Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 105

Θέμα: Crypton X135 απλό και special

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468

    Crypton X135 απλό και special

    Τελικά πόσοι είμαστε εδώ μέσα; Είμαστε ευχαριστημένοι; Πόσα χιλιόμετρα κάναμε; Αλλάξαμε τπτ;

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2012
    Μηνύματα
    4
    Εγω το εχω απο τον φετινο Ιανουαριο κι εχω κανει περιπου 2300 χλμ και ειμαι παραπολυ ειχαριστιμενος και ικανοποιημενος απο τον μηχανακι σε ολους τους τομεις.Το χρησημοποιω κυριως για μετακινησεις εντως της πολης του Ηρακλειου και πιο σπανια παω μικρα ταξιδια εδω στην Κρητη.
    Δεν καταλαβα τι θες να πεις "αλαξαμε τπτ;"

  3. #3
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Tο έχω 4 χρόνια και βάλε, του πίνω το αίμα καθημερινά σε αστικές αλλά και περιμετρικά της πόλης (ακτίνα 45 χλμ). Το παπί είναι μακράν το καλύτερο παπί από άποψη επιδόσεων που είχα. Κατασκευαστικά το Kaze-r είναι πολύ ανώτερο. Στο Γιαμαχάκι έχω αλλάξει τελικό και πίσω ανάρτηση και τώρα θ' αλλάξω την μπροστινή. Επίσης αμέσως μετά την αγορά άλλαξα τα λάστιχα (κάτι ξύλινα που φορούσε από κατασκευής). Οι αναρτήσεις είναι βούτυρα απαράδεκτα από μαμά και δεν παίρνουν καμία ρύθμιση. Ωχλινς (χαχαχαχα) έβαλα πίσω και το ίδιο ετοιμάζω για μπροστά. Τις μπροστά τις τερμάτιζα από την ώρα που αγόρασα (καλά είμαι μπόλικος αλλά του μπροστινού φρένου τη μανέτα την έχω ασπρίσει από τη χρήση). Τερματίζοντας το μπροστινό κάνει "υδραυλική" και ξερνάει λάδια από τα τσιμουχάκια.

    Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά θα περίμενα πολύ καλύτερη ποιότητα περιφερειακών στο ακριβότερο (με διαφορά) παπί της αγοράς. Αλλάζοντας πίσω ανάρτηση ανακάλυψα σκουριές στις κολλήσεις του υποπλαισίου κοντά στην ουρά. Το Kaze R έχει 5 χρόνια περισσότερα στην πλάτη του και είναι πεντακάθαρο.


    Αυτιά!!!!!!!!!!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος απλά θα περίμενα πολύ καλύτερη ποιότητα περιφερειακών στο ακριβότερο (με διαφορά) παπί της αγοράς. Αλλάζοντας πίσω ανάρτηση ανακάλυψα σκουριές στις κολλήσεις του υποπλαισίου κοντά στην ουρά. Το Kaze R έχει 5 χρόνια περισσότερα στην πλάτη του και είναι πεντακάθαρο.
    Φιλαράκι αγόρασε ένα απλό Crypton με 4900χλμ και σχετικά καινούργιο, λιγότερο από χρόνο. Η σκουριά στο πλαίσιο ήταν παντού. Είχε πετάξει το χρώμα και έβγαινε από κάτω σαν καρκίνος. Τα χειρότερα σημεία ήταν στον σωλήνα μεταξύ λαιμού και μοτέρ, εκεί που περνάνε κάτι καλώδια ντίζες. Αρκετές σκουριές είχε και στην ουρά, εκεί που βιδώνει το τεπόζιτο.

    θα βάλω φωτογραφίες που έχει αναρτήσει στο fb αν μου δώσει την άδεια.

  5. #5
    Οι φωτογραφίες από το Crypton 110 του φίλου μου:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	01.jpg 
Προβολές:	1083 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	260706

  6. #6

  7. #7
    Και τώρα που σε πλήρη επεξεργασία είδα πώς βάζουνε περισσότερες από μία εικόνες, ορίστε και οι υπόλοιπες τρεις:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 04.jpg‎   05.jpg‎   Tail.jpg‎  

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Άν το μοτόρι αγοράστηκε μεταχείρω,υπάρχει μεγάλη περίπτωση να ήταν σε νησί και σε ακόμη χειρότερο σενάριο σε ενοικιαζόμενα.
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    Το μηχανάκι, απ'ότι μου είπε ο φίλος μου, το είχε ο προηγούμενος πρώτος ιδιοκτήτης λιγότερο από χρόνο. Εδώ Αθήνα το είχε και έχει κάνει 4900χλμ, το άλλαξε για να πάρει το πιο γρήγορο Crypton.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    Το έχω 1 χρόνο και το πήρα με 20000km και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και εντός πόλης και εκτός όταν πάω χωριό. 2.5lt κατανάλωση στα 100 km εντός πόλης που το έχω μετρήσει άπειρες φορές. Το μόνο κακό που έχει όπως λέει και ο vaska πιο πάνω είναι ότι η αναρτήσεις τερματίζουν για πλάκα ειδικά οι μπροστίνες. Θυμάμαι όταν το πρωτοπήρα η μπαταρία είχε βγεί off και δεν είχε απόκριση το μηχανάκι στο γκάζι αλλά μόλις την άλλαξα , άλλο μηχανάκι.
    Να ρωτήσω μόνο όταν ο δείκτης βενζίνης φτάνει τέρμα κάτω και το πάτε για γέμισμα πόσο σας χωράει?
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/03/2012
    Μηνύματα
    8
    Παιδιά το παπί δικό μου είναι-αυτο με τις σκουριές!! για μένα είναι μεν καλό αλλά φτηνή ποιότητα κατασκευής!!!

  12. #12
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Εδω μιλάνε για το Χ135 οχι για το 110 παιδες
    Μη τα μπλέκετε

  13. #13
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mouse112 Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσω μόνο όταν ο δείκτης βενζίνης φτάνει τέρμα κάτω και το πάτε για γέμισμα πόσο σας χωράει?
    Τι να σου πω , λίτρα δεν κοιτάω στο παπί αλλά σήμερα που το γέμισα πήρε 5,30 ευρώ. Αν το υπολογίσεις με 1,7 το λίτρο είναι λίγο πάνω από 3 λίτρα. Υποθετικά είχα και άλλο λίγο καύσιμο μέσα οπόε μιλάμε για σκάρτα 4 λίτρα μαξ
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #14
    εγω τοχω και βγαζω και κανα διπλωμα και ειμαι υπερευχαριστημενος,οικονομικοτατο και υγροψυκτο.
    Σε 2 φιλους εβγαλε αντλια βενζινης αλλα δεν φταιει το μηχανακι.Δεν το αφηναν να κανει τσεκ και με το γυρισμα του κλειδιου το βαζαν μπροστα.
    Στον ενα στα 7 και τον αλλον στα 8 κατι χιλιομ.

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από italianos Προβολή μηνύματος
    εγω τοχω και βγαζω και κανα διπλωμα και ειμαι υπερευχαριστημενος,οικονομικοτατο και υγροψυκτο.
    Σε 2 φιλους εβγαλε αντλια βενζινης αλλα δεν φταιει το μηχανακι.Δεν το αφηναν να κανει τσεκ και με το γυρισμα του κλειδιου το βαζαν μπροστα.
    Στον ενα στα 7 και τον αλλον στα 8 κατι χιλιομ.
    Δεν παιζει κανενα ρολο

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Crypton X135
    από CORN στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 507
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2018, 21:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF