Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: cbr600f - ψάξιμο με αναρτήσεις

  1. #1
    KAI MAΓΚΕΣ ΤΟ ΣΚ ΕΒΑΛΑ 1ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΡΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΔΕ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ.ΤΟ ΕΧΩ ΤΩΡΑ 3ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΛΙΠΕΙ ΤΟ ΝΕΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΠΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ R6 ΤΟΥ 2003 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΙΤΣΕΞΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΟ ΤΟ CBRAΚΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ.ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΧΗΡΙΣΜΕΝΗ WP-OHLINS KATI KΑΛΟ ΓΙΑ ΠΙΣΩ.ΕΙΔΗΚΑ ΜΕ ΔΗΚΑΒΑΛΩ ΠΟΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ!
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...

  2. #2
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    φιλε submarine αμα βρεις ακρη με τις αναρτησεις πες κ σε μενα γιατι κ γω το ψαχνω. εχω σφιξει την πισω στη θεση 5 (απο 3 που ητανε) κ κατα 1/4 στροφη την προφορτιση,ειδα οτι ψιλοπαταει καλυτερα αλλα θελω καλυτερο στησιμο για στροφιλικια
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  3. #3
    ΦΙΛΕ pilotos_xtreme ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ (ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ) ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ WP EΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟ F4 ΜΕ ΤΑ ΚΑΜΠΗΛΑΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΠΡΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ 22000ΧΛΜ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΛΑΔΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ.ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΠΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ R6 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΙ SERVISE!ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΙΣΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ(ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ) ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΜΟΡΤΗΣΕΡ ΚΑΤΙ ΣΕ WP,OHLINS,KTΛ.
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...

  4. #4

    θελω κι εγω....

    Χαιρετω τους συναδελφους.
    Αν κανετε κατι τελικα με τις αναρτησεις αν θελετε να το γραψετε εδω μιας και θελω κι εγω
    να δω τι μπορω να κανω σε αυτον τομεα μιας και το εχω λιγο καιρο και δεν το ξερω και γενικος ειμαι νεος στο αθλημα.....


  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    ωσαν πρωην κάτοχος προτεινω...

    αναρτησεις hyperpro μπρος/πισω..
    σωληνακια υψηλής+τακακια της προκοπης
    φρεσκα ψιλομαλακά λαστιχάκια

    μεχρι εκει,και είσαι αρχηγόπουλο στο δρόμο.απο κει και πέρα(πιο ακριβες αναρτησεις/πιο σκληρο σεταρισμα κτλ) δεν αξιζει..

    το μηχανακι κανει 2 δουλειες καλά:

    -entry level στα κλιπονατα μηχανακια
    -σπορ τουρινκ

  6. #6
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    ωσαν πρωην κάτοχος προτεινω...

    αναρτησεις hyperpro μπρος/πισω..
    σωληνακια υψηλής+τακακια της προκοπης
    φρεσκα ψιλομαλακά λαστιχάκια

    μεχρι εκει,και είσαι αρχηγόπουλο στο δρόμο.απο κει και πέρα(πιο ακριβες αναρτησεις/πιο σκληρο σεταρισμα κτλ) δεν αξιζει..

    το μηχανακι κανει 2 δουλειες καλά:

    -entry level στα κλιπονατα μηχανακια
    -σπορ τουρινκ
    τακακια θα ελεγα φεροντο γιατι εχουν πολυ καλη αποδοση,λαστιχα metzeler rennsport soft που εχω εγω απλα ειναι βεντουζες, για τισ αναρτησεις φιδι που μας εφαγε γιατι θελουν λεφτα. προσωπικα πιστευω πως ειναι σε αρκετα χαμηλο επιπεδο η μαμα με το πισω να κανει κουνηματα στις εξοδους αν κ εχεισ καλη αντιληψη για το ποτε γλυστραει, το μπροστα θελει απλα αλλη αναρτηση!
    για πες φιλαρακι hyperpro εχω ακουσει οτι ειναι καλες, κανα μαγαζι κ καμια τιμουλα αμα θες!

    submarine απο βδομαδα που θα χω χρονο θα ασχοληθω με τις ρυθμησεις κ θα σου πω τι καταφερα
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    εδω τις έβαλα... http://www.k-shock.gr/


    άλλος ένας σοβαρος αναρτησας είναι και ο Τασούλης http://www.extraproducts.gr/

    το fi είναι πολύ καλό μηχανάκι,δε θα σε προδωσει ποτέ.Σε ανέχεται,σου διορθωνει τα λάθη το βριζεις το σκίζεις,δεν αλλάζεις λάδια καθε τρεις και λίγο,βαλβίδες δεν ακουμπάς..και μετά απο πολλα χιλιαδες χιλιομετρα που παίρνει μπρος αστραπιαία και δουλευει σα καινούργιο καταλαβαίνεις γιατι άφησε ιστορια!Εχει αυτα τα θεματακια με τις αναρτησεις αλλά μην ξεχνάμε ότι το κονσεπτ του είναι μια δεκαετια πίσω.

    καλές βόλτες!

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    εδω τις έβαλα... http://www.k-shock.gr/


    άλλος ένας σοβαρος αναρτησας είναι και ο Τασούλης http://www.extraproducts.gr/

    το fi είναι πολύ καλό μηχανάκι,δε θα σε προδωσει ποτέ.Σε ανέχεται,σου διορθωνει τα λάθη το βριζεις το σκίζεις,δεν αλλάζεις λάδια καθε τρεις και λίγο,βαλβίδες δεν ακουμπάς..και μετά απο πολλα χιλιαδες χιλιομετρα που παίρνει μπρος αστραπιαία και δουλευει σα καινούργιο καταλαβαίνεις γιατι άφησε ιστορια!Εχει αυτα τα θεματακια με τις αναρτησεις αλλά μην ξεχνάμε ότι το κονσεπτ του είναι μια δεκαετια πίσω.

    καλές βόλτες!

    Thanks man


    Να ρωτησω κιολας,επειδη θα επισκεφτω τον πρωτο που προτεινεις παιζει ρολο το βαρος του αναβατη και αν πηγαινω συχνα δικαβαλος;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    σε ''ρυθμιζει'' ανάλογα με τα κιλά σου..αν εισαι πολύ βαρυτερος απο το ''ιδανικό'' (70 kg) ίσως να χρειαστείς πιο σκληρα ελατηρια.Αλλα ρωτα τον καλύτερα μη σου πω καμια πατάτα.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    σε ''ρυθμιζει'' ανάλογα με τα κιλά σου..αν εισαι πολύ βαρυτερος απο το ''ιδανικό'' (70 kg) ίσως να χρειαστείς πιο σκληρα ελατηρια.Αλλα ρωτα τον καλύτερα μη σου πω καμια πατάτα.
    Και παλι ευχαριστω

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
    εδω τις έβαλα... http://www.k-shock.gr/


    άλλος ένας σοβαρος αναρτησας είναι και ο Τασούλης http://www.extraproducts.gr/

    το fi είναι πολύ καλό μηχανάκι,δε θα σε προδωσει ποτέ.Σε ανέχεται,σου διορθωνει τα λάθη το βριζεις το σκίζεις,δεν αλλάζεις λάδια καθε τρεις και λίγο,βαλβίδες δεν ακουμπάς..και μετά απο πολλα χιλιαδες χιλιομετρα που παίρνει μπρος αστραπιαία και δουλευει σα καινούργιο καταλαβαίνεις γιατι άφησε ιστορια!Εχει αυτα τα θεματακια με τις αναρτησεις αλλά μην ξεχνάμε ότι το κονσεπτ του είναι μια δεκαετια πίσω.

    καλές βόλτες!
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Συμφωνώ 100% με αυτά που έγραψε ο xlitos.
    Βασικά έχετε οδηγήσει αλλα μηχανάκια πιο νεα?
    Και δεν λέω για CBR RR KAWASAKI ZX κλπ αλλά για
    Fazer και τα συναφή του είδους μηχανάκια που το CBR600F είναι κλάσης ανώτερο
    από αυτα.
    Μια χαρα είναι οι αναρτησεις του και βελτιώνονται αρκετά με ελατήρια.
    ΗYPERPRO μπρος πίσω και λαδάκια.
    Το μηχανάκι δεν συγκρίνετε με τα νέα SS.
    Έχει αθάνατο moter έχει δύναμη ,πάει δικαβαλο άνετα ,είναι ποδήλατο μέσα στο κέντρο , πάει πιστα τα κάνει όλα και δυστυχώς είναι από τα μηχανάκια που δεν βλέπουμε πλέον στην αγορά.
    Τα μονα πρόβλημα τεντοτηρας και ανορθωτής.
    Αυτά και από μένα

    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  12. #12
    Aντε παρτε και μια photo απο το δικο μου να γουσταρετε.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbr3.jpg 
Προβολές:	737 
Μέγεθος:	70,3 KB 
ID:	160774
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  13. #13
    TI M.ΤΡΙΤΗ ΤΟ CBRAΚΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ WP ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΤ ΜΕ ΚΑΠΙΕΣ ΒΑΛΒΗΔΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝΑΒΘΗΣΕΙ ΤΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ.ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΛΠΙΖΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΑΦΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ HONDA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΑΔΙΑ-ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΝΤΩΤΗΡΑ ΚΑΔΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΘΟΡΥΒΟ(ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ).ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΗΚΩΝ ΜΕ ΒΤ 16 Η'QYALIFIER RR.OΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.
    ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...

  14. #14
    Περιμενουμε νεα.

    Καλη επιστροφη.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUBMARINE
    TI M.ΤΡΙΤΗ ΤΟ CBRAΚΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ WP ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΙΤ ΜΕ ΚΑΠΙΕΣ ΒΑΛΒΗΔΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝΑΒΘΗΣΕΙ ΤΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ.ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΛΠΙΖΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΑΦΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ HONDA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΑΔΙΑ-ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΝΤΩΤΗΡΑ ΚΑΔΕΝΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΘΟΡΥΒΟ(ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ).ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΗΚΩΝ ΜΕ ΒΤ 16 Η'QYALIFIER RR.OΠΟΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.



    Απο περιέργεια τι μοντέλο είναι το δικο σου (χρονολογία) ?
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ανακατασκευη χτ 600 με αναρτησεις ttr 600
    από dimitris81 στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2012, 02:06
  2. CBR600F προβλημα με injection??
    από kovathe στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2009, 13:24
  3. προβλημα με αναρτησεις σε παπι!!
    από GTZ750 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 06:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF