Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Σαν σήμερα

  1. #16
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Ήθελα να 'ξερα γιατί παιδεύεσαι αφού ούτε κάνα μπράβο πρόκειται να ειπωθεί από την άλλη ομάδα, ούτε κουβέντα θα γίνει. Άντε να γράψει κάνα ''άξιος'' κάποιος από τους ελάχιστους βαλεντινικούς (σκέτο) ή πεδροζικούς ή λορενθικούς
    Δεν δινω δεκαρα γι αυτους . Απλως το εβαλα!

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Δεν δινω δεκαρα γι αυτους . Απλως το εβαλα!
    Ούτε εμείς.... Απλά τρολάρουμε....
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    το μηχανάκι που μετά 'δώκανε και στον VR. Αυτό you know, που όλα τα διδώνανε πάνω στο μοτέρ;
    Αυτό που το 08 (και το εννιά) έπαιζε στο 1-2 σε κάτι καταπληκτικούς αγώνες στην άλλη άκρη του Ατλαντικού, και το 10 κόντραρε την 8άδα; Εκείνο που έφερε 4 στα 4 στην ΑΣΤΡΑλία (+2 μπόνους έπειτα), και μετά απο κανά δύο χρονιές του ξυλώσανε και το ψαλίδι γιατί δεν πήγαινε;
    Αυτό το i know μηχανάκι με το frameless που μάλλον εννοείς? δεν είχε καμμια σχέση με το μηχανάκι που πήρε (@@δάτο) ΠΠ το 2007 ο Stoner, όπως δεν είχε και του 08 που εξακολουθούσε να έχει trellis. To I know "μη πλαίσιο πού όλα τα βιδωνανε πάνω στο μοτέρ" μπήκε το 09 και δημιούργησε πολλά προβλήματα και στον Stoner.

    Ο Stoner πήρε τα σώβρακα το 07 από τα τΖαπώνια, λόγω ταλέντου+desmo και διαχείρισης καυσίμου+Bridgestone+έπιασαν μαλάκες την Honda που νόμιζε οτι με την νέα κατηγορία στα μέτρα της, θα έκανε περίπατο.

    Τώρα γιατί είναι επετειακό το θέμα της μαθηματικής κατάκτησης ενός ΠΠ, δεν αντιλαμβάνομαι αλλά δεν τρέχει και τίποτα. mario27 είναι αυτός.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Δεν πειράζει ντάρλινγκ. Δεν είναι όλων οι ανάγκες ίδιες, άλλοι γουστάρουν να πλέκουν το εγκώμιο των αναβατών που γουστάρουν.
    Εγώ δεν βλέπω γιατί χρειάζεται αρνητισμός σε αυτό.
    Όπως επίσης δεν βλέπω γιατί χρειάζεται να χαριτολογούμε σπαμάροντας με σκοπό να γίνει σούπα θρέντ με σκοπό την απλή απόδοση ευσήμων
    Εύσημα αξίζει ακόμα και ο τελευταίος των τελευταίων που έχει φτύσει αίμα μιά ζωή για να τρέξει στη μεγάλη κατηγορία. Το σπαμ στο ποστ μου δεν ξέρω που είδες ή τον σκοπό να σουπιάσω το θέμα, έπρεπε να γράπσο μήα αγκελήα κε αιγό να είμαι ον τόπικ;
    Με την ντουκάτι υπάρχει χρυσή ιστορία με πολλούς οδηγούς στα SBK, στα GP "κάτι" τους χαλούσε τη συνταγή μονίμως. Καλά γίνεται που πλέκεται το εγκώμιο του οποιουδήποτε αφού έτσι νιώθει ο δημιουργός του θρεντ (αν εγκώμιο θεωρείται κείμενο δύο αράδων με την δεύτερη να είναι κράξιμο σε άλλους αναβάτες). Από εκεί και πέρα, βάλτε ένα ταμπελάκι ότι "απαγορεύεται το σχόλιο αν δεν είναι εγκωμιαστικό για τον Στόνερ και την Ντουκάτι", "προσοχή οπαδικό θρεντ" κλπ. Fanboys, unite.

    Το μηχανάκι κατά την ταπεινότατη γνώμη μου ΔΕΝ ήταν προβληματικό και δεν ήταν μπουρδέλο, τα μπουρδέλα ποτέ δεν πήραν πρωτάθλημα. Ήθελε χειρισμό με έναν συγκεκριμένο μοναδικό και προφανώς μή ορθόδοξο τρόπο, τον οποίο μόνον ο "δόντιας" ως σήμερα κατάφερε και εκεί έγκειται και η "ανάγκη" για συγχαρητήρια, φαντάζομαι.
    Από εκεί και πέρα, επειδή προφανώς ΟΛΟΙ οι άλλοι δεν ταίριαζαν, από το να κλαίγεται η ντουκ για την ασχετοσύνη τους προτιμότερο θα ήταν να έχουν κινηθεί αλλιώς τόσα χρόνια και το εργοστάσιο και οι "οπαδοί" να ασκούν πίεση στην εταιρία και όχι στους οδηγούς. Αλλά ο βαμμένος "οπαδός" δεν βλέπει ποτέ φταίξιμο στην ομάδα του, φταίνε όλοι οι άλλοι. Τουλάχιστον τώρα φαίνεται πως η εξέλιξη κινείται στη συμβατική -αν μπορώ να το πω έτσι- κατεύθυνση και "ξαφνικά" έγινε πάλι σχετικά ανταγωνιστική η μοτοσικλέτα. Και πάλι καλά γιατί για το θέαμα και τον συναγωνισμό βλέπουμε μοτοτζιπί κάποιοι, που δεν έχουμε ούτε ιερά λάβαρα ούτε μετοχές και συμφέροντα σε εργοστάσια 'δώθε και 'κείθε.

  5. #20
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το σπαμ στο ποστ μου δεν ξέρω που είδες ή τον σκοπό να σουπιάσω το θέμα
    Αυτό δεν το έγραψα για εσένα, δεν είδα να χαριτολόγησες πουθενά.


    Από εκεί και πέρα, βάλτε ένα ταμπελάκι ότι "απαγορεύεται το σχόλιο αν δεν είναι εγκωμιαστικό για τον Στόνερ και την Ντουκάτι", "προσοχή οπαδικό θρεντ" κλπ. Fanboys, unite.
    Ατυχέστατο, καμία σχέση με την πραγματικότητα
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν το έγραψα για εσένα, δεν είδα να χαριτολόγησες πουθενά.


    Ατυχέστατο, καμία σχέση με την πραγματικότητα
    Για το πρώτο σόρι αλλά έκανες εμένα παράθεση και φάνηκε αλλιώς.

    Για το δεύτερο, όταν λες ότι οι "ροσσικοί πεντροζικοί κλπ" βαμμένοι μην περιμένεις να πουν κάτι πέραν ενός ξερού μπράβο, εκεί με παραπέμπει... Fanboyλίκι και ή είσαι μαζί μας ή με τους άλλους. Και αν κάνω λάθος και σε αυτό ή το παρεξήγησα, επίσης με συγχωρείς.

  7. #22
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Καλά γίνεται που πλέκεται το εγκώμιο του οποιουδήποτε αφού έτσι νιώθει ο δημιουργός του θρεντ (αν εγκώμιο θεωρείται κείμενο δύο αράδων με την δεύτερη να είναι κράξιμο σε άλλους αναβάτες)

    Δεν ηξερα οτι επρεπε να γραψω 52 γραμμες και οτι αν απλως αναφερθεις στην πραγματικοτητα και στα αποτελεσματα που εφεραν οι αλλοι αναβατες της Ντουκατι ειναι κραξιμο.

    Το μηχανάκι κατά την ταπεινότατη γνώμη μου ΔΕΝ ήταν προβληματικό και δεν ήταν μπουρδέλο, τα μπουρδέλα ποτέ δεν πήραν πρωτάθλημα. Ήθελε χειρισμό με έναν συγκεκριμένο μοναδικό και προφανώς μή ορθόδοξο τρόπο, τον οποίο μόνον ο "δόντιας" ως σήμερα κατάφερε και εκεί έγκειται και η "ανάγκη" για συγχαρητήρια, φαντάζομαι.
    Από εκεί και πέρα, επειδή προφανώς ΟΛΟΙ οι άλλοι δεν ταίριαζαν, από το να κλαίγεται η ντουκ για την ασχετοσύνη τους προτιμότερο θα ήταν να έχουν κινηθεί αλλιώς τόσα χρόνια και το εργοστάσιο και οι "οπαδοί" να ασκούν πίεση στην εταιρία και όχι στους οδηγούς. Αλλά ο βαμμένος "οπαδός" δεν βλέπει ποτέ φταίξιμο στην ομάδα του, φταίνε όλοι οι άλλοι. Τουλάχιστον τώρα φαίνεται πως η εξέλιξη κινείται στη συμβατική -αν μπορώ να το πω έτσι- κατεύθυνση και "ξαφνικά" έγινε πάλι σχετικά ανταγωνιστική η μοτοσικλέτα. Και πάλι καλά γιατί για το θέαμα και τον συναγωνισμό βλέπουμε μοτοτζιπί κάποιοι, που δεν έχουμε ούτε ιερά λάβαρα ούτε μετοχές και συμφέροντα σε εργοστάσια 'δώθε και 'κείθε.
    Κοιτα ενα περιεργο πραγμα. Αναφερεσαι στο ντουκατι οτι ΔΕΝ ηταν προβληματικο και δεν ηταν μπουρδελο και οτι τα μπουρδελα δεν παιρνουν πρωταθληματα ΑΛΛΑ ηθελε χειρισμο που μονο ο "δοντιας" ηξερε . (στο ποιος ηταν αυτος δεν αναφερεσαι αλλα ξερεις οτι υπαρχει)
    Χμμ ναι!
    Επισης εγω θυμαμαι εναν καπιροσσι το 07 να τερματιζει μολις 7ος! Πως μπορει αυτο να εξηγει οτι το μηχανακι ηταν για πρωταθλητισμο ή οτι δεν ηταν προβληματικο?
    (ας μην αναφερθω στον μελαντρι το 08 που τερματισε στον πατο του γκριντ και τις 7 συνεχομενες πολ του στονερ , στο μηχανακι του 09 και του 10, γιατι θα μου πει ο εντοπαντοσουγαμαωτονπατο οτι το χοντραινω πολυ)

  8. #23
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για το πρώτο σόρι αλλά έκανες εμένα παράθεση και φάνηκε αλλιώς.

    Για το δεύτερο, όταν λες ότι οι "ροσσικοί πεντροζικοί κλπ" βαμμένοι μην περιμένεις να πουν κάτι πέραν ενός ξερού μπράβο, εκεί με παραπέμπει... Fanboyλίκι και ή είσαι μαζί μας ή με τους άλλους. Και αν κάνω λάθος και σε αυτό ή το παρεξήγησα, επίσης με συγχωρείς.
    Ναι λάθος κάνεις απόλοτζις εξέπτιντ
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Κοιτα ενα περιεργο πραγμα. Αναφερεσαι στο ντουκατι οτι ΔΕΝ ηταν προβληματικο και δεν ηταν μπουρδελο και οτι τα μπουρδελα δεν παιρνουν πρωταθληματα ΑΛΛΑ ηθελε χειρισμο που μονο ο "δοντιας" ηξερε . (στο ποιος ηταν αυτος δεν αναφερεσαι αλλα ξερεις οτι υπαρχει)
    Χμμ ναι!
    Επισης εγω θυμαμαι εναν καπιροσσι το 07 να τερματιζει μολις 7ος! Πως μπορει αυτο να εξηγει οτι το μηχανακι ηταν για πρωταθλητισμο ή οτι δεν ηταν προβληματικο?
    (ας μην αναφερθω στον μελαντρι το 08 που τερματισε στον πατο του γκριντ και τις 7 συνεχομενες πολ του στονερ , στο μηχανακι του 09 και του 10, γιατι θα μου πει ο εντοπαντοσουγαμαωτονπατο οτι το χοντραινω πολυ)
    Κοίτα ένα περίεργο πράγμα. Με την γιαμάχα και την χόντα όποιος καβάλησε πήγε γρήγορα. Με την ντουκάτι τους έκατσε ένα τζόκερ με τον Στόνερ που ούτε οι ίδιοι το πίστευαν. Και επειδή ήταν κωλοφαρδία το πως ταίριαξε οδηγός και μηχανάκι, απλά δεν ξαναέγινε. Ο Στόνερ θες να μας πεις "ήξερε" να οδηγεί και όλοι οι άλλοι δεν ήξεραν; Απλά κάπως κούμπωσε και το πήγε. Για το αν ξέρω τι και πως και ποιός, Μάριο, προφανώς και ξέρω και αναφέρθηκα στον Στόνερ ονομαστικά νωρίτερα αλλά εσείς τα fanboys μάλλον διαβάζετε επιλεκτικά. Όπως επιλεκτικά κρίνετε τους οδηγούς. Γιατί όπως λέει και ο Βύρων, δεν ήταν ότι ξαφνικά με το "απλαισίωτο" ξέχασε να οδηγεί ο Στόνερ και οι άλλοι που το καβάλησαν, απλά δεν δούλεψε η μοτοσικλέτα σωστά ποτέ συν το ότι οι άλλοι προσαρμόστηκαν στα νέα δεδομένα. Ο Στόνερ που ταλαιπωρούνταν με το απλαισίωτο και ζοριζόταν να τερματίσει το 2010, ξαφνικά θυμήθηκε πάλι να οδηγεί την συμβατική χόντα και πήρε άλλο ένα το 11, όσο οι "κουλοί" πάλευαν με το θαύμα της τεχνολογίας στον πάτο της κατάταξης.

    Αλλά προφανώς αυτό το αγνοείς και συνεχίζεις να μιλάς και να απαξιώνεις τιμονάρες, επειδή απέτυχαν οι μηχανικοί της Ντουκάτι να βγάλουν ένα καλό μηχανάκι. Άλλες παρωπίδες έχεις ή μόνο αυτές με τα κόκκινα δέρματα στο πλάι και τα κόκκινα τζαμάκια μπροστά, γλυκό μου fanboy;

    εδιτ: "καλό" εννοώ καλό για όλους, όχι απλά που να ταιριάξει σε έναν κατά τύχη.
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 24/09/2014 στις 15:22.

  10. #25
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    :a36: Ρε συ πες το από την αρχή πως θέλεις κουβέντα πάλι για το αν ήταν άξιος ο τρελός...
    Δεν μπορεις να φανταστεις ποσα μπορω να βγαλω με το name σου!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Κοίτα ένα περίεργο πράγμα. Με την γιαμάχα και την χόντα όποιος καβάλησε πήγε γρήγορα. Με την ντουκάτι τους έκατσε ένα τζόκερ με τον Στόνερ που ούτε οι ίδιοι το πίστευαν. Και επειδή ήταν κωλοφαρδία το πως ταίριαξε οδηγός και μηχανάκι, απλά δεν ξαναέγινε. Ο Στόνερ θες να μας πεις "ήξερε" να οδηγεί και όλοι οι άλλοι δεν ήξεραν; Απλά κάπως κούμπωσε και το πήγε. Για το αν ξέρω τι και πως και ποιός, Μάριο, προφανώς και ξέρω και αναφέρθηκα στον Στόνερ ονομαστικά νωρίτερα αλλά εσείς τα fanboys μάλλον διαβάζετε επιλεκτικά. Όπως επιλεκτικά κρίνετε τους οδηγούς. Γιατί όπως λέει και ο Βύρων, δεν ήταν ότι ξαφνικά με το "απλαισίωτο" ξέχασε να οδηγεί ο Στόνερ και οι άλλοι που το καβάλησαν, απλά δεν δούλεψε η μοτοσικλέτα σωστά ποτέ συν το ότι οι άλλοι προσαρμόστηκαν στα νέα δεδομένα. Ο Στόνερ που ταλαιπωρούνταν με το απλαισίωτο και ζοριζόταν να τερματίσει το 2010, ξαφνικά θυμήθηκε πάλι να οδηγεί την συμβατική χόντα και πήρε άλλο ένα το 11, όσο οι "κουλοί" πάλευαν με το θαύμα της τεχνολογίας στον πάτο της κατάταξης.

    Αλλά προφανώς αυτό το αγνοείς και συνεχίζεις να μιλάς και να απαξιώνεις τιμονάρες, επειδή απέτυχαν οι μηχανικοί της Ντουκάτι να βγάλουν ένα καλό μηχανάκι. Άλλες παρωπίδες έχεις ή μόνο αυτές με τα κόκκινα δέρματα στο πλάι και τα κόκκινα τζαμάκια μπροστά, γλυκό μου fanboy;

    εδιτ: "καλό" εννοώ καλό για όλους, όχι απλά που να ταιριάξει σε έναν κατά τύχη.
    Σε ευχαριστω που το συνεχιζεις σε ελεγχομενο επιπεδο την συζητηση και βγαινει μια ωραια κουβεντα γιατι οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν μπορουν να γραψουν χωρις να σε θιξουν ή προκαλεσουν ή βρισουν ή σπαμαρουν.

    Τα γιαμαχα και τα χοντα οποιος τα καβαλησε δεν πηγε γρηγορα. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Τα μηχανακια δεν πανε απο μονα τους.
    Tουλαχιστον ολα αυτα ισχυουν στην συγχρονη ιστορια.
    Πρεπει να εισαι και χερας για να το πας.
    Υπαρχουν περιπτωσεις αναβατων που πηραν εργοστασιακο και ειναι ελαχιστες φορες που το πηγαν.
    Οπως και οι περιπτωσεις αναβατων που πηραν δορυφορικα και τα πηγαν (πριν καμια 10αρια χρονια , γιατι τωρα χωρις εργοστασιακο δεν βλεπεις νικη)

    Στονερ και μαρκεζ τα πανε ολα ανεξαρτητως ( και απο κοντα οι πεντροσα , λορενθο , ροσσι ) !
    Φυσικα και ο στονερ δεν ξεχασε να οδηγαει το 09 και το 10.
    Μονο και μονο που εχει νικες και βαθρα με τετοιο μηχανακι οταν τα επομενα χρονια οι Χεηντεν , ροσσι , Ντοβι, κρατσλοου κτλ δεν μπορουσαν , επιβεβαιωνει την παραπανω εκφραση.
    Επαιρνε ενα μηχανακι που δεν μπορουσε να το οδηγησει κανεις απο τους παραπανω και το εβαζε σε καποιο σκαλι του βαθρου και μερικες φορες και στο υψηλοτερο.
    Αυτα τα αποτελεσματα, με αυτο το μηχανακι σε σχεση με τα αντιστοιχα των αναβατων που ανεβηκαν, κανει τον στονερ ακομα πιο ταλαντουχο και αξιο σεβασμου προς τους θεατες των gp.

    Τελικα δεν μου ειπες. Ηταν ή δεν ηταν προβληματικο το Ντουκατι ?
    Γιατι το "δεν ηταν προβληματικο " και το "αλλα ηθελε ενα συγκεκριμενο τροπο οδηγησης" δεν πανε μαζι στην ιδια προταση.
    Ή δεν ηταν προβληματικο και ηταν ολοι κουλομαριες και κουλογιωργηδες που το οδηγησαν εκτος απο εναν ή ηταν προβληματικο ολες τις χρονιες γι αυτο και δικαιολογουμε τα αποτεσματα των αναβατων αλλα μονο ενας μπορεσε και το πηγε.
    Τι ισχυει?

    Το αλλο με τα κοκκινα δερματα και τζαμακια δε το επιασα.
    Με εβγαλες fanboy της Ντουκατι? Πες μου να ξερω αν ειναι να παω να πηδηξω απο το μπαλκονι!
    Τελευταία τροποποίηση από mario27; 24/09/2014 στις 16:08.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Τα μηχανακια δεν πανε απο μονα τους.

    Πρεπει να εισαι και χερας για να το πας.

    Γιατι το "δεν ηταν προβληματικο " και το "αλλα ηθελε ενα συγκεκριμενο τροπο οδηγησης" δεν πανε μαζι στην ιδια προταση.
    Το ότι μία μοτοσικλέτα μόνο ένας οδηγός την έκανε καλά, λέει ότι δεν ήταν προβληματική, αφού πήγαινε καλά. Μιά μοτοσικλέτα προβληματική δεν κερδίζει *εδιτ* με κανέναν οδηγό*. Άρα αυτό το ξεκαθαρίσαμε.

    Λέει επίσης ότι αφού μόνο ένας την έκανε καλά, ο οποίος ήταν/είναι εξαιρετικός οδηγός αλλά δεν ήταν/είναι ο μόνος εξαιρετικός οδηγός που έτρεχε στην εποχή του, ότι η μοτοσικλέτα ήταν ιδιότροπη και ότι η ιδιοτροπία της ΤΥΧΑΙΑ έκατσε στις ιδιοτροπίες του ενός οδηγού που την έκανε καλά. Το ότι οδηγοί που είχαν καλά αποτελέσματα με άλλες μοτοσικλέτες πριν και μετά την Ντουκάτι όταν οδηγούσαν αυτήν καταβαραθρώθηκαν, σημαίνει πως η μοτοσικλέτα δεν ταίριαζε σε κανέναν "συμβατικό" εξαιρετικό οδηγό. Το ότι η ομάδα δεν μπόρεσε να φέρει την μοτοσικλέτα στα μέτρα κανενός άλλου "συμβατικού" εξαιρετικού οδηγού, είναι καθαρή αποτυχία της ομάδας. Ξεκάθαρο και τούτο.

    Αν θέλεις, πες μου γιατί δεν πάνε μαζί αυτά στην ίδια πρόταση, γιατί εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αφού αυτό έγινε, θα αρνηθούμε την ύπαρξη των γεγονότων;
    Τελευταία τροποποίηση από amyroukai; 24/09/2014 στις 17:51.

  12. #27
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το ότι μία μοτοσικλέτα μόνο ένας οδηγός την έκανε καλά, λέει ότι δεν ήταν προβληματική, αφού πήγαινε καλά. Μιά μοτοσικλέτα προβληματική δεν κερδίζει *εδιτ* με κανέναν οδηγό*. Άρα αυτό το ξεκαθαρίσαμε.

    Λέει επίσης ότι αφού μόνο ένας την έκανε καλά, ο οποίος ήταν/είναι εξαιρετικός οδηγός αλλά δεν ήταν/είναι ο μόνος εξαιρετικός οδηγός που έτρεχε στην εποχή του, ότι η μοτοσικλέτα ήταν ιδιότροπη και ότι η ιδιοτροπία της ΤΥΧΑΙΑ έκατσε στις ιδιοτροπίες του ενός οδηγού που την έκανε καλά. Το ότι οδηγοί που είχαν καλά αποτελέσματα με άλλες μοτοσικλέτες πριν και μετά την Ντουκάτι όταν οδηγούσαν αυτήν καταβαραθρώθηκαν, σημαίνει πως η μοτοσικλέτα δεν ταίριαζε σε κανέναν "συμβατικό" εξαιρετικό οδηγό. Το ότι η ομάδα δεν μπόρεσε να φέρει την μοτοσικλέτα στα μέτρα κανενός άλλου "συμβατικού" εξαιρετικού οδηγού, είναι καθαρή αποτυχία της ομάδας. Ξεκάθαρο και τούτο.

    Αν θέλεις, πες μου γιατί δεν πάνε μαζί αυτά στην ίδια πρόταση, γιατί εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αφού αυτό έγινε, θα αρνηθούμε την ύπαρξη των γεγονότων;
    Λοιπον νομιζω οτι θα βγαλω τα βαρια οπλα και τα owned θα πεφτουν βροχη γιατι πας να με χαζεψεις.

    Παλι τα ιδια λες!
    Λες οτι δεν ηταν προβληματικη αλλα μονο ο στονερ κερδιζε με δαυτην.
    Και οτι κανενας αλλος εξαιρετικος οδηγος δεν μπορεσε να την οδηγησει και οτι ολοι πατωσαν.
    Αρα η ντουκατι δεν ηταν ιδιοτροπη , ηταν προβληματικη και μονο ο στονερ μπορεσε και την οδηγησε γιατι οσοι την οδηγησαν πατωσαν, σωστα?
    Τι ιδιοτροπιες εχει και ειχε ο στονερ ομως δεν καταλαβα? Τον εδερνε η μανα του ?
    Και τι θα πει συμβατικος? Ο στονερ γιατι να μην ειναι συμβατικος δλδ?

    (και εδω βγαινει , παρτε ομπρελα...)
    Ο στονερ εχει πει οτι , η ντουκατι δεν ηρθε ποτε στα μετρα του γιατι ποτε το εργοστασιασο δεν πηγαινε με τα νερα του. Πολλες φορες αλλα ελεγε αλλα εκαναν. Αλλες φορες περιμενε μηνες ολοκληρους για μια αναβαθμιση.
    Η ντουκατι ποτε δεν προσαρμοστηκε σε αυτην γιατι παντα ο στονερ προσαρμοζοταν σε αυτη και εκριβε οτι ατελειες και μαλακιες εκανε το εργοστασιο.
    Εχει πει οτι ,ΠΣΚ με ΠΣΚ η ντουκατι ηταν συνεχεια διαφορετικη. Επρεπε να προσαρμοστεις σε αυτην για να ανταπεξελθεις σε καθε αγωνα και οτι σε καθε πιστα ηταν διαφορετικα με την Ντουκατι.
    Καθε ΠΣΚ ξεκιναγαν απο το μηδεν! (ασε για το τρελλις που καθε μοτοσυκλετα εδινε και αλλες πληροφοριες)

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    ...
    Για τα owned έχω μεγάλα παπούτσια και χωράνε πολύ κόσμο, οπότε c'mon punks, make my day.

    Στα σοβαρά λοιπόν.

    Για εμένα προβληματικό σημαίνει κάτι που δεν εκπληρώνει τον σκοπό του, εν προκειμένω τερματισμό και νίκη. Αυτή η μοτοσικλέτα τα έκανε αμφότερα, άρα δεν ήταν προβληματική.

    Το ότι ιδιότροπο σημαίνει και προβληματικό είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα στο οποίο δεν συμφωνώ, θεωρώ την ταύτιση των εννοιών λάθος.

    Το γιατί μόνο ο Στόνερ οδήγησε καλά αυτή τη μοτοσικλέτα δεν το ξέρω, τον χάρηκα σαν θέαμα όσο το έκανε όμως.

    Το ότι ζήτησε και δεν έλαβε δεν μου λέει τίποτα. Πολλοί οδηγοί έχουν πει τα ίδια κατά καιρούς για τις μοτοσικλέτες τους, ακόμα και ο Ρόσι και ο Λορένθο για την Γιαμάχα. Το ότι μπόρεσε να οδηγήσει και να κερδίζει συνεχώς με τα όποια ιδιότροπα έκανε το μηχανάκι, σημαίνει ότι είτε το παραδεχόμαστε είτε όχι, μπορούσε να κάνει κάτι που οι άλλοι δεν μπορούσαν, με ΑΥΤΟ το μηχανάκι, γιατί με τα άλλα δεν διέφερε τόσο από τους συναθλητές του στην ίδια ομάδα. Από όπου και να έλεγε ότι ξεκινάει σαν αίσθηση, ήταν σταθερά πρώτος τότε. Η πράξη δείχνει ότι αυτός μπορούσε να πάρει το 100% ΑΥΤΗΣ της μοτοσικλέτας, άλλοι δεν μπορούσαν. Αυτό θεωρώ ότι είναι "μη συμβατικό" ελλείψει καλύτερης λέξης. Το αν φταίει η μάνα του η όχι, δεν μπορώ να στο πω. Το ότι όλοι οι άλλοι με συμβατικές μοτοσικλέτες με συμβατικά πλαίσια και συμβατικά ψαλίδια και λοιπά ήταν στις πρώτες θέσεις και με το Ντουκ ήταν στις τελευταίες και ούτε μπορούσαν να το οδηγήσουν ούτε η ομάδα μπορούσε να τους το φέρει εκεί που ήθελαν σημαίνει μηχανολογική αποτυχία. Πόσες αποδείξεις θέλεις δηλαδή για το ότι ήταν ΤΥΧΗ για την ομάδα το ότι έπεσε αυτό το μηχανάκι σε αυτόν τον οδηγό; Ο Στόνερ με την Χόντα πήρε κορυφαία (κατά γενική ομολογία) μοτοσικλέτα και έφερε κορυφαία αποτελέσματα. Τα ίδια κορυφαία αποτελέσματα είχαν και οι άλλοι οδηγοί της Χόντα όμως, δεν ήταν στα τάρταρα της κατάταξης.

    Τώρα αν εσύ θέλεις να θεωρείς ότι ο Ρόσι ή ο Μελάντρι ή ο Χέιντεν ή ο Καπιρόσι ή ο όποιος άλλος πέρασε από το Ντουκ είναι απλά κωλόφαρδος που βρέθηκε στα motoGP και χάρη του κάνουν που τρέχει γιατί είναι τρίκουλος επειδή δεν ταίριαξε με το ιδιότροπο μηχανάκι, καλά κάνεις. Όπως επίσης καλώς θεωρείς ότι ο Στόνερ ήταν κάτι μαγικό, άποψή σου και ως τέτοια είναι σεβαστή. Το ότι διαφωνώ το διαπιστώσαμε

  14. #29

  15. #30

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σαν σήμερα 3 χρονια πριν..........
    από LINA στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 07:45
  2. Σαν σήμερα... Martin Luther King Jr... Δολοφονία
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2007, 12:17
  3. ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο:
    από maniak. στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2006, 01:25
  4. Σαν σήμερα 26/10...
    από Cpt. Haddock στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2006, 14:43
  5. Σαν σημερα πριν 121 χρονια...
    από kakofonixx στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF