Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Μανιτάρια για Cbr1000rr '08

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2009
    Μηνύματα
    12

    Μανιτάρια για Cbr1000rr '08

    Γεια σας φίλοι μου. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν μανιτάρια για το CBR1000RR '08 τα οποία κατά την τοποθέτηση τους δεν χρειάζεται να τρηπήσεις τα πλαστικά;
    ilias585

  2. #2
    να λυγανε τα σκελετα...
    Εγγραφή
    02/11/2007
    Μηνύματα
    46
    Yπαρχουν, αλλα δεν κανουν δουλεια. Αν θελεις να βαλεις κατι που προστατευει θα πας σε R&G, θελει τρυπημα αλλα εχουν πολυ καλη προστασια σε περιπτωση χαζοπτωσης. Αυτα που δε χρειαζονται τρυπημα σπανε για πλακα και κανουν και ζημια στη μηχανη. Ψαξε σε κανα φορουμ του εξωτερικου να δεις τι γραφουν...
    Ο δήμιος των εγωπαθών...

    ...παίρνει κεφάλια!



    Να λυγανε τα σκελετα,να αρπαζουν οι στροφαλοι, να σκανε τα ψυγεια και να κλαινε τα γυναικοπαιδα...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2009
    Μηνύματα
    12
    Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις πολύτιμες πληροφορίες.
    ilias585

  4. #4
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Δήμιος
    Yπαρχουν, αλλα δεν κανουν δουλεια. Αν θελεις να βαλεις κατι που προστατευει θα πας σε R&G, θελει τρυπημα αλλα εχουν πολυ καλη προστασια σε περιπτωση χαζοπτωσης. Αυτα που δε χρειαζονται τρυπημα σπανε για πλακα και κανουν και ζημια στη μηχανη. Ψαξε σε κανα φορουμ του εξωτερικου να δεις τι γραφουν...

    Εχεις προσωπικη εμπειρία?


    Υπαρχουν δηλαδη εταιρειες που βγαζουν 'διακοσμητικα' μανιταρια κι οταν πεσεις αντι να σωσουν το μηχανακι , το καταστρεφουν?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #5
    να λυγανε τα σκελετα...
    Εγγραφή
    02/11/2007
    Μηνύματα
    46
    Ναι φιλε μου, υπαρχουν εταιριες που παραγουν κινεζικα μανιταρια πολυ χαμηλης ποιοτητας τα οποια εχουν λεπτο στελεχος βιδας και συχνα κανουν ζημιες εκει που πιανουν στο σκελετο. Το θεμα εχει συζητηθει εκτενως στο www.1000rr.net το οποιο εχει χιλιαδες μελη με cbr 1000 και εχουν καταληξει μετα απο δοκιμες διαφορων προιοντων οτι καλα μανιταρια για το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι τα woodcraft, που δε μπορεις να τα βρεις ευκολα στην ευρωπη, και τα R&G.
    Και τα δυο απαιτουν τρυπημα στη συγκεκριμενη μοτοσυκλετα.

    Προσωπικη εμπειρια εχω απο τα R&G που εσωσαν τι μοτοσυκλετα μου (οχι cbr 1000, αλλο μοντελο) απο low 4 φορες χωρις να γινει ζημια αλλη στη μοτο, ουτε τα φερινγκ δεν ακουμπησαν κατω, τις 2 φορες στραβωσε λιγακι το πενταλ του φρενου.

    ΟΚ?
    Ο δήμιος των εγωπαθών...

    ...παίρνει κεφάλια!



    Να λυγανε τα σκελετα,να αρπαζουν οι στροφαλοι, να σκανε τα ψυγεια και να κλαινε τα γυναικοπαιδα...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF