Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 200

Θέμα: Helmet Cams / On-board camera

  1. #1
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350

    Camera ΟΝ Board! ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!

    σε ολους μας αρεσει να φτιαχνουμε βιντεο με πρωταγωνιστες τους εαυτους μας και την παρεα μας!!

    εχει κανεις καμια προταση ή γνωσεις για να βαλω on board camera wireless?

    εχω βρει κατι στο ebay αλλα δεν ξερω αν ειναι για τη χρηση που το θελω!!

    παρακαλω την βοηθεια σας!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	spycam__1.jpg 
Προβολές:	3947 
Μέγεθος:	44,3 KB 
ID:	69061
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  2. #2
    shameless self promotion Το avatar του/της island
    Εγγραφή
    17/08/2005
    Μηνύματα
    125
    γιατι να είναι ασύρματη η camera ? αυτό ανεβάζει το κόστος και είναι και κάτι ευαίσθητο στις παρεμβολές

    μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι σαν το Archos AV500 που είναι ένα ψηφιακό video με οθόνη με κόστος περίπου τα 400 ευρώ και μία μικρή camera




    Λεπτομέρειες ΕΔΩ
    >>>> Κάθε μοτοσυκλέτα χάνει το 50% της αξιοπιστίας της μετά απο επίσκεψη σε Ελληνικό συνεργείο. <<<<

  3. #3
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    βασικα ετσι οπως το εχω σκευτει ειναι για χρηση πιστας και να εχεις απο εξω ενα laptop και να γραφεις!

    η σκεψη μου ηταν αυτη για μειωση του κοστους!!

    υπαρχει και αυτο που βρηκα!!
    www.4kam.com

    ολες οι πτοτασεισ δεκτεσ γιατι ειμαι λιγο ασχετος!!
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



  4. #4
    shameless self promotion Το avatar του/της island
    Εγγραφή
    17/08/2005
    Μηνύματα
    125
    δύσκολο αυτο που λές με το laptop γιατι δέν φτάνει η εμβέλεια , εδώ στους επαγγελματικούς αγώνες και υπάρχουν "κρυφά" σημεία , .............. εκτός αν μιλάμε για πολύ μικρή πίστα
    >>>> Κάθε μοτοσυκλέτα χάνει το 50% της αξιοπιστίας της μετά απο επίσκεψη σε Ελληνικό συνεργείο. <<<<

  5. #5
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.885
    Την συγκεκριμενη καμερα την εχω,δεν κανει γι'αυτο που θες.Φαντασου οτι την εχω σταθερη στα 10 μετρα και οταν υπαρχει κινητο η καποια παρεμβολη ,χανει το σημα.

    Εγω σου προτεινω ψηφιακη μηχανη 6.2 pixel,2 μνημες απο 1 giga και εχεις 40 λεπτα video απ'την καθε μνημη.

    Φιλος στης Σερρες ειχε φερει καμερα με mini dv,την βαζαμε πανω τραβουσε κανονικα και μολις επεφτε σε αναχωμα σταματαγε.

    Ευτυχως που ειχα την ψηφιακη μου και γυρισαμε 1 20λεπτο και ειχε και μνημη 512mb.
    Σκεψου κιολας και το κοστος,μια καλη ψηφιακη π.χ nikon 6,1pixel εχει 235 ευρα και μια μνημη 1 giga κανα 45 ευρα και καθαρισες,η ποιοτητα ειναι αυτη ακριβως που χρειαζομαστε.



    Αν μπορεσω θα ανεβασω ενα videaki να δεις ποσο καλα τραβαει.

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
    βασικα ετσι οπως το εχω σκευτει ειναι για χρηση πιστας και να εχεις απο εξω ενα laptop και να γραφεις!

    η σκεψη μου ηταν αυτη για μειωση του κοστους!!

    υπαρχει και αυτο που βρηκα!!
    www.4kam.com

    ολες οι πτοτασεισ δεκτεσ γιατι ειμαι λιγο ασχετος!!
    Μπηκα στο σαιτ και εχει καλα πραγματακια,εστειλα και ε mail να μαθω καποια πραγματα καλη φαση φαινεται,για πες μας και μας τι θα κανεις αν βρεις κατι καλο να το εχουμε υποψιν


    ps: Το εργαλειο τι λεει???Μην μας κρατας σε αγωνια αλλο
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217


    Απιστευτο παιδες!!!Μου απαντησαν πριν καν τους το στειλω!!σας το παραθετω


    "Hi,



    Thanks for your email.



    Yes the ARP contains camera, recorder and mic kit. We can send you a Paypal invoice for the regular package price + £20.



    We haven’t get got a dealer in Greece . The nearest on to you would be Portugal I think. Are you interested in becoming a dealer?



    Let me know you want to purchase an ARP and I’ll send you an invoice.



    Cheers Ian



    4Kam Sports Cameras"


    Βεβαια δεν παιζουν λεφτα ακομα στα υποψιν ομως,ειναι ενα πολυ καολο κιτακι που περιεχει μινι καμερα(τροφοδοτειται απο μια 9ν μπαταρια),recorder(στο οποιο βαζεις οτι καρτα θες για μεγαλη χωριτηκοτητα),μικροφωνο και ολα τα απαραιτητα καλωδια και οδηγιες χρησης.Νομιζω το κοστος ειναι στα £189 + τα £20 για την αποστολη Ελλαδα.Καλη φαση,μπειτε στο σαιτ και δειτε και βιντεακια τραβηγμενα απο την καμερα,εχει μια πιστα σε ενα βιντεακιμιλαμε για χαζεμα παιδια ,το βλεπω και το ξαναβλεπω,απιστευτη πιστα!!!που τετοια τυχη και εδω
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    XeRox member......
    Εγγραφή
    04/08/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Την συγκεκριμενη καμερα την εχω,δεν κανει γι'αυτο που θες.Φαντασου οτι την εχω σταθερη στα 10 μετρα και οταν υπαρχει κινητο η καποια παρεμβολη ,χανει το σημα.

    Εγω σου προτεινω ψηφιακη μηχανη 6.2 pixel,2 μνημες απο 1 giga και εχεις 40 λεπτα video απ'την καθε μνημη.

    Φιλος στης Σερρες ειχε φερει καμερα με mini dv,την βαζαμε πανω τραβουσε κανονικα και μολις επεφτε σε αναχωμα σταματαγε.

    Ευτυχως που ειχα την ψηφιακη μου και γυρισαμε 1 20λεπτο και ειχε και μνημη 512mb.
    Σκεψου κιολας και το κοστος,μια καλη ψηφιακη π.χ nikon 6,1pixel εχει 235 ευρα και μια μνημη 1 giga κανα 45 ευρα και καθαρισες,η ποιοτητα ειναι αυτη ακριβως που χρειαζομαστε.



    Αν μπορεσω θα ανεβασω ενα videaki να δεις ποσο καλα τραβαει.
    +1000000
    sony cybershot DSC-T5 5.1 MP
    ανεβαζω video τωρα....
    i'm no supergenius, or are i...???

    smells like summertime....

  9. #9
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    GTZ, έχω ένα τέτοιο σύστημα όπως της φωτογραφίας. Οπτικά τουλάχιστον τα πάντα είναι ίδια. Η ποιότητα της εικόνας είναι απλώς απαράδεκτη. Μόνη χρήση της προκοπής είναι για θυροτηλεόραση, και πάλι θα παίζει μόνο με φως.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  10. #10
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    H camera pou 8es legetai bulletcam kai einai k asirmati,omos exeis anagi apo mia kanoniki video cam pou 8a exeis mazi sou pano stin mixani gia na grafei...an exeis dei filmakia typu ghostrider,exei mia tsanta stin plati tou opou exei kai tin video cam.Cameres typou motogp douleyoun entelos diaforetika ,einai panakrives kai prepei na se akolou8ei autokinito apo piso gia na grafei i na eisai se pista kai na uparxei stimenos o mixanismos.
    Rotisa autous pou poulane tis bulletcam sto internet giati i8ela na kano kai ego to idio kai mou apantisan ta parapano.
    Episis i videocamera exei MIKROTERH analysi apo mia fotografiki mixani,einai sto 1-1.5Mp...mou to eipan kai nomiza oti einai pipes alla exoun dikio.
    gia tin bulletcam grapse se ena motori anazitisis kai 8a vreis to site,einai kai polu exipiretikoi.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  11. #11
    XeRox member......
    Εγγραφή
    04/08/2006
    Μηνύματα
    71
    ετοιμο.....

    Click here to watch LITOHORO
    i'm no supergenius, or are i...???

    smells like summertime....

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
    ετοιμο.....

    Click here to watch LITOHORO
    Φιλε μου μαλλον δεν χεις καταλαβει,το παλικαρι που ποσταρε ενδιαφερερται να την εχει on board πανω στο μηχανακι και να γραφει σε διαρκεια πιστας η βολτας,οι κραδασμοι σε αυτες της ψηφιακες χαλανε πολυ την εικονα.πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι μια καμερα στο ντεποζιτο και ολα τα αλλα ειναι μουφες αλλα και αυτο που εβαλα πιο πανω ειναι πολυ καλο και σε αναλυση απο οτι ειδα στα βιντεακια και στους κραδασμους αντεχει μια χαρα!
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #13
    XeRox member......
    Εγγραφή
    04/08/2006
    Μηνύματα
    71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Φιλε μου μαλλον δεν χεις καταλαβει,το παλικαρι που ποσταρε ενδιαφερερται να την εχει on board πανω στο μηχανακι και να γραφει σε διαρκεια πιστας η βολτας,οι κραδασμοι σε αυτες της ψηφιακες χαλανε πολυ την εικονα.πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι μια καμερα στο ντεποζιτο και ολα τα αλλα ειναι μουφες αλλα και αυτο που εβαλα πιο πανω ειναι πολυ καλο και σε αναλυση απο οτι ειδα στα βιντεακια και στους κραδασμους αντεχει μια χαρα!

    για τους κραδασμους δεν μπορω να ξερω απο πρωτο χερι, αν κ απ'οτι καταλαβα
    ισως η ψηφιακη να εχει προβλημα οταν εχεις τερμα το zoom...
    τωρα οσον αφορα το τεποζιτο που ενεφερες παραπανω, υπαρχουν στο εμποριο
    βασεις οπως τα τριποδα τα οποια προσαρμοζονται επανω στο τεποζιτο κ επανω σε αυτες
    βιδωνουν καμερες φωτογραφικες and so on.....
    i'm no supergenius, or are i...???

    smells like summertime....

  14. #14
    XeRox member......
    Εγγραφή
    04/08/2006
    Μηνύματα
    71
    αρκετα καλο κ πολλες λυσεις για mounting...

    http://www.pashnit.com/more/cameramount.htm
    i'm no supergenius, or are i...???

    smells like summertime....

  15. #15
    gsxr power for ever!!! Το avatar του/της GTZ750
    Εγγραφή
    02/12/2004
    Μηνύματα
    1.350
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS


    Απιστευτο παιδες!!!Μου απαντησαν πριν καν τους το στειλω!!σας το παραθετω


    "Hi,



    Thanks for your email.



    Yes the ARP contains camera, recorder and mic kit. We can send you a Paypal invoice for the regular package price + £20.



    We haven’t get got a dealer in Greece . The nearest on to you would be Portugal I think. Are you interested in becoming a dealer?



    Let me know you want to purchase an ARP and I’ll send you an invoice.



    Cheers Ian



    4Kam Sports Cameras"


    Βεβαια δεν παιζουν λεφτα ακομα στα υποψιν ομως,ειναι ενα πολυ καολο κιτακι που περιεχει μινι καμερα(τροφοδοτειται απο μια 9ν μπαταρια),recorder(στο οποιο βαζεις οτι καρτα θες για μεγαλη χωριτηκοτητα),μικροφωνο και ολα τα απαραιτητα καλωδια και οδηγιες χρησης.Νομιζω το κοστος ειναι στα £189 + τα £20 για την αποστολη Ελλαδα.Καλη φαση,μπειτε στο σαιτ και δειτε και βιντεακια τραβηγμενα απο την καμερα,εχει μια πιστα σε ενα βιντεακιμιλαμε για χαζεμα παιδια ,το βλεπω και το ξαναβλεπω,απιστευτη πιστα!!!που τετοια τυχη και εδω



    http://cgi.ebay.com/Helmet-Camera-4K...em170046448882


    εχει και στο ebay για αυτην την καμερα!!
    ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!!!

    corona fotos

    corona fotos 1



Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λύση για On-board camera και όχι μόνο
    από Nik0s στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2007, 10:15
  2. Do it yourself : Βάση για camera on board...
    από McGyver στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2007, 15:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF