Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Tex Jacket και χειμώνας

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131

    Tex Jacket και χειμώνας

    Επειδή δεν έχω αγοράσει ποτέ tex μπουφάν,ξέρει κάποιος αν είναι ζεστά για τον χειμώνα;Αναφέρομαι για φυσιολογικές συνθήκες όχι -20oC!Έχω δει το Spidi NL5 tex και το θέλω για καθημερινή χρήση προς τη δουλειά και μόνο.Κρατάει το κρύο έξω ή καταψύχεσαι;Αν κάποιος έχει το συγκεκριμένο μπουφάν ευχαρίστως να ακούσω άποψη.

  2. #2
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Λογικά οταν λες tex εννοείς συνθετικά..αν ναι ειναι πολύ ζέστα,εμένα προσωπικά μου φαίνονται πιο ζεστά απο τα δερμάτινα..το συγκεκριμένο που λες βέβαια δεν το ξέρω αλλά όπως σου είπα..γενικά είναι πολύ καλά.Αρκεί βέβαια να είναι χειμερινά ε?
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  3. #3
    τα συνθετικά (συνήθως τα λέμε cordura, αν και ΔΕΝ ειναι όλα cordura αλλά παρεμφερή υφάσματα), είναι ΚΑΛΥΤΕΡΑ για το κρύο. Το δέρμα, σαν υλικό, απο το πολύ κρύο "ξυλιάζει" και κάποια στιγμή το κρύο θα περάσει... Το tex μπουφάν έχει καλύτερη μόνωση... αλλά μιλάμε για ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ tex μπουφάν. Το NL5 που λες εσύ ειναι καλοκαιρινό, απο το site της spidi :

    All-around Summer mesh and Cordura jacket designed for the hot season and wide range of use, from short urban routes up to long stretches. NL5 is extremely light and easy to use and features CE Multitech protector along with a back protector ready inner pocket. Volumes adjustment, Clip Stop and Reflex piping complete the features range. NL5 can also be combined with optional waterproof RAIN CHEST thus becoming a fully waterproof garment

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2006
    Μηνύματα
    131
    Ναι έχεις δίκιο,είναι καλοκαιρινό.Θα κοιτάξω για κάποιο χειμερινό.

  5. #5
    epeiseis koita na exei kalh ependush (windproof, antifreeze) k h opoia na bgainei.. wste na mporeis na foras to idio textile xeimwna kalokairi (enta3i kalokairi agglias )

    Panagiotis

  6. #6
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Ρε παιδιά έκανα μια γύρα εχθές το απόγευμα προς αναζήτηση νέου μπουφάν και βρήκα ένα XTU Γερμανικής προέλευσης πάρα πολύ καλό, και σαν ποιότητα υφάσματος με προστατευτικά κανονικά ώμους αγκώνες & πλάτη φοβερό και αρκετά οικονομικό 170-180 ευρώ αν θυμάμαι καλά, έμοιαζε πάρα πολύ στα Revit! Ξέρετε τι παίζει με τα συγκεκριμένα! Μου άρεσε πολύ και σκέφτομαι να το πάρω! Πάρα πολύ καλή ποιότητα!
    ΤΕΛΟΣ


Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα αδιαβροχου και ζεστου συνθετικου jacket
    από AFTER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 00:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF