Σελίδα 27 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627282930 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 439

Θέμα: Σαρλί της π...ς

  1. #391
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Κατ αρχήν εγώ δεν θα ακούμπαγα τα θέμα του νεκρού παιδιού για κανένα λόγο.
    Θες ταμπού, θες κουλτούρα.... Θες σεβασμό για τον πατέρα που ζει ακόμα... Δεν θα το έκανα.
    Αυτός το έκανε... (Πάντα αυτό έκανε)
    Είναι όμως λάθος αυτό που λέει???
    Όχι φυσικά γιατί θα πρέπει να είσαι το λιγότερα βλάκας για να πιστέψεις ότι αιτούντες άσυλο
    βγαίνουν στο δρόμο και τη μπέφτουν μαζικά ΠΡΙΝ καν πάρουν άδεια παρμονής !
    Άνθρωποι δηλαδή που παραλίγο να πεθάνουν για να φτάσουν τώρα προκαλούν την απέλαση τους.
    Άρα αν ζούσε το παιδί για κάποιος θα ήταν εν δυνάμη βιαστής...
    Η αλήθεια όμως είναι μια άλλη.
    Εμένα στα @@ μου τι έγραφε τότε, στα @@ μου και τι γράφει τώρα.
    Δεν πιστεύω σ αυτή τη μορφή της τέχνης.
    Δεν είναι όμως στα @@ μου αν μποκάρεις με το πολυβόλο
    και όχι δεν θα σεβαστώ ΚΑΝΕΝΑ τρόμπα φανατικό σε κανένα δόγμα.
    Η προαγάνδα απαιτεί ότι μετά την αγιοποίηση του Σαρλί πρέπει να επέλθει η αποδόμηση.
    ότι μλκια και να έγραφε λοιπόν αργά ή γρήγορα θα του την έπεφταν.
    Δεν μπορείς ρε Σαρλί να έχεις τόση δόξα και επιρροή χωρίς τσιμπούκια στην εξουσία....
    Απλά δε μπαίζει το σενάριο.
    Αν θες γίνε ΛΑζόπουλος. Ως εκεί φτάνει.
    ανανήψαντας

  2. #392
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #393
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    ...ή αν ο φονιάς του, που όλο του το
    είναι από την ώρα που γεννήθηκε είναι εμποτισμένο με μίσος και αποστροφή και καταφρόνηση για τα διαφορετικά από τα πιστεύω του και το λόγο ύπαρξής του, είναι βδέλυγμα.
    fixed και μάλλον είναι. Όχι ακριβώς βδέλυγμα, αλλά ούτε και "άνθρωπο-άνω θρώσκω" τον λες ακριβώς. Τυφλό όργανο, εκπαιδευμένο ζώο, ίσως.

  4. #394

  5. #395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Θες σεβασμό για τον πατέρα που ζει ακόμα... Δεν θα το έκανα.
    Να ξαναρωτήξω με το συμπάθιο, οι κατηγορίες για το ότι ο πατήρ ήταν ο δουλέμπορος, τελικά κατέπεσαν ως ψεύδη μιάς ανισόρροπης διασωθείσης από το ναυάγιο;

  6. #396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    fixed και μάλλον είναι. Όχι ακριβώς βδέλυγμα, αλλά ούτε και "άνθρωπο-άνω θρώσκω" τον λες ακριβώς. Τυφλό όργανο, εκπαιδευμένο ζώο, ίσως.

    Έχεις δίκιο είπαμε. Εσύ έτσι το βλέπεις.

    Αυτός όμως όχι. Αν μεθαύριο (χτύπα ξύλο) μας εξαερώσει, αυτός θα μείνει να κρίνει τι είναι το σωστό.

    Και η ιστορία γράφεται από τους ζωντανούς. Οι νεκροί δεν πληκτρολογούν.

  7. #397
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Αυτοι που δολοφονησαν εν ψυχρω τους σκιτσογραφους των σκιτσων

    το εκαναν γιατι τα σκιτσα "διακωμωδησαν" αυτο που αυτοι θεωρουν ιερο.

    Οι Εσκιμωοι θεωρουν τιμη τους το να μοιραστουν τη γυναικα τους με τον φιλοξενούμενό τους για να τον ευχαριστησουν.

    Αν ενας Γαλλος πχ φιλοξενησει εναν Εσκιμωο, κι ο Εσκιμωος πηδησει τη γυναικα του οικοδεσποτη, ο οικοδεσποτης θα το θεωρησει προσβολη (μαλλον ).

    Πρεπει ο Γαλλος να σκοτωσει τον Εσκιμωο; Οχι.

    Οφειλει ομως ο Εσκιμωος να γνωριζει τη διαφορετικοτητα της κουλτουρας του Γαλλου.

    Άλλα ηθη, άλλες κουλτουρες, άλλες θρησκειες, άλλα.. πολλά.

    Επρεπε να δολοφονησουν τους σκιτσογραφους; Οχι. Ηξεραν οι σκιτσογραφοι οτι τα σκιτσα τους θα αποτελεσουν προσβολη; Για "μας", οκ, ειναι σατιρα. Ειναι και γι "αυτους" σατιρα; Χα, τι μας νοιαζει γι "αυτους". "Εμεις" ειμαστε οι σωστοι, οι καλοι, οι πολιτισμενοι, οι δημοκρατες (μη χε), οι μπροσταρηδες της ελευθεριας του λογου και της ελευθεριας σκετο (παλι μη χε). "Αυτοι" ειναι οι κακοι, οι εχθροι, οι απολιτιστοι, οι αλλοθρησκοι, οι ... κτλ.

    Δεν εχει να κανει με εξυπναδα, δημοκρατια, ελευθερια λογου και λοιπα τρανταχτά.

    Σεβασμος (στον διαφορετικο απο μας ανθρωπο - λαο) λεγεται.

    Καλά τα λες.

    Αλλά....

    Το πηγαίνεις τόσο μα τόσο "πίσω", και σε ένα τόσο μεγάλο πλαίσιο, που αυτό που λες είναι απόλυτα σωστό γιατί δε γίνεται καν και υπό καμία συνθήκη να είναι λάθος.
    (όχι δεν είμαι μεθυσμένος)

    Δε θέλω να ανατρέξω σε βιβλιογραφίες και λοιπά ξενέρωτα γιατί αρκετά κουραστική ήταν η μέρα.

    Απλά γενικότερα, τα grand theories είναι αλάνθαστα ακριβώς γι'αυτό το λόγο.
    Γιατί φτιάχνουν ένα δικό τους πλαίσιο μέσα στο οποίο, ακολουθώντας τα αξιώματα αυτής της θεωρίας, όλα πάντα θα βαίνουν καλώς.

    Δυστυχώς ή ευτυχώς όμως, αυτό απέχει πάρα πολύ από την (όποια) πραγματικότητα.

  8. #398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Και η ιστορία γράφεται από τους ζωντανούς. Οι νεκροί δεν πληκτρολογούν.
    Το οποίο μου θύμισε ότι διάβασα αυτό σε κάποιο άλλο μέσο και οι αιτίες δημιουργίας του φαινομένου μετανάστευσης και τρομοκρατίας πιθανόν να δικαιώνουν τους λέγοντες ότι ο λευκός άνθρωπος είναι η μεγαλύτερη πληγή του πλανήτη, ιστορικά.

  9. #399
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Να ξαναρωτήξω με το συμπάθιο, οι κατηγορίες για το ότι ο πατήρ ήταν ο δουλέμπορος, τελικά κατέπεσαν ως ψεύδη μιάς ανισόρροπης διασωθείσης από το ναυάγιο;
    Όλοι ξέρουν πως οι "δουλέμποροι" δεν μπαίνουν ΠΟΤΕ στις βάρκες.
    Πουλάνε τη βάρκα με τη μηχανή και μετά βάζουν έναν επιβάτη και του λένε οδήγα προς τα εκεί... Ελλάδα.
    Μετά αρχίζει το "γλέντι" και όποιος πρόλαβε τον κύριον είδε.
    Αυτός όμως που οδηγάει ενοχοποιείται γιατί ΕΤΣΙ είναι ο νόμος.
    Μλκς...
    -----------------
    Ο πόλεμος είναι η πιο μεγάλη ΜΠΙΖΝΑ ως γνωστόν !
    ανανήψαντας

  10. #400
    Άκουσα στο ράδιο πάντως, άλλα τέσσερα ανώνυμα παιδάκια σήμερα...

  11. #401
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    ..... Κάντε πολλά, πολλά όμως βήματα πίσω (της τάξης των εκατομμυρίων ετών φωτός) και αγναντέψτε.

    Η μικρότητά μας είναι απελπιστική. "Θα καταστρέψουμε το κόσμο" λέει.

    Αρχίδια. Ο κόσμος δε θα πάθει τίποτα. Ένα καρέ μιας κουκίδας στο φιλμ των 13,7 (λέμε τώρα) τρις χρόνων ύπαρξης του χωροχρόνου
    θα καταστρέψει, αλλάξει, αναποδογυρίσει τον κόσμο.
    ...
    πάντως αυτή η θεωρεία (την είχε διατυπώσει και ο bigoulas παλιότερα για μια συζήτηση για τις φωτιές και το περιβάλλον, αλλά και όλοι εσείς οι αστρο-φυσικο-ανήσυχα φιλοσοφημένοι) αν και στην καρδιά της σωστή, με κυνηγάει εδώ και καιρό.

    Νομίζω ότι έχει θέμα πάντως γιατι αφήνει τα περιθώρια να δικαιολογούνται τα πάντα. Π.χ. ομαδική αυτοκτονία (λέω εγώ τώρα). Μαζική χρήση πυρινικών, πλήρης απραξία, ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο, εις το όνομα του «εντάξει τώρα και τι έγινε 13,7 τρις χρόνια. Σηκώνομαι δηλαδή αυριο το πρωί σκοτώνω ότι υπάρχει γύρω μου και «οκ ντάξει, cool» έτσι και αλλιώς μια απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος.


  12. #402
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    πάντως αυτή η θεωρεία (την είχε διατυπώσει και ο bigoulas παλιότερα για μια συζήτηση για τις φωτιές και το περιβάλλον, αλλά και όλοι εσείς οι αστρο-φυσικο-ανήσυχα φιλοσοφημένοι) αν και στην καρδιά της σωστή, με κυνηγάει εδώ και καιρό.

    Νομίζω ότι έχει θέμα πάντως γιατι αφήνει τα περιθώρια να δικαιολογούνται τα πάντα. Π.χ. ομαδική αυτοκτονία (λέω εγώ τώρα). Μαζική χρήση πυρινικών, πλήρης απραξία, ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο, εις το όνομα του «εντάξει τώρα και τι έγινε 13,7 τρις χρόνια. Σηκώνομαι δηλαδή αυριο το πρωί σκοτώνω ότι υπάρχει γύρω μου και «οκ ντάξει, cool» έτσι και αλλιώς μια απειροελάχιστη τρίχα του σύμπαντος.

    είναι επειδή σου λείπει το common sense (άντε πάλι απ΄την αρχή...)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #403
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος

    Και όπως μας δείχνει (περίπου) το βίντεο η συνέχειά μας είναι ντουγρού στον υπόνομο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	57,2 KB 
ID:	350379

  14. #404
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Να ξαναρωτήξω με το συμπάθιο, οι κατηγορίες για το ότι ο πατήρ ήταν ο δουλέμπορος, τελικά κατέπεσαν ως ψεύδη μιάς ανισόρροπης διασωθείσης από το ναυάγιο;
    Οι κατηγορίες ήταν ότι συνεργαζόταν με το δουλέμπορα. Δεν ξέρω τελικά τι έγινε αλλά δεδομένου ότι του χορηγήθηκε άσυλο από κάποια ευρωπαϊκή χώρα φαντάζομαι ότι θα κατέπεσαν.

  15. #405
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Άκουσα στο ράδιο πάντως, άλλα τέσσερα ανώνυμα παιδάκια σήμερα...
    Κάθε μέρα πια... αλλά ΤΙ να λέμε??? (με όλους τους τρελούς που έχουμε μπλέξει)


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Οι κατηγορίες ήταν ότι συνεργαζόταν με το δουλέμπορα. Δεν ξέρω τελικά τι έγινε αλλά δεδομένου ότι του χορηγήθηκε άσυλο από κάποια ευρωπαϊκή χώρα φαντάζομαι ότι θα κατέπεσαν.
    Απ την στιγμή που θα σε πιάσουν να κρατάς τιμόνι σε μπουζούριασαν.
    Σε θεωρούν συνεργάτη.
    Ασχετα αν είσαι πρόσφυγας ο ίδιος.
    Έτσι είναι ο νόμος.
    Μλκς ΟΛΑ και υποκρισίες....

    ανανήψαντας

Παρόμοια θέματα

  1. Της φυλακής τα σίδερα.....
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2008, 20:06
  2. Ένα ποίημα για χάρη της
    από Julius στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 17:37
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:18
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF