Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Πόσα άλογα δίνει μια ΑΡΑΤΑ ΦΟΥΛ ΤΙΤΑΝΙΟ? (2004 CBR 1000RR)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΡΑΤΑ ΦΟΥΛ ΤΙΤΑΝΙΟ?

    Απλά πολλά ακούγονται από πολλούς και επηδεί είναι να δώσω κάποιο αξιοσέβαστο ποσό θα ήθελα την άποψη σας για το τι μπορεί να περιμένει κάποιος από μία ολόσωμη Αράτα....
    Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν υπήρχε έστω και μία προσωπική εμπειρία η τουλάχιστον αξιόπιστη πηγή για την απάντηση σας ευχαριστώ για το χρόνο σας


    Ανδρέας(Turnman)

    Y.Γ.Ξέχασα να σας πω 2004 cbr 1000rr

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Πρέπει να μα βοηθήσεις λιγο....


    Τι άλλο θα κάνεις εκτός από την εξάτμιση;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Rapid bike 3 Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!!

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Άλογα πολλα δεν θα δεις... αλλού θα δεις βελτιώσεις....


    για ποιο λόγο θες να το κάνεις όλο αυτό;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Κοίτα στο επίσημο σάιτ της Αράτα γράφει ότι δίνουν 9,7 άλογα και μου φαίνετε μούφα από την άλλη σε επίσημο σάιτ και να γράφουν π@π@ριές?

    Αν κάποιος από εδώ μέσα την έχει βάλει και ξέρει μπορεί να μας δώσει μία αξιόπιστη απάντηση το θέλω για να πάρει λίγι νεύρο και μκαλύτερη ευστροφία και σαφώς λιγότερο βάρος μιας και εγώ δε χάνω γραμμάριο τα τελευταία 8 χρόνια(100 κιλά)

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TURNMAN
    Κοίτα στο επίσημο σάιτ της Αράτα γράφει ότι δίνουν 9,7 άλογα και μου φαίνετε μούφα από την άλλη σε επίσημο σάιτ και να γράφουν π@π@ριές?

    Αν κάποιος από εδώ μέσα την έχει βάλει και ξέρει μπορεί να μας δώσει μία αξιόπιστη απάντηση το θέλω για να πάρει λίγι νεύρο και μκαλύτερη ευστροφία και σαφώς λιγότερο βάρος μιας και εγώ δε χάνω γραμμάριο τα τελευταία 8 χρόνια(100 κιλά)
    τότε αν το δει το ποστ σου ο Swtos θα σου πει.... αλλά και τα 9,7 είναι και καλά κι αρκετά..... Μπορείς να παίξεις και με τα γρανάζια σου γι αυτά που ψάχνεις...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Έχω βάλει ένα παραπάνω πίσω το θέμα είναι ότι δεν έχω αξιόπιστη πηγή ο ένας λέει 10 άλογα και βάζουμε στοίχημα ότι θες ο άλλος όχι παεραπάνω από 4-5(μιλάω για μαστόρια έτσι όχι για τυχαίους) οπότε είμαι σε δίλημα αξίζει ή πάλι θα κάνω μ@λ@κία??

    Στο παρελθόν ήμουν επίτημο μέλος των αιμοδοτών βελτιωτικών προιόντων μιλάμε γθα πολύ αίμα παιδιά και δε θέλω και άλλο να το χάσω τζάπα

  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TURNMAN
    Έχω βάλει ένα παραπάνω πίσω το θέμα είναι ότι δεν έχω αξιόπιστη πηγή ο ένας λέει 10 άλογα και βάζουμε στοίχημα ότι θες ο άλλος όχι παεραπάνω από 4-5(μιλάω για μαστόρια έτσι όχι για τυχαίους) οπότε είμαι σε δίλημα αξίζει ή πάλι θα κάνω μ@λ@κία??

    Στο παρελθόν ήμουν επίτημο μέλος των αιμοδοτών βελτιωτικών προιόντων μιλάμε γθα πολύ αίμα παιδιά και δε θέλω και άλλο να το χάσω τζάπα

    Πολλά είναι 10 άλογα.... αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω άποψη επί του θέματος....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    το ιδιο ισχυει και εδω.....

    πεταμενα λεφτα!!!

  10. #10
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    4-5 άλογα (το πολύ 6) μαζί με αλλαγή φίλτρου και επαναπρογραμματισμό εγγεφάλου. Παίζει με ενα rapidbike ή powercomander να βρεις 1-2 ακόμη στον κόφτη ή 3-5 στις μεσαίες.

    Τα άλογα δεν είναι απλό πράγμα να τα βγάλεις αλλιώς θα στα έδιναν και από μαμά. Εαν βρεις 10 σύνολο με όλα τα παραπάνω να είσαι υπερευχαριστημένος.

    Πιο πολύ αξίζει πάντως να βάλεις ενα Ohlins αμορτισέρ και περισεύουν και για Ohlins ελατήρια μπροστά.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Γι αυτό ρωτάω εδώ αν κάποιος το έχει κάνει ας μου πει....

    Αν λέω Αν δίνει 10 άλογα τα δίνω τα λεφτά ευχαρίστως(1450€) για 4-5 άλογα όμς όχι....

    Υπάρχει κανείς παθόντας να μας πει??

  12. #12
    η με διαφορα καλυτερη εξατμιση για cbr 1000 ειναι η hamagutsi...με καλο προγραμμα τα 10 τροχο ειναι απολυτως εφικτα...

    ξερω δυο συγκεκριμενα και εχουν γινει παρουσια μου οι δυναμομετρησεις...οι καλυτερες καμπυλες που εχω δει σε cbr...κι εχω δει πολλες με διαφορες εξατμισεις...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Αχ τι μου θύμισες με το μπούσα σου......(Άσχετο)

    Λοιπός έκανα τη μ@λ΄2κία και πριν από 2 λεπτά τη παρήγγειλα οπότε τώρα ότι και να γίνει α τη βάλω εκτός και αν βρεθεί ένας Χριστιανός να μου πει ότι την έβαλε και είδε 4 άλογα διαφορά οπότε τη πασάρω στο e bay


    Από ότι βλέπω δεν υπάρχει κάποιος που να έχει βάλει την Αράτα οπότε μόλις τη τοποθετήσω θα ποστάρω για να έχουμε μια αντικειμενική άποψη

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2008
    Μηνύματα
    28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    η με διαφορα καλυτερη εξατμιση για cbr 1000 ειναι η hamagutsi...με καλο προγραμμα τα 10 τροχο ειναι απολυτως εφικτα...

    ξερω δυο συγκεκριμενα και εχουν γινει παρουσια μου οι δυναμομετρησεις...οι καλυτερες καμπυλες που εχω δει σε cbr...κι εχω δει πολλες με διαφορες εξατμισεις...
    όπως σας υποσχέθηκα ποστάρω τις δυναμομετρήσεις

    Τα οχτώ άλογα που βλέπετε είναι με μαμά φίλτρο και τίποτα άλλο πλην της εξάτμισης .Τα άλογα θα ήταν 1,2 παραπάνω αλλά το μηχανάκι ήταν ζεστό και δε μπορούσα να περιμένω λόγω δουλειάς.Αν τα άφηνα νακρυώσει θα ήμουν στα 162 κοντά/
    Δε θα βάλv άλλο φίλτρο ποιο ανοιχτό γιατί μετά θα χρειαστεί να βάλω και πρόγραμμα πάουερ κομάντερ κ.λ.π.
    Η καμπύλη είναι ικανοποιητική και έτσι..

    Δε το περίμενε ο μάστορας και έβαλε στοίχημα ότι πάνω από 7 άλογα δε θα πάρω....

    Του τα χάρισα όμως γιατί ήμου χαρούμενος


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p1011118.jpg 
Προβολές:	568 
Μέγεθος:	36,5 KB 
ID:	142031

  15. #15
    Αθόρυβο μέλος Το avatar του/της ledz
    Εγγραφή
    13/08/2005
    Μηνύματα
    335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TURNMAN

    Δε θα βάλv άλλο φίλτρο ποιο ανοιχτό γιατί μετά θα χρειαστεί να βάλω και πρόγραμμα πάουερ κομάντερ κ.λ.π.
    Η καμπύλη είναι ικανοποιητική και έτσι..
    Καλο...ταξιδη (?) η αρατα.

    Ασχετως αν βαλεις φιλτρο εγω θα ελεγα να βαλεις εναν εγκεφαλο, ωστε να εισαι σιγουρος οτι εχεις σε ολο το φασμα σωστο μειγμα. Αλλο σλιπ-ον αλλο ολοσωμη...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ποσα αλογα εχει το ρημαδι?
    από toufek στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2009, 19:03
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2009, 05:18
  3. Ποσα αλογα βγαζει το LC4 SM 2005???
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2005, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF