Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Γνωμες για gilera runner 50 sp

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19

    Exclamation Γνωμες για gilera runner 50 sp

    Καλησπερα σε ολους!!Εχοντας κλεισει αρκετο καιρο τα 16 ενδιαφερομαι να αγορασω ενα 50αρι και μετα απο αρκετα ψαξιμο κατεληξα στο gillera...Πειτε μου τη γνωμη σας στο αν ειναι καλο,αν βγαζει βλαβες,αν εχει προβληματα κτλ...
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.855
    Το ειχα...μπ@@ρδελο,οοοταν δουλευε πηγαινε γρηγορα για πενηνταρι,αλλα συνηθως δεν δουλευε.
    Δες κανενα αλλο,παπι π.χ.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Το ειχα...μπ@@ρδελο,οοοταν δουλευε πηγαινε γρηγορα για πενηνταρι,αλλα συνηθως δεν δουλευε.
    εξηγησε μου...δηλαδη τι προβληματα;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.855
    Να σου εξηγησω,προβληματα με τα ρευματα συνεχεια,φτιαχναμε το ενα χαλαγε το αλλο,με τα σωληνακια λαδιου,και με πιστονια που τα αλλαζαμε
    καθε τριμηνο,μεχρι που το βαρεθηκα και πηρε πουλο.
    Γενικα εχουν ηλιθια προβληματα,οχι μονο το δικο μου αλλα τα περισσοτερα που γνωριζω.
    Η χαρα του μαστορα.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Να σου εξηγησω.....μου αλλα τα περισσοτερα που γνωριζω.
    Η χαρα του μαστορα.
    Εγινε φιλε...κανεις αλλος καμια γνωμη;

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    κανεις αλλος;

  7. #7
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    θα συμφωνησω με τον γιωργο παραπανω.το ειχα στα 16μου για κανα χρονο και το εδωσα και πηρα παπι γιαυτον ακριβως τον λογο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #8
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σε αυτα που δουλευα για 3 χρονια, τα ηλεκτρικα, οπως ειπαν και οι προλαλησαντες, παρουσιαζαν αρκετες βλαβες. Δεικτες, κοντερ κλπ τα ξεχνας, πληρως αναξιοπιστα ακομα και αν λειτουργουν υποτυποδως. Αν λειτουργει η μιζα θα εισαι τυχερος!
    Μηχανικες βλαβες παρουσιαζαν μερικα στο συστημα ψυξης. Κατα τα αλλα με μια καλη συντηρηση ετησιως και παροτι ηταν πειραγμενα ωστε να ανταπεξερχονται σε ανηφορες δικαβαλα δεν παρουσιασαν κατι αλλο αξιο αναφορας.
    Σαν οδικη συμπεριφορα (στριψιμο-φρενα κλπ) ηταν πολυ καλα για την εποχη τους ομως παρολο τους μικρους τροχους που φοραγαν.

    Δεν θα τα προτεινα παντως ως αγορα μεταχειρισμενου. Ενα kymco people 50cc πχ ειναι σαφως πιο αξιοπιστο και με 16αρηδες τροχους.
    Δεν ειναι τοσο ομορφο και ντιζαϊνατο αλλα κανει τη δουλεια του καλα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Σε αυτα που δουλευα για 3 χρονια,... 50cc πχ ειναι σαφως πιο αξιοπιστο και με 16αρηδες τροχους.
    Δεν ειναι τοσο ομορφο και ντιζαϊνατο αλλα κανει τη δουλεια του καλα.
    Συντηρηρηση;Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος αν μπορεις γιατι δεν ξερω και πολλα απο scooter...εχω ακουσει και για τριμηνη συντηρηση...ποια μερη του δηλαδη χρειαζονται συντηρηση;

  10. #10
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δεν θελαν καμια ζορικη ή συχνη συντηρηση. Μια φορα τη σεζον, μετα το καλοκαιρι καναμε τα εξης:
    Καθαρισμα εξατμισεων, ελεγχος σε ιμαντα κινησης και βαριατορ, καθαρισμα καρμπυρατερ, καθαρισμα φιλτρου αερα και ενα γενικο ελεγχο παντου, που ολο και κατι αλλο θα χρειαζοταν. (επισης λυναμε καθε χρονο πολλα απο τα ηλεκτρικα και τα ψεκαζαμε με wd40 και σπεϋ επαφων αλλα αυτα λογω extreme υγρασιας που ειχαμε)

    Αλλα ηταν ενοικιαζομενα και καναν μπολικα χιλιομετρα και σε ασχημες συνθηκες παντως.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δεν θελαν καμια ζορικη ή συχνη συντηρηση. Μια φορα τη σεζον, μετα το καλοκαιρι καναμε τα εξης:
    Καθαρισμα εξατμισεων, ελεγχος σε ιμαντα κινησης και βαριατορ, καθαρισμα καρμπυρατερ, καθαρισμα φιλτρου αερα και ενα γενικο ελεγχο παντου, που ολο και κατι αλλο θα χρειαζοταν. (επισης λυναμε καθε χρονο πολλα απο τα ηλεκτρικα και τα ψεκαζαμε με wd40 και σπεϋ επαφων αλλα αυτα λογω extreme υγρασιας που ειχαμε)

    Αλλα ηταν ενοικιαζομενα και καναν μπολικα χιλιομετρα και σε ασχημες συνθηκες παντως.
    και ποσα λεφτα περιπου επαιρναν ολα αυτα μαζι με την εργασια;

  12. #12
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι τα καναμε εμεις που δουλευαμε στο μαγαζι με τα ενοικιαζομενα. Οποτε δεν ειχαμε καποιο κοστολογιο.
    Ολα τα παραπανω αν πιανει λιγο το χερι σου και εχεις χωρο και καποια εργαλεια μπορεις να τα κανεις και μονος σου ή με καποιον φιλο παρεα. Δεν ειναι κατι δυσκολο. Ειδικα αμα εχεις και το service manual.

    Παντως εγω θα ελεγα οπως και να 'χει να το αποφυγεις και να κινηθεις προς παπι ή αλλο σκουτερ. Τα ηλεκτρικα τους ηταν οντως προβληματικα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #13
    αφού έχεις αποφασίσει αμέτι μωχαμέτι να το πάρεις ότι και να πούμε (απίστευτο μπουρδέλο ήταν για να λέμε και την αλήθεια) εσύ το έχεις ήδη πάρει οπότε τι το ψάχνεις ;; τσίμπα το και τρέχα


  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    αφού έχεις αποφασίσει αμέτι μωχαμέτι να το πάρεις ότι και να πούμε (απίστευτο μπουρδέλο ήταν για να λέμε και την αλήθεια) εσύ το έχεις ήδη πάρει οπότε τι το ψάχνεις ;; τσίμπα το και τρέχα

    αρχιζει και αλλαζει η γνωμη μου γιατι οπου και να ρωτησω μου λενε τα ιδια...+οτι τα ιδια λεει και ο πατερας μου,με βλεπω με κανα παπακι τελικα τετραχρονο...για τα daytona sprinter 50cc τι γνωμη εχετε παιδια;

  15. #15
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.873
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gilleras Προβολή μηνύματος
    [...]με βλεπω με κανα παπακι τελικα τετραχρονο...για τα daytona sprinter 50cc τι γνωμη εχετε παιδια;
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=96045

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Service manual για Gilera Runner 50?
    από aetosa στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2008, 21:11
  2. βελτιωση gilera runner 50 sp!!HELP!!!!!!!
    από tudorius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2008, 22:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF