακοντυμένους φοιτητές της γενιάς του πολυτεχνίου και σε παραλλαγές του operation desert storm... τεσπα απο πρακτική άποψη σίγουρα είναι λιγότερο ζεστό από το μαύρο. Και κάνει πλέον € 118 Έυη.

    Να παραθέσω ακόμα ένα σχετικό απόσπασμα του άρθρου του Θανάση Χούντρα από το 0300 που κυκλοφορεί, που μείωσε ένα μέρος και από το δικό μου σκεπτικισμό για τα καλοκαιρινα:

    Για να μην το ταλαιπωρούμε, όποιος δεν έχει δοκιμάσει το νέο είδος μπουφάν -τα "τρύπια", αεριζόμενα, ελεύθερης ροής αέρα ή όπως θέλετε πείτε τα- απλά δεν μπορεί να φανταστεί πόσο δροσερά είναι. Πόσο πιο δροσερά αισθάνεσαι σε σχέση με το να φοράς απλά ένα T-shirt. Η δουλειά τους είναι απλά να κουβαλάνε τα προστατευτικά σε ώμους, αγκώνες, πλάτη και όχι η ρύθμιση της θερμοκρασίας. Σε βαθμό που βραδάκι με ολίγη από την καλοκαιρινή υγρασία "την ακούς" από το κρύο, αν αυτό λέει κάτι.

    http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=874

  6. #6
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: Bering Nassau / Sunrise

    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Μεταφέρω εντυπώσεις από τα εν λόγω καλκαιρινά μπουφανάκια, που τα έχουμε αναφέρει και σε άλλα θέματα.

    Ωραίο και οικονομικό το Nassau

    http://www.stelpet.gr/products/4088

    ελαφρύ κομψό με προστασίες, αεριζόμενο όμως μόνο από το πλάι.... που πάει να πει σε μεγάλες ζέστες δύσκολα παλεύεται... κατάλληλο γιαα κ΄΄αποιον που θέλει ένα οικονομικό μπουφάν για ανοιξη/καλοκαίρι/φθινόπωρο, και δεν έχει την πολυτέλεια να έχει 2 μπουφάν ή κάτι πιο εξδειδικευμένο. Κελεπούρι για νέο οδηγό που αρχίζει να οδηγεί τέτοια εποχή!


    Το Sunrise είναι φουλ διάτριτο, μπρος πίσω, έχει κι αυτό τις απαραίτητες προστασίες και είναι λίγο πιο ακριβό. Βγαίνει και σε μπεζ που απορροφά λιγότερη ζέστη από τα μαύρα, αλλά είναι και λίγο... κιτς


    Συνοψίζοντας, μάλλον δε συμφέρει να πάρω το Nassau για αυστηρά καλοκαιρινά, άντε να είναι λίγο πιο δροσερό από το Spyke Rambler που είχα πάρει την άνοιξη προσφορά.

    http://www.warmup.gr/cats/item.php?ItemID=420

    Το Sunrise είναι πιο κατάλληλο σίγουρα αλλά πιο ακριβό και με χαλάει λίγο και το χρώμα.

    ΥΓ: Έχει άλλος εμπειρία από αυτά τα μπουφάν;

    ΥΓ2: Nikoskazer πουλάς ακόμα εκείνο το Nassau; Δοκίμασα και μου κάνει και το small
    Το πουλάω ακόμα αν το θες.

    Το μέγεθος οπως θυμάσαι είναι small και το χρώμα του είναι αυτό

    Να προσθέσω επίσης οτι αεραγωγούς ΕΧΕΙ στην πλάτη (είναι 2 τρύπες που μοιάζουν με αεροσύραγγες κράνους).
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Re: Re: Bering Nassau / Sunrise

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Το πουλάω ακόμα αν το θες.

    Το είδα ωραίο χρώμα και ντιζάιν (αν και το μπλε ελεκτρικ είναι ακόμα πιο σικάτο).

    Έχει και μπροστά στο θώρακα ένα μικρο προστατευτικό.

    Για τη δουλειά που το θέλω δεν είναι τόσο κατάλληλο αφού δεν είνααι πλήρως διάτριτο, αλλά μισοτιμής καλό είναι για καβάτζα. Δύσκολο να γίνει το αλισβερίσι όμως αφού είσαι Κρήτη.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Re: Re: Re: Bering Nassau / Sunrise

    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Το είδα ωραίο χρώμα και ντιζάιν (αν και το μπλε ελεκτρικ είναι ακόμα πιο σικάτο).

    Μάλλον με έχει επηρεάσει το The devil wears prada που είδα χθες σε DVD lol

  9. #9
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: Re: Re: Bering Nassau / Sunrise

    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Το είδα ωραίο χρώμα και ντιζάιν (αν και το μπλε ελεκτρικ είναι ακόμα πιο σικάτο).

    Έχει και μπροστά στο θώρακα ένα μικρο προστατευτικό.

    Για τη δουλειά που το θέλω δεν είναι τόσο κατάλληλο αφού δεν είνααι πλήρως διάτριτο, αλλά μισοτιμής καλό είναι για καβάτζα. Δύσκολο να γίνει το αλισβερίσι όμως αφού είσαι Κρήτη.
    Δεν πειράζει ρε Γιάννη, η φιλιά στον τόπο της!

    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480

    Re: Re: Re: Re: Bering Nassau / Sunrise

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Δεν πειράζει ρε Γιάννη, η φιλιά στον τόπο της!

    Φίλοι όσο θές, τσικουδιά όμως δεν πίνω!

    Άσχετο, προφανώς έχεις και άλλη μηχανή εκτός από το kaze-r ε;

  11. #11
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329


    Αυτή την ερώτηση μου κάνουν ολοι εντός και εκτός forum.

    Όχι, δυστηχώς...

    Ενα σπίτι έχει πολλά έξοδα ώσπου να γίνει κατοικίσιμο δε με παίρνει ακόμα.

    (ξέρεις πόσο κοστίζουν και τα υπογλώσια χωρίς συνταγή γιατρού για τον πατέρα μου?! ) :rotflmao: :rotflmao:
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    :
    Ενα σπίτι έχει πολλά έξοδα ώσπου να γίνει κατοικίσιμο δε με παίρνει ακόμα.
    Γιατί δεν πουλάς... τον εξοπλισμό για να πάρεις κάνα μεταχειρισμένο έστω; :rotflmao:

  13. #13
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αααα...ΟΧΙ!

    Εγω τη "γυναίκα" μου τη θέλω παρθένα.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Μα δεν υπάρχουν πια παρθένες! Όλες τις κανουν τώρα έστω ενα μικρό... test ride

    Το λοιπόν τι είδους τσούπρα έχεις βάλει στο μάτι;

  15. #15
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Την αλήθεια;

    Δεν ξέρω ακόμα. 2κύλινδρο; 4κύλινδρο; πράσινο; κόκκινο; μπλέ; μαύρο;

    Είμαι φανατικός Kawasakias και γουστάρω αυτή την έκρηξη δύναμης που σου δίνουν σα να κάνει kick-in το turbo οταν δουλεύουν ψηλά αλλα ως τότε ξέρω 'γω τι θα ζητάω;

    Μπορεί ως τότε να 'χω γίνει gay και να ψωνίζω συνολάκια παρέα με τον McGAYver στη Συγγρού!
    :rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	smillie_gayfight.gif 
Προβολές:	1157 
Μέγεθος:	15,8 KB 
ID:	94888
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bering Tivano & Lady Sunrise
    από epp1640 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 21:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF